Skocz do zawartości

Dekoder EVOBOX LITE - dyskusja ogólna


SatExpert
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedyś to było na TVN style, ale naprawili bo jak ręka odjął. Obraz czysty, a na infolinii mówili że wina użytkownika, instalacji itp. Jakoś tej instalacji nie zmieniałem i teraz jest ok. Za to MTV 90 co jakiś czas wywala brak uprawnień. I tak w kółko. 

Edytowane przez Kuczyczek
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, support458 napisał:

Systematyczne czyli co ile czasu występuje problem i czym się objawia na ekranie?

Czy obok dekodera nie stoi router LTE. Jeśli tak to porszę przestawić dalej lub/i wyłączyć dla testu.

Z tym modelem już ponad rok temu zauważyłem problem z odbiorem na 11488 H, oraz często na 10911V (tu zwykle brak uprawnień, ale brak sygnału także). Oczywiście instalacja antenowa zmierzona - miernikiem z certyfikatem kalibracji i MER ok 14-14,5 dB. Konwerter z filtrem LTE, przewód z dobrym ekranowaniem.

EWIDENTNIE wina po stronie EVOBOX Lite.

 

Jednak od ok 2 miesięcy już nie miałem takich zgłoszeń, więc mam nadzieję, że aktualizacja software pomogła :-)

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.03.2021 o 16:22, support458 napisał:

Zgodnie moimi wcześniejszymi zapowiedziami, od jutra testowe grupy dekoderów Evobox Lite będą otrzymywać aktualizacje oprogramowania do najnowszej wersji Graphyne.

Każdy użytkownik przed otrzymaniem nowej wersji oprogramowania będzie informowany komunikatem na dekoderze.

Nowe oprogramowanie będzie wymagało od użytkownika przejścia przez "Pierwszą instalację".

Dobrze będzie jeśli użytkownicy konwerterów Unicable I/SCR, sprawdzą już teraz konfiguracje anteny w celu jej odtworzenia po zmianie oprogramowania.

 

Ok. Czyli myślę, że do roku  będzie na wszystkich dekoderach EvoBox Lite dostępne. A wiadomo, kiedy większą grupa dostanie?

W dniu 8.03.2021 o 20:53, Krzysiek11:) napisał:

No okej. A macie plany przejścia na Graphyne2? 

Raczej dekoder nie pociągnie, ale podłącze się pod pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też pisałem o czymś podobnym jakiś czas temu

 

U mnie co prawda nie ma typowych przycięć, ale są artefakty (mała pikseloza w losowej części ekranu) co jakiś czas. Na pewno na TVN24, nie wiem jak na innych kanałach TVN, bo nie oglądam, ale podejrzewam, że jest podobnie.

 

Też to nie jest wina instalacji, bo sygnał jest cały czas stabilny. Dodatkowo mam też dostęp do instalacji zbiorczej, oprócz własnej i na obu dzieje się to samo. Na Evoboxie PVR na tych samych instalacjach w ogóle coś takiego nie występuje.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku na starym, pierwszy post pisałem, jak jeszcze nie było ogłoszonej zmiany. Na razie też nie załapałem się jeszcze na nowy soft.

 

Pytanie tylko, czy nowy soft to rozwiąże, czy to jakiś głębszy problem. Stary soft jest też na innych dekoderach z serii HD i tam ten problem chyba nie występuje, nikt tego nie zgłaszał, więc czy to jest na 100% problem samego softu nie wiadomo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem z Evobox lite który występuje codziennie już. Praktycznie rano nie da się włączyć dekodera. Nie reaguje w og[le na pilota, w sumie to nie reaguje także na pilota od Evobox pvr. Konieczny jest reset wtyczkowy. Dopiero po resecie dekoder reaguje na pilota. 

Musze go pewnie wymienić tylko jak udowodnie w punkcie że dekoder jest uszkodzony skoro po odłączeniu z prądu działa normalnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...