Skocz do zawartości

Moduł CAM CI / CI+ Polsat Box


Janusz Sulisz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No to szybko do wymiany te moduły skoro prawda. Strona CP oficjalnie mówi, że każdy moduł jest w trybie legacy: http://www.cyfrowypolsat.pl/oferta/tele ... ci-plus.cp

Oczywiści jeśli to prawda, a nie wada fabryczna, którą ma wiele sprzętów od CP(i nie tylko), a szczególnie danych serii produkcyjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.Moduł posiadam od środy 4.02 z pakietem mini hd moduł na własność .Na starym module wszystko śmigało ok .Zmian oprogramowania na niższą wersję też nic nie dała to samo. W icok mam jeszcze pakiet nie aktywny ale moduł powinien być widziany na dekoderze tak mówił fachowiec na party lain czyli powinien go dekoder widzieć a tak nie jest . Mam 10 dni od zawarcia umowy na zwrot czyli do 14.02 po zamawiałem przez internet i moje pytanie czy muszę go wysyłać do Warszawy czy da się to załatwić w punkcie cyfrowego polsatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że dobrze trafiłam....

 

Mam fergusona arivę 202E.

2 tygodnie temu nagle zanikł polsat, dzwoniłam do nich a oni powiedzieli, że zablokowali bo musiałam przedłuzyc jakąś umowę, tzn. cena się zmieniła i musiałam zmienic to 5 mc. temu. Dodam, że nikt nie wysłał do mnie nawet e-maila. Po rozmowie włączyli sygnał spowrotem.

Nic nie dostałam, wszystko zakodowane tylko darmowe odbierałam. Trwało to kilka dni, kilkanaście telefonów, kilka róznych wersji od nich; a to że nie zapłaciłam, a to że nadpłacone itd. Dekoder wzięłam do znajomego i u niego sygnał ten sam jak u mnie itd.

Po kilkunastu telefonach zadecydowałam, że to wina polsatu i kupiłam moduł N.

Została aktywowana 2 dni temu.

Siła i jakość sygnału tak jak za czasów polsatu: 90% i 79%-86%.

Darmowe kanały o sile 94%, Tele5 tylko 5% ale odbiera pięknie.

MDM HD kanał N, siła się buja róznie w zalezności od pogody ale niedawno miałam 67%.

kanały zakodowane jak TVP1, TVP2 - 97%, 81%.

 

Dekoder był resetowany, wyszukiwałam od nowa kanały.

Przeczyszciłam nawet ten nowy moduł z zewnątrz (tak poradził "znawca" od tv sat), sygnał został wysłany z N bo dzisiaj nawet z nimi rozmawiałam przez telefon.

(znowu mam dać kolejne 24h)

nie czuję żebym dostała te kanały bo chyba coś jest nie tak ale nie wiem co...

 

Co myślicie o tym, że może czytnik modułu w dekoderze jest padnięty? czy mogę to jakos inaczej sprawdzić?

Niestety nie mam znajomych z modułem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam takie pytanie. Posiadam 3 dekodery z gniazdem na moduł CI lub CI + oraz kartę TNK SD

 

1. Feralny Ferguson @link 200 2x CI - nagrywa do formatu DVR materiał odkodowany np Discovery i na kompie można obejrzeć

2. Opticum x402p z softem alternatywnym globo_x4_black synaps_gi_1.5.37_gisclub.tv nagrywa do formatu TS/TP/PS 1 xCI również nagrywa materiał odkodowany, na kompie idzie oglądać

3. Digitalbox Imperial HD 3 plus nagrywa do formatu TS 1 xCI+ nagrywa materiał odkodowany ale sprawdzałem tylko FTA - brak modułu

 

Chciałbym kupić na abonament moduł CP+ z pakietem mini HD za 14,90 - chciałbym NAGRYWAĆ na HDD/ Pendrive materiał odkodowany aby później np obejrzeć / obrobić go sobie na kompie, stąd mam 3 pytania.

 

1. Moduł CI+ Cyfrowego Polsatu umożliwia nagrywanie materiału odkodowanego, aby później np obejrzeć / obrobić go sobie na kompie?

2. Jeżeli tak to jaki dekoder mam do tego wybrać?

3. Czy nagrania będą w formacie jaki ma w sobie zaprogramowany dekoder czyli np. wybiore Opticuma i nagram sobie np. w formacie TS film z Polsat Film?

 

dziękuje za odpowiedź i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.Moduł posiadam od środy 4.02 z pakietem mini hd moduł na własność .Na starym module wszystko śmigało ok .Zmian oprogramowania na niższą wersję też nic nie dała to samo. W icok mam jeszcze pakiet nie aktywny ale moduł powinien być widziany na dekoderze tak mówił fachowiec na party lain czyli powinien go dekoder widzieć a tak nie jest . Mam 10 dni od zawarcia umowy na zwrot czyli do 14.02 po zamawiałem przez internet i moje pytanie czy muszę go wysyłać do Warszawy czy da się to załatwić w punkcie cyfrowego polsatu.

Witam ponownie.Moduł sprawdzony na innym dekoderze śmiga bez probleu. Dzięki wszystkim za pomoc .Niestety czeka mnie wymiana dekodera.Sprawdzałem też stary moduł pożyczony wszystko chodzi jak trzeba czyli dekoder Ariva combo hd nie współpracuje z modułem ci+ cyfrowego polsatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam takie pytanie. Posiadam 3 dekodery z gniazdem na moduł CI lub CI + oraz kartę TNK SD

 

1. Feralny Ferguson @link 200 2x CI - nagrywa do formatu DVR materiał odkodowany np Discovery i na kompie można obejrzeć

2. Opticum x402p z softem alternatywnym globo_x4_black synaps_gi_1.5.37_gisclub.tv nagrywa do formatu TS/TP/PS 1 xCI również nagrywa materiał odkodowany, na kompie idzie oglądać

3. Digitalbox Imperial HD 3 plus nagrywa do formatu TS 1 xCI+ nagrywa materiał odkodowany ale sprawdzałem tylko FTA - brak modułu

 

Chciałbym kupić na abonament moduł CP+ z pakietem mini HD za 14,90 - chciałbym NAGRYWAĆ na HDD/ Pendrive materiał odkodowany aby później np obejrzeć / obrobić go sobie na kompie, stąd mam 3 pytania.

 

1. Moduł CI+ Cyfrowego Polsatu umożliwia nagrywanie materiału odkodowanego, aby później np obejrzeć / obrobić go sobie na kompie?

2. Jeżeli tak to jaki dekoder mam do tego wybrać?

3. Czy nagrania będą w formacie jaki ma w sobie zaprogramowany dekoder czyli np. wybiore Opticuma i nagram sobie np. w formacie TS film z Polsat Film?

 

dziękuje za odpowiedź i pozdrawiam

 

 

Ad.1.

Tak. Moduł CAM CI+ Cyfrowego Polsatu nie szyfruje nagrań z kanałów kodowanych platformy CP, za wyjątkiem chyba Polsatu HD. Wszystkie pozostałe dają się odtwarzać na komputerze. Ale to też zależy od konkretnego modelu tunera. Niektóre z nich szyfrują wszystko, nawet kanały FTA i to mimo zastosowania w nim modułu CAM.

 

Ad.2.

Nawiązując do Ad.1. polecam ci posiadany przeze mnie Ferguson Ariva 202E. Działa znakomicie z modułem CAM CI+ Cyfrowego Polsatu. Nagrania z kanałów kodowanych platformy Cyfrowego Polsatu dają się odtwarzać na komputerze. Wyjątkiem jest tylko, z tego co pamiętam, kanał Polsat HD. Nagrania z tego akurat kanału są niestety szyfrowane.

 

Ad.3.

Tak. Plik wideo z nagraniem z tunera zawsze będzie w formacie, w jakim zapisu dokonuje dany tuner. Nie zależy to od modułu CAM, tylko właśnie wyłącznie od danego modelu tunera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.Moduł sprawdzony na innym dekoderze śmiga bez probleu.

Jak możesz to napisz na jakim modelu dekodera testowałeś poprawność działania modułu CI+ Jeśli był to zwykły dekoder z obsługą CI to być może jest nadzieja na aktualizację od Arivy, skoro wcześniejsza wersja modułu działa bezproblemowo. E-mail nie zaszkodzi, dostaną kilka podobnych to może coś ruszą. Potrafią zaskoczyć niespodziewaną aktualizacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje się że CP w końcu naprawił problem z kodowaniem TVN Turbo na telewizorach Samsunga + moduł CI. Od kilku dni normalnie się odkodowuje. Ale nie byli by Cyfrowym Polsatem gdyby przy okazji czegoś nie spaprali. W momencie jak naprawili TVNTurbo zakodował się na amen TCM. Po telefonie do biura obsługi tak "naprawili problem" że na bite 4 godziny zakodowało mi ponad połowę pakietu. Wygląda na to że trzeba z tym żyć :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie

Czytałem cały ten wątek ale nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie. Czy ktoś z forumowiczów posiada i użytkuje dekoder Golden Media Wizard HD Vote z modułem CAM CI+ CP ? Jeśli tak to proszę o informacje na temat współdziałania. Jeśli nie, to proszę o informację jak się sprawuję z tym modułem Ferguson Ariva 252 Combo. Dziękuję za udzielone informacje i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupilem w polsacie modul z karta, zainstalowalem w FERGUSONIE ARIVA 210 (combo) z ostatnim oprogramowaniem i niestety pojawily sie problemy. Przy przelanczaniu kanalow trzeba czekac od 5 do nawet 10 sekund aby kanal sie odkodowal. Poza tym gdy zmieniam kanal dekodowany przez modul polsatu na kanal naziemny (dvb-t) pojawia sie tylko czarny ekran. Programy z dvb-t uzyskuje po kilkukrotnym przelanczaniu kanalow w obrebie dvb-t. *A w polsacie pani mowila ze wszystkie fergusony tak dobrze wspolpracuja z cam polsatu?!?!?! Prosze o pomoc, czy mozna z tym cos zrobic, czy ewentualnie trzeba zmienic oprogramowanie, czy wymienic dekoder na inny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...