Skocz do zawartości

Moduł CAM CI / CI+ Polsat Box


Janusz Sulisz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie aktywacja przebiegła w 2 etapach. Pierwszy etap to aktywacja a właściwie jej próba nie pamiętam na jakim kanale. Kanały załapały ale nie wszystkie. Brak było viasatów. Pełna aktywacja nastąpiła na kanale Boomerang. Trwało to dosłownie kilka minut. Dodam że odbyło się to na tunerze Ferguson Ariva 250 z modułem CI+ i pakietem Mini HD. O ile dobrze wiem to na Fergusonie 8900 moduł CI+ nie działa prawidłowo i jest wina raczej oprogramowania tunera a właściwie jego braku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moduł CI+ działa bardzo dobrze na Fergusonie HF8900 - moduł CI+ z ofertą Premium działa bezproblemowo. Spróbuję jeszcze załapać aktywację na Fergusonie Ariva TT bądź Manta HD9000 bo CP chce bym im odesłał moduł a ja w tym czasie mam pozostać bez dostępu do oferty :(

EDIT 20:30: Próbowałem na 3 dekoderach, bez efektu. Udało mi się wymienić na szczęście przed chwilą. Póki co BŁĄD 04- w ICOK jeszcze nie sparowane. Drugi moduł i ta sama cecha :nowy moduł i stara karta, z demobilu-podrapana.

EDIT: czekałem do południa następnego dnia -cały czas był BŁĄD 04. Po wykonaniu telefonu na infolinię sygnał pojawił się po 3 minutach na Fergusonie HF8900. Czyli poprzedni moduł był walnięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, telewizor zakupiony. Ale z modułem jest problem, bo...

gdzieś kiedyś zakodowałem (może nadinterpretacja z mojej strony któregoś z postów), że jest możliwość wymiany HD6000 na moduł. Zatem udałem się dzisiaj do APS, żeby wymienić dekoder na moduł i tutaj zonk...

Miła Pani po wprowadzeniu wszystkich danych otrzymała komunikat, że wymiana HD6000 na moduł jest niemożliwa...

 

@swojadroga, jak to wygląda w rzeczywistości, gdyż jesteś tutaj najlepiej poinformowanym źródłem informacji... Jest szansa wymienić "faulty" HD6000 na moduł, czy jestem skazany na dekoder przez następne 20 miesięcy?

 

edit:

No niby znalazłem...

viewtopic.php?f=7&t=321&start=3090#p950177

 

To kurka, ciekawe, co jest nie tak z moim kontraktem. Pani wpisała, że wymieniam uszkodzony HD6000 (dekoder główny od MR)...

Nic, jutro spróbuję w innym APS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest szansa wymienić "faulty" HD6000 na moduł, czy jestem skazany na dekoder przez następne 20 miesięcy?

edit:

No niby znalazłem...

viewtopic.php?f=7&t=321&start=3090#p950177

 

To kurka, ciekawe, co jest nie tak z moim kontraktem. Pani wpisała, że wymieniam uszkodzony HD6000 (dekoder główny od MR)...

Nic, jutro spróbuję w innym APS.

 

Niestety, nie ma możliwości wymiany dekodera HD6000 na moduł. Takie info dostał pracownik APSu po kontakcie z centralą, jak system znów wywalił błąd zgodności sprzętu (HD6000 jest podobno sprzętem wyższej klasy). Wziąłem więc HD5000 (to system przepuścił) i tego będę się starał wymienić na moduł CAM.

 

Ponieważ temat pośrednio związany z modułem, nie będę więcej spamował, jak uda się wymienić HD5000, będę próbował edytować tego posta).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ temat pośrednio związany z modułem, nie będę więcej spamował, jak uda się wymienić HD5000, będę próbował edytować tego posta).

Niniejszy wątek jest bezpośrednio związany z modułem CAM CI lub CI+ Cyfrowego Polsatu. :)

Po upływie 24 godzin od napisania postu nie ma już możliwości jego edycji. W takiej sytuacji (i tylko w takiej) dozwolone jest nawet napisanie swojego drugiego posta, jeden pod drugim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ciekawe, co piszesz, bo konsultant na infolinii, sprzedawca w APS mówili oraz @swajadroga pisał co innego (że się da)...

Ostatnio na własnej skórze przekonałem się, że HD6000 na moduł nie da rady, teraz będę próbował z HD5000 (info z centrali w Warszawie dla APSu było, że HD5000 na moduł przejdzie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To próbuj i daj znać.

 

Odpowiedź z CP w sprawie wymiany dekodera Echostar DSB-606, chciałem CI+:

 

"Szanowny Panie

 

Uprzejmie informujemy, że ewentualna wymiana sprzętu możliwa jest w Autoryzowanym Punkcie Sprzedaży Cyfrowego Polsatu. Wyjaśniamy, że w przypadku stwierdzenia uszkodzenia dekodera zostanie on wymieniony na dekoder tej samej klasy."

 

Ciąg dalszy korespondencji:

 

"Szanowny Panie

 

Uprzejmie informujemy, że Cyfrowy Polsat nie przewiduje możliwości wymiany dekodera na moduł CAM."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiej opcji, próbowałem rok temu wymienić Samsunga DSB-370 HD na moduł i identyczna odpowiedź. Jedynie można wymienić moduł CI na CI+ podając: zacięcia na 11508V albo szatkowania na 12188...

Żaden APS tego nie sprawdzi bo nie ma jak... Idziesz i wymieniasz, tyle że musi być moduł w punkcie dostępny!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jestem abonentem Cyfrowego Polsatu oraz NC+. Obecnie korzystam z tunera Ariva 202E i na tym sprzęcie nie ma konfliktu karty NC+ ( cameleon ) i modułu CP CI+. Działa w miarę poprawnie. Zastanawiam się nad kupnem tunera VU+ Ultimo opartego na systemie linuks. Ale przeczytałem, że są problemy ze współpracą modułu CP i karty NC+. Niestety, nie mogę znależć konkretnej, jednoznacznej odpowiedzi. Proszę zatem osoby zorientowane o informacje jak to wygląda na chwile obecną.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja ciągle nie otrzymałem odpowiedzi, jak wygląda współpraca modułu CI+ z tunerem Technisat DigiCorder HD S2X Plus. Mam obecnie moduł CI, ale na dwóch kanałach, tj. Nickelodeon HD i Nick Jr. mam problemy z dekodowaniem tych kanałów. Wymieniłbym moduł CI na CI+, ale czytałem gdzieś opinie, że CI+ nie najlepiej współpracuje z Technisatem. Nie wiem jednak, czy z każdym modelem, czy tylko z niektórymi. Boję się, że wymieniając moduł na CI+ mogę tylko pogorszyć stan rzeczy. Może ktoś z Was ma wymieniony przeze mnie tuner wraz modułem CAM CI+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość ludzi próbuje wymienić dekoder na moduł ale czy można zrobić odwrotnie? Mam moduł a chciałbym odbierać telewizję przez dekoder, czy idąć do punktu i mówiąc, że powiedzmy uszkodziło się wejście CI w moim tv jest szansa na wymianę na dekoder?

 

 

PS. Jestem nowy więc cześć wszystkim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Nie mam stuprocentowej pewności, ale taka wymiana jak najbardziej powinna być możliwa, a nawet pożądana z punktu widzenia polityki CP.

 

Miałem już chyba z trzy propozycje wymiany modułu na dekoder.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja ciągle nie otrzymałem odpowiedzi, jak wygląda współpraca modułu CI+ z tunerem Technisat DigiCorder HD S2X Plus. Mam obecnie moduł CI, ale na dwóch kanałach, tj. Nickelodeon HD i Nick Jr. mam problemy z dekodowaniem tych kanałów. Wymieniłbym moduł CI na CI+, ale czytałem gdzieś opinie, że CI+ nie najlepiej współpracuje z Technisatem. Nie wiem jednak, czy z każdym modelem, czy tylko z niektórymi. Boję się, że wymieniając moduł na CI+ mogę tylko pogorszyć stan rzeczy. Może ktoś z Was ma wymieniony przeze mnie tuner wraz modułem CAM CI+.

Nie umiałem nigdzie znaleźć informacji na temat modelu z "X". Jest to exportowa wersja modelu "Technisat DigiCorder HD S2 Plus", a ten nie obsługuje CI+. Poza tym pamiętaj o restrykcjach, jakie niesie ze sobą "standard" CI+ :?

 

Technisat należał długo do frakcji przeciwników wprowadzenia CI+ , w związku z czym początkowo nie wyposarzał swoich urządzeń w ten "wynalazek". Ugiął się jednak pod naciskiem nadawców TV...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. warto wymienić Ci na Ci+?

Co przez to rozumiesz, wymienić dekoder z CI na dekoder z CI+, czy moduł CAM CI na CI+? Samego CI raczej nie da się wymienić :wink:

 

Ten "plus" w nazwie powinien być właściwie "minusem", bo nie przynosi żadnych korzyści ani ulepszeń. Tylko i wyłącznie ograniczenia i restrykcje dla oglądającego. Dokładnie tak samo jak "plus" przy "HD" w moim logo po lewej... :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...