Skocz do zawartości

4K UltraBox+ |G9| (Technicolor USW4001NCP, ITCA)


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dekoder jest ok bo był sprawdzany w APS. Wydaje się mi że wina leży po stronie softu coś muszą poprawić by mógł poprawnie współpracować z  wszystkimi telewiziorami i monitorami 4K. Na razie jest jak jest mam podpiętego Wireworlda i jadę na ustawieniach FHD. Zresztą w APS-ie na najnowszym TV Samsungu z tym kablem dekoder jechał normalnie na ustawieniach 2160p czyli 4K.

 

Rafus myślę że tu soft nie pomoże takie mam wrażenie bo skoro nie współpracuje monitor  z HDCP 2.2 a konsole działają trochę inaczej :

 

Czego więc możemy spodziewać się po zakłóceniu analogowej natury prądu w kiepskiej jakości przewodzie HDMI?
 
1.Są de facto dwie możliwości. Przy obrazie, który nie wykorzystuje szyfrowania protokołem HDCP, na przykład z komputera PC, czy konsoli obraz będzie deformowany. Rodzaj tych deformacji zależy od protokołu jakim posługuje się dane złącze. W przypadku przewodu HDMI i protokołu TMDS deformacje wyglądają jak kolorowe kropki lub paski na obrazie. Zjawisko jest zawsze ewidentne i bardzo uciążliwe, więc nie da się go przeoczyć. Jeśli ktoś chce to nazwać gorszą jakością obrazu to droga wolna, w myśl tego faktycznie jakość kabla HDMI ma wpływ na jakość obrazu. Sądzę jednak, że każdy widz stwierdzi po prostu, że urządzenia nie działają i wymagają naprawy. Przykład po prawej stronie.
 
2.Przy transmisji wykorzystującej protokół szyfrujący HDCP nie ma prawa zajść żadna zmiana obrazu, ponieważ sygnał nie zostanie odkodowany. W takim przypadku po prostu otrzymamy komunikat o błędzie na naszym ekranie, a obraz zniknie. To kolejny kontrargument dla zwolenników teorii o lepszych barwach/kontraście/ostrość na lepszym kablu HDMI. W jaki sposób mogłoby do tego dojść, skoro dane są zaszyfrowane? Tutaj szansa na faktyczną zmianę przez losowe zakłócenia jest jeszcze o rząd wielkości mniejsza niż w przytoczonym powyżej przykładzie z totolotkiem. Zakłócenia musiałyby najpierw odszyfrować sygnał, a następnie przeprowadzić na nich konkretne algorytmy. No i oczywiście na koniec zaszyfrować ponownie zgodnie ze specyfikacją. Są chętni do dyskutowania z tą teorią?

Źródło: https://hdtvpolska.com/kabel-hdmi-a-jakosc-obrazu-test-przewodu-fiber-pro-do-ultra-hd-4k/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze o skalowaniu... Jak napisano wyżej, dekoder skaluje do 4K (telewizorów z 4K), ale co w przypadku, jeśli TV też skaluje SD i HD do 4K (jak mój nowy model Samsunga)?

Edytowane przez Barti
Usunięto fragment postu niezwiązany z tematem wątku (off-topic).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy telewizor skaluje do swojej natywnej rozdzielczości jeżeli sygnał wejściowy jest w niższej rozdzielczości, nie rozumiem pytania.

 

Jeżeli jednak dekoder skaluje SD, HD i wysyła sygnał 2160p (4K) to co ma skalować TV?

 

Tzn, coś tam obie przerabia, bo przeważnie overscan jest fabrycznie włączony. Żeby dostać piksel w piksel na matrycę obraz 4K, trzeba go wyłączyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...