Skocz do zawartości

4K UltraBox+ |G9| (Technicolor USW4001NCP, ITCA)


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Może i ja się "pochwalę". Wczoraj udało mi się wymienić wifi Premiumbox+ na 4k. Niestety wystarczyły mi 24 godziny aby napisać prośbę/reklamację do nc+ o przywrócenie stanu pierwotnego ;)

1.Pierwszy problem dotyczy błędu HDCP 2.2. Wszystkie połączenia A/V w domowym sprzęcie przechodzą przez amplituner Denon AVR-X2200W, który jest oczywiście zgodny z HDCP 2.2. Wszystko do tej pory działało (wifi Premiumbox+ oczywiście też), ale 4k NIE!!! Mam komunikat, że mój TV nie jest zgodny z tym standardem. Oczywiście TV jest zgodny bo połączeniu bezpośrednio obraz się pokazuje. Sprawdzałem to na 4 różnych kablach HDMI – niestety...

2.Posiadam instalację antenową: 2 kable + monoblock quad. Czyli mogłem do tej pory odbierać programy z HotBirda oraz Astry. Przy nowym dekoderze 4k ustawiam tak samo, czyli „Konfiguracja podstawowa (2 anteny)”/ Antena 1 DiseqC HotBird LBN1 Astra LBN2, Antena 2 podobnie, poziom i jakość w każdej opcji jest OK., ale po wciśnięciu DALEJ i "teście ustawień" dekoder wypisuje, że konfiguracja ma błędy. Raz na Astrze, raz na HotBird, nr anteny jest też losowy.

3. Po wyjściu z „NC+ GO TV” jest czarny ekran. Trzeba zresetować dekoder aby wrócić do oglądania czegokolwiek.

Myślę, że szybciej otrzymam zgodę na wymianę dekodera, niż doczekam się aktualizacji oprogramowania poprawiającego powyższe błędy, ale... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po teście drugiego kabla HDMI 2.0a - jest trochę lepiej, ale dalej co jakiś czas pojawia się problem z HDCP. Po zmianie kabla przy przełączaniu kanałów problemu już niema, pojawia się natomiast przy odtwarzaniu nagrań z dysku. Obecnie do swojego telewizora mam podpięte dwie konsole - xbox one s i nvidia shield - te dwie odtwarzają treści 4K z HDRami, czyli przez kabel hdmi 2.0a z zabezpieczeniem HDCP 2.2 i ani razu nie pojawił mi się komunikat z problemem HDCP! Podsumowując kable są istotne, ale ewidentnie mają niedopracowane oprogramowanie w dekoderze.

 

I jeszcze jedna uwaga do osób płaczących ile kosztuje wynajem tego dekodera - może niech najpierw sprawdzą ile kosztują kable?W najnowszym standardzie 2.0b z certyfikatem premium (być może taki jest potrzebny by wszystko działało jak należy) - metrowy kabel to koszt około 200 zł. Jak dojdzie do mnie przesyłka z takim kablem to dam znać czy jest lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jestem po teście drugiego kabla HDMI 2.0a - jest trochę lepiej, ale dalej co jakiś czas pojawia się problem z HDCP. Po zmianie kabla przy przełączaniu kanałów problemu już niema, pojawia się natomiast przy odtwarzaniu nagrań z dysku. Obecnie do swojego telewizora mam podpięte dwie konsole - xbox one s i nvidia shield - te dwie odtwarzają treści 4K z HDRami, czyli przez kabel hdmi 2.0a z zabezpieczeniem HDCP 2.2 i ani razu nie pojawił mi się komunikat z problemem HDCP! Podsumowując kable są istotne, ale ewidentnie mają niedopracowane oprogramowanie w dekoderze.
 
I

 

A u mnie odpukać na razie wszystko śmiga , włączyłem  HDMI ULTRA HD DEEP COLOUR i nić mi nie wyskakuje z tym HDCP . Tak jak piszesz , niedopracowane oprogramowanie w dekoderze , do poprawki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Państwo,Przypominamy, że Dekoder 4K UltraBOX+ w pełni współpracuje wyłącznie z kartą Cayman(typ 46).  W związku z tym wymieniając Abonentowi dekoder na G9, należy wymienićrównież kartę o ile jest ona inna niż karta CAYMAN.Z poważaniemDział Wsparcia Sprzedaży

To tak w skrócie o zostawieniu starych kart przy wymianie  :wink: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie laika, czy decydując się na ten dekoder koniecznością jest posiadanie telewizora 4K? Czy mimo podłączenia go do zwykłego telewizora Full HD i tak zobaczymy różnice w obrazie? Mi w tej chwili zależy głównie na szybkości działania i możliwości nagrywania 3 kanałów i oglądania 4. 

Edytowane przez wojtmen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maciekmm, wystarczy przekopać kilka ostatnich stron tego tematu i będziesz wszystko wiedział.

Jeśli nie masz multiroom zapewne wymienisz za 15zł/mies.... Jeśli masz multiroom, to trochę bardziej skomplikowane.

I co ważne, nie wszystkie punkty wymieniają, najlepiej znaleźć taki, gdzie nie mają problemów z dostępnością nowych dekoderów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie laika, czy decydując się na ten dekoder koniecznością jest posiadanie telewizora 4K? Czy mimo podłączenia go do zwykłego telewizora Full HD i tak zobaczymy różnice w obrazie? Mi w tej chwili zależy głównie na szybkości działania i możliwości nagrywania 3 kanałów i oglądania 4. 

Witam.

 

Telewizor 4 k nie jest koniczny do korzystania z dekodera. Obraz przekazów 4k zostanie przeskalowany przez dekoder do formatu HD. Ponadto na początku transmisje 4k będą nieliczne (pierwsza 21.11  http://ncplus.pl/Oferta/Dekodery/4k-ultrabox?utm_source=ncplus&utm_medium=karuzela&utm_content-dekoder_4k ). Aktualnie na liście nie ma kanałów FTA 4k.

 

Dekoder jest przygotowany do odbioru transmisji obrazu kodowanych w standardzie H.265 (HVEC). To pierwszy dekoder nc+ wyposażony w ten kodek.

 

Obraz z transmisji 4k po przeskalowaniu do formatu HD będzie bardzo dobrej jakości. Ponadto dzięki nowemu procesorowi dekoder H.264 stosowny obecnie do przekazu obrazu HD robi to lepiej niż np. dekoderze turbo. Poprawie uległa szybkość przełączania kanałów, szczególnie jeśli zostało skonfigurowane 4 lub więcej tunerów (dekoder wyposażony jest w 8  ). Wtedy dekoder przewidując działanie użytkownika przygotowuje odbiór sąsiednich kanałów z listy.

 

Konfiguracja 4 tunerów jest niezbędna, aby uruchomić niezależne nagrywanie 3 kanałów i oglądanie czwartego (z time–shift). To oznacza wymianę konwertera na UNICABLE lub Wide Band. Przy standardowej instalacji antenowej z konwerterem TWIN uda się uruchomić nagrywanie 3 kanałów i oglądanie czwartego, ale pod warunkiem, że są nadawane z dwóch transponderów.

 

Pozdrawiam

STB&OTT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maciekmm, wystarczy przekopać kilka ostatnich stron tego tematu i będziesz wszystko wiedział.

 

Jeśli nie masz multiroom zapewne wymienisz za 15zł/mies.... Jeśli masz multiroom, to trochę bardziej skomplikowane.

 

I co ważne, nie wszystkie punkty wymieniają, najlepiej znaleźć taki, gdzie nie mają problemów z dostępnością nowych dekoderów.

Dzieki za odpowiedz. W chwili obecnej mam mediabox . Wg m nie nie oplaca mi sie go wymieniac za dodatkowy haracz w wysokosci 15zl/mc ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... no i mozna - dzwonimy do nc+ , prosimy o zdjecie blokady na multiroom-y i dekoder glowny w umowie , konsultant zdejmuje blokade , w APS sprzedawca musi widziec zdjete blokady , oddajemy wszystkie dekodery : glowny + dekodery od multiroomu , podpisujemy aneksy do umowy , dostajemy dekoder 4k , PŁACIMY ZA AKTYWACJE dekoderow od multiroom tyle ile mielismy w umowie lub ile ich bylo dobranych poza umowa - wifibox 99zl , mydelniczki 49zl ... w styczniu bedzie uruchomiona opcja bez zdawania dekoderow , tylko wymiana dekodera glownego + jego aktywacja 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...