Skocz do zawartości

4K UltraBox+ |G9| (Technicolor USW4001NCP, ITCA)


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tuner jest na procesorze Broadcom BCM7252S, co zresztą jest opisane nawet w instrukcji :)
Karty Conax IMHO nie działają - dekoder nawet nie reaguje na umieszczenie takiej, zachowując się jakby nie miał żadnej karty, nie wydaje się, aby zależało to od typu - różne karty demo też mam i żadna nie daje innego efektu.
Dekoder rusza w tym momencie z Cameleonem - dowolnym (z zastrzeżeniem, że jest instrukcja z APS-ów, żeby wydawać Caymany), albo z Caymanem, ale tym z którym jest sparowany. Inny Cayman = błąd 67, ale dekoder z taką kartą jest odblokowany i np. FTA działają (przy Conax jest całkiem zablokowany tak jak bez karty).
 
PS: Może dla niektórych to będzie oczywiste, ale nie wszyscy są tacy mocni wiedzowo jak my tu - nie można przepinać dysków między dekoderami. Jeśli komuś strzeli dekoder i wymieni go, to nagrań z HDD nie odczyta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ten sam.Nie zapominaj że kart Conaxu jest wiele karta salonowa demo działała jak i system kazał by abonent nie zdawał kart Conax przy wymianie dekodera.Zapowiedział że w wolnym czasie potestuje troche i pokaże filmik.Mało tego podobno tuner oparty jest na procesorze Motoroli która nie ma umów  prawnych na  chip paring.

Powołujesz się na gościa, który twierdzi, że Eleven 4  od lutego będzie w 4K. Pomijam fakt, że nie potrafi nawet jednego zdania napisać poprawną polszczyzną.

Traktowałbym jego informacje z dystansem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem i inne posty w innych wątkach i wcale głupio nie pisze.A daty tego kanału nie podał na innym forum też o tym było niby od znajomej konsultantki(żeby nie było nie z NC+).Co do wymiany i zostawienia Camela sam tego spróbuje choć na tym mi nie zależyale zobaczą co da się zrobić przy usunięciu Universal.Zobaczymy czy sie wywiąże i wstawi filmik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Twoim salonie to i nie ma możliwości wymiany na ten dekoder i zostawieniu Cameli a w innych cyt.

 

Hmm, a ja dzisiaj byłem w punkcie NC+ i spytałem się, czy mogę dobrać tuner 4k, bo jadę na swoich. Gościu posprawdzał coś w systemie i rzekł, że owszem ale tylko wtedy jak mam karty cameleon. Odrzekłem, ze takie własnie mam, to facet powiedział, że może mi wydać, ale 10 PLN na miesiąc za dzierżawę tunera oraz 99 PLN za aktywacje. Więc grzecznie gościowi podziękowałem. 

Pytanie tylko czemu tak się uparł an to, że musze mieć kartę cameleon ? On sam twierdzi, ze tak mu każe system

Edytowane przez Mr. Orbita
Poprawione cytowanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest głupota, ponieważ na dysku można mieć swoje ulubione seriale, filmy, programy czy inne nagrane ciekawe momenty. Ktoś chciałby sobie to zostawić, skoro dysk jest sprawny, a dekoder byłby wymieniony z powodu usterki i d$pa. Nie można, bo mają takie widzimisie.

 

Sam miałem tak, że na poprzednim dekoderze (turboBOX+ 1 TB) miałem nagrane Fakty TVN z 10 marca 2015 r., w których przez chwilę wystąpiłem, ale dekoder trzeba było oddać, bo nie dało się przedłużyć na nim umowy. Przynajmniej według nich.

 

I co jakbym miał to na dysku zewnętrznym dekodera i chciał dysk zachować, ale korzystać z nowego dekodera? Bzdura ze strony nc+ i tyle.

Edytowane przez Emil.1603
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy interesem NC+ nie była chcę zachowania naszych nagrań, po prostu producenci dekoderów oferowali sprzęty dużo taniej bez dysku niż z nim, bardziej opłacało się NC+ kupować dyski odzienie niż wbudowane przez producenta... przez chwilę oferowali możliwość dopisania nagrań do nowego dekodera ale to też padło.

 

Jedyne rozwiązanie to synchronizacja ze chmura i dostęp ze wszystkich dekoderów przypisanych do konta, ale póki co nie ma co na to liczyć bo Nka padąła, a innej innowacyjej platformy na rynku brak, taki duopol.

Edytowane przez dziabolek7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Metoda z własnym dyskiem cały czas jest dostępna. Podpinasz, nagrywasz. Gdy dekoder padnie i niezależnie czy wymienisz na nowy czy zrobisz upgrade na nowszy (to tak samo nowy dekoder) nie odtworzysz nagrań z własnego dysku przez jego zaszyfrowanie.

Edytowane przez GTI MD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wymieniłem wifi premiumbox+ na Ultrabox+ 4K i niestety stara karta Cameleon(Cyfra+) została wymieniona na Cayman(nc+).

Jakość obrazu na ULTRABOX+ 4K jest nieporównywalnie wyższa niż na premiumbox+ i oczywiście szybkość pracy nowego dekodera - kanały przełączają się szybciej i dostęp do menu czy nagrań aż brak słów(mam konwerter twin)

Edytowane przez begos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mr. Orbita, dnia 18 List 2017 - 18:59, napisał:snapback.png

Jeśli komuś strzeli dekoder i wymieni go, to nagrań z HDD nie odczyta.

 

Większej głupoty dawno nie widziałem… :crazy:

Napisano 18 listopad 2017 - 21:35

To nie jest głupota, wyjątkiem był tylko wifiPremiumbox+ przsz pewien czas.

 

Niestety na wifiPremiumboxie też już nie odtworzy się nagrań z innego modelu wifipremiumboxa. W sobotę zareklamowałem uszkodzony model i po podłączeniu do nowego wifipremiumboxa dysku wyskoczył komunikat o kontakcie z NC+. Na infolinii kazali zrobić format twierdząc że nie ma innej możliwości jak podpięcie czystego dysku i sparowania go z obecnym dekoderem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z tym dekoderem.

 

Jak dalej tak będę miał to muszę go wymienić.

 

Tzn. dekoder w ostatnim czasie sam nagle się wyłączy i jest w trybie czuwania ? Tnz. dioda na nim znikie na kilka sekund, później znów się zaświeci ale obrazu nie ma i tak w kółko. Po wyłączeniu z gniazdka i kilkukrotnych próbach w końcu zaskoczy i się włączy z ponownym szukaniem aktualizacji i uruchomieniem od podstaw.

 

Od 3 dni tak mam i chyba muszę go oddać do wymiany.

 

Ktoś miał taki przypadek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...