Skocz do zawartości

Moduł CAM CI / CI+ Polsat Box


Janusz Sulisz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość PawelU1981

U mnie zaciecia minely, jak do zadan modulu przypisalem nie CAID, a konkretnego nadawce, np. Cyfrowy Polsat dla kanalow z CP i Canal+ dla kanalow z PC+.

Dodatkowo zauwazylem, ze warto miec nastepujaco zainstalowane moduly: CI1 - CP, CI2 - PC+. Nie wiem, czy to tylko u mnie pomoglo, czy ogolna to zasada, ale warto moze sprobowac.

 

 

6 godzin temu, Barti napisał:

@czerstwy

Wiem, że powyższe swoje pytanie skierowałeś do innego Użytkownika forum, jednak ja przy okazji przedstawiam moje aktualne ustawienia dla modułu CAM CI+ Cyfrowego Polsatu w moim tunerze: :)

 

Modu-CAM-CP-ustawienia.png

 

Jak już wcześniej kilkakrotnie tutaj wspominałem, u mnie każde nagranie z tego modułu nie jest szyfrowane i daje się odtwarzać cały czas, bez żadnych ograniczeń, zarówno z poziomu tunera, jak i komputera po skopiowaniu nań tegoż nagrania. :)

 

Dokladnie to samo i u mnie. Tylko bez komunikatow modulu.

Edytowane przez Barti
Usunięto fragment postu niezwiązany z tematem wątku (off-topic). To jest wątek wyłącznie o module CAM Cyfrowego Polsatu, a nie o EPG na jego kanałach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat opcję komunikatów z modułu zostawiłem włączoną, bo jak pozostaje wyłączona to wówczas po włączeniu tunera i przełączeniu go na któryś z kanałów Cyfrowego Polsatu, który dekodowany ma być z tegoż właśnie modułu, nie wyświetla się z początku komunikat o autoryzacji modułu. I wówczas nie wiem, czy moduł już w tunerze "zaskoczył", czy jeszcze nie. :roll:  Dlatego ja wolałem tę opcję pozostawić włączoną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, PawelU1981 napisał:

U mnie zaciecia minely, jak do zadan modulu przypisalem nie CAID, a konkretnego nadawce, np. Cyfrowy Polsat dla kanalow z CP i Canal+ dla kanalow z PC+.

Dodatkowo zauwazylem, ze warto miec nastepujaco zainstalowane moduly: CI1 - CP, CI2 - PC+. Nie wiem, czy to tylko u mnie pomoglo, czy ogolna to zasada, ale warto moze sprobowac.

 

 

 

Dokladnie to samo i u mnie. Tylko bez komunikatow modulu.

Ok. dodałem i ja ale widzę już któryś raz po resecie nie działaja np TVP1,TVP2,TVN czy Polsat.Dopiero pomaga kolejny reset.Obstawiam że to wina modułu.Nikt mnie nie przekona że moduł to dobry wybór a przynajmniej ten z CP. Cameleon z PC+ czy Conax z Antiksat  w czytnikach działają jak trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

Dodam, ze dobrze jest ustawic kanal startowy na Polsat. Wtedy jakos modul CP lepiej startuje i dziala po restarcie. Zanim to zrobilem to czasem w ogole modul CP nie chcial startowac. Z kolei z TVP1 zrobilem inny trik. W dreambox edit zmienilem nadawce z Canal+ na Cyfrowy Polsat i zaznaczylem opcje braku aktualizacji paramerow i danych kanalu i zero problemow. Tak jakby sie cos gryzlo.

 

Ale temat TVP1 i CP i wiecznych restartow modulu sklonil mnie do wymiany tunera na VU+ z Technisata. Takze to raczej jakis problem w nadawaniu chyba, ze ten modul tak nie lubi czestotliwosci 11449, bo podobne restarty zaliczal na amc hd czy discovery. Teraz nic sie nie dzieje takiego.

Edytowane przez PawelU1981
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można edytować plik settings ale dla Ciebie łatwiej z menu jak masz listę kanałów ustawiasz się kursorem na wybrany kanał, nie naciskasz OK tylko przycisk menu i masz opcję ustaw jako kanał startowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, tail# napisał:

Można edytować plik settings ale dla Ciebie łatwiej z menu jak masz listę kanałów ustawiasz się kursorem na wybrany kanał, nie naciskasz OK tylko przycisk menu i masz opcję ustaw jako kanał startowy.

Swojego czasu jak jeszcze mocno śledziłem temat jakoś nigdy nie trafiłem na taką informację.Nagranie po kolejnym z rzędu przewijaniu zablokowane i obraz staną.Po wyjściu obraz stanął też na kanałach odbieranych z modułu.Przewijanie działa podobnie jak na starym czyli mozaika lub obraz w miejscu. Więc trafienie w odpowiednie miejce nagrania nie realne. Zobaczymy po kilku dniach czy coś zobaczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

A próbowałeś format dysku i wtedy może pójdzie. Może coś nie tak z dyskiem? Jakoś nie chce mi się wierzyć, żeby to była wina modułu, szczególnie, jak jest wymieniony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli byłby to problem z dyskiem, to na kanałach fta jak i dekodowanych z karty w czytniku również byłby problem o czym nie pisał, a wręcz przeciwnie że nagrywa i odtwarza poprawnie.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.05.2021 o 16:57, PawelU1981 napisał:

A próbowałeś format dysku i wtedy może pójdzie. Może coś nie tak z dyskiem? Jakoś nie chce mi się wierzyć, żeby to była wina modułu, szczególnie, jak jest wymieniony.

Na nowym module to samo nagranie z tamtego tygodnia nie do otworzenia dziś. Czarny ekran zamiast nagrania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie odtwarzaja sie, bo nie zdeszyfrowaly sie w trakcie nagrywania.

przez to mozesz ogladac pare dni, az ecmy straca waznosc.

 

na sto procent masz ustawiony priorytet na ogladanie, co powoduje, ze albo nagra sie cale zaszyfrowane, gdy ogladasz cos innego szyfrowanego, albo nagra sie kawalek tak, kawalek siak, gdy ogladasz kanaly z roznych platform lub fta i przelaczasz w trakcie.

 

to nie wina modulu.sloneczne camy nie sa wielostrumieniowe, a to oznacza, ze sa dwie mozliwosci:

1 zmienisz priorytet na nagrywanie, ale wtedy nic ze slonecznej nie obejrzysz w trakcie nagrywania

2 - polecana - wlaczysz deszyfowanie na czuwaniu, dekoder w nocy sam przeleci i odszyfruje wszystko, jesli masz tuner co to umi - ultimo 4k umie.

 

priorytety sa zagrezebane w menu, nie pamietam, musisz poszukac. deszyfrowanie na czuwaniu tez. do deszyfrowania, jesli ma dzialac, musisz przypisac kanaly do cam w ustawieniach.

 

jesli ci zalezy, zapytam kumpla na tygodnui.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem że nagrywam praktycznie tylko w nocy i wtedy nic innego nie jest oglądane.Bywa że nagrywam dwie pozycje z modułu lub moduł karta Cameleon.I efekt ten sam kanały są przypisane do modułu.Bywa i tak że dwa nagrania z modułu i nie muszą wybierać czuwania i nagrania działają.Oczywiście kilka dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsze nagranie z nocy ruszyło ok.godzinnych próbach i kolejnych nagraniach z PS i PSE. Oglądając UFC zobiłem sobie przerwę i teraz brak możliwości uruchomienia mareriału czy z nocy czy dzisiejszych próbnych nagrań. Mam nadzieję że ktoś przejmnie od nich UFC bo wole się trzymać z daleka od tego operatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam problem z modułem CI u moich klientów. Telewizor LG z Smart jakieś 3 lata, kanały wyszukuje z fastscana gotowca po LCN, numeracja jak na dekoderze, sygnał ok. Już mają 2 moduł bo na pierwszym było to samo. Moduł włożony w TV zlicza autoryzacje do 100%, potem jest błąd karty E09, telefon na COK dział nadań. Robią parkę i nadają pakiet. Na TV zmienia się komunikat na tego kanału nie ma w twoim abonamencie. Tv cały czas na 1. POLSAT HD i za Chiny nie chce się aktywować, cały czas ten komunikat. Drugi Tel na COK ponowienie uprawnień i dalej 24h bez rezultatu. Kontrola rodzicielska na module nieaktywna, soft na module i tv najnowszy, w menu informacje CI normalnie widać numery karty i modułu. Gdzie jest babol? Sprawdziłem już wszystko. To już drugi moduł, pierwszy odesłali bo było przypuszczenie że to wina modułu, ale teraz to już nie przypadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...