Skocz do zawartości

Moduł CAM CI / CI+ Polsat Box


Janusz Sulisz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Poprawki nawet jak nastąpią, to dotyczyć będą prawidłowej współpracy Technisatów z modułem CAM Cyfrowego Polsatu. Tyle, że nie wiadomo, czy rozwiążą one problem z kanałami Nick Jr. i Nickelodeon HD, skoro wina leży po stronie modułu a nie tunera. Na razie nic nie wymieniam a chcę zasięgnąć opinii osób, które może miały moduł CAM CI+ w wymienionym przeze mnie modelu Technisata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli reasumując soft Technisata nie radzi sobie z modułem CAM i to bez względu na to, czy jest to CI czy CI+. Jednakże w tym wątku ktoś podniósł, że na innych tunerach z modułem CAM CI+ nie ma problemu z Nick Jr. i Nickelodeon HD. Swoją drogą, to nie mam pewności, czy na Technisata można liczyć w tej kwestii, skoro od ponad 3 lat np. do modelu DigiCorder HD S2X Plus nie było żadnej aktualizacji softu. Jedyna nadzieja w Cyfrowym Polsacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tłumaczyłem i pisałem ze będzie ten problem w każdym TechnjSat-cie rozwiązany poczekaj spokojnie ja tez nie mam Nick JR i Nick HD ale da sie bez nich żyć a softy będą juz wkrótce rozwiązane choć CP bez winy w tej sytuacji nie jest i ma swoje za uszami :mrgreen:

 

Nie wina TechniSat-a ze CP miesza i przez takie kombinowanie przymusza klientów/właścicieli do wymiany cam CI na CI+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednakże w tym wątku ktoś podniósł, że na innych tunerach z modułem CAM CI+ nie ma problemu z Nick Jr. i Nickelodeon HD.

Zgadza się. Dla przykładu, na Fergusonach z serii "Ariva" problem ten nie występuje. Oba te kanały są dekodowane poprawnie przez moduł CAM CI+ Cyfrowego Polsatu. Sprawdzone osobiście. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do czasu kolego @Barti do czasu nie ma problemu.Miałem kilka tunerów z Fergusona i zostawiłem sobie HF 8800 z sentymentu i ze dałem za niego kiedys prawie tysia zł.Owszem Ferguson dobry ale jak zacznie sie problem to dział techniczny olewa to na maksa.Kiedyś za takie wytykanie błedów w A200 HD usunieto mnie po 6 latach z forum bo wytykałem błedy jakie popełniali w kazdym nowym sofcie.Ferguson dobry jest dla nie wymagajacego klienta i wiez mi lub nie ze 2 lata dopracowywali z cam CI CP (ten stary typ) problemy ale ja zdązyłem sie na Mante 8000 HD przesiąść zanim to naprawili

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, z softami do Fergusonów różnie bywało i nadal bywa. Nawet te ostatnie wersje do tunerów z tzw. nowszej serii "Ariva" są "skopane" (rozsypująca się lista kanałów). Więcej można o tym poczytać w dziale o tych tunerach na forum SK. Ja akurat mam starszą wersję softu, jedną z chyba najbardziej udanych. Moja Ariva 202E działa znakomicie. Również z modułem CAM CI+ Cyfrowego Polsatu. I nie zamierzam, przynajmniej na razie, wgrywać nowszych wersji softu do mojego tunera. Nie jestem też zbyt wymagającym użytkownikiem. Dla mnie tuner ten służy wyłącznie do oglądania TV. Do multimediów, Internetu itp. mam komputer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie pisze Tobie @Barti broń boże na złość ale wiem co przeżyłem z działem technicznym tej firmy ;-) Wojna była na maksa ;-) I trwały ban na Forum DVHK ;-) Ja nie mówię ze mój obecny tuner to ''miód malina'' ale obraz oraz odtwarzacz mp3 czy nagrywanie bo z tego na tym tunerze korzystam to niebo a ziemia miedzy tym co miałem a co teraz mam.Funkcja modyfikacji nagrania na tunerze (skracanie.wycinanie i przycinanie) bije na głowę konkurencje ;-) Minusem jest właśnie w końcu po roku dopracowywany problem z cam CI/CI+ CP z komunikatem ''brak karty'' czy Nick Jr. Nick HD i wiesz ze z tym ostatnim problemem nie ma nic TechniSat wspólnego tylko operator a moim zdaniem to CP nie udostępnił pełnej specyfikacji TechniSat-owi z modułu cam CI+ i dlatego tak sie z tym ''kopią'' .Moja mama ma A100 HD i jak dla osób powyzej 60-tki tuner jak najbardziej OK i nie stwarzający problemów ;-) Manta 8000 HD tez miała swoje minusy ale Ferdka biła tez o głowę ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, nie ma sprawy. :)

Wiem, że dział techniczny Fergusona ma swoich klientów kompletnie gdzieś.... :? Niejednokrotnie o tym czytałem tu na forum w dziale Fergusona.

Ale, jak już wspomniałem, z moją Arivą 202E jest wszystko w porządku. Działa znakomicie z moim modułem CAM CI+ Cyfrowego Polsatu. :) Na razie nie zamierzam w tym moim tunerze niczego zmieniać (soft).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojna była na maksa ;-) I trwały ban na Forum DVHK ;-)

 

Tam dostajesz bana bez powodu (tzn. powód jest taki że mod ma chęć sobie pobanować albo też taki że napisałeś cokolwiek inteligentnego albo wartego przeczytania, co w klubie przedszkoLAKI DVHK jest występkiem niedopuszczalnym). Więc nie mieszajmy do tego supportu fergussona. No chyba że ten support składa się z modów klubu przedszkoLAKI DVHK to w takim wypadku współczuję 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Koledzy potrzebuje pomocy. Nie działa mi moduł cam CI+ cyfrowego polsatu, Już przesortowałem forum i ten telewizor z modułem cam cyfrowego polsatu powinien działać bez problemu.LG42LM670S

Po włożeniu modułu i uruchomieniu tv moduł jest wykrywany bez problemu.

Ale po chwili ukazuje sie informacja"Urządzenie odbiorcze nie może zostać uwierzytelnione. Proszę skontaktować się z producentem swojego odbiornika (kod błędu 16)"

Oczywiście dzwoniłem do LG to odsyłają mnie do Cyfrowego Polsatu a jak dzwonię do CP to odsyłają mnie do LG i tak dzwonię już kilka dni raz LG raz do CP i [beep]y nie potrafią mi pomóc.

Postanowiłem sprawdzić Moduł cam na tv LG32LN570R bo taki miałem z zasięgu i wszystko działa bez problemu, wychodzi że coś w moim tv, może jakieś ustawienia. Do tej pory próbowałem restartować ustawienia TV ale nic to nie dało, wgrałem kanały najpierw bez modułu i też nic to nie dało. Ten model LG ma nawet wgraną listę kanałów Cyfrowego Polsatu więc na pewno powinien działać.

I w Cyfrowym Polsacie i LG nie potrafią mi powiedzieć co oznacza"kod błędu 16" wtedy chociaż bym wiedział gdzie szukać problemu.

Może ktoś miał podobny problem i go rozwiązał. Wiem że szybciej wy mi pomożecie niż LG i CP

 

Pozdrawiam i czekam na pomocicon_smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już próbowałem na początku, bo znalazłem ten opis wcześniej Tylko że kolega The Rock miał "kod błędu 17" blisko ale ja mam "kod błędu 16" Najgorsze że nigdzie nie można się dowiedzieć co oznacza ten kod błędu w CP i LG nie wiedzą. Szukałem już nawet na zagranicznych forach ale nic. Przecież na logikę jak ktoś napisał oprogramowanie do cam to musiał wprowadzić ten kod błędu.

 

Jeszcze tak sobie myślę czy jak moduł i karta była aktywowana na innym TV to może dlatego już na tym nie chce działać. Może ma ktoś z was możliwość włożenia swojego modułu cam do innego TV na chwilę i to sprawdzić, Ale wydaje mi się że powinna działać na każdym TV który jest do tego przystosowany,

 

Jaką macie wersję oprogramowania modułów CI+, bo u mnie pojawia się informacja że jest aktualna ale może coś źle robię. Może aktualizację modułów można robić tylko na wybranych kanałach CP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba mój przypadek jest beznadziejny. Wymieniłem moduł ale też to nic nie pomogło, więc problem na pewno jest po stronie TV albo ustawień w TV. Wszędzie zapewniają mnie że ten TV na pewno współpracuje z modułami CP CI+. Może ktoś z was zna jakiegoś kumatego gościa który zna dobrze temat LG i modułów CI+ CP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...