Skocz do zawartości

Moduł CAM CI / CI+ Polsat Box


Janusz Sulisz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

14 godzin temu, tail# napisał:

Możesz jeszcze sprawdzić w ustawieniach modułu czy może jest taka opcja jak zadania modułu albo coś podobnego i przypisać kanały które mają być dekodowane z modułu. Problem ten jest dosyć popularny. Na tunerach z E2 można sobie właśnie w takich sposób z tym poradzić, a na innych nie wiem.

 

Sorry ale wydaje mi się, że opcja "zadania modułu albo coś podobnego" to funkcja bardzo konkretnej marki tunerów z bardzo konkretnym softem i pisanie o "tunerach z E2" gdzie 49 na 50 nie posiada "czegoś podobnego" jest chyba lekkim nieporozumieniem...

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wilq79 napisał:

 

Sorry ale wydaje mi się, że opcja "zadania modułu albo coś podobnego" to funkcja bardzo konkretnej marki tunerów z bardzo konkretnym softem i pisanie o "tunerach z E2" gdzie 49 na 50 nie posiada "czegoś podobnego" jest chyba lekkim nieporozumieniem...

To wydaje Ci się czy wiesz na pewno? Jeśli nie wiesz to nieporozumieniem jest twój komentarz. Na podstawie czego to wyliczyłeś że wyszło Ci 49 na 50 czy może wróżbita Maciej Ci tak wywróżył? ;) Jakbyś nie zauważył, to napisałem żeby sprawdził, być może istnieje podobna tego typu opcja ze względu na to że w innym wątku conajmniej kilka osób zachwalało tą markę tunerów. Dlatego zakładałem że nie są takie złe i mają kilka ciekawych opcji i powinny radzić sobie z tego typu problemami.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jakiś edytor listy kanałów dla tego tunera? Lata temu miałem jakiś tuner gdzie karta i moduł gryzły się ale w edytorze listy kanałów można było przypisać do danego kanału kartę/moduł ci. Później to chyba wprowadzili do softu. Nie wiem czy to nie był jakiś pierwszy GM Unibox. Może w tym Technisacie będzie podobnie?

Edytowane przez G2000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ubiegłym tygodniu kupiłem moduł z pakietem M,włożyłem do dekodera TECHNISAT DiGYBOXX HD C+,wyszukałem kanały które mnie interesowały,ułożyłem sobie kolejność i wszystko było dobrze,były wszystkie które chciałem.Na drugi dzień okazało się,że kilku nie ma,następnego dnia się pojawiły,ale brak kilku innych i taka zabawa znikają,potem się pojawiają.Nie wiem czy u innych też tak jest czy tylko u mnie,czy to coś z modułem czy dekoderem,a może coś trzeba zmienić?Będę wdzięczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lordaz67 napisał:

W ubiegłym tygodniu kupiłem moduł z pakietem M,włożyłem do dekodera TECHNISAT DiGYBOXX HD C+,wyszukałem kanały które mnie interesowały,ułożyłem sobie kolejność i wszystko było dobrze,były wszystkie które chciałem.Na drugi dzień okazało się,że kilku nie ma,następnego dnia się pojawiły,ale brak kilku innych i taka zabawa znikają,potem się pojawiają.Nie wiem czy u innych też tak jest czy tylko u mnie,czy to coś z modułem czy dekoderem,a może coś trzeba zmienić?Będę wdzięczny za pomoc.

Sprawdź czy masz wyłączoną kontrolę rodzicielską.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

Ja zauwazyłem dziś, po wymianie modułu CAM, że niestety mimo sugestii znawców, że to moduł padł są restarty modułu na kanałach z częstotliwości 11449H podczas, gdy korzystam jednocześnie z karty Smart HD+. Mowa o kanałach TVP1 HD, nSport+ HD (najczęściej) oraz Discovery HD, AMC HD i DTX HD. Trochę lipa, bo Technisat DIGI ISIO UHD sprawny na 200% (ogarnięty przez serwis, jeszcze w ramach gwarancji). Także coś na bank idzie w strumieniu danych, co powoduje restarty modułu. Jak kartę Smart HD+ usunę z czytnika nic się nie restartuje. Taka to historyja :D

 

PS Początkowo sądziłem, że to może to kodowanie dla CANAL+, TNK, Smart HD+ itd. gryzie się z systemami Cyfrowego Polsatu, ale nSport to wyklucza, bo nie ma kodowania dla obu operatorów.

Edytowane przez PawelU1981
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jakiś support na ten sprzęt? Próbowałeś zaktualizować oprogramowanie? To jest właśnie urok takich sprzętów, brak możliwości konfiguracji, jedyne co to liczyć tylko na dostawcę oprogramowania żeby to poprawił ale nie zawsze można się doczekać. W konfigurowalnych boxach można wyciąć niepotrzebne caid-y, providery dla karty w czytniku i przypisać kanały które mają być dekodowane z modułu i z reguły to likwiduje takie problemy.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

Oczywiście. Soft najnowszy, ustawienia w menu w zasadzie nie istnieją jeśli chodzi o moduł. Wkładasz i powinno działać. W programie do obróbki list kanałów jest opcja wybrania dostawcy, ale to nie ma żadnego wpływu na działanie karty czy modułu. Ogólnie historia ciekawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie to chyba możesz tylko mieszać softami, bo nic innego tam nie zmienisz. To może starsza wersja softu sobie z tym poradzi?

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.02.2021 o 13:03, Specjalista Cyfrowy Polsat napisał:

Czy w Menu wyświetla się poprawny numer karty?

Tak,ciekawe jest to,że od początku nie ma problemów z tymi 3 kanałami sportowymi,one nie znikają,są zawsze,reszta raz znika,to się pojawia i tak to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czytnik tunera  woła o kartę, gdyby to była wina modułu komunikat pochodziłby z gniazda CI i byłby taki: 

 
GniazdoCI: Polsat CI+ cam
 
Brak karty w module CAM - włóż ważną kartę
Zerknij do tego działu, w mym poście chyba znajdziesz odpowiedź: https://forum.satkurier.pl/topic/9001-technisat-digyboxx-hd-c/page/61/#comments
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

Na czestotliwosci 11449H sa kopie AMC, DISCOVERY, DTX oraz ID i na tychze kopiach modul polsatu sie nie restartuje kiedy w czytniku jest karta Smart HD+, bo kopie te maja kodowanie wylacznie dla CP i nie dostaja danych EPG. Czyli cos musi byc na rzeczy. Bo te kopie z jakiegos powodu zrobili. Niestety nSport nawet w ramach kopii przekazu nadal restartuje modul CP. To samo na TVP1. Tak wiec na bank cos w strumieniu musi byc co powoduje inicjalizacje modulu. Kazdy inny kanal z obu ofert nie powoduje konfliktu.

 

Co do TVP1 problem wyeliminowalem wprowadzeniem na list Technisata przekazu DVB-T. Czyli jedynym problemowym kanalem zostal nSport, ale na nim az tak mi nie zalezalo. WAZNE, ze ale kino+, planete+ czy domo+ smigaja.

 

Podejrzewam wiec, ze to jednak nie wina CP i nie wina Technisata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.02.2021 o 20:39, PawelU1981 napisał:

Także coś na bank idzie w strumieniu danych, co powoduje restarty modułu. Jak kartę Smart HD+ usunę z czytnika nic się nie restartuje.

 

A zauważyłeś że jedno zdanie zaprzecza drugiemu ? Obsługa wielu kart to niestety pięta achillesowa dekoderów sat i niestety takich "ciekawych historii" jest tyle ile modeli tych dekoderów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981
4 godziny temu, wilq79 napisał:

 

A zauważyłeś że jedno zdanie zaprzecza drugiemu ? Obsługa wielu kart to niestety pięta achillesowa dekoderów sat i niestety takich "ciekawych historii" jest tyle ile modeli tych dekoderów...

Niekoniecznie na TVP1 i nSport sa dane do aktywacji kart i uprawnien i to te dane dochodzace do karty moga dzialac w taki sposob. Zreszta z jakiegos powodu sa kopie kanalow dla CP tutaj. Ale co ja tam wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

Tyle w temacie. Racja, ale coś musi być na rzeczy, skoro inne kanały ze Smart HD+ i karty Conax no i przede wszystkim innych częstotliwości niż 11449H nie powodują żadnych restartów Modułu. Ale nie ma sensu już tego rozgrzebywać :D Zresztą te same rzeczy dzieją się np. w tv LG, gdzie moduł CP na TVP1 lub karta Smart HD+  w module na nSport powodują całkowity restart TV. I to nie jest mój przypadek, ale temat ciągnący się od 2016 roku. Niektóre modele uratowano wydając poprawiony soft przez LG. Inne niestety nie. Temat był głośny w 2016 roku. No nic. Rozwiązanie poboczne znalazłem. Reszta niech sobie będzie jak jest :D

Edytowane przez PawelU1981
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 12.02.2021 o 11:59, klakier7 napisał:

To czytnik tunera  woła o kartę, gdyby to była wina modułu komunikat pochodziłby z gniazda CI i byłby taki: 

 
GniazdoCI: Polsat CI+ cam
 
Brak karty w module CAM - włóż ważną kartę
Zerknij do tego działu, w mym poście chyba znajdziesz odpowiedź: https://forum.satkurier.pl/topic/9001-technisat-digyboxx-hd-c/page/61/#comments
 

Dostałem od kolegi starą kartę canal+,włożyłem do czytnika i nic to nie dało,kanały znikają by po 2 dniach znów się pojawić i tak w kółko,raz są,raz ich nie ma.

Czy jest na rynku jakiś dekoder z wejściem na moduł w którym bez problemu będzie działał moduł cam Polsatu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...