Jump to content
Barti

Kanały Polsat Sport Premium

Recommended Posts

Pierwszy dzień za nami, więc można ocenić:

- studio na plus. Ładne, zgrabne, efektowne. Widać, że wydali na to trochę kasy i wszystko w miarę zaplanowali. Jeśli chodzi o personalia to nie ma szału, ale też i nie ma zbytnio o co krytykować. 

- nie mam idealnego wzroku, ale jakoś nie widziałem tej super jakości (oglądałem mecz Benfiki z PAOK-iem). Dla mnie obraz podobny do tego z C+, który mam i oglądam na co dzień. Dla abonentów Cyfrowego Polsatu to może być skok, bo ani Eleven, ani Eurosporty takiej jakości nie serwują, ale dla abo nc+ raczej bez większych opadów szczęki. 

- Polsat na gwałt potrzebuje wzmocnień kadrowych. Nie wyobrażam sobie jak oni w obecnym składzie ogarną 8 transmisji w ciągu dnia i jeszcze tak licznie obsadzą studio. Liczę na Smokowskiego, liczę też na kolejnych ekspertów. Komorowski, który dzisiaj komentował Crvenę raczej nie bardzo sprawdza się w tej roli. Za spokojnie, za monotonnie, może się rozkręci, ale brakuje mu jakiegoś powera. 

- magazyn skrótów to lekka pomyłka. Dlaczego nie dadzą normalnego skrótu meczu głównego z komentarzem tylko nawijają trzy po trzy i prezentują najlepsze momenty? Nie każdy musi oglądać spotkanie pierwszego wyboru. Co do innych skrótów było OK, choć brakowało jakiegoś większego omówienia tych spotkań. Studio z pompą, piłkarskie święto, a koniec jakiś taki szybki... 

Studio skrótów trwało zaledwie pół godziny. Wiem, że to tylko 3 mecze, ale myślałem, że będzie dłużej biorąc pod uwagę, że to kanały dedykowane tylko LM i LE.

To za czasów C+ studio potrafiło trwać nawet od 22:45 do 00:30.

Od fazy grupowej skróty mają zaczynać się od północy, więc pewnie potrwa co najmniej do 1:00, poza tym długie studio w środku tygodnia też nie ma większego sensu.

Ja jestem abonentem sieci Plus i dostałem maila, że otrzymałem darmowy dostęp do wszystkich PSP na miesiac, loguje się przez numer telefonu do Ipla, a tam zapłać 40zł/30 dni. No nieźle :D

Coś więcej o tym mailu może? :) Mam abo w Plusie i mnie ciekawi. :)

Edited by bart18

Przepraszam, ale co to za mówienie, że "długie studio w środku tygodnia też nie ma większego sensu"? To jest kanał premium, sprzedawany za grubą kasę, więc niech robią to porządnie i opakowują jak należy, bo łaski nie robią. Kto będzie chciał to obejrzy, kto nie to sobie nagra albo odpuści. Nie wszyscy muszą chodzić spać o 23. 

A czy ja wspomniałem o chodzeniu spać o 23? Moim zdaniem studio do 00:30-01:00 jest optymalne, nie ma co więcej przeciągać. Dziś było bodajże do północy.

Edited by bart18

Wystarczyłoby, żeby robili studio tak jak w C+. Czyli koniec meczu głównego, powrót do studia, krótka przerwa i start ze skrótami, w tym omówienie meczu z pierwszej anteny. Albo niech sobie wymienią gości i robią normalny magazyn przy stole, bo takie stanie dwóch gości przy monitorze wygląda - moim zdaniem - dość słabo. 

Polsat kupując LM przejął także archiwum. Teraz leci skrót meczu Legia - Real.

Jaką ludzie mają słabą pamięć. Przyzwyczajenie do znanych twarzy albo zwyczajnie zawistni.

Przez lata oglądali ze słabszych parametrówi im pasiło. dziś odkryli , ze PSP to ściema. C+ nigdy nie osiagał takich parametrów.

À propos pamięci - w zeszłym sezonie LM (od listopada 2017), C+NOW pokazywał mecze w 4k (przeważnie jeden, czasami dwa, w tygodniu, w którym grała LM). Oglądając wczorajsze mecze na PSP można było zatęsknić za takimi transmisjami.

A co do skrótów meczy/bramek, to szkoda, że nie będzie multiligi (obym się mylił). Bo przy małych dzieciach i wczesnym wstawaniu do roboty spróbujcie sobie pooglądać mecz o 19 + mecz o 21 + skróty wszystkich bramek do 1-2 w nocy.

Jakość kanałów na wysokim poziomie (inne kanały HD , nawet ZDF czy ARD nie mają startu do ,,SUPER HD" ;)) - chciałoby się aby wszystkie kanały nadawały takiej jakości  (np. ELEVENY, Canal+). Dzwięk jeszcze powinien być DOLBY - bo stereo to słabo na mecze piłki nożnej.

Co do poprawy
1. Dźwięk
2. Skalowanie z 4k
3 Logo trochę bardziej w prawo i czemu to "super HD" na czerwono a nie na szaro tak jak w polsatach sportach? czerwony mnie denerwuje i za bardzo przyciąga uwagę.
Oj będzie brakowało ludzi z Csnal+ przez te 3 lata............  

Logo zdecydowanie za duże i zdecydowanie za kolorowe. Bije po oczach, ale po polsatach można było się tego spodziewać.

Jakość kanałów na wysokim poziomie (inne kanały HD , nawet ZDF czy ARD nie mają startu do ,,SUPER HD" ;)) - chciałoby się aby wszystkie kanały nadawały takiej jakości (np. ELEVENY, Canal+).

Akurat C+ nadaje w takiej jakości od lat.

Krzysiu pozostań jednak obiektywny...... C+ jest lepsze bo nadaje taki obraz od lat do tego ma lepszy dźwięk i lepszych ludzi a w CP super hd skończy się razem z prawami do LM choć mam nadzieje że w trzecim roku praw CP wprowadzi już dekodery i kanały w 4k dlatego umowę mam na 2 lata........ 

Akurat C+ nadaje w takiej jakości od lat.

Bez przesady - chyba nie widziałeś wczorajszej transmisji na PSP 1 i PSP 2. Canal+ to nawet nie ma startu do tych kanałów - dwa razy większy bitrate.

Edited by wilos

Jakość obrazu jest bardzo podobno zarówno na PSPremium jak i C+Sport, może z niewielką przewagą Polsatu (kwestia indywidualnych preferencji). Natomiast jakość dźwięku + część obstawy komentatorskiej zdecydowanie po stronie C+. 
Co nie zmienia tego, że ogromne brawa dla Polsatu za serwowanie takiego produktu jak LM w odpowiednim opakowaniu. Szkoda tylko, że coś co jest standardowym HD, u nas musi się nazywać SuperHD i jest nieosiągalne dla większości polskich stacji - czyt. Eleven, Eurosport. Przełączyłem się wczoraj z ciekawości na Eleven w trakcie meczu na PSP i aż oczy bolały od tego mydła. 

Spójrzmy prawdzie w oczy - w przekazie satelitarnym transponder nc+ np z CANAL+ Sport HD jest może nie bardzo zatłoczony, ale przynajmniej - optymalnie dociążony. Owszem maksymalna (chwilowa) przepływność wideo dla tej stacji to 16,9 Mbit/s i jest tak od dłuższego okresu (PSP 1/2 chwilową maksymalną trzymały na ok. 18,3 Mbit/s). Ale ilość kanałów robi swoje i średnia to 8,5-9 Mbit/s. Też nieźle, ale PSP to przynajmniej na tą chwilę przebił (średnie ponad 13 Mbit/s). Cyferkami w tym momencie wygrali (zwracam uwagę, że maksymalnie szły 3 kanały) i z tym nie ma dyskusji - tak wyszły pomiary, szczegóły są w aktualizacjach na końcu tekstu: https://satkurier.pl/news/173197/kanaly-polsat-sport-premium-juz-nadaja-wideo-akt.html

Wszystko wskazuje także na to, że nawet jeśli będą uruchamiać przekaz wszystkich serwisów na raz - nadal będą w niezłej sytuacji z 6 kanałami HD na jednym transponderze (poniekąd równej z tp. 4 nc+, bo C+ Now HD można uznać za okazjonalny, a VoD lecą tylko nocą). Ale gdyby CP podkusiło o dopchanie tam czegoś...

Prosiłbym także o nie ciągnięcie dyskusji o jakości C+ w temacie do tego nie przeznaczonym - bez konkretów to nie ma wartości merytorycznej i tylko generuje przepychankę. Zwłaszcza że mieszają się kwestie dosyłów (w kablu to wygląda inaczej i to bardzo, bo np. UPC nie puściła PSP 1/2 jeden do jednego; nie miałem tu czasu na większe pomiary, ale wygląda, że ustalono górę na ~15,2 Mbit/s).

Uważam osobiście, że jak na pierwsze podejście - jest OK. Rozważyłbym faktycznie lepsze audio, natomiast inną uwagę techniczną być może przekażemy dziś jako redakcja kanałami redakcyjnymi (znaczy ja przygotowałem materiał w nocy wyjaśniający pewien aspekt, a co zrobi z tym reszta redakcji to od nich zależy).

Ale czy to jest faktycznie jakieś Super... To osobna dyskusja. Gdyby było 1080p... Ale nie ma i to z wielu powodów, nawet nie związanych z CP. Tak po prostu powinny wyglądać wszystkie kanały HD, ale miejsce na satelicie jest drogie i to w zasadzie wyczerpuje temat :) Ja tam się cieszę, że jest dobra emisja. CP zrobił generalnie najlepsze co się dało (z drobnymi minusami jak np. kwestia audio). Ostatecznie też jest szeroka dostępność (na razie rozbudowywana), a i z tym mogło być różnie. Apeluję: uczciwie punktujmy tematy do poprawy, ale też szukajmy i doceniajmy pozytywy.

No wiec gratulacje.Polacy doczekali się HD.Smiać się czy płakać?

Edited by Mr. Orbita
Masz za mało ostrzeżeń?

Nie ma cudów bo cudów być nie mogło. Jest tak jak oczekiwałem, pewne rzeczy do poprawy, "pierwsze koty za płoty". Najwięcej "płaczą" posiadacze canal+ którzy dostali te kanały za max 10zł a jeszcze niedawno mogli w ogóle ich nie mieć. 

@Pawop,

Mogłeś sobie wczoraj porównać C+Sport i Sport2 do przekazu PSP1 i 2. Daleko im było do PSP.

@Pawop ma kablówkę, w UPC jakość Canal+ jest bardzo dobra, lepsza niż na satelicie i bardzo zbliżona do PSP :)

natomiast inną uwagę techniczną być może przekażemy dziś jako redakcja kanałami redakcyjnymi (znaczy ja przygotowałem materiał w nocy wyjaśniający pewien aspekt, a co zrobi z tym reszta redakcji to od nich zależy).

Czyżby szło o ten czarny pasek na górze ekranu? A może nieprzeźroczyste logo wypalające matrycę w OLEDach?

Edited by xMaraSSx

Przepraszam, ale co to za mówienie, że "długie studio w środku tygodnia też nie ma większego sensu"? To jest kanał premium, sprzedawany za grubą kasę, więc niech robią to porządnie i opakowują jak należy, bo łaski nie robią. Kto będzie chciał to obejrzy, kto nie to sobie nagra albo odpuści. Nie wszyscy muszą chodzić spać o 23. 

Z tym nagrywaniem to nie ma żadnej pewności. Mogą jednak blokować taką możliwość. Po ostatnich działaniach wszystko możliwe.