Skocz do zawartości

4K UltraBox+ |G9| (Technicolor USW4001NCP, ITCA)


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak bym miał ten dekoder to mógłbym coś powiedzieć a tak pozostaje może faktycznie do jutra poczekać i dopiero zobaczysz jak naprawdę jest. Najlepiej jak by ktoś się wypowiedział się co używa go na co dzień czy faktycznie musi być transmisja żeby uruchomiła rozdzielczość 4k. Szkoda że nie poprosiłeś żeby podłączył drugi inny nowy dekoder, tak to byś wiedział czy twój dekoder jest sprawny. Czekamy do jutra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Posiadam TV Samsung 49KU6670. Zmieniłem go na wiosnę z telewizora 40 cali. W związku z tym, że kable mam pochowane w ścianie i ten wpuszczony w ścianie hdmi okazał się za krótki musiałem połączyć 2 kable złączką hdmi. I o dziwo nie mam problemu z HDCP (ten kabel w ścianie ma z 9 lat). Warunek - muszę najpierw załączyć dekoder. Rozdzielczość ustawiona na 4k. Obraz na kanałach hd bardziej wyraźny (poprzednio miałem dekoder Turbo), ale na kanałach SD wydaje mi się gorszy. Oczywiście sobotni mecz w 4k zaczepisty, czekam na dzisiejszy. Współczuję problemów z HDCP. Przerabiałem to z 8 lat temu z dekoderem Turbo w tvN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!

 

Czy plansza kontrolna na kanale 38 jest nadawana teraz przed meczem w 4k, bo mój ultrabox dalej nie chce poprawnie współpracować z monitorem Samsung i jak daję ustawienia 2160p to ekran na chwilę robi się czarny i po chwili wraca do ustawień 1080p.

 

Nie wiem czy dobrze znalazłem to w tym teście tego twojego monitora wychodzi że jak by nie miał wyjścia HDMI 2.0 b a tylko 1.4 hdmi

 

Liczba dostępnych portów w porównaniu z innymi dotąd testowanymi przez nas monitorami 4K jest mała, ale absolutnie wystarczająca: jeden DisplayPort 1.2, dwa HDMI 1.4 oraz wyjście minijack do podłączenia głośników lub słuchawek. Monitor Samsunga nie ma wbudowanych głośników, tak więc sygnał audio przesyłany w którymś z tych standardów można przekierować na przykład do słuchawek.

 

Jeśli faktycznie tak jest to może dlatego nie możesz włączyć 4k ?? Ogólnie to było by bardzo dziwne monitor 4k a wyjścia hdmi 1,4

Edytowane przez XMAREKK30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno monitor nie wspiera standardu HDCP 2.2. ktoś tak napisał. Ale ja teraz mam wpięty , konwerter z HDCP 2.2 na 1.4 i nic. w Holexie mieli tak podpięty i wszystko hulało. Dzwoniłem nawet do Samsunga i przedstawiłem im problem. Powiedział mi miły pan od nich że popyta się w dziale telewizorów i żebym zadzwonił do nich jutro jak dalej nić nie będzie, postarają mi pomóc. Nie wiem czy Ferguson Ariva 4k ma wsparcie HDCP 2.2 czy niższe ale przynajmniej wszystko działało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widze to tak jak myslalem na poczatku monitor nie wspiera HDCP 2.2

 

Zaden kabel nie pomoze, sa jakies konwertery podobno za 250zl (Artykul na Satkurierze o pierwszej transmisji w 4K).

 

Tu masz odpowiedz na to co się Ciebie pytałem chodzi o twój monitor, to jest odpowiedz na twoje pytanie jak pytałeś się za 1 razem

Edytowane przez XMAREKK30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie we wszystkich wypadkach to działa ??? Poczekaj do meczu może wszystko będzie dobrze a jak nie to pojedz do jakiegoś punktu NC+ gdzie mają TV 4k w miarę najnowszy i tam podepnij swój i zobacz jak będzie dział to znaczy że dekoder jest ok a przyczyna leży już gdzie indziej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rafus Sprawdzałeś inne kable?

Twój może być za słaby, aby działać z bitrate 4Kp60

 

https://hdtvpolska.com/kabel-hdmi-a-jakosc-obrazu-test-przewodu-fiber-pro-do-ultra-hd-4k/

Nie każe ci kupować światlowodów, ale artykuł mówi skąd te wszystkie kłopoty z HDCP 4K.

Edytowane przez Maker3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ma kable Wireworld Chroma 7. A tak nawiasem dzwoniłem jeszcze raz do Samsunga i się dowiedziałem że monitor jak najbardziej wspiera HDCP 2.2. i jest z ni m wszystko w porządku. Nie potrzebna mi jest ta przejściówka. Wina jest chyba po stronie NC+ i ich dekodera albo kabel HDMI niedomaga. Co zrobić. Jakie macie kable HDMI podłączone z tym dekoderem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawieź monitor i swoje kable w ostateczności do APS. Niech podłączą swój sprzęt. Albo jak masz znajomego z tym dekiem , niech przyjedzie z nim do Ciebie. Uciążliwe rozwiązanie, ale chyba najszybszej znajdzie problem.

Edytowane przez ircios
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w punkcie APS z tym dekoderem ale dystrybutor sprawdził na swoim i tak samo było po załączeniu rozdzielczości na 4k też czarny obraz, stąd nawet nie podpinał mojego. Znalazłem na Allegro taki kabel PureLink PS3000-018 - HDMI 4K/UHD/HDR/18Gbps 1,8m. Czy będzie się nadawał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten kabel jest jak najbardziej b dobry i ma certyfikat HDMI PREMIUM to jest ten samy co pokazywali na filmiku hdtv polska a oni wszystkie na takie wymienili także będzie się nadawał jak najbardziej  ale z kupnem kabla bym się wstrzymał bo zaraz się okaże że nakupisz kabli a problem tkwi gdzie indziej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A ten kabel  z Allegro

SCP 990UHDV-6 Kabel HDMI Premium Certified UHD 4K

 

 

Zostań przy tamtym jak pisałem ci na Priv jest b dobry.Ten co podałeś teraz też ma ten certyfikat ale jak czytam opinie to ten co podałeś wcześniej ma b.dobre opinie

Edytowane przez XMAREKK30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w punkcie APS z tym dekoderem ale dystrybutor sprawdził na swoim i tak samo było po załączeniu rozdzielczości na 4k też czarny obraz, stąd nawet nie podpinał mojego. Znalazłem na Allegro taki kabel PureLink PS3000-018 - HDMI 4K/UHD/HDR/18Gbps 1,8m. Czy będzie się nadawał.

 

No to masz walnięty dekoder skoro na TV w punkcie tez nie działa.

 

Nie ma znaczenie, że nic nie jest nadawane w 4K, dekoder normalnie może cały czas działać w 2160p! i jak widać po forum działa.

Nie słuchaj niedouczonego cepa z punktu i niech wymienia dekoder.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to masz walnięty dekoder skoro na TV w punkcie tez nie działa.

 

Nie ma znaczenie, że nic nie jest nadawane w 4K, dekoder normalnie może cały czas działać w 2160p! i jak widać po forum działa.

Nie słuchaj niedouczonego cepa z punktu i niech wymienia dekoder.

 

Cały czas mu mówię żeby udał się do APS NC+ ale do normalnego żeby sprawdził najpierw dekoder a później inne rzeczy, bo od czegoś trzeba zacząć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...