Skocz do zawartości
  • 0

Problemy z odbiorem sygnału


mpotasznik
 Udostępnij

Pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Przecież 370G ma możliwość zmiany FEC. Kanał Mjuzik powinien sam dodać się po skanowaniu sieci. Dekoder jest sprawny jakby były z czymś problemy to nie działało by 1/4 lub 1/2 kanałów ale dwa oznaczają że są nieprawidłowe ustawienia.

 

Transpondera nie usuniesz inaczej jak reset do fabrycznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam forumowiczów

 

Istotnie jest problem i liczę tu na wiedzę fachowców

 

poprzednio miałem instalację:antena "siedemdziesiątka"firmowa cyfra+HD, konwerter Opticum LSP-02G,dekoder cyfry+ Sagem DSI83- poziom sygnału na paskach 80 siła/72jakość - parametry stabilne z minimalnymi wahaniami - ustawianie anteny na kanały paczki TVN - bo te jako pierwsze zanikały przy złych warunkach atmosferycznych oraz niektóre inne w wersji HD

 

pod wpływem lektury Sat Kuriera oraz w nadziei na poprawę odbioru HD a także licząc na pewien zapas zysku z większej anteny zestroiłem zestaw: dekoder j/w , konwerter INVERTO Black Ultra single z długą szyjką(HGLN 40mm) ,antena "osiemdziesiątka" 78x85 cm znanej firmy, całość ustawiałem na innym dekoderze majacym więcej możliwości regulacyjnych i po ustawieniu elewacji i azymutu udało mi się wyciągnąć S/N 86-88 przy wartościach BER 0-7 max - średnio - 0-3,0-4 , aby wyniki były porównywalne ustawień dokonywałem na kanale z paczki TVN i przy częstotliwości na którą jest sztywno ustawiony fabryczny dekoder-po podłączeniu tak ustawionej anteny do dekodera nc+ stwierdziłem wyrażny wzrost siły sygnału przy niemal niezmienionym poziomie jakości dla kanałów tej paczki wartości były nast.: siła 91 jakośc 72 ale stabilnie na zielono wyższe parametry były na kanałach paczki TVP w garnicach 95/90 byłem nieco rozczarowany bo liczyłem na wiecej dla krytycznych kanałów :(

 

w/w działania przeprowadziłem w lipcu - okresowo sprawdzałem poziomy sygnałów i wszystko było stabilnie w zakresach j/w :D

 

w ubiegłą niedzielę (19.10) ok godz 22 oglądając BBC Knowledge zauważyłem mrożenie i pikselozę - sprawdziłem natychmiast poziom sygnału na paskach i ze zgroza zauważyłem wahającą jakość w zakresie 29-44-50 na żółto na kanałach paczki TVN, zaś na kanałach paczki TVP wzrost do poziomu 98/100,98/98 - sprawdziłem na zewnątrz był dość silny deszcz, nastepnego dnia sprawdziłem czy mi antena nie zeszła z kursu ale poziom S/N i BER były bez zmian! - nie dowierzając aparaturze ustawiłem ręcznie antane bezpośrednio na dekoderze Sagem - siłę sygnału miałem 91 jakośc pływająca bz jak wyżej, kontrolnie podłaczyłem drugi dekoder i znów BER i S/N w zbliżonych parametrach no i ostatecznie zgłupiałem bo wszystkie kanały paczki TVN pokazują niską jakość a paradoksalnie TVN24 nadające na tej samej częstotliwości w HD pokazuje 98/100! podobnie jak TVP -skąd taki spadek w jednej paczce a wzrost w drugiej :crazy::?::cry:

 

moderatorzy na czerwono i zielono oraz pozostali liczę na Was 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Twoja antena wymaga bardziej precyzyjnego ustawienia, ale za pomocą miernika, ważny jest skew konwertera, bo jak widzisz gdy ustawia się za pomocą dekodera, to wychodzą głupoty i w ten sposób nie masz zapasu sygnału na złą pogodę. Nawet Inverto Black Ultra wymaga precyzyjnego ustawienia. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ustawiałem również na mierniku Linboxa precyzyjne milimetrowe ruchy - i dalej bez efektu tzn. bz- nie robię tego pierwszy raz, ustawiłem kilka anten w różnych miejscach bez problemów -zapisałem parametry S/N i BER i pomiędzy instalacją w lipcu i obecnie nie było różnicy i odpowiadało parametrom na mierniku - podkreślam że TVN24 nadaje na identycznych parametrach jak paczka TVN więc skąd taka różnica - skew to u mnie 1stopień i jest poprawnie - stąd moje zdziwienie na to wszystko, od lipca nie było tu wiatrów ani większych burz- instalacja b mocna wytrzymała bez drgnięcia zeszłoroczny grudniowy huragan który wysysał rowery z balkonów - ręce opadają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam

Posiadam tuner TNK Orton 4160CX plus oraz konwerter twin ale mam podłączony do niego tylko jeden tuner. Miejsce instalacji to Niemcy. Talerz oraz konwenter był juz zinsytalowany i był skierowany na Astre. Po niewielkim obruceniu talerza znalazłem sygnał hotbirda 13e i przez tydzień wszystko było ok. Teraz mam problem z zygnałe a dokładnie sygnał czasem jest a czase go nie ma. Prosze o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Coś jest nie tak z dosyłem niektórych kanałów do NC+. Głównie Discovery.

Wczoraj około 21:30 - 22:20 - Discovery Science rwało się jak [beep]a a SNR wysokie 13,5dB. Discovery HD sporadycznie mimo iż SNR 14,5dB. Planete+ HD był spokój (SNR 16,5dB). Sporadycznie tez się obraz rozsypywał na ID HD. Rano około 7:30 powtórka na ID HD ale zero problemów z SNR. Pogoda wspaniała.

 

Wartości SNR stabilne na kanałach jak skała., gdy sa jakieś zakłócenia to wartości nie są stałe - "skaczą" a tu wsio wygląda tak ze dosyłany sygnał ana satelitę miał zakłócenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Możesz ustawić na disable.

 

Z tego co piszesz to wychodzi na to, że masz kiepsko ustawioną antenę . Przy takich wartościach nie ma co się dziwić, że raz sygnał jest a raz go nie ma :)

Jeśli nie masz dostępu do miernika sat, spróbuj ustawić antenę wg. tego co pokazuje Ci odbiornik satelitarny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...