Skocz do zawartości

Dekoder EVOBOX LITE - dyskusja ogólna


SatExpert
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie o Graphyne pytam. Tak też mi się wydawało, że jakiś czas temu wszystkie LITE go dostały. Teoretycznie wszystkie bo moje nowe ciągle go nie mają i nie wyszukują. Chyba czeka mnie kolejna wizyta z salonie PB.

 

Edit: Miły Pan na czacie raczył mnie poinformować, że cytuję: "Aktualizacje są dokonywane partiami. Należy oczekiwać aż pojawi się najnowsza."

Jak myślicie, warto czekać na aktualizację czy jednak od razu udać się do salonu i żądać wymiany dekoderów?

Edytowane przez Maciek90
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dziś pojawiła się aktualizacja, ale co długo trwa, chyba już od 15 minut mruga dioda w kolorze różowym, Ciekawe czy tak powinno być? Dekoder się zresetował, nie daje żadnego sygnału na tv, mruga tylko ta dioda, w/g infolinii tak powinno być ale ja coś mam czarne myśli że padł. Miał ktoś taki problem?

Nieaktualne, działa na nowym sofcie, faktycznie trwało to chyba z 50 minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Wczoraj otrzymałem Evobox Lite i okazało się po instalacji, że zajmuje on wszystkie 4 wejścia HDMI w telewizorze. Mianowicie jak chcę podłączyć np lapka z Netflixem to musze wypiąć kabel od dekodera bo nie da sie zmienić aktywnego wejścia HDMI. Ma ktoś na to jakąś radę. dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Od niedawna posiadam dekoder EVOBOX LITE (model D56AT).

 

Opiszę dwa problemy jakie napotkałem.

 

1. Dwa razy miała miejsce sytuacja gdy chciałem dodać do już utworzonej listy ulubionych kolejne kanały. Okazało się że nowe dodawane kanały zamiast zostać dodane do obecnej listy, to ją kasują i tworzy się nowa lista.

2. Długie uruchamianie po nocy. Jeszcze nie mierzyłem, ale ponad 2-3 minuty. Jeszcze to sprawdzę dokładniej. Wiem że w ustawieniach są 2 sposoby wyłączania/usypiania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

 

Posiadam dekoder głóny EVO BOX Pvr oraz dwa dekodery EVO BOX Lite. Wszystkie dekodery są podpięte do routera światłowodowego za pomocją kabla lan, skonfigurowane automatycznie. Niestety, co jakiś czas jeden bądź drugi dekoder multiroom jest blokowany ze względu na brak dekodera głównego w tej samej podsieci.

 

Dokonałem próby przepięcia wszystkich dekoderów pod switch ustawiając ręcznie adresy:

192.168.100.15 - główny

192.168.100.6 - 1 multiroom

192.168.100.23 - 2 multiroom

 

Maska: 255.255.255.0

Brama: 192.168.100.1

DNS: 192.168.100.1

 

Te ustawienia przepisałem z konfiguracji automatycznej, ustawienie IP kolejno na 001, 002, 003 również nie dało rezultatu. Proszę o pomoc, infolinia powiedziała wymienić dekodery :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Devianer, jakie masz ustawiony tryb Oszczędzania Energii w menu dla dekodera Evobox PVR? Czuwanie, czy Szybki Start? Może masz Czuwanie i dekoder wtedy jest właściwie wyłączony, więc nie będzie się komunikował z Evoboxami Lite. W jaki sposób odblokowujesz dekodery jak już Ci się zablokują?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.11.2021 o 17:05, Devianer napisał:

Witam, 

 

Posiadam dekoder głóny EVO BOX Pvr oraz dwa dekodery EVO BOX Lite. Wszystkie dekodery są podpięte do routera światłowodowego za pomocją kabla lan, skonfigurowane automatycznie. Niestety, co jakiś czas jeden bądź drugi dekoder multiroom jest blokowany ze względu na brak dekodera głównego w tej samej podsieci.

 

Dokonałem próby przepięcia wszystkich dekoderów pod switch ustawiając ręcznie adresy:

192.168.100.15 - główny

192.168.100.6 - 1 multiroom

192.168.100.23 - 2 multiroom

 

Maska: 255.255.255.0

Brama: 192.168.100.1

DNS: 192.168.100.1

 

Te ustawienia przepisałem z konfiguracji automatycznej, ustawienie IP kolejno na 001, 002, 003 również nie dało rezultatu. Proszę o pomoc, infolinia powiedziała wymienić dekodery :|

Witam. Czy były przywracane również ustawienia fabryczne dekoderów? 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.11.2021 o 22:22, Devianer napisał:

@Januszewski, sprawdzałem tą opcje, pisze że musi być szybki start dla multiroom i taka opcja jest wybrana. Po prostu czekam aż się pojawi obraz lub włączam wyłączam dekodery

 

Ile czasu trzeba czekać? Włączam/wyłączam dekodery, to znaczy do Standby, czy reset zasilania robisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam dekoder EvoBox lite od ponad miesiąca. Okres miesięczny za darmo minął, chciałam wykupić pakiety, ale po naciśnięciu „ zamów pakiety” pojawia się komunikat aby jeszcze raz włączyć aplikacje(błąd 4). Ponawiam to, ale to na nic. Przewracałam ustawienia fabryczne.. Poza tym mam dostępna aktualizacje, gdy ona się pobierze, na końcu pojawia się komunikat, ze aktualizacja jest nieudana. Czy ktoś wie o co chodzi? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Posiadam dwa dekodery evobox lite od tygodnia. Kanały Polsat HD, TV4 ,TVP1 TVP2, Polsat 2 , Polsat news , TVN,  Polsat Play itd. wyświetla się napis tego kanału nie ma w twoim abonamencie (E017-0). Działa tylko kilka kanałów. Przywracanie sygnału , przywracanie ustawień fabrycznych, ponowna instalacja kanałów nic nie daje. Co mam zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Evobox Lite - problem z napisami: od jakiegoś czasu żeby były wyświetlane napisy trzeba na pilocie wcisnąć Opcje - napisy i tam wybrać Polski a następnie Polski\txt , problem w tym że to kilka razy potrafi się wyłączyć i trzeba ponownie włączać  :l , co tu jest skopane że dekoder nie pamięta ustawień ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...