Skocz do zawartości

Dekoder EVOBOX PVR - dyskusja ogólna


Misiek.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 10.12.2019 o 20:23, jacekgothic napisał:

Natomiast od niedawna zawsze po włączeniu dekodera po kilku sekundach wyświetlania normalnego obrazu i dźwięku nagle na kilka sekund wyłącza się obraz.

Od dwóch dni słychać co kilkanaście, kilkadziesiąt minut jak parkuje głowica dysku (charakterystyczne "pik").

Mam wrażenie, że po 3 latach HDD się skończył :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.01.2020 o 14:20, wojtekmedia2 napisał:

@support458 Czy trwają jakieś prace nad wprowadzeniem Cutch Up-a to tego modelu? Czy coś takiego jest planowane? Czy ten dekoder nie jest do tego stosowny?

Zapewne przystosowany, bo to tylko kwestia oprogramowania. Ale może lepiej niech nic nie dodają. Jedno dodadzą, a kilka innych funkcji przy okazji zepsują.

  • Popieram 1
  • Dzięki 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak. Ja już u siebie od dłuższego czasu nie korzystam z Ipla/CP go na dekoderze. Ponieważ za każdym razem jak próbuję wejść w te opcje na Evobox, to obraz zaczyna mrygać jak stroboskop tj. czarny ekran, biały ekran, czarny.... i tak w kółko. Oczopląsu można dostać. Niestety dekoder nie nadaje się do takich możliwości jak opcje online, tylko i wyłącznie do oglądania tv. Jeżeli już chcę skorzystać z tej owej Ipla, to tradycyjnie oglądam z laptopa. Bez żadnych problemów i bez niepotrzebnego stresu. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, ARTIPAPK napisał:

Ja już u siebie od dłuższego czasu nie korzystam z Ipla/CP go na dekoderze.

Ja to włączyłem tylko z dwa razy. Nie wiem jak ktoś może z tego korzystać, przecież włączanie tego trwa wieki. No, chyba, że to opcja dla emerytów, tak dla zabicia czasu czekając na nieuchronny koniec...

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.02.2020 o 22:01, ARTIPAPK napisał:

Dokładnie tak. Ja już u siebie od dłuższego czasu nie korzystam z Ipla/CP go na dekoderze. Ponieważ za każdym razem jak próbuję wejść w te opcje na Evobox, to obraz zaczyna mrygać jak stroboskop tj. czarny ekran, biały ekran, czarny.... i tak w kółko. Oczopląsu można dostać. Niestety dekoder nie nadaje się do takich możliwości jak opcje online, tylko i wyłącznie do oglądania tv. Jeżeli już chcę skorzystać z tej owej Ipla, to tradycyjnie oglądam z laptopa. Bez żadnych problemów i bez niepotrzebnego stresu. 

 

Aplikacja IPLA nie jest dostępna na dekoderach. Czy uruchamiasz serwis bezpośrednio poprzez telewizor? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby móc w każdej chwili coś nagrywać, i ponoć każdorazowy rozruch dysku powoduje jego szybsze zużycie. W większości dekoderach z twardym dyskiem talerze dysku cały czas się kręcą.Można dekoder wprowadzać w tryb głębokiego uśpienia i wtedy dysk nie pracuje. Ale dekoder wtedy długo się uruchamia.

Edytowane przez Jerzykowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam problem...

 

Mieszkam w nowym miejscu, po wielu perturbacjach z zarządca budynku okazało się w końcu że znajduje się w nim zbiorcza instalacja satelitarna. Początkowo w gniazdkach opisanych jako SAT nie było sygnału w ogóle. Jakiś czas temu przyjechała ekipa i po dwóch dniach walki w budynku zaczęły śmigać gniazdka opisane jako SAT... Podłączyłem dekoder i zasadniczo zaczął śmigać, ale:

 

1) Co jakiś czas na działających kanałach pojawiają się:

- przebicia 

- śnieg

- zacięcia 

- chodząc po menu dekodera zdarza się że znika, miga, menu :/

2) Nie działają niektóre kanały, tj. :

- Fox HD

- TVP 2 HD

- Polsat Doku HD

3) Jeżeli wejdę do opcji diagnostyki sprawdzenia sygnału na danym kanale to pokazuje mi parametry. Oczywiście na niedziałających kanałach, wszystko jest na 0. Jeżeli wejdę w ustawienia anteny i jej konfiguracje to tam przez dłuższy czas jakość i siła wskazują na 0 po czym po chwili wskakują wartości:

- jakość 81 %

- siła 45 % 

 

Ustawienia dekodera mam takie:

- liczba podl. wejść sat: 1

- typ konwertera: uniwersalny 

 

Dekoder to PVR Evobox 

 

Wymieniłem dzisiaj dekoder bo myślałem że to jego wina. Niestety na nowym mam te same problemy. Dodatkowo nie mam teraz w menu logotypów kanałów :(

 

Rozumiem, że problem leży po stronie instalacji satelitarnej w budynku? Wygląda jak by nie odbierała antena jednego transpondera?? Dobrze myślę?? Da rade jakoś naprawić kwestię braku logotypów?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...