Skocz do zawartości
  • 0

Problemy z odbiorem sygnału


mpotasznik
 Udostępnij

Pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

11488 - 9750 = 1738 MHz, być może na tej częstotliwości przez słabo ekranowany kabel/złączki masz wyciek z zewnątrz.

Dokładnie na tej częstotliwości pracują modemy, tablety, smartfony nadające do stacji bazowej sygnał LTE.

Może coś u Ciebie w pobliżu. Uszczelnij instalację i precyzyjniej ustaw antenę, może konwerter o większym wzmocnieniu załatwi sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mieszkam w bloku od tygodnia, nc+ podłączyłem dokładnie dwa dni temu, więc to jest ten problem. Mieszkam na parterze, antena znajduje się na 3cim piętrze.

Może coś u Ciebie w pobliżu? Uszczelnij instalację i precyzyjniej ustaw antenę, może konwerter o większym wzmocnieniu załatwi sprawę?


Sprawdzalem w nocy i programy z tego tp odbierały perfekcyjnie do około 9 rano, teraz znów jest problem Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie wiem, czy sam transponder, czy coś z przekazem było nie tak. :roll:

W tej chwili działa już poprawnie, ale wcześniej faktycznie nie było odbioru kanałów z tego transpondera. Sygnał jednak był. Wyglądało to tak, jakby nie było uprawnień odbioru kanałów z tego transpondera. :roll: Teraz już działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Już od kilku dni były drobne zacięcia, klatkowania. Zauważyłem na kilku tunerach.

A teraz oglądam mecz Borussia Bayern na Eurosport2 HD z 12284H i co jakiś czas obraz klatkuje,rozmywa. Może przez deszcz? Na Canal+ Sport HD mecz Pogoń Wisła i tego nie ma.

Edytowane przez markar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Z tego transpondera oglądałem w ostatnich dwóch dniach HBO HD i problem nie występował, więc w Twoim wypadku raczej jest to problem z mało precyzyjnym ustawieniem anteny (ja mam 70cm). Natomiast zgłaszający problem z uprawnieniami powinni na nowo przeszukać transponder. Najlepiej z usunięciem kanałów z brakiem odbioru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Kolejny dzień i na dwóch tp od CP 12265V (Polsat HD, TVP2 HD )oraz 12284H (Polsat Food HD) nadal występuje zacięcie co jakiś czas. Jakby się tuner dławił ( raz na jakiś czas jakby fala płynęła)-identycznie było kiedyś z odbiorem Nick J i Nickelodeon na starym module CP- niezależnie od tunera i platformy (nc+, Smart HD, CP). Moc i siła sygnału ani drgnie -antena Triax TD100. Co ciekawe sytuacja dotyczy tp od CP. Na transponderach od nc+ nic się nie dzieje.

Edytowane przez markar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Coś mieszają w parametrach nadawania. Przedwczoraj na 10911V, 12265V, 12284H miałem komunikat "kanał zakodowany". Na 12265 i 12284 wystarczyło przeskanować tp., ale na 10911 musiałem usunąć wszystkie zakodowane kanały z listy i ponownie przeszukać tp. Na dekoderze dedykowanym nie było żadnych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

support458 gro problemów to niedopracowany soft w dekoderze, więc problemy z obsługą kart dekodujących czy modułów CAM powinien rozwiązywać Producent, jak bym musiał co chwilę resetować do fabrycznych ustawień własny dekoder czy ustawiać listę kanałów od nowa to wywalam sprzęt, odpukać jeszcze takiej sytuacji nie miałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Rzeczywiście to chyba Polsat coś miesza na tych transponderach.... :roll:

Z tp. 12.265 MHz / pol. V nie działała mi część kanałów, tzn. pojawiał się komunikat "Zakodowane", mimo iż poziom sygnału (jakość) z transpondera w tym czasie miałem taki sam, jak zazwyczaj (75% i nieznacznie się waha, +/- 2-3%). Kanały, które mi nie "świeciły" to TVP2 HD, AXN HD. Co ciekawe, przy kanałach tych w informacji o systemach kodowania miałem "FTA". :roll: Kanały "polsatowskie" mam zaprogramowane z tp. 11.158 MHz / pol. V. I te "świecą" cały czas prawidłowo.

Na "nie świecące" kanały pomogło u mnie ponowne przeskanowanie transpondera. Na końcu listy kanałów zaprogramowały mi się "kopie" tych kanałów, ale mimo to zaczęły mi już "świecić" również te, które miałem już na mojej liście kanałów na dotychczasowych pozycjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A jaki masz sygnał na tych dwóch konkretnych transponderach?

Antena Triax TD100 i konwerter na szynie. Jakość mierzona na poczciwym HF8900 ok. 90%.  Na 12188 (Boomerang) też miałem trzaski. Jako, że pogoda ładna zabrałem się za ustawianie konwertera. Jak ustawiłem 95% na 12188 to mi spadało 11508 do 60%. Ustawiłem więc 12188 na 85% by mieć 11508 na poziomie 70%. Będę obserwował. Ale oglądałem też kanały z 11411, 11393, 11488, 11449 i tam nie było tych efektów. Wszystko dotyczy transponderów CP. Coś na rzeczy jest.

Już tak offtopowo- najsłabszy tp u mnie to 12476 (BBC Brit) -65%, później 11508 (TVNy) oraz 11662( Water Planet) -70%, 12188-84%.

Edytowane przez markar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...