Skocz do zawartości

Moduł CAM CI / CI+ Polsat Box


Janusz Sulisz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie trzeba skakać. Opatentowałem już sposób na listę (własną) w Echostarach więc i w HD 3000 też się da. W HD3000 jest lista FAV. Układasz programy wedle własnych życzeń. Pamiętaj tylko o tym... by dodawać programy na listę w niekolejności! Polega to na tym że - gdy dodajesz programy zielonym przyciskiem - musisz najpierw ułożyć sobie na kartce swoją listę bo nie zapamiętasz wszystkiego. Wchodzisz później w główną listę i lecisz: najpierw dodajesz TVP1, TVP2, lecisz do TVP Regionalna (dodajesz go) i... wychodzisz z listy! Ona wtedy się zapisuje! Masz na liście FAV programy TVP1, TVP2, TVP Regionalna właśnie w takiej kolejności. Teraz wchodzisz na główną listę i dodajesz zielonym przyciskiem kolejne stacje! np. klikasz zielonym na TVN, TVN7, TVN Turbo i ponownie wychodzisz! Lista zapisuje się i gdy na nią wejdziesz: masz w kolejności: TVP1,TVP2, TVP Reg., TVN, TVN7, TVN Turbo...

Tak postępujesz ze wszystkim stacjami które chcesz poukładać po swojemu! Trochę to czasu zajmuje lecz... działa i nie trzeba się wnerwiać ...

 

We wszystkich Echostarach wystarczy:

- zresetować dekoder do ustawień fabrycznych

- skasować listy programów

- ponownie ustawić parametry satelity lecz... dodając NOWEGO satelitę ręcznie.

Ustawiłęm u siebie HOTBIRD2 i pozycję wpisałem 13,01E by nie gryzła się z tą zapisaną na stałe przez Polsat!

Wtedy - ręcznie dopisywałem tylko te transpondery z których mam programy!

Tam gdzie było kodowane - nawet do pamięci nie wpisywałem!

Po tym włączam wyszukiwanie i ... wszystkie znalezione programy układają się od pozycji 500 w górę! Ciort z tym! Ważne że mogę je wtedy układać jak chcę bo to jest lista z poza Polsatu lecz... trikiem wyszukane zostały TP Polsatu :mrgreen::mrgreen:

Bajecznie prosta sprawa! Od 500 mam swoje stacje jak chcę!

Po czasie jednak (2,3 dni) Polsat przywraca automatycznie programy od 001 do 200 z groszami i blokuje listę o nazwie CYFROWY POLSAT!

Wtedy mi to lotto całkiem ponieważ wcześniej przygotowana lista HOTBIRD2 nie znika i programy widnieją tak jak je poukładałem.

Dekoder też nie gryzie się z dublowaniem stacji! Mam wszystkiego razy dwa czyli np. TVP1 na kanale 003 z Listy Polsatu bądź na kanale 500 tam gdzie sobie sam poukładałem. Sposób taki działał u mnie ponad 4 lata! Dotyczy DSB707 i 717 bo w DSB606 można było edytować listę Polsatu.

Czy jest sens takiej zabawy?

Tak! Jest! Sami popatrzcie na ład i skład:

 

501. TVP1

502. TVP2

503. TVP REGIONALNA

504. TVP POLONIA

505. TVP SERIALE

506. TVN

507. TVN7

508. TVN TURBO

509. TVN STYLE

510. TVN24

511. POLSAT

512. POLSAT2

513. POLSAT FILM

514. POLSAT CRIME

515. POLSAT CLUB

516. DISCOVERY

517. DISCOVERY SC-FI

i tak dalej, dalej po w swojemu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze temat totalnie schodzi z tematu wątku.

Po drugie zapominacie, że sprzęt z którego korzystacie jest własnością operatora cały czas a nie jest Wam sprzedawany (nie tylko w CP z resztą). To diametralnie zmienia postać rzeczy.

Po trzecie jeśli chodzi o dysk w CP cała pojemność jest do dyspozycji i tylko materiał nagrany za pomocą dekodera jest zakodowany (wymogi licencyjne nałożone na operatora). I dysk bez problemu można używać w komputerze jak typowy dysk zewnętrzny. Mowa oczywiście o DTU320. W nc+, n, C+ czy innych operatorów kablowych niby tak nie jest? Bądźmy obiektywni.

Po czwarte "wszyscy" to nie argument. Ilu z tych wszystkich opłaca licencję za Dolby Digital? CP opłaca licencję i dekodery obsługują DD i DD+. Czy tzw. uniwersalne czytniki w wielu odbiornikach satelitarnych są zgodne z licencjami? Odpowiadam, nie.

Po piąte multiroom nc+ to niby można na własnym sprzęcie z modułem i kartą uruchomić? Rozwiązanie Multiroom CP uniemożliwia zastosowanie dwóch modułów.

Po szóste jest tylko niewielki ułamek klientów, którzy cenią sobie wolność i swój sprzęt. Pozostali wymagają braku myślenia jak to wszystko skonfigurować, zaprogramować czy poukładać. Dlatego operatorzy we swoim sprzęcie dedykowanym układają listy jak im pasuje (przede wszystkim marketingowo).

 

Operatorzy (nie tylko CP) sprzedają usługę dostarczenia sygnału TV (obraz i dźwięk). I dekodery CPT mają ten sygnał odebrać i odbierają a zarazem są najtańsze dla operatora bo własne. Cała reszta (napisy, teletekst, etc.) są dodatkami których nie musi być zgodnie z umową. To że pewnym użytkownikom (mi również) w dekoderach CPT brakuje chociażby napisów to jest inna sprawa i tylko wysyłając "sugestie" do CP cel można próbować osiągnąć. Echostar, Samsung i Sagemcom mają to w standardzie. Taką odrobinę luksusu można powiedzieć bo coś więcej niż minimum, które musi być do świadczenia usługi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgoda lecz w 80%. Fakt, temat zszedł z wątku więc dodam jeszcze tylko tyle że... by popatrzeć na to wszystko okiem programisty na fotelu przez komputerem w siedzibie CP. Jest tam człowieczek (człowieczki) odpowiedzialne za pisanie softu pod produkty Polsatu, prawda?

Czy dołożenie algorytmów w kodzie by... HD3000 miał możliwość pobrania HASŁA dosłanego z satelity przez operatora to problem?

Podłączamy własny dysk - dekoder wyświetla info - dysk zostanie sformatowany bel, ble, ble...

Klikasz ZGODA, dysk zostaje formatowany i tworzy się hasło które soft pobrał z cache (dosył z satelity). Problem z dyskami rozwiązany!

Odblokowanie dysku na ten samej zasadzie! No ale po co gdy można kroić po 249zł za dysk, prawda? W chwili gdy jego wartość to 120-140zł ...

 

Kolejna rzecz! Jaki to problem dla twórcy softu wpakować algorytmy obsługujące USALS bądź DISEQ-C np. w 8 konwerterami?

Kolejna sprawa to napisy! Czy Polsat się nie hańbi przypadkiem? Produkt pochodzi z Polski (dekoder). Oprogramowanie piszą Polacy. EPG i cała reszta zawiera język Polski! Szczytem idiotyzmu jest ... trzymać takich programistów i im płacić miesiąc w miesiąc po 5000-6000tys.zł netto wypłaty! Wiem że tyle mają bo mam tam kilku znajomych. Czyżby programista miał ZABRONIONE pracować?

Kuźwa! Składam podanie do Polsatu...

Sprawa wyglądu dekoderów Polsatu. Nie macie wrażenia że wyglądają jak przedpotopówki?

Czyżby wyświetlacze alfanumeryczne były tak drogie że nie można było by tego zamontować we wszystkich dekoderach?

Czy koszt budowy OBUDOWY to setki złotych?

Z moje strony kończę wywód. Choć się wypłakałem z raz ....

Za chwilę jadę ich męczyć o modułek raz jeszcze... a pod ten numer dzwonię od rana i nikt nie odbiera...

Ma kolega szanowny i adresik do tego numeru? Podjechał bym jeśli to jakiś APS...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mentoris, wysyła nie wysyła i co to za pociecha kiedy abonent kupujący dysk od CP jest bezczelnie robiony w bambuko?

 

To oczywista nieprawda, że trzeba w ten sposób realizować kodowanie nagrań, bo jakoś WSZYSCY robią to inaczej i nie ma problemu.

 

Dlaczego trzeba się zgadzać na bezczelne krojenie kieszeni tych, którzy chcą jednak nagrywać na polsatowskich dekoderach PVR Ready?

Wiesz, że odtwarzane filmów na innym niż dedykowany sprzęt jest nielegalne? Chyba cię boli to, że nie można piratować do woli. To co robia inni jest nieistotne. CP trzyma sie litery prawa i nic z tym nie zrobisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podany nr to Telefoniczny Dział Utrzymania Klienta. Adres Łubinowa 4A w Warszawie.

Jeśli chodzi o napisy to nawet nie muszą programisci myśleć bo obsługa napisów jest w dekoderach DVB-T produkcji CPT.

A teraz moja rada w Twoim problemie. Udaj się do jakiegoś ludzkiego APS-u, który ma na stanie moduły i poproś o wymianę swojego HD3000 na CAM za 0zł bez podpisywania umowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mentoris, piratowanie ale... czego? Sprecyzuj proszę... bo to co było, jest i dopiero będzie w CP jest już od dawna w necie. No chyba że chodzi o nowe reklamy :mrgreen:

Jeśli chodzi o moduł to przerobiłem wszystkie APS po wschodniej części Warszawy i może ze 3,4 po drugiej stronie. Nie mają modułów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpisałem umowę o kodzie promocji DRH6 na moim module CI i stwierdzam, że czasem w trakcie oglądania TV zdarzają się sekundowe "przycięcia" obrazu. Macie też tak? Dekoder to Ferguson Ariva 202e.

Ja mam też ten sam tuner i również moduł CAM Cyfrowego Polsatu. U mnie nic się nie przycina. Być może to dlatego, że ja mam moduł CI+... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mentoris, wysyła nie wysyła i co to za pociecha kiedy abonent kupujący dysk od CP jest bezczelnie robiony w bambuko?

 

To oczywista nieprawda, że trzeba w ten sposób realizować kodowanie nagrań, bo jakoś WSZYSCY robią to inaczej i nie ma problemu.

 

Dlaczego trzeba się zgadzać na bezczelne krojenie kieszeni tych, którzy chcą jednak nagrywać na polsatowskich dekoderach PVR Ready?

Wiesz, że odtwarzane filmów na innym niż dedykowany sprzęt jest nielegalne? Chyba cię boli to, że nie można piratować do woli. To co robia inni jest nieistotne. CP trzyma sie litery prawa i nic z tym nie zrobisz.

@Mentoris, czytaj Ty ze zrozumieniem posty na które odpowiadasz, zamiast pisać adrony, które najprędzej powinno się raportować.

Każdy sprzęt po Cyfrze+, który ma zaimplementowaną w sofcie możliwość nagrywania na zewnętrzne nośniki, realizuje tę funkcjonalność z zachowaniem kodowania nagrań, nie ma więc mowy o żadnym odczycie na innych urządzeniach, niż ten konkretny dekoder.

Podobnie jest to realizowane np. na telewizorach Sony, gdzie po podłączeniu nowego nośnika (dysk, pen), jest on za zgodą użytkownika "rejestrowany", to znaczy że wszystkie dokonywane na nim nagrania, będą miały postać zakodowaną do odczytu tylko na tym telewizorze.

Skoro więc mogą inni, to chyba CP też mógłby, ale zamiast tego woli oferować jakieś swoje pokręcone dyski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy sprzęt po Cyfrze+, który ma zaimplementowaną w sofcie możliwość nagrywania na zewnętrzne nośniki, realizuje tę funkcjonalność z zachowaniem kodowania nagrań, nie ma więc mowy o żadnym odczycie na innych urządzeniach, niż ten konkretny dekoder.

Podobnie jest to realizowane np. na telewizorach Sony, gdzie po podłączeniu nowego nośnika (dysk, pen), jest on za zgodą użytkownika "rejestrowany", to znaczy że wszystkie dokonywane na nim nagrania, będą miały postać zakodowaną do odczytu tylko na tym telewizorze.

Skoro więc mogą inni, to chyba CP też mógłby, ale zamiast tego woli oferować jakieś swoje pokręcone dyski.

Dokładnie! Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby i Cyfrowy Polsat postępował podobnie! Ale nie! On woli sprzedawać te swoje głupie, dedykowane dyski i całkiem nieźle na tym zarabiać! I tu o to chyba głównie w tym chodzi... :/ Bo przy sprzedaży tych dysków, Cyfrowy Polsat ma niezłą przebitkę... :? A nie, jakieś tam wymogi licencyjne i inne d...szmity... :/

 

 

@SatExpert

No właśnie, bo Cyfrowy Polsat te moduły CAM CI+ wprowadził w sumie dla posiadaczy telewizorów z wbudowanym tunerem satelitarnym. A że moduł ten można też zastosować w takim tunerze zewnętrznym to już jest to niejako "przy okazji". ;) Tak mi się przynajmniej wydaje. :roll: Dobrze, że ten moduł jest w trybie "legacy". :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...