Jump to content
Misiek.

Dekoder EVOBOX PVR - dyskusja ogólna

Recommended Posts

... ale problem ten jest juz od wakacji jak nie dalej , zdazyly pojawic sie 2 aktualizacje dekodera ktore w zasadniczej kwestii NIC nie ulepszaja w dekoderze a sprawiaja ze niektorzy uzytkownicy chca go przestać uzywać ... moze czas przyznac przed samym soba i Waszymi specjalistami ze za takie pieniadze jakie WAM oferuja nie bedziecie sprzetu rozwijac albo chociaz sprawiac by nadawal sie nadal do uzytku , bo gdy pojawia sie aktualizacja to jako abonenci zastanawiamy sie czy dekoder wstanie , bedzie reagował czy zacznie zyc wg wlasnego HALO !! albo najgorsze ze uslyszymy po raz setny INFO iz nalezy dekoder zrestartowac do fabrycznych ...  rozumiemy i szanujemy ze sa granice bledu w kazdym oprogramowianiu ale Wy zaczynacie juz jechac na kredyt !! :? i to kredyt maxymalnego zaufania !!! 

• Like 1
  • Thanks 1
  • Upvote 1

Niestety, ale to prawda. Tak to wygląda.

Edited by Barti
Proszę wyłączyć w aplikacji Tapatalk automatyczne dopisywanie do postu informacji o posiadanym urządzeniu mobilnym. Poprawiono post.
  • Like 1

W dniu 10.12.2019 o 20:23, jacekgothic napisał:

Natomiast od niedawna zawsze po włączeniu dekodera po kilku sekundach wyświetlania normalnego obrazu i dźwięku nagle na kilka sekund wyłącza się obraz.

Od dwóch dni słychać co kilkanaście, kilkadziesiąt minut jak parkuje głowica dysku (charakterystyczne "pik").

Mam wrażenie, że po 3 latach HDD się skończył :/

• Haha 1

W dniu 25.01.2020 o 14:20, wojtekmedia2 napisał:

@support458 Czy trwają jakieś prace nad wprowadzeniem Cutch Up-a to tego modelu? Czy coś takiego jest planowane? Czy ten dekoder nie jest do tego stosowny?

Zapewne przystosowany, bo to tylko kwestia oprogramowania. Ale może lepiej niech nic nie dodają. Jedno dodadzą, a kilka innych funkcji przy okazji zepsują.

• Like 1
  • Thanks 1
  • Haha 2
  • Upvote 1

Ja na wieść o nowym sofcie do Evo, zawsze z nerwów dostaję rozwolnienia.🧟💩🤢🤮😱😆😂🤣😀😉

• Like 1
  • Haha 2

Dokładnie tak. Ja już u siebie od dłuższego czasu nie korzystam z Ipla/CP go na dekoderze. Ponieważ za każdym razem jak próbuję wejść w te opcje na Evobox, to obraz zaczyna mrygać jak stroboskop tj. czarny ekran, biały ekran, czarny.... i tak w kółko. Oczopląsu można dostać. Niestety dekoder nie nadaje się do takich możliwości jak opcje online, tylko i wyłącznie do oglądania tv. Jeżeli już chcę skorzystać z tej owej Ipla, to tradycyjnie oglądam z laptopa. Bez żadnych problemów i bez niepotrzebnego stresu. 

• Like 1
  • Haha 1

11 godzin temu, ARTIPAPK napisał:

Ja już u siebie od dłuższego czasu nie korzystam z Ipla/CP go na dekoderze.

Ja to włączyłem tylko z dwa razy. Nie wiem jak ktoś może z tego korzystać, przecież włączanie tego trwa wieki. No, chyba, że to opcja dla emerytów, tak dla zabicia czasu czekając na nieuchronny koniec...

• Haha 1
  • Upvote 1

W dniu 1.02.2020 o 22:01, ARTIPAPK napisał:

Dokładnie tak. Ja już u siebie od dłuższego czasu nie korzystam z Ipla/CP go na dekoderze. Ponieważ za każdym razem jak próbuję wejść w te opcje na Evobox, to obraz zaczyna mrygać jak stroboskop tj. czarny ekran, biały ekran, czarny.... i tak w kółko. Oczopląsu można dostać. Niestety dekoder nie nadaje się do takich możliwości jak opcje online, tylko i wyłącznie do oglądania tv. Jeżeli już chcę skorzystać z tej owej Ipla, to tradycyjnie oglądam z laptopa. Bez żadnych problemów i bez niepotrzebnego stresu. 

Aplikacja IPLA nie jest dostępna na dekoderach. Czy uruchamiasz serwis bezpośrednio poprzez telewizor? 

• Confused 1

Czy to normalnie, że słychać non-stop włączony dekoder? Nie wiem, wentylator dysku? 

• Haha 2

Tak jest, resety to lekarstwo na wszystko.

Innych opcji niema.

Edited by Barti
Proszę wyłączyć w aplikacji Tapatalk automatyczne dopisywanie do postu informacji o posiadanym urządzeniu mobilnym. Poprawiono post.
  • Upvote 1

10 minut temu, Specjalista Cyfrowy Polsat napisał:

Czy próbowałeś przywrócić ustawienia fabryczne? 

Oczywiście.

3 godziny temu, sebap napisał:

Czy to normalnie, że słychać non-stop włączony dekoder? Nie wiem, wentylator dysku? 

Tam nie ma żadnego wentylatora. W tym dekoderze twardy dysk cały czas pracuje.

3 minuty temu, Jerzykowski napisał:

W tym dekoderze twardy dysk cały czas pracuje.

W jakim celu?

Żeby móc w każdej chwili coś nagrywać, i ponoć każdorazowy rozruch dysku powoduje jego szybsze zużycie. W większości dekoderach z twardym dyskiem talerze dysku cały czas się kręcą.Można dekoder wprowadzać w tryb głębokiego uśpienia i wtedy dysk nie pracuje. Ale dekoder wtedy długo się uruchamia.

Edited by Jerzykowski

No jak to co? Coś tam jednak w nocy słychać no i jak pracuje to te kilka Wat pobierze.

• Sad 1

Te waty nie mają żadnego znaczenia w budżecie domowym. Zawsze możesz wyciągać wtyczkę na noc.

8 minut temu, sebap napisał:

ale ile taki dysk wytrzyma?

Miałem przez pięć lat dekoder cyfry+, z twardym dyskiem nie było problemów, miałem trzy lata ESI-88, też dysk bez problemów. W każdym z nich dyski kręciły się cały czas. 

Normalnie, nie za długo, nie pamiętam dokładnie ile, miałem go w 2014 roku.