Skocz do zawartości

Moduł CAM CI / CI+ Polsat Box


Janusz Sulisz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy często wam się zdarza odcięcie sygnału przez CP, tak że e musieliście prosić o ponowienie sygnału?

Ja mam nowy moduł CI+ i dokładnie po miesiącu od podpisania umowy wygasły uprawnienia,

choć oglądałem kanały na których są one nadawane.

 

Na poprzednim module CI nigdy nie miałem takiego problemu (tuner ten sam Opticum x403p).

 

Poza tym CI+ dłużej się aktywuje po włączeni i czasami się mu to nie udaje (trzeba pozmieniać kanały na inne).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masakra ten ci+. Nie dość że inicjalizuje się dłużej niż stary, do tego z durnym komunikatem na ekranie (...% postępu) to jeszcze na ponad 20 programach które na starym module działały i SĄ w moim pakiecie mam nagle "tego kanału nie ma w twoim abonamencie"

Jak to naprawić, ponowienie uprawnień pomoże ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie moduł CAM CI+ Cyfrowego Polsatu inicjuje się troszkę długo. Ale dzieje się tak tylko przy każdorazowym włączeniu tunera. Podczas przełączania kanałów dekodowanie jest już szybkie i sprawne. Kontrolę rodzicielską w module tym mam wyłączoną. Nie wiem, jak jest w przypadku starszego modułu CAM od Cyfrowego Polsatu (tzw. "zwykłe" CI), gdyż mój obecny CI+ jest moim pierwszym modułem tej platformy. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"zwykły" CI był szybszy. problem z tym inicjowaniem jest taki, ze gdy nastawiam nagrywanie i mam wyłączony tv to w momencie gdy tuner się włącza do nagrywania inicjowanie karty trwa niekiedy tak długo że tv zaczyna nagrywać zakodowany jeszcze program i automatycznie przerywa nagrywanie

 

btw, normalnie jaja jakieś, dzwonię na partyline, mówię im że po wymianie modułu zakodowało mi 17 kanałów, odpowiedź jak zwykle standardowa, po ponowieniu uprawnień odkodowały się DWA ...reszta dalej zakodowana :crazy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wildtom

Rozumiem, że swojego modułu używasz w telewizorze z wbudowanym tunerem satelitarnym?

Mój telewizor tunera satelitarnego nie ma, więc używam tunera zewnętrznego. I gdy ja nastawię sobie coś do nagrywania to u mnie jest tak, że tuner włącza się na minutę przed zaprogramowanym czasem rozpoczęcia nagrania i w tym czasie mój moduł CAM CI+ Cyfrowego Polsatu spokojnie zdąża się zainicjować i zanim tuner rozpocznie nagrywanie to wybrany kanał jest już przez moduł zdekodowany. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie, w tv siedzi moduł. tam też jest tak że włącza się chwilę przed nagrywaniem ale ten nowy moduł jest tak wolny że niekiedy i to nie wystarczy. Zależy od szczęścia.

 

Natomiast na CP powoli trafia mnie jasna [beep]a. Po ośmiokrotnym ponowieniu sygnału przez icok i infolinię dalej 15 kanałów "nie w moim abonamencie". Nie wiem czy system do [beep] czy ludzie niekompetentni. Wygląda na to że będę musiał z tym żyć. Szkoda że nikt mi nie zwróci pieniędzy za niedziałające 15% pakietu. Do tego jak dzwonię na infolinię i nawet w końcu mnie łączą z działem TECHNICZNYM i mówię TECHNIKOWI że mam MODUŁ CI a on mi każe nastawić DEKODER na kanał 42 to zaczynam się zastanawiać czy oni w ogóle wiedzą co robią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje doświadczenie z takimi problemami to raczej masz błędnie nadany pakiet i wymaga to ponownego nadania Ci przez BOK prawidłowego pakietu w systemie. Sprawdź w jakim pakiecie znajduje się tych 15 brakujących kanałów. Nie wiem jaki masz pakiet wykupiony i jakie kanały Ci nie działają, więc to tylko przypuszczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za sugestię, podejrzewam że faktycznie coś z pakietami porąbali chociaż te co mi brakują to część jednego pakietu + cinemaxy które po ponowieniu sygnału ruszyły.Brakuje mi m.in. polsat film hd, 3 filmboxów (jeden działa), trzech axnów (jeden działa), dwóch cbs (dwa działają), fox life HD (fox HD działa) itd...

 

ale trop dobry, jeszcze powalczę, może mi się ich uda przekonać żeby mi zresetowali cały pakiet. (tylko ciekawe czy później nie zostanę kompletnie bez tv :lol2: )

 

edit:

 

 

Pakiet podstawowy: Pakiet Familijny Max HD

aktywny

Pakiet dodatkowy: Pakiet Cinemax HD

aktywny

Pakiet dodatkowy: Pakiet Film HD

aktywny

Pakiet dodatkowy: Pakiet Sport HD

aktywny

Pakiet dodatkowy: IPLA MIX

aktywny

Pakiet dodatkowy: Pakiet VOD

aktywny

Pakiet dodatkowy: Pakiet HBO HD HBO GO

aktywny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiadam moduł CAM CI/CI+ Cyfrowego Polsatu, ale nie działają mi żadne kanały HD z transpondera 78 o częstotliwości 12264, V, DVB-S2, 27500, 3/4. Wszystkie inne kanały HD działają bez problemów z dobrą jakością. Nie wiem co może być tego przyczyną. Jednakowy efekt uzyskuję na Tunerze Opticum 9500 jak i na telewizorze Sony z wbudowany tunerem satelitarnym, tzn. zupełny brak kanałów z tego transpondera. Czy ktoś z Was może mi poradzić jaka jest tego przyczyna ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam oryginalny moduł Cyfrowego Polsatu: PCMCIA SCM 02.

Niestety nie wiem czy jest to CAM CI czy CI+. Pakiet Familijny Max HD i Pakiet film HD.

Co do ustawienia anteny to chyba jest ustawiona dość dobrze bo moc sygnału mam praktycznie na wszystkich kanałach powyżej 90% z jakością bywa różnie, ale wszystkie pozostałe kanały HD działają bardzo dobrze. Nie wiem czy jak zacznę skręcać konwerter to nie rozreguluję pozostałych kanałów i nie pogorszę ich jakości. Antenę mam na dachu domu, więc trudno byłoby mi obserwować obraz i moc sygnału podczas ustawiania anteny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam pytanie odnosnie modulu CAM CI+

Przedluzylem umowe z CP i wymienilem dekoder na modul poniewaz posiadam od niedlugiego czasu tv LG LB670V. Problem polega na tym ze kanaly przelaczaja sie 5-6 sekund, a miedzy HD ponizej 7 sek nie schodzi co jest baaaaaaaaaaardzo WQr... CZytalem poprzednie posty, ochrona rodzicielska jest wylaczona, szukalem innych opcji ale nic nie przyspiesza dzialania.

Prosze o pomoc

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie, dzieki za info. Po wylaczeniu przyspieszylo.

 

Podaje info gdzie szukac, byc moze google zaindeksuje, innym bedzie latwiej:

 

LG TV SMART WEBOS KONTROLA RODZICIELSKA MODUL CAM CI+

Menu>Szybkie>Kanały>Strojenie kanałów>Informacje CI>Kontrola rodzicielska

domyslny pin 0000

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No i stało się to z czym niektórzy tu mieli problem: mój moduł zgubił uprawnienia :/ ponowiłem sygnał, mam nadzieję, że do 11:00 wszystko wróci do normy :roll:

 

EDIT:

Po pomówieniu sygnału działają mi tylko kanały z pakietów Sport HD i Film HD, czyżby mam błędnie nadane pakiety? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...