Skocz do zawartości

4K UltraBox+ |G9| (Technicolor USW4001NCP, ITCA)


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Udało się zmieniając porty HDMI w home boxie od Samsunga. Teraz wszystko działa jak należy. Kanały przełączają się prawidłowo. Bardzo szybko. Mam zwykly konwerter Quad Band, myślałem o wymianie na ten Unicable ale na razie nie widzę powodu aby to robić. Nie będę nagrywał 3 audycji na raz.

 

Ja też uważam, że nie warto wymieniać konwertera na unicablowy Przynajmniej z dwóch powodów:

- tracimy kanały z Astry

- koszt zakupu konwertera (ok. 200zł) i grzebanie w dobrze chodzącej instalacji satelitarnej.

Poza tym potrójne nagrywanie można spokojnie wykorzystywać na swojej dotychczasowej instalacji nie-unicablowej. Wystarczy tylko uważać, żeby nagrywać kanały z dwóch ćwiartek częstotliwości (spośród wszystkich czterech). Mnie np. interesują wyłącznie mecze na kanałach Canal+, Canal+Sport, Canal+Sport2, Eleveny 1-3 i oczywiście na Canal+Now 4K, które w weekendy często się pokrywają czasowo. A ponieważ te wszystkie kanały są w dwóch ćwiartkach (niskie pasmo - polaryzacja H i V), to nie ma żadnych ograniczeń w nagrywaniu 3 meczów jednocześnie i oglądanie czwartego. Poza tym zachowujemy wszystkie kanały z Astry, gdzie na kanałach niemieckich, np. ADR i ZDF często lecą mecze i inne imprezy sportowe (Olimpiady, ME i MŚ w piłce nożnej itd.). I to wszystko w super HD.

 

Edytowane przez mck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja Oprogramowania Dekodera NC+  4K UltraBox+

 

oznaczona jako 1.0.19 (0X15, wersja aplikacji 5.1.5:6026535)

 

Główne zmiany :

- drobne poprawki w nc+ go TV,
- lepsza kompatybilność z różnymi modelami TV i korekty w obsłudze HDMI.

Posiadacze 4K UltraBOX+ mogą spodziewać się w przyszłym roku, nieoficjalnie trwają prace nad dużą aktualizacją, która rozbuduje możliwości dekodera, w zakresie zmian HDR.

 

https://satkurier.pl/news/166357/4k-ultrabox-aktualizacja-oprogramowania.html

 

Gdyby tak dodali  YouTube, Netflix, Showmax, Amazon.  :)

Edytowane przez mxv1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ustawiane włącznie jednym przyciskiem i faktycznie pierwsze startuje dekoder za chwilę tv i pierwsze pojawia się dźwięk następnie obraz ale jak to ruszy żadne błędy itp niewystępują.Mam ustawioną rozdzielczość 4K na stałe a kabla niewymieniałem mam stary kilkuletni chyba firmy ESPERANZA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój ultrabox był podłączony pod TV 4K i taka też rozdzielczość została ustawiona w dekoderze ze względu na piątkowa transmisję z Premier League w 4K. Teraz zabrałem dekoder na święta i podpialem pod TV FullHD i startuje ekran aktywacyjny i uruchamianie działa ok do momentu gdy dekoder przeskakuje do normalnego wyświetlania obrazu-wtedy po prostu ukazuje się brak sygnału w tv z danego wejścia Hdmi(probowane na 4 wejściach, 3 kablach,a nawet trzech TV FHD). Domyślam się,.że ustawiona jakość poprzednio w dekoderze nie pozwala wyświetlać obrazu ma.tych tv. Tylko teraz jest problem bo po uruchomieniu nie.mogę wejść w.żadne menu bo nie widzę obrazu z dekodera,wiec pilotem odpada. Ubogi panel dekodera i brak wyświetlacza także nie pomaga.w.tym by zmienić rozdzielczość tak jak można to było robić w turbobxie. Czy jest jakaś.sekwencja klawiszy,która pomogła by w tej sytuacji, może przywrócenie ustawień fabrycznych z pilota,.bo bez twaredgo resetu chyba sje.nie obejdzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem teraz pewny, bo nie mam dekodera przed sobą, ale wciśnij i przytrzymaj OPT przez ponad 5 sekund i później daj jakiś numeryczny (inny niż 8, bo 8 to właśnie 2160p) i jeśli pokaże się obraz, to już zmienisz rozdzielczość na taką jaką trzeba w menu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było kilka ciekawych niekodowanych transmisji także w tamtym roku na święta :)

https://satkurier.pl/news/160153/spacer-po-wenecji-w-kanale-rai-4k-akt.html

 

52620.jpg

 

 

https://satkurier.pl/news/154835/rai-4k-stanotte-a-san-pietro-w-uhd-hdr-2712-na-13e.html

 

4376.jpg

 

NC+ mogła by dołączyć kanały 4K FTA z Hotbird i Astry do listy jakby nie było to promocja ich dekodera i technologii 4K UHD.

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Noszę się z zamiarem wymiana swojego boxa na ten dekoder, czytając większość komentarzy już się trochę zakreciłem więc mam kilka pytań. Czy wszystko będzie dobrze śmigać (chodzi o 4k)na telewizorze Sony Bravia 55xe8599 w specyfikacji mam że wszystkie porty HDMI mają HDCP2. 2 ? Czy jest konieczność wymiany konwertera na jakiś specjalny (obecnie posiadam twin) ? Czy w zestawie jest kabel HDMI jeżeli nie to czy należy kupić jakiś specjalny? Czy koniecza jest jakaś ręczna zmiana rozdzielczości w przypadku oglądania zwykłych kanałów a 4k? Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Edytowane przez lukaszP39
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. na zwykłym konwenterze też będzie działał tylko że:

a) nagrywać będziesz mógł tylko programy z tego samego transpondera B) zakup konwentera Unicable wskazany.

 

Przyklad-zastosowanie-technologii-jednok

 

 

2) dekoder ma listę programów narzuconych przez NC+. Nie pooglądasz programów 4K FTA z Hotbird.

3) co do współpracy z twoim tv to loteria - będzie działał albo i nie :mrgreen:  metoda prób i błędów się kłania.

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czyli jak wymienię konwerter na ten unicable to będę mógł podłączyć 2 tunery? Tzn 4K Ultrabox dla kanałów NC+ i inny tuner do odbioru kanałów niekodowanych? Byłoby super bo jak wiemy czasem NC+ koduje lub wyłącza np. RTL podczas transmisji jakiś meczów piłkarskich a jak wiadomo MŚ się zbliżają.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...