Skocz do zawartości

4K UltraBox+ |G9| (Technicolor USW4001NCP, ITCA)


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Moja propozycja to podłączyć rozgałęziacz hdmi i podpiąć jeszcze w jednym pokoju do jednego deka 3 telewizory LCD i ustawić to wszystko obok siebie.Wtedy mamy jak w studio telewizyjnym.Oglądamy jednocześnie sport,filmy,bajki i wiadomości. Suma sumarum po co komu to wszystko? Chyba że ktoś nie ma co robić z czasem :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaleca się do tego deka konwerter unicable, ale rozumiem że mając tylko standardowy (single albo twin) to też będzie smigać wszystko, włącznie z 4k? Tylko że w sytuacji jeden kabel (będzie mozna tylo oglądać i nagrywać ten sam kanał) lub twin (jeden oglądać, drugi nagrywać). Dobrze rozumiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaleca się do tego deka konwerter unicable, ale rozumiem że mając tylko standardowy (single albo twin) to też będzie smigać wszystko, włącznie z 4k? Tylko że w sytuacji jeden kabel (będzie mozna tylo oglądać i nagrywać ten sam kanał) lub twin (jeden oglądać, drugi nagrywać). Dobrze rozumiem?

Jest nawet lepiej. Jeśli np 4 kanały są nadawane z tego samego transpondera a nawet tylko z tej samej "ćwiartki" to dekoderem ultrabox+ można nagrywać 3 programy a oglądać czwarty nawet z pojedynczym konwerterem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest nawet lepiej. Jeśli np 4 kanały są nadawane z tego samego transpondera a nawet tylko z tej samej "ćwiartki" to dekoderem ultrabox+ można nagrywać 3 programy a oglądać czwarty nawet z pojedynczym konwerterem.

 

Zgadza się +  niezależność nagrywania bez ograniczeń na transpondery i "ćwiartki" IMO

Edytowane przez ernet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może potwierdzić, że przy opłacie powyżej 100 zł za abonament miesięcznie, nie ponosi się żadnych opłat za użytkowanie dekodera 4K UltraBOX+  ? ( bez aktywacji i opłat miesięcznych ) źródło: http://gsmonline.pl/newsy/test-nc-plus-4k-ultrabox-plus-usw4001ncp-opinie-test-recenzja

Edytowane przez ernet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ernet nie sugeruj się tym czymś z gsmonline, to jest karykatura. Za ten dekoder jest 15zł opłaty comiesiecznej, za wyjątkiem nowych - Ci od Superpremium "nie płacą nic" za ten dekoder. Z tym że w ich wypadku Superpremium to koszt 129,99zł a w wypadku abonentów ceny zaczynaja się od 99,99zł. Tak więc... :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie zmiany wersji językowej programu, czy jak zmienię ścieżkę np. na angielski/originalny to PRZYMUSOWO włączają się polskie napisy i nie da się ich wyłączyć? Czy można puścić film po angielsku bez napisów?

 

Pytam ponieważ Wifi Premiumbox+ nie daje takiej możliwości i wymusza wyświetlanie napisów w takiej sytuacji (czego nie robi akurat Evobox w CP).

 

P.S. Jak wygląda "kompatybilność" nowego dekodera 4K z telewizorami, nadal są problemy z niektórymi modelami tv?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, Panowie, w całym moim wojewódzkim mieście zabrakło WiFi Premium Box :wink:, to pobrałem 

4K UltraBOX+ ( jak szaleć, to szaleć heheh ). Jutro podłączę na razie do Twin'a, a w Poniedzialek do Unicode'a. I tu pytanie: który kupić- nie za drogo, ale pewniacza.  Mam nadzieję,że jakość obrazu HD będzie lepszy niż z MediaBoxa.


EDIT:

 

No,to poszalałem :wink: Jestem już po testach dekodera .Będzie o tz. " upskalowaniu" programów TV  do "4K. ".

Najpierw podsumowanie: jeśli ktoś ma bardzo dobry telewizor, który robi to bardzo dobrze, to nigdy z tej funkcji w dekoderze nie skorzysta IMO. Po prostu ten dekoder robi to na poziomie bardzo, bardzo średnim ( słaba ostrość, kolory też średnie ). Dużo, wręcz nieporównywalnie lepiej, sygnał HD z dekodera, "upskaluje" mój telewizor ( w moim podpisie ).Więc w  moim przypadku ustawiłem dekoder na rozdzielczość 1080p,a "upskalowanie" robi mój telewizor.I jest bardzo dobrze. Taka informacja techniczna .Oczywiście sytuacja będzie inna w przypadku odbioru 4k.PS. Proszę nie posądzać mnie o nieskromność za określenie  mojego telewizora, jako bardzo dobry. Podałem go, tylko jako przykład.

Edytowane przez ernet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, Panowie, w całym moim wojewódzkim mieście zabrakło WiFi Premium Box :wink:, to pobrałem

4K UltraBOX+ ( jak szaleć, to szaleć heheh ). Jutro podłączę na razie do Twin'a, a w Poniedzialek do Unicode'a. I tu pytanie: który kupić- nie za drogo, ale pewniacza. Mam nadzieję,że jakość obrazu HD będzie lepszy niż z MediaBoxa.

 

EDIT:

 

No,to poszalałem :wink: Jestem już po testach dekodera .Będzie o tz. " upskalowaniu" programów TV do "4K. ".

Najpierw podsumowanie: jeśli ktoś ma bardzo dobry telewizor, który robi to bardzo dobrze, to nigdy z tej funkcji w dekoderze nie skorzysta IMO. Po prostu ten dekoder robi to na poziomie bardzo, bardzo średnim ( słaba ostrość, kolory też średnie ). Dużo, wręcz nieporównywalnie lepiej, sygnał HD z dekodera, "upskaluje" mój telewizor ( w moim podpisie ).Więc w moim przypadku ustawiłem dekoder na rozdzielczość 1080p,a "upskalowanie" robi mój telewizor.I jest bardzo dobrze. Taka informacja techniczna .Oczywiście sytuacja będzie inna w przypadku odbioru 4k.PS. Proszę nie posądzać mnie o nieskromność za określenie mojego telewizora, jako bardzo dobry. Podałem go, tylko jako przykład.

Skoro ten TV taki dobry to ustaw dekoder na 1080i, czyli tak jak nadawane sa kanaly HD i niech on tez przeplot usuwa. O wylaczeniu w TV overscan'u wspominac chyba nie trzeba.

Co do konwertera Unicable to moim zdaniem oprocz zestawu od CP za 129zl nie oplaca sie w niego inwestowac, a wybrac konwerter w technologii Unicable II.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro ten TV taki dobry to ustaw dekoder na 1080i, czyli tak jak nadawane sa kanaly HD i niech on tez przeplot usuwa. O wylaczeniu w TV overscan'u wspominac chyba nie trzeba.

Co do konwertera Unicable to moim zdaniem oprocz zestawu od CP za 129zl nie oplaca sie w niego inwestowac, a wybrac konwerter w technologii Unicable II.

 

Właśnie ustawiłem dekoder na 1080i.I jest super. Jednak zupełnie nie wiem ( a poszukam ), gdzie w Menu TV można wyłączyć overscan ( pewnie to jakoś inaczej się nazywa-ale poszukam.

Rozumiem, że konwerter, o którym piszesz można kupić/miałeś na mysli  w CP=Cyfrowy Polsat ? Dziękuję za odpowiedzi.

 

PS. Słynny z tym dekoderem komunikat HDCP pokazał się tylko raz podczas pierwszej instalacji. Kabel HDMI to średnia-tania półka.

Edytowane przez ernet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może potwierdzić, że przy opłacie powyżej 100 zł za abonament miesięcznie, nie ponosi się żadnych opłat za użytkowanie dekodera 4K UltraBOX+  ? ( bez aktywacji i opłat miesięcznych ) źródło: http://gsmonline.pl/newsy/test-nc-plus-4k-ultrabox-plus-usw4001ncp-opinie-test-recenzja

Ja, nic nie płaciłem za aktywacje ani nic nie płacę miesięcznie za dekoder, w stopce masz mój opis :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Overscan w ustawieniach obrazu, tych zaawansowanych przewaznie.

W większości telewizorów Samsung należy w ustawieniach obrazu ustawić "dopasuj do ekranu". Wtedy "Overscan" jest wyłączony. Podsumowując: optymalne ustawienie telewizora HD 4K,

 

To 1080i w dekoderze oraz wyłączony overscan w telewizorze. Right? :-) PS. Dziękuję za wskazówki. Myślę, że wielu one się przydadzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ULTRABOX+4K testuję od wczoraj i mam zupełnie odmienne zdanie na temat jakości obrazu niż pewnie większość. Uważam,że jakość obrazu - w najlepszym przypadku i dobrej wierze - jest porównywalny i  to nie tylko do z WiFi Premium box, ale także ze "starym" Mediabox. Ustawienia mam optymalne: ULTRABOX na 1080i,mój TV na obraz bez overscanu.

Edytowane przez ernet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ULTRABOX+4K testuję od wczoraj i mam zupełnie odmienne zdanie na temat jakości obrazu niż pewnie większość. Uważam,że jakość obrazu - w najlepszym przypadku i dobrej wierze - jest porównywalny i  to nie tylko do z WiFi Premium box, ale także ze "starym" Mediabox. Ustawienia mam optymalne: ULTRABOX na 1080i,mój TV na obraz bez overscanu.

 

A co się spodziewałeś?Z 5 mbps ten dekoder ma zrobić coś co wygląda na 15?HD w nc+ to generalnie syf więc cudów niczym nie osiągniesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie

Proszę o koleje opinie na temat jakości obrazu HD na tym dekoderze.

Do tej pory wszyscy bardzo wychwalali Ultraboxa 4K- twierdząc, że jakość kanałów HD jest zdecydowanie najlepsza z wszystkich dotychczasowych dekoderów.

 

Zastanawiam się nad wymianą Monsterboxa na ten dekoder. Nie mam jeszcze tv 4k. Jestem zadowolony z jakości obrazu na mosterboxie - ale wiadomo, chciałobym aby obraz na HD był jeszcze lepszy. 

 

Zdziwiony jestem ostatnim komentarzem erneta.

@Ernet

Może zmień ustawienia dekodera a 1080p lub na odpowiednie dla Twojego TV 2160p.

Czy na wyższych ustawieniach jest lepiej?

Edytowane przez Nasir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...