Skocz do zawartości

Moduł CAM CI / CI+ Polsat Box


Janusz Sulisz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Powiedzcie mi mam moduł CAM CI Cyfrowego Polsatu, wyświetla się błąd 09, problem z kartą. Nie pomaga ponawianie sygnału poprzez ICOK i infolinię. Jakieś pomysły? Podobno nie był używany od 2009 roku. styki mogły "zaśniedzieć"?

Moduł jest w dekoderze Ferguson Ariva 202e.

 

Na starym module uruchomiłem umowę z pakietem Mini HD. Na kanałach 11508V TVN HD, TVN7 HD występują co 1-2 minuty zmrożenia, zacięcia- generalnie ciężko się ogląda. Można coś z tym zrobić ? Jeśli nie czy przysługuje mi wymiana na CI+?

 

Według mnie przysługuje ci wymiana, napisz reklamację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na starym module uruchomiłem umowę z pakietem Mini HD. Na kanałach 11508V TVN HD, TVN7 HD występują co 1-2 minuty zmrożenia, zacięcia- generalnie ciężko się ogląda. Można coś z tym zrobić ? Jeśli nie czy przysługuje mi wymiana na CI+?

Mam tak samo, ale na wszystkich kanałach HD dekodowanych przez ten moduł (antena jest dobrze ustawiona, bo kanały HD, które się pokrywają z oferta Smart HD+ po wyciągnięciu modułu działają dobrze), więc jeśli masz dobrze ustawioną antenę, to problem ewidentnie sprawia ten nieszczęsny CAM. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak karta jest od tego modułu ale nie jest doładowana ale powinien działać kanał dla abonentów. Bez umowy pre-paid. Ruszyło dopiero po wyczyszczeniu styków i podłożeniu cienkiej tektury pod kartę w celu lepszego styku. Dzięki za pomoc. Dwa dni zeszło zanim uruchomiłem moduł nie działający od 2009 r. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urządzenie nie może zostać uwierzytelnione.

Proszę z kontaktować się z producentem swojego odbiornika

(kod błędu 16)

 

Taki komunikat się pojawia.

 

Z tego co poszukałem to jest to numer błędu telewizora, ale co on oznacza to już się nie udało mi ustalić. Z tego co poszukałem w sieci, to pomoże pomóc reset TV i ponowne wyszukanie kanałów Cyfrowego Polsatu. Jeśli dalej będziesz miał problem, to pomysłów nie mam. Cyfrowy Polsat moduły ma zgodne ze standardem, Twój TV też jest zgodny ze standardem (musimy wierzyć na słowo). Znalazłem też wpis w wypadku TV Philips, że skończyło się wymianą płyty głównej w TV i zaczęło działać.

 

@Burito - na jakim kanale próbowałeś aktywować ten moduł z błędem 09? Przy długo odłączonym module/dekoderze ten błąd to norma, wystarczy raz ponowić uprawnienia i czekać cierpliwie na kanale Polsat Sport News lub innym z tej częstotliwości. Potrafi to trwać nawet kilka godzin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolego @swojadroga, na kanale z TP 12284, Polsat Sport News ale może być na każdym innym byle był ten transponder m.in. dla abonentów, TV6, Polsat Food, ATM Rozrywka. Nie wiem czemu infolinia od jakiegoś czasu preferuje Polsat Sport News. Najważniejsze, że działa. Dziękuję wszystkim za porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@swojadroga, na infolini LG kazali mi zresetowac TV, wyszukać kanały po CP i dopiero po tym włożyć moduł CAM, bład dalej się pojawia i czekanie 5 godz na kanale abonenckim po ponowieniu sygnału nie pomogło.

Zadzwoniłem ponownie na info LG i przyjeli zgłoszenie, że coś jest nie tak zapewniając mnie ze seria LG - LM jest zgodna ze standardami CP i skontaktują sie z fabryką i to już jest poza nimi ci się z tym zgłoszeniem dzieje.

Przypomnę że moduł CAM już też wymieniałem.

Ktoś ma jakiś pomysł ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moduł to wygoda dla abonenta, o którego powinno się dbać. To w zasadzie powinien być standard co chce wybrać abonent, jeśli ma taką możliwość, i obie możliwości powinny działać bez zarzutów, tak aby nie utrudniały korzystania z usługi. Niestety jak widać dekodery nie mają napisów DVB, a moduły mają problem z działaniem zawieszając co pewien czas obraz. Oby to poprawili :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od ponad dwóch tygodni używam modułu CI+ w karcie satelitarnej TBS6928 w komputerze. Nie zdarzyła się ani jedna "przycinka", do tego po wyłączeniu kontroli rodzicielskiej przełączanie kanałów zyskało na szybkości. Do tego zupełna swoboda, jeśli chodzi o nagrywanie programów i ich późniejszą obróbkę. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

Mam problem od 2 dni staram się uruchomić Polsat Cyfrowy na TV Samsung UE60D8000 poprzez moduł CAM lecz niestety otrzymuje komunikat

 

"Sygnał zakodowany"

 

Wcześniej miałem dekoder ale stwierdziłem że dla wygody wymienię na moduł CAM. Instalacja przebiegła raczej bez problemu tzn.

- zaimportowałem programy z USB

- włożyłem moduł z kartą

- uruchomiłem Polsat Sport News

- i czekałem

Niestety nic się nie zmieniało nawet jak już 3x dzwoniłem do pomocy technicznej niby odnawiali sygnał i u nich jest ok.

Zaznaczę że sygnał mam 100%

 

Co mogę jeszcze zrobić ? Albo co robię źle ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...