Skocz do zawartości

Dekoder EVOBOX PVR - dyskusja ogólna


Misiek.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Ozzy666 napisał:
Możesz nagrywać 3 kanały jednocześnie na jednym przewodzie, jednak ogranicza Cię pasmo. Obejrzyj poradnik na youtube dotyczący Evobox PVR odc.6, tam jest wszystko dobrze wytłumaczone.

Czyli pomogła by wymiana konwertera w instalacji na unicable?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, OlafS napisał:

 

Oczywiście- jeśli klikniesz to zaczyna nagrywać, ale dekoder ma w pamieci program, który oglądasz od momentu gdy ten włączyłeś i zapisze ci dany program od tego momentu, jeśli chcesz od "tu i teraz" to na moment kliknij na inny kanał, powróć na ten co był i REC - wtedy będziesz miał nagranie od tegomomentu.

czyli nadal nie ma tej możliwości :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Meagol napisał:

piszecie że dwa przewody są potrzebne to czemu to działa na jednym w sieci kablowej można swobodnie nagrywać i oglądać??może trzeba coś w Multi switchu skonfigurować???

Sieć kablowa działa na innych zasadach niż satelitarna. W sieci kablowej nie ma potrzeby przełączania pasma ani polaryzacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, maniek357 napisał:
Tak, pod warunkiem, że wystawiłbyś własną antenę z konwerterem Unicable za okno. W zbiorczej instalacji to nic nie da - tam jest specjalny konwerter do multiswitcha.

A da się w jakiś sposób zmodyfikować instalację zbiorczą?na czym miało by to polegać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ne brnij w ten temat , nie mozesz zarzadzac zbiorcza instalacja , nie jestes zarzadca czy kimkolwiek - nie odpowiadasz za to ze ktos tym sie nie nteresuje i zrobil z instalacji syf albo po najnizszych kosztach !! Nie mozesz nic - mozesz tylko ssac sygnal z gniazdka w domu i tylko i az tyle - zglosisz to osobie odpowiedzialnej ale nikt z tym nic nie zrobi - takie instalacje sa robione na opak by dzialaly podstawy i nic wiecej . Dowiedz sie czy masz opcje samemu na balkonie czy gdzies zalozyc antene sat i bedziesz miec tak jak chcesz i to o wiele lepiej i solidniej wykonane ! :)

Edytowane przez patryszq
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę zrobić dużo jestem członkiem zarządu wspólnoty już poprawiłem naziemną bo była zła antena zamontowana instalacja była robiona przy okazji termomodernizacji i robił to niby fachowiec od tego więc ufałem że będzie to profesjonalnie zrobione dlatego pytam co i w jaki sposób można zmodernizować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, OlafS napisał:

A mógłbyś jaśniej bo teraz już całkiem nie czaję o co ci chodzi :?:

Proszę bardzo : jesli oglądam program od np 45 minut i chcę nagrać ten program od momentu który aktualnie oglądam ponieważ poprzednie 45 min mnie kompletnie nie interesuje to po włączeniu przycisku REC nagra mi się ten program od początku ogladania go czyli razem z wczesniejszymi 45 minutami które mnie nie interesują . Rozumiesz teraz ?

Zmiana kanału na inny i powrót na ten sam nie jest dobrym rozwiązaniem ponieważ podczas przełaczania można stracic kilka najwazniejszych sekund !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, JacentyM napisał:

Proszę bardzo : jesli oglądam program od np 45 minut i chcę nagrać ten program od momentu który aktualnie oglądam ponieważ poprzednie 45 min mnie kompletnie nie interesuje to po włączeniu przycisku REC nagra mi się ten program od początku ogladania go czyli razem z wczesniejszymi 45 minutami które mnie nie interesują . Rozumiesz teraz ?

Zmiana kanału na inny i powrót na ten sam nie jest dobrym rozwiązaniem ponieważ podczas przełaczania można stracic kilka najwazniejszych sekund !

 

To jest na to prosty sposób nagrywasz całość a później puszczasz i wybierasz 45 z klawiatury na pilocie i nagranie zaczyna się od 45 minuty

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, OlafS napisał:

No to to jest argument :!::!: w takiej np. modzie na sukces świat się może zawalić :mrgreen:

ale w takim razie cofnij te kilka sekund i wtedy już będziesz wiedział co cię w nich czeka?

Więc przestań oglądać ten szajs bo masz zamulony rozum od tego i wypisujesz brednie  !

1 godzinę temu, Adam 64 napisał:

 

To jest na to prosty sposób nagrywasz całość a później puszczasz i wybierasz 45 z klawiatury na pilocie i nagranie zaczyna się od 45 minuty

Ale je nie chcę porad jak to przechytrzyć tylko konkretnej odpowiedzi na pytanie. Odpowiedź brzmi : nie ma takiej możliwosci .

Edytowane przez JacentyM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram w całej rozciągłości.

"Gorszemu sortowi" nie dodają nowości i nie naprawiają starych błędów. Jest trzecia dekada XXI wieku a dekoder wyświetla komunikat typu "nie obsługiwany format dźwięku" lub temu podobne przy próbie odtworzenia z usb.???

Edytowane przez fred12
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.02.2020 o 19:43, JacentyM napisał:

czyli nadal nie ma tej możliwości :(

 No nie ma!!!

Ale mnie się wydaje że to jest pikuś!!!!

Ale ja mam znowu problem z tym "obornikiem" znów mi nie nie nagrał 3 pozycji cyklicznych z soboty tylko przerzucił do nagrywania w przyszła sobotę.

I w moim przypadku to poważniejszy problem bo niestety nie ma powtórek tych programów.

No nic przywróciłem domyślne ustawienia zobaczę czy to pomoże 

A tak swoja drogą to ten flagowy dekoder chyba za mocno był ulepszany po ostatniej aktualizacji  ledwie go poskładali . Także dokładanie Catch UPu może skończyć się bigosem i nic sobie nie oglądniemy.

A tak a propo aktualizacji oprogramowania od samego początku nie ma prędkości przewijania 8x do przodu, a to strasznie utrudnia przewijanie reklam przeważnie przewijam najpierw 16x do przody  i rzadko kiedy trafiam w początek programu więc zabawa do tyłu, Jakby było 8X do przodu nie było by tego problemu.

No a z odtwarzaniem filmów z USB w różnych formatach to już straciłem nadzieję 

A na początku była ta funkcja że parę formatów odtwarzało, dla mnie było by ideałem żeby nawet format flv odtwarzało , ale nie ma co marzyć jak nawet podstawowe formaty są nie odtwarzane.

 

Edytowane przez Adam 64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, OlafS napisał:

No faktycznie... to bardzo śmierdzący problem?:mrgreen:

 

Tak go zacząłem nazywać, bo gdzie się nie dotkniesz to zaczyna śmierdzieć .

A propo na niektórych programach w dalszym ciągu nie zapamiętuje miejsca gdzie skończyłem odtwarzać nagranie

 

 

47 minut temu, xut2zs napisał:

Też to mam pomija pewne dni i nagrywa przy następnej okazji pomimo braku konfliktów. 

 

Mnie się taka sytuacja pierwszy raz zdarzyła 05. lutego no i teraz powtórka w sobotę a ty dawno tak masz?

Edytowane przez Adam 64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Adam 64 napisał:

czyli wyłączasz go z prądu na dwie trzy minuty

Pogięło cię? 5-10 sekund absolutnie wystarczy, wątpię czy kiedykolwiek dłużej trzymałem wtyczkę* w ręce

* zazwyczaj jest to wtyczka, którą wkłada się w dekoder bo mam ją na wierzchu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Adam 64 napisał:

Także dokładanie Catch UPu może skończyć się bigosem i nic sobie nie oglądniemy.

 

Tak oczywiście - lepiej stać w miejscu. Po co coś zmieniać na lepsze? Jeszcze się coś popsuje...

 

Na poważnie - dla mnie np. Catch UP to spory krok do przodu. Nie mam czasu i często zwyczajnie mi się nie chce latać po EPG i ustawiać nagrań, o czym dodatkowo trzeba też pamiętać. Często mam tak że włączam TV i skaczę po kanałach szukając czegoś na czym zawieszę oko lub patrzę w EPG co tam aktualnie leci na kanałach. Bardzo często wpadam na coś interesującego co się właśnie kończy lub leciało kilka godzin temu - i tutaj PVR mi nie pomoże, przepadło... a tak, cyk i oglądam sobie żądany program od początku bez względu na to czy właśnie leci czy skończył się. Internet i wszystkie tego typu rozwiązania to wygoda i przyszłość... Jasne jakość będzie gorsza niż ta z TV Live Sat czy nagrania z Sat, ale będę miał szansę obejrzeć żądany program :)

 

 

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...