Skocz do zawartości

4K UltraBox+ |G9| (Technicolor USW4001NCP, ITCA)


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

zakup konwentera Unicable wskazany.

 

No właśnie, jak wygląda sytuacja jeśli ktoś ma zwykły twin, czyli obecna konfiguracja to dwa kable idące do wifi Premiumbox+? Czy wymiana konwertera jest wskazana czy wręcz wymagana jeśli chcemy przejść na na nowy dekoder 4K?

 

Czy wymiana dekodera wiąże się tylko z podwyższoną opłatą miesięczną za jego dzierżawę czy np. NC+ wymaga przy tym przedłużenie umowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wymiana konwertera jest wskazana czy wręcz wymagana jeśli chcemy przejść na na nowy dekoder 4K?

 

Czy wymiana dekodera wiąże się tylko z podwyższoną opłatą miesięczną za jego dzierżawę czy np. NC+ wymaga przy tym przedłużenie umowy?

Ad1 Sam zacytowałeś, że zakup konwertera Unicable jest wskazany a nie wymagany. Na twin-ie nie uzyskasz wszystkich możliwości dekodera 4K.

Ad2 To wszystko zależy jaki masz teraz abonament a nawet czy np masz multiroom, zaloguj się na mojencplus.pl i na chacie dopytaj konsultanta jak jest w Twoim przypadku.

Edytowane przez Adam-T
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w takiej konfiguracji się nie da ale moim zdaniem da się w ten sposób jaki opisałem wcześniej, korzystając z konwerterów z ilością kanałów większą jak 4 lub po prostu z multiswitcha unicable (4K da się skonfigurować pod własne częstotliwości, evobox nie). Korzystając z unicabla do evoboxa i ultraboxa zawsze wpinasz tylko jeden kabel, natomiast wcześniejsze modele podpinasz w sposób opisany przez Ciebie czyli dwoma przewodami za pośrednictwem rozgałęźnika.

 

Czegoś takiego nie zrobisz przy konwerterach oferowanych w zestawach antenowych zarówno w CP jak i NC+:

https://postimg.org/image/6wjvqw497/

 

Nie wiem dlaczego nie mogę wstawić tutaj zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czegoś takiego jak na obrazku nie zrobisz też nawet z konwerterem lub switchem Unicable II, bo w tej instalacji to 4K UltraBOX+ musi być pierwszy i nie z takimi częstotliwościami, gdyż ma edycję częstotliwości, ale nie ma edycji kanałów UB, a to też ma znaczenie. Instalacja z obrazka jest błędna. Prawidłowo - 4K UltraBOX+ jako pierwszy, Evobox jako drugi z ustawieniem Evobox2. Odwrotne spięcie sprawi, że 4K UltraBOX+ mimo zmienionych częstotliwości będzie grzązł, bo będą przypisane pod złe kanały UB, zapewne skończy się losowymi brakami sygnału, trudno nawet przewidzieć (bo nie wiadomo jak to jest dokładnie rozwiązane w oprogramowaniu przy wysyłaniu komend DiSEqC do konwertera). Na pewno generuje ryzyko niedziałania i jest to potwierdzone. Jedyna instalacja, którą ja zalecam - jeśli koniecznie chcemy użyć obydwu dekoderów na raz, to (przy dCSS/Unicable II) 4K UltraBOX+ jako pierwszy, Evobox PVR jako drugi na ustawieniu Evobox 2, na jakąkolwiek inną wersję nie daję żadnej gwarancji prawidłowego działania obydwu urządzeń.

 

Zresztą to co wstawił @tweed77 także nie zadziała z 4K UltraBOX+, bo on oczywiście nie ma obsługi wielu pozycji SAT w dCSS.

 

Nie cudujcie - 4K UltraBOX+ albo:

- dwa kable z klasycznej instalacji i wtedy znacząco okrojone możliwości

- dwa kable z LNB WideBand i wtedy większe możliwości

- jeden kabel z Unicable I/SCR bez rozdzielania (teoretycznie można wyłączyć dwa kanały, ale to nie jest konfiguracja zalecana i nie mogę w tej kwestii napisać nic więcej - na własną odpowiedzialność, może nie działać)

- jeden kabel z Unicable II/dCSS - maksimum możliwości i wszystkie 8 tunerów będzie zasilone sygnałem oraz wtedy można rozbić, ale z zastrzeżeniem, że 4K UltraBOX+ ma sztywnie wpisane kanały UB 1-8 (w zasadzie to 0-7) i te kanały mają być w użyciu i koniec. Proszę poczytać najpierw jak działa Unicable i jakie komendy są wysyłane do konwertera (nie jest wysyłana częstotliwość UB, tylko kanał właśnie, np. brytyjski Sky UK używa kanałów nie po kolei).

 

Wszelkie inne opcje to kombinowanie, które później skończy problemami z działaniem i będzie płacz, że sprzęt drogi kupiony i braki sygnału, jak ktoś nie wierzy, to niech złoży i sprawdzi sam. To są dekodery platform, nie tunery linuksowe, nawet DiSEqC jest okrojone, więc nie można liczyć na pełną i nieskrępowaną konfigurację innych cech. Szkoda, ale takie jest życie.

 

I proszę skończyć z teoretyzowaniem - już nie wiem który raz to samo jest wyjaśniane i jest to zwyczajnie irytujące. Jak ktoś ma konkretny problem z instalacją i się zapyta, wtedy porady, a nie jakieś wymyślamy hipotetyczne scenariusze, że ja to mam jeden kabelek i chcę 50 dekoderów podłączyć, wszyscy nagle po dwie platformy mają. W realnym życiu takie instalacje, gdzie jednocześnie będzie i Evobox i Ultrabox i jeszcze jakieś dekodery i do tego - brak kabli, to będzie może z kilka na cały kraj. A jak kogoś na coś takiego stać, to i na dCSS go stać. Posty filozoficzne będą leciały do kosza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Noszę się z zamiarem wymiana swojego boxa na ten dekoder, czytając większość komentarzy już się trochę zakreciłem więc mam kilka pytań. Czy wszystko będzie dobrze śmigać (chodzi o 4k)na telewizorze Sony Bravia 55xe8599 w specyfikacji mam że wszystkie porty HDMI mają HDCP2. 2 ? Czy jest konieczność wymiany konwertera na jakiś specjalny (obecnie posiadam twin) ? Czy w zestawie jest kabel HDMI jeżeli nie to czy należy kupić jakiś specjalny? Czy koniecza jest jakaś ręczna zmiana rozdzielczości w przypadku oglądania zwykłych kanałów a 4k? Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Czy ktoś może odpowiedzieć na moje pytania, poza pytaniem o konwerter to już zostało tutaj wyczerpane?

Edytowane przez lukaszP39
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- konwerter możesz zostawić, ale z zastrzeżeniem, że możesz wpadać na ograniczenia nagrywania kilku kanałów jednocześnie, a fast zapping (szybkie przełączanie kanałów) nie zadziała wcale

- HDMI nie ma w zestawie, kupić najlepiej nie najtańszy, ale też nie ma co wydziwiać z najdroższymi, po prostu nie "chińskie bele co"; jeśli coś masz - podepnij co masz, a jak będzie problem, to się wtedy pomyśli nad zakupem, HDMI to transmisja cyfrowa, jakość się nie pogorszy, jeśli HDMI zawodzi, to jest to bardzo widoczne i uniemożliwia oglądanie, a nie że np. obraz będzie mniej wyraźny, czy coś w ten deseń

- rozdzielczości nie trzeba zmieniać, na dłuższą metę byłoby to niewygodne. Aby oglądać 4K w 4K w menu dekodera trzeba ustawić 2160p (dekoder ostrzega, jeśli wybierze się kanał 4K, a rozdzielczość w menu dekodera jest niższa - mądrze, bo oczywiście to by psuło jakość). Ale tu znowu uwaga: ustawiając 4K na sztywno na wyjściu wszystko do 4K przeskalowywać będzie dekoder.

 

Ew. dodatkowe info jak pisze @dziabolek7 - warto przejrzeć nieco dyskusji wstecz, bo pytania się powtarzają. Sporo było właśnie o kablach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym byle jakim jakim masz to nie do końca bo jak ma w domu kabel hdmi 1,4 to raczej nie zadziała UHD 4K.Musisz mieć kabel HDMI 2.0a lub 2.0b który  gwarantujące przepustowość 18Gbps . Tu masz link jako przykład jaki to ma być kabel HDMI :

 

http://www.sklep.hcx.com.pl/purelink-prospeed-ps3000-018-kabel-hdmi-4kuhd-hdr-18gbps-18m-p3423

 

Tu jest fajny opis jak to jest z tymi kablami HDMI :

 

https://hdtvpolska.com/kabel-hdmi-a-jakosc-obrazu-test-przewodu-fiber-pro-do-ultra-hd-4k/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś zrobić to od nowa?Dlaczego w moim TV UHD HU8500 nie działa HDMI 2.0?

Domyślne ustawienia odbiornika UHD pozwalają na obsługę HDMI w wersji 1.4. Aby korzystać z portów HDMI w standardzie 2.0 należy w menu użytkownika włączyć tą opcję. W tym celu należy wejść do Menu-> Obraz -> Opcje Obrazu -> HDMI UHD kolor i zmienić ustawienia. Odbiornik zrestartuje się aby zapisać zmiany. Jeżeli standard HDMI 2.0 ma być wykorzystany na różnych złączach HDMI, każde z nich trzeba zmieniać osobno. Po każdorazowej zmianie TV się zrestartuje.http://www.samsung.com/pl/support/skp/faq/1054331

U mnie ten telewizor działa w 4K wyłącznie na HDMI4 (niezależnie od ustawienia opcji HDMI UHD Color).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@AdrianBod - dekoder robi w tle także inne operacje, pomijając nawet nagrywanie, jeśli ktoś akurat nie będzie używał, to także np. pobiera VoD z satelity (poza tym kontrole aktualizacji, EPG). Z uwagi na fizyczne ograniczenie wymuszone przy sterowaniu zwykłym LNB mimo wolnych tunerów (które nadal są przypisywane automatycznie nawet przy klasycznej instalacji) w 99,99% przypadków nie będzie w stanie się przełączyć i realnie opcja nie zadziała (przypominam, że fast zapping w tym dekoderze działa tylko w obrębie listy na zasadzie +2, -1, nie przy wpisywaniu z numerycznej - w końcu odbiornik skądś musi wiedzieć na co się przełączyć zanim do tego dojdzie, dodatkowe info jest na konferencji z SAT Kraka na wideo). W praktyce widać różnicę między sytuacją, gdy dekoder jest wpięty na zwykły Twin, a na dCSS.

 

@XMAREKK30 - spotkałem już i kable 1.4, które działały (bo były zrobione solidnie i mimo że przed czasami 2.0, to bez problemu wymaganą przepływność zapewniają) - w zasadzie większość 1.4 jakie znalazłem przy testach przy 2160p sobie poradziło (poza jednym); jak i 2.0, które nie działały (bo to, że coś chińczyk napisał, to nie oznacza, że faktycznie tak jest). Zwłaszcza, że z dekodera nie wychodzi przecież 600 Hz, ani nawet 300 Hz - dekoder TV ma o wiele mniejsze wymagania, a już na pewno nie potrzebuje kabla za 1600 zł i nie istnieje żaden powód, aby uzasadnić taki zakup do tego typu urządzenia. Dlatego najlepiej jeśli coś się ma - najpierw przetestować (pamiętając, aby ustawić 2160p na wyjściu w dekoderze i ew. sprawdzić, czy w TV wszystkie HDMI obsługują 2.0 i HDCP 2.2, bo czasami to nie kabel, a TV jest problemem) - podkreślam - dotyczy to naszej branży, czyli dekoderów TV/SAT, gdzie na wyjściu jest 50/60 Hz. Sprawdzenie nic nie kosztuje. Jeśli nie zagra, to przy zakupie warto już zwrócić uwagę i nabyć oczywiście coś 2.0, ale też nie chińskie no-name i też nie kabel za 1600 zł. W naszej branży to się mija z celem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mr.Orbita nie twierdze że się nie znasz na tym co robisz bo pewnie wiesz o wiele więcej o de mnie ale dobry kabel HDMI to jest podstawa. Nie mówię o tych bardzo drogich ale ten co padałem w linku jest bardzo dobrej klasy przewód HDMIi spełnia wszystkie wymogi 4k, może nie jest tani ale przedział cenowy do 120zł uważam za nie duży biorąc pod uwagę cenę telewizora 4k dobrej klasy jaki kupujemy. Ja mam wszystkie kable tej firmy i nigdy się nie zawiodłem dlatego poleciłem tę firmę. Zawsze uważałem że kabel kablowi jest nie równy i tego się trzymam

 

Ogólnie ten dekoder trochę napsuł trochę ludziom nerwów właśnie przez ten protokół HDCP 2,2 przynajmniej na początku, bo jak teraz jest po tej aktualizacji nowej to ja już nie wiem czy jest lepiej czy nie, pewnie wiesz lepiej czy zaszły jakieś zmiany na dobre ???


Dobra już  wiem co miałeś  na myśli ale tam kable były bardzo długie po 25 metrów i stąd ta cena :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Jaki Konwerter typu UNICABLE polecacie- dobry , ale nie za drogi ? Aby obsłużył wszystkie możliwości dekodera ( szczególnie nagrywanie 3 programów jednocześnie ) Nie będzie multiroomu, tylko jeden dekoder. Obecnie mam TWIN czyli dwa kable do 2 gniazd antenowych ( Hotbird i Astra ) do dekodera Turbo Box. Na zdjęciach instalacyjnych dekoder 4K "podpowiada " modele konwertera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy konwerter typu " Wide Band" rozwiązuję problem odbioru Astry ? Jeśli nie, to czy istnieje jakaś możliwość nagrywania 3 programów jednocześnie ( jeśli to ma związek z tym problemem )  przy zachowaniu dostępu do Astry ? PS. Nie doczytałem nigdzie czy twardy dysk ( i jaki ) jest w zestawie z tym dekoderem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby to był "normalny" dekoder z dwoma głowicami FBC to spokojnie montujesz 2 konwentery Unicable. Jeden na Hotbird - drugi na Astrę.

Jeden kabel podłączasz do wejścia A

Driugi kabel podłączasz do wejścia B

 

i nagrywasz sobie co chcesz z Astry i Hotbird.

 

Na zwykłym konwneterze Monoblock Twin też poleci nagrywanie kilku kanałów jednocześnie.

 

b648d2df0bea97dc.jpg

 

8682b702f36dbf6f.jpg

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...