Skocz do zawartości

4K UltraBox+ |G9| (Technicolor USW4001NCP, ITCA)


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co widze to tak jak myslalem na poczatku monitor nie wspiera HDCP 2.2

 

Zaden kabel nie pomoze, sa jakies konwertery podobno za 250zl (Artykul na Satkurierze o pierwszej transmisji w 4K).

O ten. :)

 

http://www.hollex.pl/akcesoria-hdmi/wzmacniacze-przejsciowki/2808-konwerter-hdcp2-2-do-hdcp-1-4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chciałbym zapytać czy lepiej podłączyć dekoder z kinem domowym bezpośrednio za pomocą kabla optycznego czy kabel optyczny z tv i do kina domowego?

Czy to jest jakaś różnica?

Podłącz od dekodera do kina domowego bo tak powinno być prawidło żeby było np: 5.1. Jak tak u siebie mam podłączone i wszystko jest ok :)

Edytowane przez XMAREKK30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że Ty tak masz to nie znaczy że tak musi być i jest to tylko jedyna prawidłowa opcja.

 

1. Jeżeli nie korzystasz z innych urządzeń podłączonych do TV, jego tunera DVB-T czy funkcji Smart to możesz podłaczyć dekoder z ampli bezpośrednio, ale wtedy sterowanie głośnością masz w ampli.

2. Jeżeli korzystasz... to przez TV i wtedy masz dwie opcje

- jeżeli TV ma wbudowane dekodery dźwięku przestrzennego (większość ma) to możesz ustawić w TV żeby go dekodował, a do ampli podawał już sygnał zdekodowany PCM, wtedy możesz regulować głośnością w TV

- możesz też puścić dźwięk przez TV zakodowany do ampli, wtedy sterowanie głośnością tam.

 

Takie połączenie sprawia też że każdy dzwięk z TV (Nie tylko z dekodera) też idzie od razu do ampli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej jest prawidłowa a wyjść w amplituner czy w kinie domowym jest dużo także podłączanie dekodera pod kino domowe jest jak najbardziej prawidłowe i najprostsze podłączenie bez kombinacji żeby uzyskać efekt 5.1 lub stereo jak kto woli, bo pewnie o to chodzi koledze. Tylko pamiętaj żeby włączyć Dolby Digital w dekoderze żeby uruchomić dźwięk cyfrowy w kinie domowym :)

 

 

Jakie masz kino domowe ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umiem czytać ze zrozumieniem dziabolek7 jak najbardziej i nie twierdze że twój sposób jest zły ale jeśli koledze zależy żeby mógł słuchać filmy w 5.1 to jest opcja jak najbardziej spoko bo to dekoder wysyła dźwięk w 5.1 lub 2.0 do amplitunera a nie do tv,no chyba że tv ma głośniki w 5.1. Ja powiedziałem swoje a jak kolega podłączy to już jego sprawa.Mój np dekoder nc+,i PlayStation 4 pro mam podłączone bezpośrednio pod amplituner kablami optycznymi bo mój sprzęt nie ma HDMI 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodź mi o to czy jak podłącze tv z kinem optykiem to przejdzie dźwięk 5.1 Z dekodera (tv lg 55UJ701V) czy się traci jakość.

 

Czemu na siłę chcesz podłączyć tv z dekoderem a nie odwrotnie dekoder z kinem domowym nie masz aż tyle wyjść w nim ??

 

Ja nigdy nie podłączałem tv z dekoderem tylko tym sposobem co napisałem bo wyjść optycznych jest tyle ile jest opcji np cd ,dekoder, ps4 i inne tego typu

Edytowane przez XMAREKK30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisalem jakie sa zalety ile razy mam pisac, czasem tez zdekodowany strumien przez tv daje leszy dzwiek niz dekodowany przez ampli... Czasem ma wiecej kodekow.

 

Napisalem jakie sa mozliwosci, ty narzucasz jedno rozwiazanie i sie upierasz ze jest najlepsze bo Ty tak masz

Edytowane przez dziabolek7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem wiem zalety zalety spoko ale nie zgodzę się że dźwięk z dekodera do kina domowego może być gorszy.Przykład ps4 pro mam podłączone przez kabel optyczny bo takie posiada wyjścia a jak było by na wejściu HDMI 2.0b to już w ogóle inna bajka:

 

Cinema DSP, Dolby Atmos, Dolby Digital Plus, Dolby True HD, DTS HD Master Audio, DTS-HD a tak zostaje DD 5.1  DTS 5.1, także moje zdanie jest takie że dźwięk z podłączonego dekodera do kina domowego albo do amplitunera jest bardzo dobry i tyle w temacie 

Edytowane przez XMAREKK30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądam wczoraj telewizję i kolejny raz wyłączyło mi dekoder do stanu uśpienia / spoczynku (zwał jak zwał). Nie mogłem go ponownie uruchomić. Po pewnej chwili odpalił i włączyła się aktualizacja.

Po 30 min zabawy odpalił na kilkanaście minut i znów się wyłączył. Ta sama zabawa.

W ustawieniach mam oszczędzanie energii na normalne.

Dekoder mnie zraził i raczej się go pozbędę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Dziś z Hollexu przyszedł mi ten konwerter z HDCP 2.2 na 1.4. Podpiąłem wszystko jak należy i obraz jak przełączę na 2160p to robi się dalej czarny i odbiornik wraca znów na 1080p. zmieniłem nawet kable HDMI ale i tak nie pomogło. Dzwoniłem do nich i powiedzieli że powinno wszystko działać. Z tego co wywnioskowałem z rozmowy to mają chyba taki sam podpięty monitor, co ja, czyli U28E590ds. Już nie wiem co mam zrobić. Jak im działa to dlaczego mi nie. bardzo dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj odebrałem to "cudo" i takie problemy na gorąco:

 

1. nie obsługuje opcji HBO GO, jest tylko HBO on demand (podobno pracują na tym)

2. jak włączę tryb 4K to następujące problemy:

   - komunikat o braku certyfikatu HDCP (zaraz po włączeniu i podczas przełączania kanałów z nieregularną częstotliwością)

   - jak chcę zrobić głośniej lub ciszej pilotem od dekodera to miga cały obraz

3. w/w problemy z punktu nr 2 znikają kiedy włączę tryb 1080p

 

Jak ktoś znalazł sposób na opisane usterki to proszę o podpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Dziś z Hollexu przyszedł mi ten konwerter z HDCP 2.2 na 1.4. Podpiąłem wszystko jak należy i obraz jak przełączę na 2160p to robi się dalej czarny i odbiornik wraca znów na 1080p. zmieniłem nawet kable HDMI ale i tak nie pomogło. Dzwoniłem do nich i powiedzieli że powinno wszystko działać. Z tego co wywnioskowałem z rozmowy to mają chyba taki sam podpięty monitor, co ja, czyli U28E590ds. Już nie wiem co mam zrobić. Jak im działa to dlaczego mi nie. bardzo dziękuję za odpowiedź.

 

Rafus, a próbowałeś podłączyć pod inny TV, żeby być pewien, że to nie wina czasami TV? To tylko taka teoria moja jest, bo czasami trzeba wszystko wyeliminować żeby być pewien co jest winne, czy dekoder, czy kabel, czy TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mam ustawione 1080p to wszystko działa normalnie. Byłem nawet z dekoderem u dystrybutora nc+ w moim mieście zresztą tam też odbierałem dekoder i chciałem sprawdzić czy u niego będzie wszystko ok na ustawieniach 4K. Co się jednak okazało na jego dekoderze też Ultraboxie podpiętym do TV 4k tak samo pojawiał się czarny ekran przy wyborze ustawień 2160p (4k). Z rozmowy usłyszałem że ową rozdzielczość będzie można uzyskać jak będzie jakaś transmisja meczu w 4k. Jeszcze nie miałem okazji sprawdzić. Najbliższa będzie 28 listopada to zobaczę. Dystrybutor wyjaśnił mi też że ten dekoder pewnie nie skaluje programów w FHD jak np. Ariva 4k do 4k stąd tylko jak nadają w 4k to jest a resztę jest w FHD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...