Skocz do zawartości

Moduł CAM CI / CI+ Polsat Box


Janusz Sulisz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, lordaz67 napisał:

Dostałem od kolegi starą kartę canal+,włożyłem do czytnika i nic to nie dało

Fajnie jakbyś napisał do czytnika jakiego sprzętu. Poza tym ten wątek nie jest od tego typu kart.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Aktywny Cameleon w czytniku i moduł CI+ Cyfrowego Polsatu także działają poprawnie - nie gryzą się, podobnie jak to ma miejsce z kartami w conax TNK HD, możliwe że jest tak samo z kartami Smart HD I n na kartę to musisz sam sprawdzić - może u kogoś tu na forum taka konfiguracja działa? Twoja stara karta może być w czystym Seca i także w tym przypadku, czytnik tunera nie będzie jej widział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nie wiem, jak na module PC+, ale u mnie na module CP nagranie mogę odtworzyć tylko zaraz po nagraniu. Po kilku dniach ciemno i nie działa ani na boxie, ani na kompie. I raczej to nie przypadek, tylko operator coś kombinuje.

Edytowane przez Barti
Jako, że rozwinęła się tutaj dyskusja odnośnie modułu CAM Cyfrowego Polsatu, przeniesiono dykusję do odpowiedniego działu forum i wątku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę to nielogiczne, co piszesz. Skoro materiał możesz otworzyć normalnie po nagraniu to powinno również po kilku dniach, przy założeniu że nagrany materiał nie jest szyfrowany. Operator nie ma możliwości ingerencji w twój tuner.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, czerstwy napisał:

Nie wiem, jak na module PC+, ale u mnie na module CP nagranie mogę odtworzyć tylko zaraz po nagraniu. Po kilku dniach ciemno i nie działa ani na boxie, ani na kompie.

 

Z nagraniem z jakiego konkretnie kanału tak się u ciebie dzieje? :shock:

Jaki masz tuner, w którym korzystasz z modułu Cyfrowego Polsatu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@czerstwy

No to chyba masz swój tuner nieprawidłowo skonfigoruowany pod moduł CAM (patrz: "Zadania modułu CI" w menu tunera). :roll:

Ja na moim tuner Vu+ Duo 4K również korzystam z modułu CAM CI+ Cyfrowego Polsatu i każde nagranie za jego pomocą mogę potem normalnie odtwarzać w tunerze bez ograniczeń, a także nagranie to przekopiować sobie do komputera i na nim również bez żadnych przeszkód oglądać. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, czerstwy napisał:

Nie muszisz mnie uświadamiać gdzie sa ustawienia modułu bo ten sprzęt mam juz wiele lat.Moduł ten juz też pewnie ze 3-4 lata. Zresztą te ustawienia o których piszesz to raczej nic nie mają wspólnego z nagrywaniem.

 

OK, rozumiem. W takim razie to jest jakieś co najmniej dziwne, że u ciebie nagrania z modułu CAM Cyfrowego Polsatu są przez tuner blokowane, a u mnie nie. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@czerstwy jeśli zakładacie taką przyczynę jaką wskazał @LorDx, to proponuję porównać wersję softu, modułu oraz karty z tą którą ma @Barti. Jeśli to jest przyczyna to gdzieś powinna być różnica. Z tego co ja kojarzę, to samych kart jest przynajmniej kilka wersji i mogą być inicjowane w różny sposób w zależności od wersji.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.04.2021 o 12:06, czerstwy napisał:

Nie wiem, jak na module PC+, ale u mnie na module CP nagranie mogę odtworzyć tylko zaraz po nagraniu. Po kilku dniach ciemno i nie działa ani na boxie, ani na kompie. I raczej to nie przypadek, tylko operator coś kombinuje.

Jeżeli nagrywasz w formie zaszyfrowanej, to fakt, nagranie da się odtworzyć w przeciągu max trzech dni, później po rozpoczęcia odtwarzania takiego materiału pojawi się komunikat "Tego kanału nie ma w twoim abonamencie" i nici z oglądania. 😃 

 

No bo chyba nie piszesz o nagraniu w formie zdeszyfrowanej? 😃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forma zaszyfrowana to chyba powinna być tylko wtedy, gdy w tym czasie nagrywam coś jeszcze. A tu nie ma znaczenia, czy nagrywam tylko ten kanał, czy nie. Jest ten sam efekt. W sumie to nawet nie wiem, czy na E2 można zmienić w jaki sposób jest nagrywanie. Nie widzę tych zdjęć. U mnie jest moduł CI+ i CAID karty 1861. Ale to może być jakiś trop, bo nagrania są bardzo krótko możliwe do odtworzenia. Nawet, gdy przesuwam nagranie to nie jest normalnie przyśpieszony materiał, tylko robi się mozaika lub ekran stoi w miejscu. Z karty jest normalnie. Edit u mnie  wersja karty to DNASP410 RevQ2B  wersja sprzętu(modułu)01000102  wersja oprogramowania tego modułu to 09.00.01.01.03.00. Dziś nagrania z Soboty jeszcze działają. Nie pamietam jak to było gdy miałem moduł w SF4008  4K. Karta u mnie też 24  12.......

Edytowane przez czerstwy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...