Skocz do zawartości
  • 0

Problemy z odbiorem sygnału


mpotasznik
 Udostępnij

Pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Zdemontuj gniazdo i sprawdź.

Zdemontowałem. Kabel wychodzący ze ściany dość krótki więc przepchnąłem dodatkowe parę centymetrów ze strychu (peszel-rura w ścianie). W części kabla skręcającej z peszla było przetarcie i oplot był na wierzchu. Zabezpieczyłem i połączyłem z użyciem beczki. Nie działało ale gdy podłączyłem dodatkowo diseqc to zaskoczyło. W sumie nie jest mi on potrzebny ale przynajmniej działa. Nie mam za to naziemnej. Finalnie: na kablu złączonym z przełącznikiem diseqc bez naziemnej działa, z przełącznikiem diseqc z naziemną oraz bezpośrednio nie przełącza. @swojadroga- dziękuję za wsparcie i zainteresowanie.

Edytowane przez markar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Sprawdź wszystkie połączenia, zarób na nowo końcówki, zrób ustawienia fabryczne w dekoderze, podłącz od kogoś inny dekoder na chwilę w celu sprawdzenia instalacji. Dopiero po tym zajmij się anteną. Zazwyczaj anteny są dobrze przykręcone, a większość nagłego braku sygnału nie jest od anteny. Jeśli to wszystko nie zadziała to dopiero wtedy popraw ustawienie anteny jeśli czujesz się na siłach i wiesz jak to zrobić. Jak nie to proponuję wezwać specjalistę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam

Jestem nowy na forum i proszę o wyrozumiałość. Posiadam ofertę Smart HD i mam problemy z odbiorem niektórych kanałów. Chodzi o kanały Polsat HD, Polsat 2 HD, TV4 HD, ogólnie o kanały Polsatu z transpondera 11,158. Na tych kanałach pojawia się zniekształcony głos, obrazu brak i wyświetla się, że kanał jest zakodowany. Jakość sygnału jest na poziomie 65%. Z innymi kanałami nie ma problemu. Korzystam z odbiornika Opticum HD X310. Prosiłbym o pomoc w rozwiązaniu problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam,

potrzebuję pomocy we wprowadzeniu ustawień dekodera Samsung GX-SM540SH, tak by można było wyszukać kanały z Astry 19,2 E. W mieszkaniu jest jedynie gniazdo antenowe, budynek wielorodzinny, system einkabel (singleplex), nie wiem co i jak powinnam pozmieniać, żeby w ogóle pojawiła się jakakolwiek siła sygnału. Wszyscy sąsiedzi odbierają normalnie kanały z telewizji satelitarnej. Ktoś pomoże? Co to w ogóle jest einkabel-system? Szukam informacji, czytam i dalej nie wiem o co chodzi. Proszę o jakąś poradę.

Edytowane przez Barti
Połączono ze sobą dwa wątki. Wątek o tej tematyce już istnieje w niniejszym dziale forum. Nie dublujemy wątków.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Myślę, że pod pojęciem einkabel-system chodzi o to, że masz jedno gniazdko a w nim sygnał satelitarny, kablówkę, radio i ewentualnie internet też z kablówki. Jakie masz gniazdo, ile ma ono wyjść i jak są oznaczone (R/TV/SAT/DATA)? Być może przez przypadek dekoder jest podłączony do złego wyjścia. Osobna kwestia to ustawienie DiSEqC bo zapewne poza Astrą są dostępne inne satelity, zwykle Astra jest na pierwszym porcie ale może być jakaś nietypowa konfiguracja. Jeśli nadal dekoder nic nie odbierze sprawdź go u kogoś z sąsiadów, nie można wykluczyć sytuacji, że Twoje gniazdo bądź kabel do niego doprowadzony jest uszkodzony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Raczej tu chodzi o Unicable. Dekoder obsługuje z tego co widzę SCR, więc pozostaje wybrać odpowiedni zestaw częstotliwości, bo ten Samsung ma kilka zestawów częstotliwości do wyboru. W telefonie nie lubię czytać pdf-ow. Jak będę na komputerze, to poczytam instrukcje. Z tego co szybko zobaczyłem dekoder potrafi sam na szybkim skanowaniu zidentyfikować satelitę. Musi tylko mieć skonfigurowany SatCR.

Edytowane przez swojadroga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Szybko przejrzałem w tym strasznym niemieckim języku i wielce prawdopodobne jest Unicable ukryte pod pojęciem systemu einkabel (oprócz wspomnianych przez Ciebie mediów). Pytający musi nam pomóc, podając nam trochę więcej szczegółów instalacji. Administrator budynku na pewno udzieli takich informacji.

Póki nie wiemy na pewno, to błądzimy po omacku.

Wcale bym się nie zdziwił jeśli Unicable w Niemczech byłoby standardem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam,

potrzebuję pomocy we wprowadzeniu ustawień dekodera Samsung GX-SM540SH, tak by można było wyszukać kanały z Astry 19,2 E. W mieszkaniu jest jedynie gniazdo antenowe, budynek wielorodzinny, system einkabel (singleplex), nie wiem co i jak powinnam pozmieniać, żeby w ogóle pojawiła się jakakolwiek siła sygnału. Wszyscy sąsiedzi odbierają normalnie kanały z telewizji satelitarnej. Ktoś pomoże? Co to w ogóle jest einkabel-system? Szukam informacji, czytam i dalej nie wiem o co chodzi. Proszę o jakąś poradę.

 

Podłącz telewizor do złączą w gniazdku opisanego jako sat.

W telewizorze wybierz również złącze opisane jak SAT.

W menu TV postępuj zgodnie z tym opisem http://www.samsung.com/de/support/skp/faq/416189

Ważne jest aby w telewizorze był wybrany Kraj = Niemcy czyli Germany.

Tylko w oprogramowaniu na DE jest obsługa Unicable.

 

Jak nie dasz rady wezwij instalatora lub skontaktuj się z administratorem budynku.

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Przeskanuj ponownie transponder. Sprawdź czy masz aktualne parametry:

11,158 GHz, pol. V, SR: 27500, FEC: 3/4

Parametry sprawdziłem, są aktualne. Usuwałem kanały i ponownie skanowałem transponder ale to nic nie dało. Przywróciłem odbiornik do ustawień fabrycznym, wyszukałem za pomocą funkcji Blind Scan, od nowa wszystkie transpondery i kanały ale także to nic nie dało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Myślę, że pod pojęciem einkabel-system chodzi o to, że masz jedno gniazdko a w nim sygnał satelitarny, kablówkę, radio i ewentualnie internet też z kablówki. Jakie masz gniazdo, ile ma ono wyjść i jak są oznaczone (R/TV/SAT/DATA)? Być może przez przypadek dekoder jest podłączony do złego wyjścia. Osobna kwestia to ustawienie DiSEqC bo zapewne poza Astrą są dostępne inne satelity, zwykle Astra jest na pierwszym porcie ale może być jakaś nietypowa konfiguracja. Jeśli nadal dekoder nic nie odbierze sprawdź go u kogoś z sąsiadów, nie można wykluczyć sytuacji, że Twoje gniazdo bądź kabel do niego doprowadzony jest uszkodzony.

Gniazdko ma 3 wyjścia oznaczone podobnie, czyli R, SAT i TV. Właściciel kazał podłączyć do TV, mówił, że będzie działać. To tak też zrobiliśmy, gniazdo nie może być uszkodzone, wcześniej działała tu TV. Kable jest w 100% sprawny był sprawdzany w innym mieszkaniu i działa. Bardziej zastanawiam się nad ustawieniami receivera.

Też zastanawiałem się czy to może nie być technologia Unicable ale wtedy nie byłoby możliwości podłączenia dekoderów satelitarnych bez Unicable w całym bloku, których ludzie mogą trochę mieć.

 w budynku jest 6 mieszkań, myślę że chodzi o Unicable, bo jak pytałam o receiver w sklepie to właśnie pokazał mi tą technologię i powiedział, że będzie działać.

Podłącz telewizor do złączą w gniazdku opisanego jako sat.

W telewizorze wybierz również złącze opisane jak SAT.

W menu TV postępuj zgodnie z tym opisem http://www.samsung.com/de/support/skp/faq/416189

Ważne jest aby w telewizorze był wybrany Kraj = Niemcy czyli Germany.

Tylko w oprogramowaniu na DE jest obsługa Unicable.

 

Jak nie dasz rady wezwij instalatora lub skontaktuj się z administratorem budynku.

 

Właściciel mówił, że potrzebny jest receiver. Myślisz, żeby podłączyć TV bezpośrednio z gniazdkiem?

Edytowane przez me_beatrice
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeśli chcesz odbierać tv satelitarną to powinna ona być dostępna na wyjściu SAT gniazda i tam tez odbiornik tv satelitarnej powinien być podłączony, na wyjściu TV jest albo cyfrowa tv naziemna albo sygnał z kablówki w zależności od tego co podłączyli w budynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Gniazdko ma 3 wyjścia oznaczone podobnie, czyli R, SAT i TV. Właściciel kazał podłączyć do TV, mówił, że będzie działać. To tak też zrobiliśmy, gniazdo nie może być uszkodzone, wcześniej działała tu TV. Kable jest w 100% sprawny był sprawdzany w innym mieszkaniu i działa. Bardziej zastanawiam się nad ustawieniami receivera.

 w budynku jest 6 mieszkań, myślę że chodzi o Unicable, bo jak pytałam o receiver w sklepie to właśnie pokazał mi tą technologię i powiedział, że będzie działać.

Właściciel mówił, że potrzebny jest receiver. Myślisz, żeby podłączyć TV bezpośrednio z gniazdkiem?

 

Samsung GX-SM540SH jest odbiornikiem platformy satelitarnej HD+.

Aby odbierać kanały z satelity, trzeba posiadać zainstalowaną w nim kartę kodową tzw. smart card.

Wejście ANT IN dekoder GX-SM540SH należy połączyć z gniazdkiem ze złączem opisanym jako SAT.

Następnie dekoder należy połączyć z telewizorem kablem HDMi z telewizorem.

Po uruchomieniu obydwu należy postępować zgodnie z instrukcją http://downloadcenter.samsung.com/content/UM/201501/20150116134448761/GX-SM540SH_ZG_GL68-00655A_User_Manual_01GE01_140708.pdf

Na 99% w budynku jest zwykła instalacja zbiorcza  z anteną na Astrę 19.2E.

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Samsung GX-SM540SH jest odbiornikiem platformy satelitarnej HD+.

Aby odbierać kanały z satelity, trzeba posiadać zainstalowaną w nim kartę kodową tzw. smart card.

Wejście ANT IN dekoder GX-SM540SH należy połączyć z gniazdkiem ze złączem opisanym jako SAT.

Następnie dekoder należy połączyć z telewizorem kablem HDMi z telewizorem.

Po uruchomieniu obydwu należy postępować zgodnie z instrukcją http://downloadcenter.samsung.com/content/UM/201501/20150116134448761/GX-SM540SH_ZG_GL68-00655A_User_Manual_01GE01_140708.pdf

Na 99% w budynku jest zwykła instalacja zbiorcza  z anteną na Astrę 19.2E.

Nie chodzi mi o kanały HD bo z tym to sobie sama poradzę, chodzi cały czas o brak sygnału, dekoder nie pokazuje siły sygnału z anteny.

Niestety instalacja do zwyczajnych nie należy, wzięliśmy dekoder sąsiada, na jego dekoderze w naszym mieszkaniu z naszym kablem podłączonym pod wejście TV, telewizja działa. Problem jest na pewno z ustawieniami receivera. U sąsiada na dekoderze TechniSat Digit MF8 S, wprowadzone są ustawienia SAT CR LNB z parametrami:

LOF niski 9750 Mhz,

LOF wysoki 10600 Mhz,

LOF trans. 11710 Mhz,

częstotliwość transpondera 12109 Mhz,

Polaryzacja V ale działa też na H,

Symbol rate kBd 27500

Kanał 1400 Mhz

Typ LNB.

Problem polega na tym, że na innych LOFach brak zasięgu, pytanie do Was jak zmienić w Samsungu te LOFy i co to w ogóle jest, czy SATCR LNB, to to samo co samo SATCR. Proszę pomóżcie.

 

 

OKI JUŻ SIĘ UDAŁO JUPI :D

Edytowane przez me_beatrice
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam Serdecznie bo daaaawno mnie tu nie było.

 

Przeprowadziłem się do mieszkania teściów i podłączyłem swój dekoder NC+ (ITI-2851S) do talerza 100cm, który z 800 lat nie był używany.

Na początku działały programy na polaryzacji Horyzontalnej, a żaden z Wertykalnej nie działał, więc moje podejrzenie jest na LNB, że do wymiany.

Teraz zaś zachowanie jest jeszcze dziwniejsze i chciałem prosić o pomoc czy to jednak konwerter do wymiany czy coś innego.

 

Na dany moment żaden program nie działa ani na H ani na V, poza TVP1 HD oraz np Teletoon+ HD, wszyskie inne programy narzekają na sygnał, który na działających programach ma zaje**** jakość i siłę!

Nie wiem jak to wytłumaczyć, więc zapodam kilka zdjęć z różnych kanałów.

 

Pomocy.

 

hwbv9l.jpg

 

dm6tsi.jpg

 

2mnri2d.jpg

 

24blmw1.jpg

 

nf3azq.jpg

 

30l2mth.jpg

Edytowane przez Barti
Połączono ze sobą dwa wątki. Wątek o tej tematyce już istnieje w niniejszym dziale forum. Nie dublujemy wątków.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeśli to tak stara instalacja to możliwe, że konwerter wymaga wymiany.

Proponuje wymianę na http://www.hollex.pl/konwertery-lnbs/single-pojedyncze/2026-konwerter-single-sharp-bs1k2el100a-pll

Koszt niewielki, ale przy rozmiarze 100cm siła powinna być większa. Warto również  z konwerterem wymienić te kilka metrów kabla :)

Po wymianie warto zadbać o ustawienia kąta skręcenia konwertera, Obracając w uchwycie patrząc na najlepsze wskazanie jakość sygnału na kanale BBC Brit HD.

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzięki! Taka była moja pierwsza myśl i mam zamiar wymienić konwerter jako pierwszy (u mnie kąt LNB to tylko 3.6°), ale to że Jedynka i Teletoon odbierają idealnie w HD nadal mnie gnębi, bo nie potrafię tego wytłumaczyć. Jakieś sugestie?

 

Kabel wygląda na zdrowy, ale będę miał na uwadze.

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...