Skocz do zawartości
  • 0

Problemy z odbiorem sygnału


mpotasznik
 Udostępnij

Pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Ewentualnie na maszcie bezinwazyjnym na dachu nad drzewiami wejściowymi. Warunek - dach musi być płaski, a maszt trzeba obciążyć w celu stabilizacji.

Stojak bezinwazyjny do okna można stosować do okien o szerokości 80-120 cm, a Twoje chyba ma więcej.

  Edytowane przez K63
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam

Mam problem z odbiorem kanałów z transpondera 10834.00 na HotBird

Tuner Ferguson Ariva 210 Combo

To ten transponder gdzie są TVP Sport HD, Sportklub, TVP ABC itp

Jakość sygnału 0-20%

Reszta transponderów chula u mnie bardzo dobrze

 

Z tego samego konwertera na drugim dekoderze (Sagem od nc+)  kanały z tego tp. chodzą bez problemu

 

O co chodzi?

Edytowane przez DamPrz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Na dekoderze ariva 200 pokazuje siłę 86 a jakość do 80 z kolei na wifi boxie parametry są słabsze także nie wiem co jest .Wszystkie kanały działają a wcześniej na wifi boxie najpierw było słychać głos na niektórych a później pojawiał się obraz .

Antena jest dość duża na oko lekko 80cm ,konwenter samsung .

Dekoder ustawiłem na 10719.25 polaryzacja v.

Zastanawiam się co jeszcze można zmienić i czy bez przyrządu da się ustawić lepiej .

Edytowane przez davidov26
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

10719V to tp. z kanałami SD, więc mniej wymagający i toleruje niezbyt precyzyjne ustawienie czaszy. Możesz uzyskać na nim perfekcyjny sygnał dla dvb-S, a równocześnie pogorszysz parametry lub kompletnie stracisz odbiór kanałów HD.

Ustawiaj na najbardziej wymagających dvb-S2 - najpierw na 11411H, a potem sprawdź 11508V, 12475H. Dużo zależy od konkretnego egzemplarza anteny i odpowiedniej jakości, dobrze ustawionego konwertera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Koniec końców doszedłem do tego ,ze ten wifi box jest zepsuty bo wczoraj znowu zaczęły znikac kanały tzn.obrazu nie ma a dźwięk jest .Po podłączeniu arivy wszystko działka znakomicie także dostałem walniety dekoder .Mam nadzieję, że jutro mi go wymienia na nowy albo inny bo miałem możliwość wyboru pomiędzy dwoma z tym ,ze tego drugiego nie mieli na stanie .Dzieki za podpowiedzi i szczęśliwego nowego roku .

Edytowane przez davidov26
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam,

Posiadam tuner Opticum xs65 hd blue. Po przeskanowaniu kanałów FTA, dekoder wyszukuje ok.130 programów TV m.in. ZDF, 3Sat... Natomiast brakuje RTL Television, Sat1, czy ProSieben. Dodam, że antena jest dobrze ustawiona, ponieważ miałem dostępne wcześniej te kanały na dekoderze Strong Prima Sat ll.

Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mam wpisane w menu te 2 transpondery. Do 45 transpondera jest siła 90% i jakość 67% i wszystko działa, a od 46 i częstotliwości 11721 H 27500 jest tylko 45% i 10%. Na dekoderze Strong Prima Sat ll te częstotliwości były bardzo dobre.

Obecnie w menu mam takie ustawienia:

Częstotliwość LNB: uniwersalny (9750-10600)

DiSEqC1.0 Port1

DiSEqC1.1 wyłączone

22K automatyczny

Easyfind wyłączone

Skanuj z NIT: Nie

Edytowane przez piotrek om13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Faktycznie masz przełącznik DiSEqC w instalacji albo konwerter monoblock? Jeśli nie - DiSEqC ma być wyłączony, a jeśli tak - upewnij się, że Astra jest na porcie 1 (nie koniecznie musi być, w Polsce zwykle instalacje robi się na port 2, nie wiem jak masz).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Koledze ewidentnie nie działa wysokie H. Teraz pytanie czy po drodze do konwertera jest jeszcze przełącznik diseqc, który może być uszkodzony lub sam konwerter. Skoro odbierają mu pozostałe tp z Astry to widocznie dobrze ma ustawione porty w menu. Jednak tak jak pisze MrOrbita w PL ustawia się HB na port 1 a Astre na port 2 (monoblock, instalacje zbiorcze).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To raczej mało prawdopodobne. W takim razie musi być problem z twoim nowym dekoderem, jego konfiguracja lub listą kanałów. Sprawdź te 2 częstotliwości co Ci podałem i ich konfigurację na liście transponderów i porównaj z tymi które Ci działają. Coś musi być tu namieszane skoro na starym dekoderze wszystko działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam mam problem od jakiegoś czasu się pojawiał , teraz się nasilił. Otóż mam antenę 90cm,monoblock, HB i Astra i podłączone dwa tunery. Sygnał 95% sila, 65-61% jakość. Zauważyłem że jak włącze dwa tunery zaczyna robić się problem sygnałem, obraz tnie albo wyskoczy brak sygnału. Jeden tuner jak jest włączony wszystko jest ok, gdy włącze drugi robi się problem na obydwu, tylko co jeszcze zauważyłem problem występuje tylko na części kanałów np. z tp:11258.

Rzadko używane są dwa tunery na raz więc ciężko dokładnie określić kiedy zaczęły sie błędy z sygnałem, ale do pewnego czasu było wszytko ok.

Nie wiem co zmienić, kupić żeby znowu nie było problemów z sygnałem.

Edytowane przez esp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ogółem monoblock sam w sobie ma przełącznik diseqc a więc nie potrzeba dodatkowego. A czy monoblock jest single czy twin?.

Poprawnie powinien byc zamontowany TWIN z dwoma niezależnie wychodzacymi przewodami doprowadzymi do dekodera diseqc nie jest potrzebny przy takim zastosowaniu.

Edytowane przez robsat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Przepraszam że wprowadziłem w błąd mam konwerter monoblock twin z dwoma wejściami do każdego tunera. Sprawdzalem na poddaszu diseqc juz nie mam. Jak zmienialem z dwa lata temu pojedyncze konwertery to faktycznie wyleciało mi z głowy że już go nie podlaczalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam przebywam w Niemczech (Bawaria) zamontowane mam zestaw cyfrowego polsatu dekoder 6000 antena 60 cm odbiera sygnał maksymalnie jakość trochę za połową lecz w HD nie mogę oglądać ani jednego programu (czasami na zwykłym programie też tnie przeważnie wieczorami) bo albo brak sygnału albo zacina dość mocno.Dodam jeszcze ze mieszkam na parterze a budynek ma 2 pietra i patrząc z dołu do góry widać że dach wystaję częściowo nad antenę ma to jakiś wpływ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam,

Sąsiad poprosił mnie abym sprawdził jego antenę CP. Problem polega na tym że działają tylko niektóre programy np TV4 a inne np Polsaty nie.

Na mierniku syg w tunerze siła i jakość zmieniają się z 80% do 0% i tak w kółko.

Gdy podłączyłem się miernikiem to tam wartości nie zmieniają się i można na mierniku oglądać np TVP INFO

 

Czy może być to problem konwertera?

 

Czy może używa ktoś miernika REVEZ HD-TSF? Czy wartość BER jest im większa tym lepsza? Na jakie parametry jeszcze należy zwrócić uwagę ustawiając antenę CP lub NC+ (oczywiście poza siłą i jakością :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...