Skocz do zawartości

Moduł CAM CI / CI+ Polsat Box


Janusz Sulisz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję Barti za odpowiedź.

A czy te Arivy pracujące z modułem CI grzeją się mocno? (z tego co widzę zasilacze mają wewnątrz)

To dla mnie o tyle istotne, że w amplitunerze mam aktywne chłodzenie. Dość stary polsatowski Echostar tak mocno go podgrzewał, że nawet przy cichym słuchaniu włączały się wiatraki. Chciałbym tego uniknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre pytanie: czy da się zdalnie wyłączyć tryb "legacy" z modułu CI+? Wie ktoś?

No właśnie! Też nurtuje mnie ta kwestia. Podejrzewam, ale tylko podejrzewam, że może być to możliwe poprzez aktualizację oprogramowania w module. Ale też taka aktualizacja chyba "nie spada" do modułu automatycznie, tylko trzeba ręcznie ją uruchomić za pomocą odpowiedniej opcji w menu modułu... :roll:

 

 

Dziękuję Barti za odpowiedź.

A czy te Arivy pracujące z modułem CI grzeją się mocno? (z tego co widzę zasilacze mają wewnątrz)

To dla mnie o tyle istotne, że w amplitunerze mam aktywne chłodzenie. Dość stary polsatowski Echostar tak mocno go podgrzewał, że nawet przy cichym słuchaniu włączały się wiatraki. Chciałbym tego uniknąć.

Tak, te tunery mają wewnętrzny zasilacz. Co do nagrzewania się ich to nie jest tak z tym źle. Fakt, grzeją się (jak każde urządzenie elektroniczne), ale nie aż tak bardzo, żeby np. poparzyć się przy dotknięciu obudowy tunera. ;) Tuner satelitarny najlepiej ustawić na amplitunerze, a nie odwrotnie, gdyż Fergusony mają otwory wentylacyjne na górze i lepiej ich nie zakrywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed samymi świętami podpisałem w APS nową umowę z modułem CI+. :D Wcześniej dowiadywałem się, czy mają to urządzenie i odpowiedziano mi, że mają to ciągle w ofercie. Gdy tylko zapasy się kończą, zgłaszają wyżej i braki są natychmiast uzupełniane. :brawo: Tak więc od staranności pracowników APS zależy, czy moduł jest dostępny. 8) A swoją drogą jestem bardzo zadowolony z działania sprzętu. Faktycznie wyłączenie ograniczeń wiekowych znacznie przyśpiesza przełączanie kanałów. :read:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich.

Chcialbym poprosic o pomoc. A mianowicie.

Bede mial dostep poza PL do CP i chcialbym zapytac czy lepszym rozwiazaniem bedzie CI+ czy moze jednak Dekoder.

Na dniach zakupie takze TV.

Albo bedzie to

http://www.sony.pl/product/tv-107-42-lc ... techniczne

albo

http://www.panasonic.com/pl/consumer/ki ... 2st60.html

 

Z tego co wiem/czytalem to oba TV maja sloty CI+ .

Ja osobiscie wybralbym Sony ale ze wzgledu na jakosc obrazu namawiany jestem na owa plazme.

3D raczej nie bede uzywal, nie podoba mi sie "teatralny obraz". Chyba ze kiedys zmienie zdanie....

Najwazniejsza jest jednak dla mnie teraz jedna rzecz.

 

Do jednego z tych TV poza PL dobrac modul czy moze jednak dekoder?

 

Wielkie dzieki za pomoc :idea:

Pozdrawiam i zycze wszystkim wszystkiego naj w Nowym Roku. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bede mial dostep poza PL do CP i chcialbym zapytac czy lepszym rozwiazaniem bedzie CL+ czy moze jednak Dekoder.

Ja uważam, że moduł CAM i własny tuner (dekoder), czy też telewizor z wbudowanym tunerem satelitarnym jest o niebo lepszym rozwiązaniem, niż dekoder dedykowany operatora. Przy własnym sprzęcie jest m.in. większa "swoboda", np. własna, niezależna od operatora lista kanałów. :)

Aha, a moduł CAM jest typu CI lub CI+, a nie CL+. ;) :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Barti :idea:

Poprawilem juz na CI+ :brawo: Chyba Champions League mi po glowie chodzila :lol2:

 

Przede wszystkim chodzilo mi o fakt, abym bez przeszkod mogl przez nastepne klikanascie miesiecy ogladac TV .Wiec jesli ten modul, podobnie jak i dekoder, moze uzywany byc bezproblemowo tu i owdzie :lol: , i jest juz poza faza "nowosc" (czestsze psucie sie nowinek) ,to chetnie p[beep]rne taki modul CI+ :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolgo Szymon....maja maja :) Dzieki za pomoc :)

Oto lista Soniaka: (Jedynie czego nie posiada to naziemnego DVB-T2, a tak to do wyboru do koloru :D)

 

Zintegrowane tunery :

DVB-T (cyfrowy naziemny) - TAK

DVB-T2 (cyfrowy naziemny) – BRAK

 

DVB-S (cyfrowy satelitarny) - TAK

DVB-S2 (cyfrowy satelitarny) - TAK

 

DVB-C (cyfrowy kablowy) - TAK

CI+ - TAK

Analogowy - TAK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Ciekawy jestem czy da sie nagrywac na USB (hdd lub flash) filmy i programy z modulu CI+ wlozonego do telewizora LG 42LA640S?

W necie wyczytalem ze w telewizorach Samsunga to nie dziala, ale nie wiem jak to jest w LG, nic nie moge wyguglac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy w dobrym miejscu zadaję to pytanie, więc Drodzy Moderatorzy - jak coś, przenieście proszę mój post do odpowiedniego wątku.

 

Posiadam tv LG 37 cali z wbudowanym tunerem satelitarnym na którym odbieram sobie ofertę CP.

Mam własną listę programów, którą staje się powoli narzucana przez CP (poprzez "spawanie" pewnych kanałów, gdzie funkcja przenosin kanału bądź zmiany kanału nie jest w żaden sposób możliwa).

Chciałem zapytać, jeśli wybrałbym strojenie automatyczne, a co za tym idzie oficjalną listę polsatowską, to czy wówczas byłaby możliwość zmiany np. Polsatu SD na HD na pozycji nr 1? Analogiczna sytuacja wiąże się z każdym kanałem SD, który ma swój identyczny zamiennik w HD, by nie oglądać kanałów HD na pozycjach odległych tylko jak najbardziej bliskich...

 

Może ktoś z Was może miał taką sytuację? Pytam, bo nie chcę ryzykować skoro większość kanałów mojej listy jeszcze śmiga, a ustawianie fabrycznej listy na której nawet takie delikatne zmiany (SD --> HD) nie wchodzą w grę jest bezsensem. No i jeszcze potem na nowo ustawianie ponownie własnych ustawień...

 

Byłbym wdzięczny za każdą radę. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że się da bo lg przeznacza cały dysk na nagrania i go szyfruje, na niczym innym się nie da podobno oglądać tylko w tym konkretnym tv.

Dobrym pomysłem będzie kontakt z lg i cp ciekawe co odpiszą. Gdybym miał dysk to bym spróbował

Ja bede raczej chcial nagrywac na duzy, szybki (USB 3.0) pendrive niz na dysk twardy, ale mam nadzieje, ze dla telewizora to nie robi roznicy i po prostu zaszyfruje pendrive (ale moze sie myle).

Swoja droga to dziwne, ze Samsung takiej opcji nie przewidzial u siecie, bo to znacznie ogranicza uzycie funkcji PVR w ich telewizorach z wbudowanym tunerem sat.

 

Zastanawia mnie tez jak wyglada zaprogramowane nagrywanie z modulu CAM CI+ wsadzonego do telewizora.

Jesli zaprogramuje rozpoczecie nagrywania na kilka godzin do przodu i wylacze TV z pilota to zakladam ze program lub film sie nagra po takim wylaczeniu, a TV (ekran) sie nie wlaczy podczas samego nagrywania?

 

Jeszcze jedna rzecz - czy mozna nagrywac program z modulu podczas ogladania naziemnej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...