Jump to content
Misiek.

Dekoder EVOBOX PVR - dyskusja ogólna

Recommended Posts

W dniu 2.03.2020 o 01:34, JacentyM napisał:

Ten dekoder to jeden bubel !!! Działa jak chce - przy odtwarzaniu nagranych programów funkcja " wznów" raz jest a raz jej nie ma , ch... wie od czego to zależy ??

Wspomniane przez Ciebie niedogodności są nam znane. Cały czas nad nimi pracujemy. Przepraszamy za utrudnienia. 

• Haha 3
  • Confused 1

Posted (edited)
4 godziny temu, Specjalista Cyfrowy Polsat napisał:

Cały czas nad nimi pracujemy. 

@support458 @Specjalista Cyfrowy Polsat

Pracujecie tak nieudolnie , już od zeszłego roku chyba od września nad poprawami i co aktualizacja to nic to nie wnosi a wspomniane problemy NIE SĄ ROZWIĄZYWANE , a jako użytkownicy wskazujemy je wciąż i wciąż !! Sprawa jest prosta albo zacznijcie szukać nowych programistów albo zacznijcie obecnym płacić więcej za pracę żeby była wydajniejsza i efektywna ,inaczej szkoda Waszych starań i naszych emocji podczas użytkowania tego wciąż dobrego dekodera ale coraz bardziej uwalonego przez takie właśnie babole w sofcie !! 

Edited by patryszq
  • Thanks 1
  • Upvote 3

5 godzin temu, Specjalista Cyfrowy Polsat napisał:

Wspomniane przez Ciebie niedogodności są nam znane. Cały czas nad nimi pracujemy. Przepraszamy za utrudnienia. 

Dzięki za info !

A przy okazji jeszcze jedno pytanie : z konwerterem Unicable można nagrywać maksymalnie 3 programy a czwarty oglądać w tym samym czasie (pod pewnymi warunkami ). Czy z takim konwerterem można nagrywać 2 programy a trzeci oglądać już bezwarunkowo ?

Witam

W dekoderze Evobox PVR jest bardzo mały poziom jakości sygnału , zwłaszcza z transpordera 11508V (paczka tvn).

W momencie pojawienia się drobnych opadów deszczu ,całą paczkę TVN przycina.

Ustawienia robiłem miernikiem w dniu wczorajszym przy bardzo dobrych warunkach pogodowych.

Więcej z 11508V, nie da się wycisnąć.

Siła 90%

Jakość 38% (czerwony pasek).

Na innych transporderach np:

12475 H (BBC Brit)

Siła 92%

Jakość 55%

10719 V (TVP HD)

Siła 94 %

Jakość 62%

Antena 80 cm Maclean TV MCTV-780, konwerter unicable II lnverto 24UL40 -teren otwarty i nic nie przysłania anteny.

Bardzo proszę kolegów , którzy posiadają ten dekoder o info odnośnie jakości sygnału na kanałach TVN .

Przykładowe dane:

Kanał TVN HD siła sygnału:98%,jakość sygnału :81%,snr :13,2.

Kanał HBO HD siła sygnału 100%,jakość sygnału 100%.

Kanał Polsat HD siła sygnału 100%,jakość sygnału 85%.

Kanał TVP info siła sygnału 100%,jakość sygnału 87%.

Antena 90 cm ,, no name". 

Pogoda obecnie z zachmurzeniem nieba z chwilowymi przejaśnieniami. 

• Upvote 1

Posted (edited)

Bardzo dziękuję @[email protected]

Jak widzę to u mnie jest kiszka z sygnałem po całości.

Wymienię jeszcze przewód koncentryczny i podmienię konwerter.

Pod instalację obecną podepnę dekoder CP od kolegi , aby wyeliminować ew.uszkodzony dekoder.

Edited by teson

Posted (edited)

11508 siła sygnału 100%, jakość sygnału 95%

10719 siła sygnału 100%, jakość sygnału 93%

Antena Corab 90, konwerter Twin Triax TTW 006 LNB, kabel antenowy Triset-113.

Edited by sebap
  • Like 1

U mnie 11508  Siła sygnału 85% jakość sygnału 100%

10719 Siła sygnału 89% jakość sygnału 100%

• Upvote 1

Posted (edited)

U mnie na 80cm czaszy w tej chwili :

11508 / V / 27500 - Siła 90, Jakość 100, SNR 15.3dB (maksymalnie 15.6dB)

Z tego co zauważyłem, to musi być bardzo dobrze ustawiony skręt konwertera pod ten transponder, a troche się nagrzebałem przy instalacji. 

PS : Po dwóch miesiącach, Evobox PVR zaprzestał współpracy. Od zeszłej niedzieli kilkukrotnie samoistnie się zresetował do ustawień fabrycznych, a finałem był brak możliwości nagrywania (dekoder wskazywał 0% wolnego miejsca, a nie było na nim żadnych materiałów) 

Przywrócenie ustawień fabrycznych i formatowanie dysku nic oczywiście nie zmieniło, dekoder pracował co raz mniej stabilnie, więc pojechałem go wymienić na nowy egzemplarz. 

Edited by Młody
  • Upvote 1

Posted (edited)
2 godziny temu, sebap napisał:

@Jerzykowski, chyba odwrotnie siła i jakość?

Nie, nie odwrotnie. Jest tak jak napisałem. Nie wiem jak tu się dodaje zdjęcia to bym pokazał. 

Edited by Jerzykowski

Posted (edited)
22 godziny temu, teson napisał:

Wymienię jeszcze przewód koncentryczny i podmienię konwerter.

Pod instalację obecną podepnę dekoder CP od kolegi , aby wyeliminować ew.uszkodzony dekoder.

I jak ci idzie ?

Ja mam antenę 105 konwerter unicable sygnał przy dużym zachmurzeniu wygląda tak:

8441611fff24.jpg

Jeśli po wymianie kabla nie polepszyło się i konwerter też oki proponował bym ci zmianę anteny na większą, albo tez  możesz jeszcze wcześniej spróbować skręcić konwerter tak jak to proponował @Młody ustawić go nie w pionie na 6 np 5,  5:30 tak żeby mieć mocniejszy sygnał przy polaryzacji pionowej.

Edited by Adam 64
  • Upvote 1

Witam, czy jest możliwość słuchania radia np. przez kino domowe podłączone do Evobox'a jednocześnie z wyłączonym TV? Jak wyłączam TV Evobox też gaśnie, ale mam aktywną funkcję uruchamiania TV z Evobox.

Jest taka możliwość musisz wyłączyć jednostronnie sterowanie z poziomu telewizora a pozostawić sterowanie na dekoderze. Wtedy sterowanie układu przejmie pilot od dekodera. 

Witam ponownie

Kabel i konwerter są w porządku.

Główna przyczyna słabego sygnału to antena satelitarna , która jest zniekształcona.

Zamówiłem na aukcji internetowej 90 coraba.

Po zamontowaniu i ustawieniu podzielę się informacjami z kolegami.

Jeszcze raz serdeczne dzięki.

Po wymianie i ustawieniu anteny ,sygnał powrócił na poziom taki sam jak u kolegów.

Jeszcze raz dziękuję.

Wie ktoś jak wejść do tego Evoboxa na komputerze, pamiętam, że weszłem tam, i były foldery "EPG" i "recordings", ale teraz nie mogę wejść, wie ktoś jak znów tam wejść?

Mój komputer - lokalizacje sieciowe - tam są foldery ale NIC NIE OBEJRZYSZ itp nagrania sa szyfrowane i tylko do obejrzenia w dekoderze 

Nie trolluj jak to masz w zwyczaju. Wyraźnie ci powiedziano, że dostęp do folderów nic nie daje, więc po co dalej wałkujesz ten temat. Idź gdzie indziej trollować.

• Upvote 1

Posted (edited)

Ooo, bardzo dziękuję.

Jeszcze jedno, czy da się odszyfrować nagrania z rozszerzeniem DTCP-IP, i czy się da je skonwertować do MP4? Zna ktoś jak odszyfrować takie nagrania?

Edited by KiderzynaMadiska655
bez pwoodu

Witam.Padł mi dekoder [nie reaguje na pilota],zgłosiłem rano przez icok, ale do tej pory żadnej reakcji.Jak można go wymienić? Punkty pozamykane. Pozdrawiam

1 godzinę temu, ryhoh napisał:

Jak można go wymienić? Punkty pozamykane. Pozdrawiam

Według zapowiadanych prognoz, jeśli wszystko pójdzie dobrze z planem, to za około dwa tygodnie powinni otworzyć punkty Cyfrowego Polsatu  :-)

• Haha 1