Skocz do zawartości

4K UltraBox+ |G9| (Technicolor USW4001NCP, ITCA)


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 7.01.2024 o 12:41, Stefan235 napisał(a):

Z Sat też nie działa wyszukiwanie po EPG . Nie ma po prostu takiej opcji.

Coś słabo sprawdziłeś. Jest jak przeczuwałem. Na EPG z sat wyszukiwanie działa prawidłowo.  Wyniki można przeglądać w kategorii Kanały TV lub nagrania.

Jak najszybciej powinna być dodana opcja wyboru źródła EPG przy aktywnym połączeniu z internetem.  O dodatkowych opcjach szukania znajdź podobne po tytule czy innych które z powodzeniem działały w starym sofcie nie wspominając.

Edytowane przez Pawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, floro napisał(a):
Witam. Mam pytanie. Dziś oglądam comedy central i od czasu do czasu pojawia się pikseloza. Do dam że wczoraj wszystko było ok. Antena również w porządku. Czyżby technicolor szedł w ślady jady i miał takie same objawy? Czy może to tylko wina transpondera gdzie jest m.in. comedy central? 

Ja mam tak na kanalach TVN TVN24 TVN TURBO....na tych kanałach zauważyłem.
 

Edytowane przez Kiler
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Dekoder 4k Ultra Box .Sygnał z SAT. Opcja Wyszukaj (lupa) .Wpisujesz tytuł programu .Pokazują się wyniki szukania .Wchodzisz w pierwszą pozycję .Pokazuje się menu "Wszystko" Rozwijasz je i

do niedawna była pozycja  "EPG". Czyli wyszukiwało dany tytuł po EPG. Teraz tej opcji nie ma i nie wyszukuje danego tytułu w EPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dekoder podłączony do internetu?Jeśli tak to nie odbierzesz EPG satelitarnego. Musisz w opcjach wyłączyć połączenie internetowe, następnie zresetować aplikacje przytrzymując żółty klawisz na pilocie. Pojawi się komunikat o braku sieci, który trzeba potwierdzić. Wtedy na kanałach pojawi się pełne EPG nadawane przez satelitę na którym działa wyszukiwanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W związku z wymianą JADA na ITCA, mam pytanie do użytkowników tego modelu, czy działanie odbiornika sygnału z pilota jest słabe a nawet bardzo słabe? W moim przypadku muszę wycelować idealnie w dekoder żeby zadziałało, w porównaniu do JADA to jest przepaść. Próbowałem różnych pilotów, baterie nowe. 

Edytowane przez simi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba idealnie celować. Może trafiłeś na jakiś felerny egzemplarz. Na pewno trzeba stosować dobrej jakości baterie z tego co zaobserwowałem. Jak miałem jakieś "no name" to były właśnie problemy z działaniem. Po drugie pilot niestety est bardzo czuły na spadek napięcia.  Jak napięcie na bateriach spadnie poniżej 3V to już jest odczuwalny spadek jakości działania pilota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zresetuj dekoder a w pilocie przy bateriach są blaszki czasami nie trzymają trzeba ich podgiąć troszkę żeby lepiej trzymały jeśli to nie pomoże wymiana pilota.Pomijam problemy z softem tak jak w Jada tu pilot odbiera ale dekoder do 2 min.mysli zanim zareaguje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.01.2024 o 12:16, Pawel napisał(a):

Na pewno trzeba stosować dobrej jakości baterie z tego co zaobserwowałem. Jak miałem jakieś "no name" to były właśnie problemy z działaniem.

Wcale nie, u siebie mam najtańsze z możliwych chyba nawet z Chińskiego marketu i działają idealnie, także to nie warunek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem ze skalowaniem hd do 20160p mianowicie jak wlacze ta rozdzielczosc to kanaly hd maja mniejsza plynnosc widac to najbardziej podczas meczy gdy jest zmiana ze sceny dynamicznej na wolna np rozny zawodnicy drza doslownie hdmi 2.1 soft tu i tu aktualny tv sony nie wiem od czego to zalezy kable gdmi odpadaja testowalem nawet za 500 zl i nic dodam ze wlaczam wszystko razwm do sieci moze ktos cos podpowie kanaly 4k bez problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest możliwość zastąpienia dysku od Canal+ zewnętrznym, ale żeby dało się nagrywać trzy kanały jednocześnie? Testował ktoś? Przy obecnym 2TB jest komunikat o ograniczonym nagrywaniu z powodu wolniejszego dysku.

Edytowane przez Electrix
Dodatkowe informacje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.01.2024 o 14:17, Dj.Graal napisał(a):

Zresetuj dekoder a w pilocie przy bateriach są blaszki czasami nie trzymają trzeba ich podgiąć troszkę żeby lepiej trzymały jeśli to nie pomoże wymiana pilota.Pomijam problemy z softem tak jak w Jada tu pilot odbiera ale dekoder do 2 min.mysli zanim zareaguje.

Reset dekodera robiłem, sprawdzałem działanie z czterema pilotami, z wszystkimi tak samo. Baterie różne, firmowe i chińskie, zmierzone miernikiem (mają ponad 3V). Widocznie ten typ tak ma. Jeżeli mnie to będzie denerwowało, złożę ponownie reklamację.

Edytowane przez simi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem stary dekoder po około 5 latach użytkowania ponieważ dysk grzał się strasznie. Wymieniłem na nowy i jest identyczna sytuacja. Poza tym działa tylko offline. Gdy podłącze go do WiFi jest uruchamianie aplikacji i niebieskie kwadraty na środku ekranu. Jakieś pomysłu czy wyrzucić do kosza? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie

Muszę dokończyć konfigurację dekodera. Nie znam producenta ani modelu konwertera unicable.

Jak najszybciej uporać się z  dopasowaniem częstotliwości - jeśli nie wiem jaki konwerter unicable jest na antenie?

Będę bardzo wdzięczny za pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modele różnią się co najwyżej częstotliwościami kanałów. Niczym więcej. To są gotowe profile z częstotliwościami. Wiec jak go nie ma na liście to edytujesz jakiś wybrany profil "pod siebie" i koniec. Tylko musisz znać częstotliwości kanałów żeby tak zrobić.

Wybierz np. jakiegoś Opticuma 4 lub 8 kanałowego i testuj.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumiem, że są to gotowe profile ale nie wiem jaki to jest model ani nie znam częstotliwości i stąd problem. Spróbuję sprawdzić wszystkie przypisane profile. Gorzej jak żaden gotowy profil nie będzie się zgadzał. Wówczas muszę wyszukiwać częstotliwości we własnym profilu - co pewnie będzie bardzo czasochłonne.

Edytowane przez Nasir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...