Skocz do zawartości

4K UltraBox+ |G9| (Technicolor USW4001NCP, ITCA)


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Szkoda, że na filmiku nie postawiono dekodera obok innych.

 

Dysk twardy? Bardzo słabo, że jest zewnętrzny. Jakoś Sky potrafił przy swoim Sky Q wsadzić nawet 2 TB do środka. Ale skoro już jest zewnętrzny, to przynajmniej od spodu, bo ten zakładany na górę w wifi Premiumbox+ to jakaś tandeta, która nawet się trzymać nie potrafi, bo zapomniano o drobnych zatrzaskach.

 

Pilot? Szkoda, że wciąż ten sam. Tak niewygodnego i słabego pilota dawno nie miałem w ręku. Czy to pod względem wykonania, czy tępego działania przy wyczerpujących się bateriach (np. wciskam przycisk "A" kilka razy, to po wciśnięciu "B" dopiero zaskoczy, ale z inną reakcją).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla nc+ GO może i wystarczy ten LAN 100 Mb/s, ale np. dla klienta DLNA, gdyby nc+ zechciała wprowadzić takowego w tym dekoderze w przyszłości (jak jest obecnie np. w dekoderze Evobox Cyfrowego Polsatu) to jest to już zdecydowanie za mało.

 

Tym bardziej jeśli planują robić stream treści 4K to karta 100 Mbit/s może nie wystarczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest takie powiedzenie "Jak cie widzą tak cię piszą " Wszystko się liczy.Telewizor tez ma działać ale musi tez jakoś wyglądać.Samochód podobnie.Telefon tez zapewne miło jest jak ma zgrabną obudowę a nie kanciatą z najtańszych plastików a też mógłbyś rzec, że ma działać.

 

Co do działania to nie przewiduję problemów.Przecież dostanie stary, sprawdzony soft więc co ma nie działać ? ;)

Edytowane przez Pawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trafne porównanie do TV, czy samochodu, gdzie dekoder najczęściej jest na półce pod TV i mało widoczny. Chyba, że przy oglądaniu trzymasz go w rękach jak telefon.

Dokładnie, dekoder to nie urządzenie mobilne, a stacjonarne, stąd uważam, że wygląd nie ma żadnego znaczenia, a zdecydowanie najważniejsza jego rola to efektywność działaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy taki konwerter Unicable będzie pasował i jak to ustawić żeby działało? Pozdrawiam. :)

 

http://www.hollex.pl/konwertery-lnbs/unicable-scr/2046-konwerter-unicable-twin-inverto-idlu-qudl42-unr2l-1pp

 

Będzie. W konfiguracji zmieniasz antenę na tryb jednokablowy i wybierasz konwerter Inverto IDLU-QUDL42-UNR2L-1PP.

 

Można też przez ustawienia własne, ale to bardziej skomplikowane. Kabelek wpinasz do SAT1 w dekoderze, a z drugiej strony do złotego złącza w konwerterze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie. W konfiguracji zmieniasz antenę na tryb jednokablowy i wybierasz konwerter Inverto IDLU-QUDL42-UNR2L-1PP.

 

Można też przez ustawienia własne, ale to bardziej skomplikowane. Kabelek wpinasz do SAT1 w dekoderze, a z drugiej strony do złotego złącza w konwerterze.

 

Dziękuję ślicznie z całego serca, bo ty jako jedyny mi odpowiedziałeś, a ja pytam, bo dla mnie Unicable to nowość, choć telewizją satelitarną interesuje się ponad 15 lat. :) Teraz już wszystko wiem, pozostaje czekać na dekoder 4K. :)

 

PS.: Forum powinno służyć nam nawzajem, a nie tak, jak teraz często była krytyka jednego przez drugiego usera forum. :(

Edytowane przez Barti
Brak znaków interpunkcyjnych w poście, przez co jego czytelność jest utrudniona. Pisząc posty należy poprawnie stosować znaki interpunkcyjne. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dopiero co zgłębiasz wiedzę unicabla to dużo pracy przed tobą. Do tej pory na dekoderach NC+ technologia jednokablowa była prostym rozwiązaniem, teraz się to dzięki dekoderowi 4K bardziej komplikuje, ale daje większe możliwości. Ja "ćwiczyłem" tą technologię na przykładzie dekodera Evobox z CP i dekoderów NC+ podłączonych do jednej instalacji.

 

Co do samego konwertera i tematu to tak jak ktoś napisał wcześniej, na tym konwerterze będzie to działało z ograniczeniami do 4 nośnych. Lepiej zakupić konwerter z Unicablem II (nie jest to już taka duża różnica cenowa) i mieć pełną funkcjonalność dekodera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...