Skocz do zawartości

Moduł CAM CI / CI+ Polsat Box


Janusz Sulisz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No tak, ale ten stary CI tak mnie już wkurzał (przycinanie na kanałach HD, brak odbioru Nick Jr. i Nickelodeon HD), że postanowiłem wysłać go na emeryturę :D

 

jakby ktoś chciał wiedzieć, to moduł CI+ działa mi w tunerach: Golden Media Uni-Box2, Optibox HD 2CICX PVR Ready; nie działa natomiast w tunerze SD Golden Interstar GI-S780 CRCI Xpeed :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

To ja mam pytanie. Czy na tym nowym module w połączeniu z własnym dekoderem nagrania są zaszyfrowane czy nie i można je swobodnie przenosić/edytować? Nurtuje mnie mocno to zagadnienie, bo słyszałem, że kiedyś nie było problemu, a jak jest teraz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
@Boogeyman

To zależy też od konkretnego modelu tunera. Np. mój Ferguson Ariva 202E w połączeniu z modułem CAM CI+ Cyfrowego Polsatu nie szyfruje żadnego kanału kodowanego z tej platformy, oprócz Polsatu HD. :)

Dzięki za info. Ja myślałem właśnie też o Fergusonie, ale o modelu Ariva 252 Combo z DVB-T2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg moich informacji z jednego z niemieckojęzycznych forum, nie wszyscy producencie Receiver-ów "pozatykali" wszystkie "dziury" poprzez aktualizację swojego firmware w tej kwestii. Należy się jednak spodziewać, że z czasem tak się stanie, i w przypadku CI+ wszystko będzie znajdować się w rękach nadawcy sygnału TV. W Polsce jest jeszcze pod tym względem (robienie użytku z USI) stosunkowo liberalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwidoczniej Polsat przesyła dla tego kanału odpowiednią Usage Rules Information (USI), "nakazującą" kodować nagranie tego kanału. Właśnie po to jest ten "plus" w nazwie CI...
Nic dodać, nic ująć... "Standard" CI+ właśnie... :brawo:

Hmm, gdy poprzednio byłem w dawnej CYFRZE+ to swego czasu zakupiłem ichniejszy moduł CAM CI (bez "plusa") i gdy po zakupie mojego Fergusona Ariva 202E zacząłem używać tego modułu też w tym tunerze to sprawdziłem wtedy również, jak jest z tym szyfrowaniem nagrań i akurat w tym przypadku niemal wszystkie kanały CYFRY+ w wersji HD (za wyjątkiem tych podstawowych typu TVP1, TVP2, TVN itp.) były przez ten moduł szyfrowane. Nieszyfrowane pozostawały jedynie wszystkie kanały SD.

 

 

Dzięki za info. Ja myślałem właśnie też o Fergusonie, ale o modelu Ariva 252 Combo z DVB-T2.

Myślę, że nie będzie problemu. To jest de facto ten sam tuner, co moja Ariva 202E, tyle tylko, że z dołożoną dodatkowo głowicą DVB-T2, której Ariva 202E nie posiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standardowy (!) CI nie interpretuje USI. Przyczyna musiała być inna. Niektóre odbiorniki (ale nie wiem dokładnie które, prawdopodobnie niektóre Panasonic-i) kodują standardowo nagrania na dysku. Jest to kodowanie "wewnętrzne", zależne od używanego sprzętu. W opisanym przez ciebie przypadku chodzi moim zdaniem o nagrywanie zaszyfrowanego przez nadawcę streamu. Może jest tu jakiś fachowiec, który by nas trochę "oświecił" szczegółami...

 

[EDIT]

W wielu przypadkach istnieją różnice w firmware, które dopasowuje cechy odbiornika do wymogów danego rynku. Przykładem są Niemcy, gdzie "wolne" odbiorniki (takie, które samemu można kupić w normalnym handlu), aby zostały dopuszczone do odbioru SKY, musiały spełniać pewne warunki. M. in. właśnie kodowanie nagrań i brak możliwości ich exportu. Jest to tzw. sprzęt certyfikowany. Sytuacja zmieniła się z nastaniem ery CI+. W tym przypadku sam CAM CI+ "troszczy" się o odpowiednie restrykcje. W DE jest przykładowo brak możliwości nagrywania, jedynie TimeShift do 90 min jest możliwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, panowie

 

Z ciekawości chciałbym się dowiedzieć czy ktoś z Was też miał taki cyrk. Mam w TV Samsunga moduł CI. Wszystko hulało z 5 lat bez problemu. 3 tygodnie temu pojechałem na urlop, wracam wczoraj - wszystko zakodowane. Dzwonię rano na partyline, facet mi gada że to normalne,że jak długo nie odpalam TV to się blokuje. Myślę sobie hm, ok, co prawda nigdy do tej pory mi się to nie zdarzyło ale ok, może prawda. I cyrk się zaczyna. Od rana próbują mi przesłać uprawnienia. Za szóstym razem facet zaczął podejrzewać zawiechę modułu więc zablokował/odblokował mi zdalnie moduł. Wszystko działało, więc komunikacja jest. Mimo to uprawnienia jak nie chciały przejść, tak ciągle nie przechodzą. TV wisi cały czas na Polsat Sport News. Ma ktoś jakąś złotą radę? tv wisi na ścianie, najmniejszy nie jest więc nie uśmiecha mi się ściągać tego klamora żeby wyciągać bez potrzeby CI z kieszeni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyciągnie baterie z pilota to mu zmienianie kanałów nie będzie działać :D

 

Zapomniałeś mu doradzić żeby wytarł kurz z TV ściereczką z mikrofibry. Przez ten czas odbiornik mógł się trochę zakurzyć!

 

A na serio Wildtom będziesz musiał wyciągnąć moduł i włączyć TV bez niego, potem wstawić go z powrotem i ustawić na kanale Info VOD lub Dla Abonentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@HaPE, wspiera, ale nie chciałem mieć CI+ z wiadomych względów

 

I znów mnie Cyfrowy Polsat wprawił w zdumienie. Jako że z czasem u mnie krucho mój ojciec podjechał dzis z moim walniętym modułem do punktu obsługi gdzie pan sprzedawca z rozbrajającym uśmiechem poinformował go że oni modułów na stanie nie mają i jak mój ojciec chce to może sobie pojeździć po innych punktach i popytać czy może mają. Nie wiem, mam w rodzinie osoby świadczące usługi i od nich wiem że jak się nie ma na stanie czegoś czego chce klient to się to zamawia a nie każe klientowi dymać od punktu do punktu w całym województwie i szukać czy MOŻE gdzieś dostanę czego potrzebuję. widać CP ma inną politykę obsługi klienta. Podsumowując - najpierw mi zakodowali tak kartę że nie potrafią jej odkodować, potem na infolinii kazali mi wymienić moduł na nowy a później w punkcie pokazali faka i kazali szukać wiatru w polu "jak mi zależy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie - czy moduł CI+ Cyfrowego jest jedno czy dwustrumieniowy?

 

Mam telewizor z dwoma wejściami SAT (Samsung 46F7000).

Chciałbym mieć możliwość nagrywania jednego programu kodowanego i oglądania ewentualnie innego kodowanego.

 

Tak działa PVR, ale z jednostrumieniowym modułem nc+ niestety gdy nagrywam, to nie mogę oglądać kodowanego programu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...