Skocz do zawartości

Moduł CAM CI / CI+ Polsat Box


Janusz Sulisz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Plik wideo z nagraniem z tunera zawsze będzie w formacie, w jakim zapisu dokonuje dany tuner. Nie zależy to od modułu CAM, tylko właśnie wyłącznie od danego modelu tunera.

Właściwie od tunera to też nie zależy. Zależy tylko i wyłącznie od streamu odbieranego z satelity. Jeżeli jest to MPEG2, to nagranie również będzie w MPEG2. Jeżeli MPEG4/H264, to tuner zapisze pliki też w tym formacie. Różny może być jedynie suffix pliku, ale zapisywany jest zawsze cały śmietnik odbierany przez tuner, czyli tzw Transport Stream.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam tunera hd, który miałby głowicę czytającą niskie SR (aby lepiej wykorzystać obrotnicę) oraz aby dobrze działał z modułem CI+ CP, bo teraz mam tuner opticum 9500 PVR HD i on w ogóle nie widzi tego modułu. Czytając poprzednie Wasze posty wydaje się, że powienien działać (tryb legacy), jeśli tak, to na jakim sofcie. W APS powiedziano, że ten tuner będzie obsługiwał ten nowy moduł. Zaznaczam, że poprzedni CI działał bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za podpowiedź co do Vitaminy, zamówiłem, chociaż nie wiem czy skutecznie, bo to jakieś końcówki serii...

Vitaminy i niskie SR nieco mijają się, ale częściowo ten problem rozwiązuje E2, która na Showboxa jest oficjalnie wspierana przez producenta. Moduł CI+ CP działa bardzo dobrze na sofcie fabrycznym i poprawnie(czyli tak jak na każdym linuxie) na E2. W razie potrzeby, po więcej informacji zapraszam do tematu Showboxa na forum :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jeśli chcę moduł to muszę odnowić umowę. Czy w ogóle CP przewiduje coś takiego jak odnowienie umowy, ale np. na nowych warunkach, a nie zerwanie w trakcie trwania i podpisanie kolejnej?

 

Rozumiem, że masz moduł CI i chciałbyś zamienić na CI+? Jaki masz pakiet, bo na module CI blokuje się odbiór dwóch kanałów Nick Jr. i Nickelodeon, co umożliwia bezpłatną darmową wymianę na moduł CI+, bez konieczności zmiany umowy. Ja miałem pakiet Mini HD i kanały "blokujące się" nie wchodziły w skład mojego pakietu ale trwające obecnie otwarte okno w którym one są dostępne umożliwiło uzyskanie za darmo modułu CI+. Więc otwarte okno z kanałami masz do 03.03.2014r. więc działaj jak chcesz mieć nowy moduł bez zmian warunków umowy.

 

Poczytaj TUTAJ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam modułu właśnie, a chciałbym, bo byłoby to wygodniejsze. I tak w zasadzie nie korzystam z dodatkowych funkcji dekodera, a do tego on bardziej denerwuje niż to warte (przez pilota).

Pakiet to Familijny Max HD z jakimiś dwoma innymi (Sport i Film bodajże) plus opcja Multiroom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz co napisałem? Masz napisane wszystkie opcje jakie mam. Czy to jakie mam konkretnie pakiety robi różnicę? Nie! Dlaczego? Bo i tak liczy się cena... Im wyższa tym ma się większe przywileje - ot rynek.

 

A teraz potwierdzę Ci, żebyś nie zarzucał mi znowu, że jestem niedouczony w kwestiach umowy - tak, mam pakiet Familijny Max HD z opcjami Film HD, Sport HD i Multiroom. Pasi? Musi.

 

PS. Przepraszam za uniesienie, ale komentarz kolegi wyżej nic nie wnosi do dyskusji, a jedynie wprowadza zamęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...