Skocz do zawartości

Dekoder EVOBOX LITE - dyskusja ogólna


SatExpert
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

23 godziny temu, Januszewski napisał:

@krzychu00012, a co w nim gorszego? :)

Przemieszczanie między funkcjami, zmiana funkcji niektórych przycisków na pilocie. Mnie irytuje to, że jak chce obejrzeć program np z niedzieli to muszę jechać po kolei, wcześniej była opcja wyboru dnia, teraz tego nie ma.  Gorsza jest też funkcja wpisywania tekstu, 4 razy wprowadzałem 26 znakowy klucz do WiFi, wcześniej szybciej to wchodziło.

Edytowane przez krzychu00012
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczesniej po wyłączeniu WI-FI dekoder pamiętał hasło, teraz ponowne jego włączenie  wymaga wpisania hasła aby się zalogował, a poznając zmienione menu sieć była rozłączona na kilkanaście sekund. W starym sofcie można wyłączyć WI-FI nawet na miesiąc i nie wymagał ponownego wpisania hasła.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Jakub112 napisał:

Witam 

Dziś miałem aktualizacje Evoboxa lite i przy nazwie kanału nie ma jego logotypu. Nie wiem czy u każdego tak jest i to normalne a jeśli nie to co mógłbym w takiej sytuacji zrobić?

 

Witam. Czy sytuacja nadal występuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, krzychu00012 napisał:

Przemieszczanie między funkcjami, zmiana funkcji niektórych przycisków na pilocie. Mnie irytuje to, że jak chce obejrzeć program np z niedzieli to muszę jechać po kolei, wcześniej była opcja wyboru dnia, teraz tego nie ma.  Gorsza jest też funkcja wpisywania tekstu, 4 razy wprowadzałem 26 znakowy klucz do WiFi, wcześniej szybciej to wchodziło.

 

Ja używam tego oprogramowania w PVR już od kilku lat i nigdy bym nie powiedział, że stare oprogramowanie z Lite było lepsze. Między nimi jest przepaść oczywiście na korzyść Graphyne. Wiem, że przyzwyczajenia są duże, ale wystarczy odrobina dobrej woli, po chwili poznania na prawdę korzysta się z tego fajnie i intuicyjnie. Ja jestem bardzo zadowolony ze zmiany.

 

@krzychu00012 Jak rozumiem w cytacie chodzi o przemieszczanie się w EPG? Domyślam, się, że mówiąc "jechać po kolei" naciskasz przycisk strzałek i przesuwasz się o jedną audycję za każdym razem. Zamiast tego można użyć przyciski << i >> żeby przesuwać się od razu o 24 godziny. Dodatkowo po lewej stronie EPG widać strzałkę, można nacisnąć właśnie strzałkę w lewo i wtedy też jest wybór konkretnego dnia.

 

Ta druga opcja działa idealnie dla EPG w formie listy. Jest tylko jeden problem, jeśli używa się EPG w formie tabeli. Na PVR to nie występuje, bo tam nie ma archiwalnych programów i cofać się nie da. Na Lite przez to, że jest archiwum to wtedy, żeby dostać się do tego menu, najpierw trzeba się cofnąć o całe archiwum zanim pozwoli otworzyć menu. @support458 możliwa jest jakaś zmiana w tym zakresie?

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, maks27 napisał:

Wczesniej po wyłączeniu WI-FI dekoder pamiętał hasło, teraz ponowne jego włączenie  wymaga wpisania hasła 

W tej kwestii mam akurat odmienne doświadczenia: dekoder gubił hasło po każdym zaniku zasilania, co było strasznie irytujące. A wpisywanie silnego hasła było męką. Jak to dziś wygląda nie wiem, bo połączyłem kablem. Ale generalnie jest to jedna z większych bolączek tego dekodera - który wszakże został stworzony "pod internet". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam do Was takie pytanie, a mianowicie niedługo będę przedłużał umowę z CP i zastanawiam się, czy nie wymienić starego dekodera multiroom HD5500s na Evoboxa Lite, zważywszy na to, że aktualnie otrzymuje on aktualizację z nową szatą graficzną? Od kilku lat użytkuję Evoboxa PVR, z którego jestem bardzo zadowolony, a teraz Lite będzie miał praktycznie identyczne oprogramowanie, lecz co mnie powtrzymuje przed ostateczną decyzją, to niepochlebne opinie o tym dekoderze i właśnie nie wiem, czy nie lepiej zrobię, jeśli pozostanę przy starym dekoderze, bo jak wiadomo nie zawsze nowsze znaczy lepsze. Tak więc wszelkie rady mile widziane :)

Edytowane przez mariusz2486
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, nix124 napisał:

Ta druga opcja działa idealnie dla EPG w formie listy. Jest tylko jeden problem, jeśli używa się EPG w formie tabeli. Na PVR to nie występuje, bo tam nie ma archiwalnych programów i cofać się nie da. Na Lite przez to, że jest archiwum to wtedy, żeby dostać się do tego menu, najpierw trzeba się cofnąć o całe archiwum zanim pozwoli otworzyć menu. @support458 możliwa jest jakaś zmiana w tym zakresie?

@nix124, jak jesteś w EPG w widoku tabeli, to naciśnij przycisk OPCJE na pilocie :)

 

20 godzin temu, krzychu00012 napisał:

Mnie irytuje to, że jak chce obejrzeć program np z niedzieli to muszę jechać po kolei, wcześniej była opcja wyboru dnia, teraz tego nie ma.

To już kolega @nix124 chyba wyjaśnił :)

 

20 godzin temu, krzychu00012 napisał:

Gorsza jest też funkcja wpisywania tekstu, 4 razy wprowadzałem 26 znakowy klucz do WiFi, wcześniej szybciej to wchodziło.

Hasło 26 znaków...w NASA albo PENTAGONIE pracujesz? :)

Edytowane przez Januszewski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, mariusz2486 napisał:

użytkuję Evoboxa PVR

 

59 minut temu, mariusz2486 napisał:

multiroom HD5500s na Evoboxa Lite

Zostaw to co masz teraz, chyba że zależy Ci na zaprzestaniu przekładania karty z dekodera do dekodera by działał multiroom . 

Evobox Lite nie ma wszystkich udogodnień o których mowa,  bo Twoim głównym dekoderem jest Evobox PVR stąd konflikt

 ( wg polityki CP o której wspominał @support458)

W HD5500s możesz podłączyć swój zewnętrzny dysk i mieć " namiastkę " PVR .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.03.2021 o 22:43, support458 napisał:

Problem występuje czy nie ?

Tak Evobox Lite są najprawdopodobniej "zepsute" sprzętowo.

Kolejny przykład:

Instalacja zbiorcza. Po wymianie dekodera (multiroom) jest problem tylko na EVOBOX Lite. Na terenie tego samego mieszkania jest internet z Cyfrowego Polsatu ODU-IDU, jednak działa to niezależnie. Gdy nie jest używany internet - zostaje wyłączony z prądu to z dekodera można w miarę skorzystać. Problem np. na 13 Ulica (10911 V).

Główny dekoder EVOBOX - z 2 głowicami działa bez problemu.

 

 

W dniu 22.04.2021 o 07:25, maks27 napisał:

Wczesniej po wyłączeniu WI-FI dekoder pamiętał hasło, teraz ponowne jego włączenie  wymaga wpisania hasła aby się zalogował, a poznając zmienione menu sieć była rozłączona na kilkanaście sekund. W starym sofcie można wyłączyć WI-FI nawet na miesiąc i nie wymagał ponownego wpisania hasła.

Z tym wpisywaniem haseł zależnie od modelu to bywa udręka.

 

Edytowane przez DanielK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki model ODU-IDU jest zainstalowany?

Jaki konwerter jest zainstalowany?

Jaka jest konfiguracja anteny w Evobox Lite?

Jaka jest długość kabla antenowego pomiędzy IDU a dekoderem Evobox Lite (minimalna długość co najmniej metr)?

Jeśli jest zainstalowany konwerter unicable, to trzeba w menu ODU-IDU w konfiguracji wybrać opcję dla Unicable.

Poprzez przeglądarkę internetową należy wejść w panel administracyjny IDU, wpisując adres 192.168.0.1.
Następnie klikając kolejno: Ustawienia -> Ustawienia Podstawowe -> Ustawienia ODU -> Konwerter Unicable => włącz

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego obowiązkowe? Można wydzielić im sieć bez neta.

 

Nie mogłem się powstrzymać :D

 

 


Możesz połączyć dekodery w sieć nie udostępniając im internetu. Można połączyć je kablem bezpośrednio i ręcznie skonfigurować IP, można stworzyć na routerze oddzielną podsieć bez dostępu do internetu i do niej wrzucić dekodery, możesz postawić na upartego jakiś stary router/AP i do niego podłączyć dekodery, ale routera/AP nie podłączać do internetu. Możliwości jest dużo i zależy sporo od tego jaki masz układ w mieszkaniu, jaki sprzęt i co umiesz zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.04.2021 o 15:05, support458 napisał:

Jaki model ODU-IDU jest zainstalowany?

Jaki konwerter jest zainstalowany?

Jaka jest konfiguracja anteny w Evobox Lite?

Jaka jest długość kabla antenowego pomiędzy IDU a dekoderem Evobox Lite (minimalna długość co najmniej metr)?

Jeśli jest zainstalowany konwerter unicable, to trzeba w menu ODU-IDU w konfiguracji wybrać opcję dla Unicable.

Poprzez przeglądarkę internetową należy wejść w panel administracyjny IDU, wpisując adres 192.168.0.1.
Następnie klikając kolejno: Ustawienia -> Ustawienia Podstawowe -> Ustawienia ODU -> Konwerter Unicable => włącz

 

Pojechałem sprawdzić temat osobiście. Ludzie jedno, a rzeczywistość to drugie. Przyznaję się do błędu. Miernik prawdę Ci powie. Wina była po stronie instalacji - usterka na multiswitchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy na nowym oprogramowaniu istnieje jakiś szybki sposób przełączania się pomiędzy domyślną listą programów Polsatu a ulubioną? Moi rodzice nie radzą sobie z nowym oprogramowaniem - za dużo opcji / klikania, teraz aby przełączyć się na kanał z listy ulubionych (mają tam kilka kanałów z Astry) muszą wcisnąć przycisk "Ulubione" potem przejść na listę "Ulubione", potem "OK", potem wybrać kanał, potem znowu "Oglądaj". I tak samo jak chcą wrócić do standardowych kanałów Polsatu.

Dziękuję i pozdrawiam,
Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...