Skocz do zawartości
  • 0

Problemy z odbiorem sygnału


mpotasznik
 Udostępnij

Pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Witam ! Posiadam tuner sd i odbieram w zezie Astre i Hotbird . Problem w tym ze od dzisiaj na hotbirdzie sygnał osłabnął zamiast 90% jest 80% . Jedynie z polskich działa tvp polonia , nie ma tvs i tvp info . Niektore kanały działają , jest sygnał ale nie ma obrazu chociaz wczoraj był . Astra działa normalnie . Czy to wina konwentera ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wiecie co to za problem ? Konwenter chyba ma z 15 lat ale na tej antenie jest jeszcze drugi konwenter tej samej firmy i działa normalnie . Jeśli to nie wina konwentera to co ?

Brak już tvp polonia nawet czy nie przeszły one do mpeg4 ?

Edytowane przez Artur912
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam mam podobny problem. Dekoder sagecom dsi83. Otóż od wczoraj działa mi tylko tvp info i tvp polonia. Na tych kanałach mam siłę i jakość na dobrych procentach. Na pozostałych kanałach nie ma nawet siły. Przyniosłem drugi konwerter na 100% sprawny i w celu sprawdzenia czy tu jest problem podpiąłem kabel do niego na sucho tzn. nie mocowałem konwertera do talerza. Nie było jakości nawet na tvp info. Później wziąłem krótki kawałek kabla i połączyłem dekoder z konwerterem (tym nowym) i też 0 siły. Następnie podłączyłem dekoder na innej instalacji i działa wszystko ok. W czym problem? Nie mam pojęcia.

Edytowane przez cwancyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam serdecznie,

mam problem ze znikajacym sygnalem podczas slonecznej pogody. Wieczorem oraz rano wszystkie kanaly odbieram bez problemu (sila sygnalu 90%, jakosc 85, antena 80, monoblok Hotbird-Astra). W pochmurny lub deszczowy dzien tez wszystko pieknie dziala. W sloneczny dzien od ok. godz.9.30 do ok.19 sygnal na wiekszosci kanalow znika. Co dziwne nigdy nie znika PolsatHD i TVP 2 HD. Dodam, ze mieszkam w Austrii w gorach, gdzie slonce jest bardzo ostre. Czy to mozliwe, aby slonce zaklocalo sygnal? Jesli tak, to czy sa jakies wzmacniacze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Rozmiar anteny to 80, przeszkod nie ma. Skoro wieczorem i w dni pochmurne jakosc sygnalu jest 85 a sila 90% to na chlopski rozum antena jest prawidlowo ustawiona.Dokladniej juz nie jestem w stanie ustawic. Probowalam juz wiele razy. Jesli nie slonce to moze po prostu wysoka temperatura powoduje, ze w konwerterze cos nie styka. Wieczorem zawsze wszystko wraca do normy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dobowe wahania sygnału przy niedokładnie ustawionej antenie mogą powodować taki efekt, że w ciągu dnia jest gorzej a wieczorem lepiej. Ważny jest też kąt skręcenia konwertera. Jednak jeśli wszystko jest ok to spróbowałbym wymienić konwerter, może nie trzyma parametrów pod wpływem temperatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Pytanie do znawców: przed chwilą miałem sytuację, że na każdym kanale miałem brak sygnału, problem wystąpił na wszystkich dekoderach. Zdziwiłem się, bo pierwszy raz mi się to zdarzyło, chwilę później zaczął padać bardzo mocny deszcz. Czy jest możliwe, że chmura "przesłoniła" widoczność anteny z satelitą i przez to nie miałem przez kilka minut sygnału?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mam problem z odbiorem transpondera 11158 V DVB-S2 8PSK 27500 3/4 (Polsaty + TV4). Siła sygnału wynosi ok. 95%, a jakość 60%. Występują jednak skokowe zaniki jakości do 0%, przez co oglądanie jest niemożliwe. Zjawisko to nie występuje na żadnej innej częstotliwości.

 

Antena stalowa Corab 90 cm, konwerter Inverto Black 0,2 dB. Kręciłem nim we wszystkie strony, ale było tylko gorzej. Próbowałem też zmienić WiFi 2,4 GHz na inny kanał. Bezpośrednio przed anteną znajduje się 10-piętrowy blok (co jednak nie przeszkadza w odbiorze innych transponderów), a kilometr dalej lotnisko Kraków-Rakowice-Czyżyny. Pomiędzy anteną a odbiornikiem jest przejściówka okienna ultra slim do kabla koncentrycznego. Czy coś w okolicy może zakłócać sygnał, czy przyczyny szukać raczej w mieszkaniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam,

 

Mam problem z odbiorem transpondera  114 (10,796 GHz, pol. V, SR: 27500, FEC: 3/4; DVB-S2/8PSK).
Siła sygnału wynosi 90%, a jakość 78%. Występują jednak skokowe zaniki jakości do 0%, przez co oglądanie jest niemożliwe. Zjawisko to nie występuje na żadnej innej częstotliwości. Posiadam antenę o średnicy 85 cm, używam konwertera monoblock inverto pojedynczy, odbieram na Arivie 250 combo. Nie używam internetu bezprzewodowego. Nie wiem, czy kąt ustawienia konwertera lub odległość jego od czaszy może mieć wpływ na odbiór?

Zaznaczam, że przed anteną nie ma żadnych przeszkód.

 

Proszę o radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Też macie mocno zaniżoną jakość z tp. 12264? Jakość jest o jakieś 10-20 % niższa, dodatkowo raz na jakiś czas kanały przycinają. Dzieje się to tylko na kanałach z tego transpondera. Dodam, że antena była ustawiana przez fachowca i do tej pory nie było większych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...