Skocz do zawartości

Moduł CAM CI / CI+ Polsat Box


Janusz Sulisz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Prawie miesiąc trwała moja wymiana korespondencji emailowej w sprawie szatkowania na kanałach z częstotliwości 11508V (TVN HD, TVN7 HD) dla modułu CI.Technicy sugerowali winę konwertera czy anteny. Z modułem CI+ nie ma żadnych problemów więc zaproponowali wymianę na CI+ oraz prosili o wskazanie APS-u celem dokonania takiej wymiany. Teraz czekam na dostawę do wskazanego przez mnie APS-u :)

Dzięki za wskazówkę, jutro w podobny sposób zacznę z nimi dyskutować, ale jako powód podam problemy z Nick HD i Nick Jr. :)

ale jaja! :shock: kilka godzin temu wysłałem E-Mail do CP w sprawie wymiany modułu i przed chwilą do mnie dzwonili i zostanie mi wymieniony moduł na nowy CI+ poprzez kuriera :jupi::brawo: oczywiście poinformowałem ich, że jak kurier przywiezie dekoder, to nie przyjmę paczki (rozmowa była nagrywana, więc jakby co to mam dowód) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mój pierwszy post na tym forum i mam dwa pytania odnośnie modułów CAM CI+:

 

1) Czy telewizory LG z serii LB (a konkretnie LG 42LB671V) obsługują moduły CP?

 

2) 5 dni temu podpisałem nową umowę (przez kuriera) i wziąłem dekoder HD, bo w moim obecnym TV nie mam tunera satelitarnego. Teraz chciałbym zmienić telewizor (tak, wiem, że trochę późno się obejrzałem :)) i pomyślałem, że wygodniej byłoby korzystać z jednego pilota... Jutro wybiorę się do APS i może uda się to jakoś odkręcić i wymienią mi dekoder na moduł CAM. Jeżeli nie to chyba będę musiał rozwiązać umowę (w ciągu 10 dni chyba mogę to zrobić bez podania przyczyny) i podpiszę nową. Miał może ktoś podobną sytuację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jaja! :shock: kilka godzin temu wysłałem E-Mail do CP w sprawie wymiany modułu i przed chwilą do mnie dzwonili i zostanie mi wymieniony moduł na nowy CI+ poprzez kuriera :jupi::brawo: oczywiście poinformowałem ich, że jak kurier przywiezie dekoder, to nie przyjmę paczki (rozmowa była nagrywana, więc jakby co to mam dowód) :D

 

A ja przedwczoraj napisałem sążnistą reklamację, że od dziewięciu miesięcy czekam na rozwiązanie problemu (a na moją poprzednią reklamację nie dostałem odpowiedzi) i na razie cisza.... ale zdaję sobie sprawę, że muszę poczekać.

 

A tak na marginesie - czy kiedykolwiek była aktualizacja softu w modułach CI+ , a jeśli tak, to kiedy była ostatnia?

 

Cezi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,

mam umowę do 17 maja, dzwonią do mnie ale oferta taka sobie - i właśnie przypadkiem natrafiłam na ten wątek - czy dobrze rozumiem że jak mam taki telewizor http://www.mediamarkt.pl/telewizor-samsung-ue55es7000,id-283051?utm_source=porownywarki&utm_medium=ceneo&utm_term=ceneo&utm_campaign=xml#detail-more - Samsung Snart TV UE55ES7000 , to mogę mieć CP bez dekodera tylko moduł CAM ? I może wtedy będę mogła zrobić po ludzku listę kanałów? A napisy działają? Bardzo proszę o pomoc,bo jutro maja dzwonic znowu - terraz mam 2x HD 2000 ( multiroom) . Może dadzą zamiast dekodera :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłam, z dwoma konsultantani w Duk rozmawiałam i niby nie da się wymienić dekodera na cam przy przedłużeniu. Kurczę a mi zależy na napisach więc albo cam albo esi , a jego nie chcą udać na krótką umowę tylko 29 chyba.A tego cam sobie nie można kupić gdzieś?albo dekodera który ma napisy i listy kanałów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W CP karta jest sparowana z modułem (dekoderem) i nie można sobie kupić dowolnego modułu/dekodera i włożyć swoją kartę. Nie zdekoduje kanałów.

 

Poszukaj w okolicznych APS-ach modułu i spróbuj się dogadać. Skoro masz umowę do 17 maja tego roku, to oferty powinny być dla Ciebie ciekawe z gratisowymi miesiącami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłam do najbliższego, mają cam , ale tylko przy podpisaniu umowy. Przedłużenie na Max + Sport + Film + Cinemax - 59,90 + 10 multiroom ( a teraz mam 5) . Zero miesięcy gratis, umowa 15 mcy. Słabo. Kurczę dlaczego nie chcą normalnie po ludzku dać cam w DUK, przecież to tańsze jak dekoder chyba. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@nadia-ad, wręcz przeciwnie nie idź do APS, tylko dzwoń do BOK, który ma znacznie szersze widełki przy negocjacjach, a moduł mogą zadysponować do wydania w APS (dowolnym) i to bez łaski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) do najbliższego APS mam 35 km więc nie bardzo miałam jak iść. Drugi APS twierdzi to samo, cam mają, esi mają, ale ofert jak DUK niet.

Przed chwilą rozmawiałam z DUK, jednak jest ESI na 15cy, potem jeszcze multiroom gratis więc pewnie się zdecyduje. 3 mce premium za free, potem MAX, Sport, Cinemaxy 59,90. CAM podobno się nie da, nawet z odbiorem w APS, pytałam na wszystkie sposoby chyba z 3 konsultantów. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli robi się offtop. Powtórzę ostatni raz. Dzwoniąc do APS nie dostaniesz oferty konkretnej. Konkrety się załatwia na miejscu w APS-ie. Oferty przez telefon tylko infolinia/DUK.

@Jego Cień - w CP nie ma czegoś takiego jak załatwienie umowy z infolinia/DUK a sprzęt do odbioru w dowolnym APS-ie. Ponadto w APS-ach są dostępne oferty jak na infolinii, a z DUK brakuje tylko umów na 12 miesięcy, które w tej chwili już też nie są dostępne dla wszystkich.

 

Koniec dyskusji nie związanej z tematem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis zadzwonię na infolinię i zobaczę co mi powiedzą czy wymienia czy nie, tylko zysk dla nich się liczy...

Rozumiem ze musze wymienić główny dekoder a nie ten z multiroom tak? Kolejny śmiech na sali.

Takie jaja tylko w Polsce na stronie cyfrowego wybierając tańsze pakiety wgl nie jest dostępny moduł CI no śmiech na sali ;/

 

Jak wezmę CI to mogę mieć nadal multiroom czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wymieniono mi moduł CI na CI+ ale od 3 dni nie mam dostępu do Mini HD. Dostępny jest jedynie KANAŁ DLA ABONENTÓW. Wczoraj nawet specjalista z działu technicznego rozparował i sparował moduł z kartą ale bez efektu. Czy to wina modułu ? Ponawianie uprawnień nic nie daje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na aktywację karty czekasz na jednym z kanałów z TP 12284MHz, polaryzacja H: Polsat Sport News, Polsat Food, CBS Europa, TV6, Superstacja, Travel, Polsat Jim Jam, Disney Junior, Boomerang, MTV Rocks, ATM Rozrywka TV i nie przełączasz kanałów do czasu aktywacji (nie trwa to dłużej niż 3 godziny zwykle). Nie należy czekać na aktywację na "Kanale dla Abonentów", bo aktywacja kończy się zwykle niepowodzeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błąd 03 oznacza brak sparowania karty z modułem. Czy kart a jest ze starej (073...) czy nowej (24...) puli nie ma znaczenia, operator paruje karty.

Zapytam jeszcze o taką oczywistą oczywistość, sygnał na TP 12284 H nie jest słabej jakości? Jaki masz obecnie komunikat?

Tutaj masz opisane komunikaty błędów: viewtopic.php?f=7&t=8680&sid=70f584e18b44a209d0f7a5cc1099ef80#p197291

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antena Triax TD100, nie ma opcji słabej jakości. Komunikat na module jest TEGO KANAŁU NIE MA W TWOIM ABONAMENCIE a na dekoderze Ferguson HF8900 BRAK AUDIO\VIDEO. Numer modułu oraz numer karty widziany jest w menu dekodera. Dziś przed 9 Pani z działu technicznego puściła jakby "pierwotne" nadanie i czekam....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...