Skocz do zawartości

Dekoder EVOBOX PVR - dyskusja ogólna


Misiek.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam podobnie na telewizorze Panasonica i ultrabxie 4K i wszystko wpięte pod amplituner Pioneera. Wygląda więc, że to Pioneer tak ma. Można to chyba było jakość obejść wyłączając w telewizorze część funkcji HDMI-CEC.. Generalnie bardziej jednak mi to(hdmi_cec) przeszkadzało niż pomagało, więc wyłączyłem i nie korzystam. Np. wyłączałem dekoder bo chciałem skorzystać z bluray a razem z dekoderem wyłączał się telewizor :D Nie dla mnie takie "automaty" stwierdziłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam połączenie CEC tuner<>TV Samsung, dźwięk na kino Onkyo podaję przez optyk( głośniki TV ustawiłem że działają cały czas),

cała reszta podłączona do kina, kino włączam jak mi jest potrzebne(do oglądania TVN24 wystarczy głos z TV), jeśli idzie coś przez kino to zmieniam w TV na HDMI2 i wszystko śmiga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TomoS Długi kabel HDMI + ewentualnie takie coś: https://mediamarkt.pl/rtv-i-telewizory/adapter-hama-przelacznik-hdmi-2x1

ale i tak po schodach będzie popie... by kanał zmienić:mrgreen:

 

Ale skoro nie chcesz wiercić dziur to zajrzyj na wiadomy portal aukcyjny i w wyszukiwarkę wrzuć hasło "bezprzewodowy transmiter HDMI" ale czy nie taniej dobrać multiroom :?:

Edytowane przez OlafS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha, no może :) Ale jednak to dekoder z dyskiem więc uzupełnienie funkcjonalności o Catch UP byłoby idealnym rozwiązaniem. Chętnie bym korzystał z Evoboxa HD ale tam z kolei nie można rozszerzyć funkcjonalności o zewnętrzny dysk dla funkcji PVR, a wersja Lite ma lichy pod względem wizualnym soft...

 

Stąd propozycja, pytanie o rozszerzenie funkcjonalności Evo PVR :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.02.2020 o 22:29, OlafS napisał:

Ja mam połączenie CEC tuner<>TV Samsung, dźwięk na kino Onkyo podaję przez optyk( głośniki TV ustawiłem że działają cały czas),

cała reszta podłączona do kina, kino włączam jak mi jest potrzebne(do oglądania TVN24 wystarczy głos z TV), jeśli idzie coś przez kino to zmieniam w TV na HDMI2 i wszystko śmiga

Można i tak ale wpięcie wszystkiego pod apmlituner jest imho wygodniejsze. Przy wyłączonym ampku dźwięk odtwarzają głośniki w telewizorze które automatycznie milkną po włączeniu amplitunera. Stacje muzyczne czy radiowe działają przy wyłączonym telewizorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym odbierać sygnał z Hotbirda i Astry. Przy zastosowaniu dwóch konwerterów uniwersalnych (ustawionych na "zeza") wykluczam możliwość nagrywania audycji oglądając inny kanał. Chciałem zastosować konwerter unicable na Hotbirda i uniwersalny na Astrę i tu zaczyna się problem, jeden konsultant pomocy technicznej mówi ze można tak podłączyć bo są dwa niezależne wejścia antenowe a inny że nie. Czy ktoś może walczył z tym problemem bo nie chciał bym niepotrzebnie ponosić kosztów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgłębiałem temat ponieważ używam zeza na astre. Niestety po zamontowaniu unicable nie ma możliwości dołożyć zeza. Polsat. Ograniczenia dekodera softu na to nie pozwalają.

Więc nie zakładam unicabla na ten czas teraz dopóki coś nie będzie zrobione.

 

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

5a0ff9626e83b1f7f08318e211b59dbd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Markus-gd
Stosujesz np. monoblocka twin, dwa kable do Evoboxa PVR (musisz doprowadzić sygnał z Astry i Hotbirda do obydwu wejść w dekoderze) i masz możliwość nagrywania innego kanału niż oglądasz. Jeśli nie chcesz monoblocka to możesz zastosować  dwa zwykłe twiny + dwa przełączniki diseqc 2/1. Decydując się na odbiór z Astry musisz zrezygnować z unicable.

Edytowane przez Ozzy666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz F1 dwa razy w roku na 3sat emitowane są koncerty.

@marchelmza jeden kabel podpinasz pod wejście unicable a drugi pod legacy i diseqc na Astrę. Potem tylko wystarczy przepiąć wtyczki i zaktualizować ustawienia na dekoderze. Jest trochę zabawy ale jak ktoś jak ja rzadko ogląda kanały z Astry to wystarczy takie rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz F1 dwa razy w roku na 3sat emitowane są koncerty.
[mention=15315]marchelmza[/mention] jeden kabel podpinasz pod wejście unicable a drugi pod legacy i diseqc na Astrę. Potem tylko wystarczy przepiąć wtyczki i zaktualizować ustawienia na dekoderze. Jest trochę zabawy ale jak ktoś jak ja rzadko ogląda kanały z Astry to wystarczy takie rozwiązanie.
Hey Paweł działa to w ten sposób ? Jak opisałeś ? A jak z nagrywaniem na Hotbirdzie po unicablu niema konfliktów ? Pójdzie 3 nagrywa a czwarty oglądam ?
Nie zmieniałem na unicabla bo konflikty rzadko trafiałem ale jak wiadomo to zależy jakie kto lubi kanały. Pozdrawiam

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam a ja mam pytanie odnośnie nagrywania a mianowicie posiadam instalację zbiorczą z anteną na dachu i chciałbym spytać jak np włączę nagrywanie na tvp2 to mogę oglądać tylko nieliczne kanały większość niedostępna...czym to może być spowodowane?? Na samym początku jak ten dekoder kupiłem to mogłem 3 kanały nagrywać i jeden oglądać a teraz taka sytuacja??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Meagol napisał:

czym to może być spowodowane

Nieodpowiednim konwerterem.

 

7 godzin temu, Meagol napisał:

mogłem 3 kanały nagrywać i jeden oglądać

Jaki miałeś konwerter, Unicable?

 

Może ktoś podłączając inne dekodery do konwertera (Unicable) coś pomieszał i podłączył Twój PVR do nieodpowiedniego gniazda.

Kabel od anteny podłączony do złego gniazda w dekoderze?

Źle skonfigurowany dekoder?

 

Możliwości jest sporo...

 

Edytowane przez jacekgothic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest zamontowany konwerter typu unicable, to kabel antenowy powinien być podłączony do gniazda złotego w konwerterze. Natomiast drugi koniec przewodu powinien być podłączony w dekoderze do wejścia sat 1.Takie podłączenie pozwala na nagrywanie do 3 kanałów i oglądanie czwartego kanału. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...