Skocz do zawartości

Dekoder EVOBOX PVR - dyskusja ogólna


Misiek.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To instalacja zbiorcza na dachu bloku jest antena w domach gniazdka nikt nic nie ruszał raczej konwerter jest chyba unicable bo widać że odchodzą dwa przewody od konwertera...jaki należy ustawić w ustawieniach? Ustawiony jest uniwersalny bo inny nie działa??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... a jesli mam twin monoblock czyli ZEZ i dwa kable od konwertera do dekodera ale mam PVR i MULTIROOM to jest szansa by oba kable szły do pvr ale tez z tej konfiguracji uzyskac  jakos 3cie polaczenie do dekodera multiroom by pvr mial 2 kable i jakis rozgaleznik i 3ci do multiroom ?? bo mozna zrobic standardowo po 1 kablu do kazdego dekodera , ale wtedy PVR traci funkcjonalnosc - nie mowie tu na chwile obecna o unicable 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, marchelmza napisał:

Hey Paweł działa to w ten sposób ? Jak opisałeś ? A jak z nagrywaniem na Hotbirdzie po unicablu niema konfliktów ? Pójdzie 3 nagrywa a czwarty oglądam ?
Nie zmieniałem na unicabla bo konflikty rzadko trafiałem ale jak wiadomo to zależy jakie kto lubi kanały. Pozdrawiam

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka
 

Działa tylko tak jak napisałem gdy będziesz chciał odbierać HB/Astrę należy podpiąć pod dekoder właściwy kabel i zaktualizować ustawienia w dekoderze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Ozzy666 napisał:

 A tak na marginesie, odbierasz @patryszq teraz Astrę na Evobox PVR? Jak ten dekoder sobie z tym radzi? Jest EPG na kanałach z Astry?

Tak w tej chwili wlasnie zajrzalem , nie na wszystkich stacjach jest EPG ale widze je az do 26 lutego i to w zasadzie na wiekszosci , wpierw nie ma ale po kilku sekundach sie wczytuje i jest 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Wiem że pisano już na tym forum o tym ponad dwa lata temu ale może coś się zmieniło do dzisiaj, mianowicie czy jest możliwośc nagrania programu od momentu wciśnięcia przycisku REC na dekoderze Evobox PVR ( nie od początku oglądania programu) ?

Edytowane przez JacentyM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.02.2020 o 01:01, Meagol napisał:

Witam a ja mam pytanie odnośnie nagrywania a mianowicie posiadam instalację zbiorczą z anteną na dachu i chciałbym spytać jak np włączę nagrywanie na tvp2 to mogę oglądać tylko nieliczne kanały większość niedostępna...czym to może być spowodowane?? Na samym początku jak ten dekoder kupiłem to mogłem 3 kanały nagrywać i jeden oglądać a teraz taka sytuacja??

 

42 minuty temu, Meagol napisał:

Tak tylko ostatni przykład nagrywam żonie serial a sam oglądam ligę mistrzów i włącza się nagranie i już nie mogę oglądać nagrywam z tvp2 a kanał 333 niedostępny z powodu nagrania to bezsens

 

Nie wiadomo czym, podałeś za mało informacji. Normalnie żeby nagrywać wiele kanałów na raz bez (znaczących) ograniczeń trzeba:

- albo podłączyć dwa przewody (masz dwa? czy jeden?)

- albo korzystać z instalacji Unicable, podłączyć jeden przewód, ale Unicable

 

W instalacjach zbiorczych na budynkach wielorodzinnych Unicable jest rzadko, bo nie każdy sprzęt to obsługuje, za duże ryzyko, poza tym Unicable ma też limity ilości obsługiwanych niezależnie transponderów, gdyby każdy mieszkaniec miał mieć osobno np. po 4 UB w bezpieczniejszym Unicable I (bezpieczniejszym, bo szerzej wspieranym) to by trzeba było zainstalować ogrom elektroniki w budynku per mieszkanie. Zwykle są więc jednak przewody z sygnałem uniwersalnym.

 

Jeśli masz podpięty jeden przewód, jak podejrzewamy - z sygnałem uniwersalnym - to tak to działa i to wina takiej, a nie innej instalacji antenowej. Jeśli to działało wcześniej - dekoder jest podłączony stale tak samo? W tym samym miejscu? Żeby nagrywać niezależnie 3 serwisy bez ograniczeń - warunki o jakich napisałem wyżej muszą być spełnione, więc albo to nie działało, tylko nie zweryfikowałeś dokładnie, albo miałeś to inaczej podłączone. Aktualna konfiguracja lub instalacja nie jest wystarczająca, aby zapewnić pełnię możliwości działania dekodera.

 

Bez ustalenia jak to jest podłączone i co jest dokładnie na dachu (model konwertera, multiswitche po drodze) - nie pomożemy. Możliwości jak to jest wykonane - są dziesiątki, przy Unicable trzeba znać częstotliwości kanałów, jeśli są inne niż standardowe itp. Jeśli się nie przeprowadzałeś, nie przenosiłeś dekodera, nie przepinałeś i masz 100% pewności, że to działało - skontaktuj się z instalatorem, który robił instalację na budynku - on wie co tam jest ustawione i będziesz mógł to skonfigurować zgodnie z tym, co jest na dachu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze miałem podłączone trak samo w mieszkaniach są gniazdka na początku jak pierwszy raz podłączyłem dekoder to sprawdziłem nagrywał 3 kanały jednocześnie 4 mogłem oglądać ale sprawdzałem tylko czysto z Ciekawości nie potrzebuje nagrywać 3 naraz wystarczy mi 1 kanał ale żebym mógł oglądać cos innego. A nie wybiórczo jakieś kanały co 30 np jest jakaś skrzynka na strychu duża od której idą przewody do mieszkań

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrozum, że masz taką instalację, która nie pozwala na niezależny odbiór 2 różnych dowolnych kanałów. Ta duża skrzynka na strychu to multiswitch. Rozwiązanie Twojego problemu, to podciągnięcie drugiego kabla z owego multiswitcha (jeśli to jakimś cudem możliwe), lub montaż własnej anteny z konwerterem Unicable - wtedy full wypas z nagrywaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Meagol napisał:

raz podłączyłem dekoder to sprawdziłem nagrywał 3 kanały jednocześnie 4 mogłem oglądać ale sprawdzałem tylko czysto z Ciekawości

Zupełnie przypadkowo mogło ci się to kiedyś udać- po prostu trafiłeś na cztery kanały z jednego transpondera i faktycznie mogło ci nagrywać trzy a czwarty był na TV, innej opcji nie ma.

3 godziny temu, JacentyM napisał:

czy jest możliwośc nagrania programu od momentu wciśnięcia przycisku REC na dekoderze Evobox PVR

Oczywiście- jeśli klikniesz to zaczyna nagrywać, ale dekoder ma w pamieci program, który oglądasz od momentu gdy ten włączyłeś i zapisze ci dany program od tego momentu, jeśli chcesz od "tu i teraz" to na moment kliknij na inny kanał, powróć na ten co był i REC - wtedy będziesz miał nagranie od tegomomentu.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... i tu byłaby DOBRĄ opcją opcja CATCHup ... bo wtedy jeśli dana stacja wspiera te funkcjonalność można cofnąć sobie dany program/film do OGLĄDAJ od początku i !!!

@support458 @Specjalista Cyfrowy Polsat mamy jakiś masowy postulat na skrzynki CP wysłać  - chyba wiesz ze w dzisiejszych czasach nie problem wysłać naraz ok 10 tyś. emaili na jedno konto :D

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dziś rano sprawdzilem mogę nagrywać 3 kanały i jeden oglądać tylko np nagrywam tvp2 z kanału 114 to kolejne jakie mogę oglądać lub nagrać to 118 119 i dopiero 130 próbowałem w różnych konfiguracjach mogę 3 nagrywać ale za każdym razem po wł nagrywania jednego kanału drastycznie spada wybór innych..piszecie że dwa przewody są potrzebne to czemu to działa na jednym w sieci kablowej można swobodnie nagrywać i oglądać??może trzeba coś w Multi switchu skonfigurować???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...