Skocz do zawartości

4K UltraBox+ |G9| (Technicolor USW4001NCP, ITCA)


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj wymieniłem dekoder na nowy. Mam telewizor 4K Samsung ks8000 z zeszłego roku, z HDMI 2.0. Wczoraj po podłączeniu było wszystko w porządku - dzisiaj z rana w krótkim czasie przy szybkim przełączaniu kanałów kilkukrotnie wyświetlił mi się komunikat o problemie z HDCP. Pomaga dopiero restart dekodera. Użytego przewodu wcześniej używałem z XBoxem One S i nie miałem najmniejszych problemów. Ktoś już spotkał się z takim problemem?

Edytowane przez Barti
Nazwy własne piszemy wielką literą. Poprawiono post. Usunięto off-topic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wymieniłem dekoder na nowy. Mam telewizor 4K Samsung ks8000 z zeszłego roku, z HDMI 2.0. Wczoraj po podłączeniu było wszystko w porządku - dzisiaj z rana w krótkim czasie przy szybkim przełączaniu kanałów kilkukrotnie wyświetlił mi się komunikat o problemie z HDCP. Pomaga dopiero restart dekodera. Użytego przewodu wcześniej używałem z XBoxem One S i nie miałem najmniejszych problemów. Ktoś już spotkał się z takim problemem?

 

Sprawdź w specyfikacji jakie  Twój telewizor ma HDCP bo ten dekoder wymaga telewizorów z wejściem HDMI 2.0 zgodnym z HDCP2.2

Starsze telewizory tego nie mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opis z testu: SUHD KS8000 posiada listwę one connect w wersji mini, która wyposażona jest w cztery porty HDMI 2.0a (4K 60/50p z technologią HDCP 2.2), dwa USB, cyfrowe wyjście audio w standardzie Toslink oraz złącza antenowe. 
Więc z telewizorem nie powinno być problemu - wieczorem spróbuję z drugim kablem HDMI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HDMI ULTRA HD DEEP COLOUR to nie jest po to żeby na wyjściu HDMI był obraz w 4k i HDR i szeroka paleta barw  ??? Oglądałem na YT test konsoli xbox one x i żeby był sygna wł 4k hdr musiał włączyć tą funkcję ale zobaczę jeszcze raz na filmiku bo mogę się mylić


Na twoim miejscu zobaczył bym kable HDMI czy są zgodne z Ultra HD tu masz filmik opisujący kable HDMI

 

Edytowane przez XMAREKK30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , co prawda nie mam Samsunga ale mam LG UH 6507 i też mi wyskakiwał komunikat o problemie HDCP na ultraboxie . U mnie w TV jest takie coś jak HDMI ULTRA HD DEEP COLOUR , pomogło wyłączenie tej funkcji w TV. Na razie od wczoraj nic mi nie wyskakuje.

 

Ta opcja może faktycznie powodować ten problem, bo przed końcem oglądania wczoraj ją włączyłem. Wyłączę i sprawdzę.

 

Kabel powinien być dobry. Przez prawie rok miałem podłączoną konsole xbox one s, która umożliwia granie z HDR i nie było najmniejszych problemów - a dopiero kabel HDMI 2.0a obsługuje HDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widziałem jak podłączali konsole to przeważnie tą funkcje HDMI ULTRA HD DEEP COLOUR włączali niż ją wyłączali w tym konkretnie modelu LG. Nie wiem jaki powinien być kabel ale Ci od HDTV POLSKA dobrze to opisują i wynika że kabel kablowi nie równy zwłaszcza te co dają do zestawów gratis.

 

Tu jest opis do tego ULTRA HD DEEP COLOUR:

 

http://www.lg.com/pl/wsparcie/pomoc-produktowa/CT20198005-1438173407556-others

 

 

Włącz sobie ten filmik co podałem od minuty 2:00 może to Ci pomoże w ustawieniu dekodera z TV

Edytowane przez XMAREKK30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam, czytam i muszę aż się zapytać o to cudo - więc tak:

 

Umowę mam do końca lutego - obecnie mam instalację zrobioną tak - antena + konwerter quad (4 kable - każdy na inną polaryzację dobrze mówię?) - po drodze mam to wpięte razem z kablem z siatki do Multiswitcha - dalej wiadome do dekodera matki i multiroomu.

Dekoder główny to stary dobry TurboBox+ (choć ostatnio działa już tak wolno, że nawet kanały się przełączają po kilka sekund) + dekoder z Multiroomu Nc+ Mix Nbox 5800s ( wygląda jak Turbo ale jest biały bez dysku)  - wiadome do głównego dekodera są dwa kable żeby nagrywać itd.

 

Naczytałem się o jakiś konwerterach Unicable, w instrukcji nowego Dekodera 4k - piszę coś, że tylko po Unicable będzie prawidłowe działanie dekodera - i co teraz ?
Jak bym chciał ten nowy dekoder to zaś trzeba przerabiać całą instalację ? Czy będzie działać wszystko jak teraz ? A co z Multiroomem ? W sypialni mam ten drugi dekoder i jakoś sobie nie wyobrażam nie mieć tam kanałów z NC+ - może mnie ktoś uświadomić co teraz zrobić ?
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konwerter quattro zapewne a nie quad ale to szczegół.
 
Dekoder w twojej instalacji będzie działał tak jak dotychczas ale jeśli chcesz mieć pełną funkcjonalność tego dekodera to robisz tak. Kupujesz taki multiswitch (jeden z wielu możliwych): https://satsklep.pl/pl/p/Multiswitch-Unicable-II-51-%2C-9733PL-Johansson/31451
Następnie montujesz go pomiędzy twoim aktualnym multiswitchem a konwerterem zachowując prawidłową kolejność wejść a do wyjścia SCR w tym nowym multiswitchu wpinasz jeden kabel z turboboxa.Ten, który jest wpięty teraz do aktualnego multiswitcha. Drugi kabel nie używasz lub używasz dla DVB-T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

Cały ten kurz opadnie i za jakieś dwa miesiące będą te super/ekstra/ wypasione 4K dekodery zalegały w magazynach.

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konwerter quattro zapewne a nie quad ale to szczegół.

 

Dekoder w twojej instalacji będzie działał tak jak dotychczas ale jeśli chcesz mieć pełną funkcjonalność tego dekodera to robisz tak. Kupujesz taki multiswitch (jeden z wielu możliwych): https://satsklep.pl/pl/p/Multiswitch-Unicable-II-51-%2C-9733PL-Johansson/31451

Następnie montujesz go pomiędzy twoim aktualnym multiswitchem a konwerterem zachowując prawidłową kolejność wejść a do wyjścia SCR w tym nowym multiswitchu wpinasz jeden kabel z turboboxa.Ten, który jest wpięty teraz do aktualnego multiswitcha. Drugi kabel nie używasz lub używasz dla DVB-T.

 

 

 

Czyli jak zostanę przy instalacji bez zmian - będzie nagrywanie jeden program i możliwość oglądania następnego.

 

A pełna funkcjonalność tego dekodera to tylko to, że nagrywa więcej rzeczy na raz ? czy jeszcze coś ?

 

A co z multiroomem ? Będzie działał z tym nowym dekoderem ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały ten kurz opadnie i za jakieś dwa miesiące będą te super/ekstra/ wypasione 4K dekodery zalegały w magazynach.

Niektórym forumowiczom podnieta tym szmelcem tak namieszała w główkach, że nie potrafią racjonalnie myśleć. Nie chcą dać? To kij im w oko. Powalczcie o moduł..Kupcie własny dekoder 4k lub TV z tunerem Sat i cieszcie się lepszym sprzętem z lepszymi możliwościami. Nagrywanie 3 kanałów w dzisiejszych czasach? Nieporozumienie.a nc+ niech sobie trzyma te padła w magazynie. Edytowane przez ircios
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale podobno obecnie nie ma możliwości wymiany dekodera na ten nowy, 4K dla aktualnych abonentów nc+. :roll:

Jesli niemasz Multiroom można.Choć to od APS zależy jak podejdą do wytycznych.Cennikowe 15zł za dzierżawe.( choc pewnie niedługo będą oferty przedłużeniowe z rabatami na kwoty 5-10zł)

Edytowane przez kaspian0007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Nagrywanie 3 kanałów w dzisiejszych czasach? Nieporozumienie.

 

Widocznie dla Ciebie to nieporozumienie.

 

Zgadzam się, że dla samych filmów nie widzę problemów - częste powtórki pozwalają nagrać dany film w dogodnym momencie.

 

Jednakże, ci którzy oglądają często różne transmisje piłki lub różne magazyny , wiedzą jak często występują konflikty w nagrywaniu np. w sobotę czy niedzielę. A jeszcze jak małżonka zechce dodatkowo nagrać jakiś film - to mamy duży problem. Niestety powtórki meczów często są nadawane ze zbyt dużym opóźnieniem żeby to miało sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem na infolinię to faktycznie nie mogłem wymienić, ale w punkcie bez żadnego problemu to zrobili. Nie wiem jak klienci z nowszymi dekoderami lub po dawnej Nce, ale po cyfrze+ bez żadnego problemu. Multiroomu nie posiadam

 

Ps. Jeleniem nie jestem. Umowa mi się kończy za 7 miesięcy. Universal channel gwarantowany. Chce dekoder przetestować i jak uda się go w superpremium za 99 zł uzyskać za 0 zł to zostawię. 15 zł na pewno docelowo nie będę płacił.

Edytowane przez gierappek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie tam z innego forum.Cyt.

rozmawialem z dosc wysoko postawionym koordynatorem boxy 4k nc+ nie posiadaja parowania to raz karty beda wydawane cayman ale nie sa przypisane do konkretnego boxa tak jak to bylo dotychczas po drugie zapytalem sie czy majac karte conaxa moge wymienic dekoder na nowy 4k ale chcialbym zatrzymac karte powiedzial ze bedzie trudno ale da sie zalatwic poniewaz boc bedzie czytal wszystkie karty nc+

trzecia sprawa do prezentacji posiadamy na salonie tylko karty cameleon i one w tym sprzecie beda dzialac zeby pokazac klientom

podejrzewam ze nc+ sie bardzo spieszylo zeby to wprowadzic na promocje swiateczna i sie troche przejechali ze sprzetem uciekaja nagminnie klienci u nas dziennie 10-15 sztuk umow rozwiazanie a 1-2 to nowe lub przedluzenie

Edytowane przez Mr. Orbita
Jak cytat, to proszę obejmować w cytat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...