Skocz do zawartości

Dekoder EVOBOX LITE - dyskusja ogólna


SatExpert
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem w trakcie testów zupełnie nowego oprogramowania, na którym problem z glitchami nie występuje.

Czy aktualnie jeszcze obserwujecie ten problem na którymś z kanałów?

Oczywiście odrzucamy sytuacje, kiedy odbierana jakosć sygnału jest na granicy akceptowanej przez dekoder.

Dzięki za pomoc :)

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem, między 17, a 21 stycznia nie miałem aktualizacji softu, a problem niemal całkowicie zniknął. Piszę niemal, bo bardzo rzadko, w dolnej części ekranu pojawia się zniekształcenie na tym kanale.

Co to za zupełnie nowe oprogramowanie? Jest jakoś nowa wersja z Polsatu, czy oprogramowanie alternatywne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Aktualnie oglądam TVN Turbo i nie obserwuję problemu. Przerzucę się na Style 😉

Problemy na częstotliwości 11.508 najczęściej powodują routery LTE.

Dla testu wystarczy odłączyć taki router od prądu, zazwyczaj pomaga.

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie był problem z częstotliwością, a z jednym konkretnym kanałem na tej częstotliwości. Inne kanały z tego transpondera nie wykazywały tego problemu.

Sprawdź na poprzedniej stronie. Tam opisywałem cała sytuację. Problem występował w kilku różnych lokalizacjach zawsze w ten sam sposób. Bez znaczenia czy w danym miejscu były ap wifi czy ich nie było. Modemów LTE w 2 z 3 lokalizacjach nie było na pewno (tel wyłączone ma testy) w jednej lokalizacji pewni był, bo to punkt CP i Plus jednocześnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ten moment występuje bardzo, bardzo rzadko. W sensie raz na kilka, kilkanaście godzin. I nie zniekształca całego ekranu, tylko pasek na dole ekranu. Bardzo trudny do wychwycenia. 

Można z tym bez kłopotu żyć, acz idealnie nie jest 😀.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dalej są zwisy na evobox hd. 

Małe pytanie mam 2 dodatkowe dekodery evobox lite i na jednym w ustawieniach - dostęp warunkowy - status multiroom mam aktywny a na drugim nie. Od początku tak mam jak je dostałem i odpalilem. Działają oba bez problemu, nic się nie blokują, wszystkie widoczne w routerze. Dzwoniłem nawet na infolinię i mówiłem, że na jednym status jest aktywny a na drugim nie to powiedzieli że jak dekoder działa i się nie blokuję to mam się nie martwić. Może to powodować zaniki obrazu i dźwięku na głównym evobox hd? Ma to jakiś związek z tym dekoderem lite co nie ma aktywnego statusu multiroom?  Już sam nie wiem, niby było pisane że to problem ma evobox hd z niektorymi routerami i Cyfrowy Polsat pracuje nad tym problemem. 

Edytowane przez Kuczyczek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.02.2021 o 21:50, Novladem napisał:

Witam, czy jest opcja, że dekoder EvoBox Lite dostanie interfejs Graphyne? Moi rodzice mają 2dekodery jeden EvoBox PVR drugi LITE i zawszę Im się myli się obsługa interfejsu, i chciałbym, aby oby dwa dekodery miały podobny interfejs. Czy jest w planach wprowadzenie tego?

 

Taaa.. brakuje jeszcze tego felernego oprogramowania na evobox lite. Już niech ten dekoder zostawia w spokoju bo jakoś działa, co nie można powiedzieć o HD z przycięciami obrazu i Dźwięku. Końca awarii nie widać. 

Edytowane przez Kuczyczek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Kuczyczek napisał:

Taaa.. brakuje jeszcze tego felernego oprogramowania na evobox lite. Już niech ten dekoder zostawia w spokoju bo jakoś działa, co nie można powiedzieć o HD z przycięciami obrazu i Dźwięku. Końca awarii nie widać. 

Wcale nie jest takie złe, każdy lubi to co chce. Ja nie wiem gdzie masz problem z HD u mnie jest ok, żadnych przycięć :D

20 godzin temu, support458 napisał:

:)

Czyżby, coś było wprowadzane.....

Jak będzie Graphyne to będę "super super" zadowolony :D

W dniu 7.02.2021 o 13:06, support458 napisał:

Całkowicie nowe oprogramowanie CP, ale nie napisze więcej :)

Na jakim kanale/ach były problemy?

Można coś więcej się dowiedzieć. Nowy interfejs? Chociaż to powiedz. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu pisaliście o występujących artefaktach na TVN Style. Podobno zostało to naprawione, nie wiem, bo nie oglądam. Ale zaobserwował ktoś może w ostatnim czasie taki sam problem na TVN24? Od jakiegoś czasu dzieje się to u mnie na Evobox Lite regularnie i nie jest to kwestia instalacji, bo poziom sygnału nie skacze, a na Evobox PVR w ogóle nic takiego się nie dzieje. Podejrzewam, że to ten sam problem.

 

Może ktoś potwierdzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na TVN24 u mnie nie widać tego problemu. Na TVN Style jest prawie ok. Raz na jakiś czas, ale mniej niż raz na dzień zdarzy się taki lag/ścięcie.

Coś musi być na rzeczy, bo dostałem pismo z polsatu i proponują wymianę dekodera na HD 5500s, a przecież te urządzenia są już niby wycofane i niedostępne. Jakby byli pewni że dekodery i ich oprogramowanie jest ok, to by napisali, że mam sobie wezwać instalatora do anteny, a nie proponowali by wymiany na stary, ale pewny dekoder.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, nix124 napisał:

Jakiś czas temu pisaliście o występujących artefaktach na TVN Style. Podobno zostało to naprawione, nie wiem, bo nie oglądam. Ale zaobserwował ktoś może w ostatnim czasie taki sam problem na TVN24? Od jakiegoś czasu dzieje się to u mnie na Evobox Lite regularnie i nie jest to kwestia instalacji, bo poziom sygnału nie skacze, a na Evobox PVR w ogóle nic takiego się nie dzieje. Podejrzewam, że to ten sam problem.

 

Może ktoś potwierdzić?

Witam. Przywróć, proszę ustawienia domyślne dekodera i sprawdź, czy sytuacja nadal będzie miała miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...