Skocz do zawartości
  • 0

Problemy z odbiorem sygnału


mpotasznik
 Udostępnij

Pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Zamówić porządnego fachowca, który dobrze ustawi antenę i konwerter i  dobrze posprawdza przewody ? a obejdzie się bez wymiany anteny, im większa tym trudniej ustawić i znowu będzie miał kłopot. U mnie hot bird chodzi w zezie na antenie 80 cm corab centralnie ustawionej na 5e.Musi dobrze padać aby znikały najsłabsze transpondery.

 

A tak wygląda jakość sygnału w ADB:

DSC_0351.jpg

 

DSC_0352.jpg

Przy jakości stałej 43% (bez skoków) i BER= 0.0.

Edytowane przez robsat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To chyba jedna rada, ze jak na 2850 mam sile 80 a Ty 84 to wniosek ze do 84 da rade podciągnąć ;)

 

Tylko dziwne ze masz jakość tak marna przy takiej mocy sygnału...

 

Edit: 2850 tez pokazuje mi BER 0 a 5800 skacze na BER i jakość tez skacze

Edytowane przez michall1234
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

U mnie hot bird chodzi w zezie na antenie 80 cm corab centralnie ustawionej na 5e.Musi dobrze padać aby znikały najsłabsze transpondery.

 

A tak wygląda jakość sygnału w ADB:

DSC_0351.jpg

 

DSC_0352.jpg

Przy jakości stałej 43% (bez skoków) i BER= 0.0.

Jakośc taka marna ponieważ dałem dla przykładu odbiór z anteny 80 cm a 13e jest W zezie. Jakość sygnału jest stała 43% bez wachań.Ostatnio wymieniałem przewód na nowy i najprawdopodobniej to jego zasługa wskaźnika siły 84%. Edytowane przez robsat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A jaką masz antene ? Do kanałów hd wystarczy antena 80cm i nie ma sensu kupować większej licząc na poprawe odbioru . Jeżeli masz antene 80 cm a i tak jest pikselizacja to sprubój poprawić konwenter anteną lekko porusz i sprawdź pasek sygnału , jeśli będzie dalej ten sam problem to zawołaj fachowca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam

 

2 lata temu zamontowana antena 80 cm wraz z konwerterem TWIN CORAB (za 1 zł do nowej umowy NC+)

 

Dekoder WiFi Premium Box

 

Kabel Triset 113

 

Listwa filtrująca zasilanie i SAT : http://www.tme.eu/pl/details/axon-800/listwy-przeciwprzepieciowe/hsk-data/axon-800-15m/

 

 

Antena ustawiona bez miernika, przez rok czasu siła wynosiła 95% a jakość na poszczególnych kanałach od 54 - 80%. Na mierniku dekoderowym ogólnym 80%.

 

Po roku czasu zaczął się problem, problemy z odbiorem TYLKO I WYŁĄCZNIE na kanałach z grupy TVN, czyli jak mniemam cały jeden transporder.

 

Objawiało się to tym że obraz klatkuje, zatrzymuje się, a nawet na ułamek sekundy jest informacja o braku sygnału, na wszystkich innych kanałach w tym samym czasie jest idealnie.

Na drugim dekoderze podpiętym do tego samego konwertera problemów nie było.

 

W związku z tym konsultanci NC+ wydali diagnozę, uszkodzony konwerter.

 

Zakupiłem nowy, Inverto Ultra Black TWIN. Po jego zamontowaniu siła na każdym kanale wzrosła do 100%, jakość min. 65% przy dobrej pogodzie (tvn) i 85% (ttv), na ogólnym 84%.

 

Przez tydzień problemów nie było żadnych, było idealnie.

 

Obecnie po tygodniu problem powrócił, objawia się to identycznie jak wcześniej, nie mam już sił.

Był instalator, miernikiem ustawione, na wskaźniku z dekodera tym ogólnym dla wszystkich kanałów jest siła 100% a jakość 86%. Monter powiedział że przy czaszy 80 cm więcej nie wyciągnę.

 

No i lipa. Dalej wszystkie kanały TVN przerywają. Na ułamki sekund jest brak sygnału, pikseloza itp.

 

Monter rozłożył ręce. Dekoder wymieniony na nowy a problem jest dalej.

 

Czy ktoś pomoże ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Antena wpięta bezpośrednio, jest póki co dobrze. Jeśli to ona jest powodem to czemu przez rok czasu było dobrze na starym konwerterze a jak zaczęły sie problemy i zakupiłem nowy konwerter to było dobrze przez tydzień ?

 

Listwa filtrująca mogła sie zepsuć tak sama z siebie ?

 

Dodam że zerowanie w domu wykonane jest prawidłowo, bez mostkowania z zerem itp.

 

Do listwy jest wpięty telewizor, dekoder, konsola, dwie ładowarki do telefonów, router lte.

 

Router jest po skosie ok 50 cm od dekodera, listwy i kabla sat.

 

Listwa umieszczona zaraz za telewizorem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Próbowałem wyłączać router LTE, nie było żadnej różnicy, dalej okresowo były komunikaty o braku sygnału, pixeloza itp itd.

 

Póki co to jest dalej dobrze, nie potrafię tylko zrozumieć jak takie proste urządzenie jak zabezpieczenie przepięciowe zakłócało tylko jeden transporder, a przede wszystkim czemu przez pierwszy rok było dobrze, potem źle, zamontowałem nowy konwerter, tydzień dobrze a teraz znów źle.

 

Wczoraj jeszcze profilaktycznie założyłem nowy kabel (triset 113) ale przy wpiętym filtrze dalej zakłócenia .

 

Dodam że kabel ma długość ok. 8-10 metrów.

 

F-ki założone wręcz wzorowo, mam w tym jakąś tam wprawę ponieważ instalacje amatorskie montuje od 10 lat i naprawdę nigdy nie było problemów z ustawieniem anteny nawet bez miernika, i takie coś jak teraz zdarzyło mi się pierwszy raz w życiu.

 

Nie mam żywcem pojęcia co to może być, dodam też że myślałem że winę ponosi krótki kabelek który idzie z filtra z listwy do dekodera, wymieniłem go na metrowy kabel triset 113 z zaciśniętymi kompresyjnie złączami firmy master ale nic to nie dało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam

Mam mały problem. Od jakiegoś czasu miałem częste zaniki sygnału na paru kanałach.Postanowiłem zmienić konwerter (używałem jakiegoś quad 0,2db teraz na quad 0,1db ), antenę ( była w zasadzie albo 85 albo 90 ) na 80 i okablowanie na trzy pokoje. Po zmianie wszystko przez jakieś 3 tygodnie pięknie działało - niestety od pewnego czasu znowu zaczęły się schody .

Używam zarówno Cp jak i NC+ .Do CP  mam podłączone dodatkowo ODU-IDU (po odpięciu i wyłączeniu zasilania problem pozostaje). Na kanałach zarówno NC+ jak i CP występuje szatkowanie obrazu ( zacięcia co jakiś czas )chodzi o kanały NICKELODEON HD , TVP 1 HD dodatkowo na NC+ dochodzi Eleven Sport HD ( większe odstępy czasu ) i Canal Plus +1 HD .

Siła i jakość jest ok 75/80 na 80 - tylko na wyżej wymienionych kanałach paski skaczą - przez chwile ok i za moment zero i tak ciągle. Ustawienia anteny korygowane na wszelkie możliwe sposoby (nawet o milimetry z mierniczkiem w ręku) , skręt konwertera takżę.Może ktoś z was coś podpowie.Z tego co się mi wiadomo akurat te kanały nie należą do aż tak słabych.Czy możliwe jest że znów konwerter do wymiany albo talerz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Moim zdaniem to są częstotoliwości z zakresu LTE Plusa/CP. Modem nadaje do stacji bazowej na tych samych falach co pośrednia częstotoliwość wymienionych stacji z satelity.

Tutaj poruszyłem ten problem https://forum.satkurier.pl/topic/11393-lte-a-odbi%C3%B3r-telewizji-satelitarnej/

Edytowane przez kfm877
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Problem okresowych zakłóceń dla 11508 może być telefon komórkowy leżący blisko dekodera. Przy niskiej jakości kablu antenowym zakłócenia mogą się również nanosić przy rozmowie w innym pomieszczeniu. Częstotliwość 11508 jest pod tym względem podatna na zakłócenia do sieci GSM/LTE.

Okresowość zakłóceń może wynikać z faktu, że kanał pomiędzy telefonem a BTS jest dynamicznie przydzielany przez BTS/BSC

Edytowane przez support458
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Czyli wypadało go by zdjąć i gdzie indziej umiejscowić- w tym momencie znajduję się równolegle do anteny.Nie zaszkodzi sprawdzić jednak czy zmiana miejsca pomoże - w zasadzie w każdym pokoju tuner sat ale antena już jedna na balkonie ;) . Zmiany dokonam jutro. Choć zastanawia mnie fakt że jak modem nawet jest w pozycji off to i tak tak się dzieje - choć z drugiej strony "fale dochodzą".

 

Telefony , tablet  nawet jak także na off bez zmian sytuacji - w zasadzie obok tunera stoi Router lecz sytuacja występuję w 3 pokojach (W CP używam MR) i nawet po przeniesieniu NC+ sytuacja bez zmian.

Kabel antenowy nówka i chyba DG-113 nie jest to cud świata ale i nie najgorszy.

Edytowane przez gawcio125
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Częstotoliwości pasują jak w morde do internetu LTE Mobyland (PLus/CP). Miałem identyczną sytuację z routerem Huawei B583-s22. Jak nadawał do BTS to na 11,488 jeszcze w dvb-s cięło na TV Polonia, Info, Pulsie. Nickelodeon HD także. Jeszcze mądrzy inżynierowie zrobili ODU-IDU z przelotką do satki, ehhh....

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Próbowałem wyłączać router LTE, nie było żadnej różnicy, dalej okresowo były komunikaty o braku sygnału, pixeloza itp itd.

 

Póki co to jest dalej dobrze, nie potrafię tylko zrozumieć jak takie proste urządzenie jak zabezpieczenie przepięciowe zakłócało tylko jeden transporder, a przede wszystkim czemu przez pierwszy rok było dobrze, potem źle, zamontowałem nowy konwerter, tydzień dobrze a teraz znów źle.

 

Wczoraj jeszcze profilaktycznie założyłem nowy kabel (triset 113) ale przy wpiętym filtrze dalej zakłócenia .

 

Dodam że kabel ma długość ok. 8-10 metrów.

 

F-ki założone wręcz wzorowo, mam w tym jakąś tam wprawę ponieważ instalacje amatorskie montuje od 10 lat i naprawdę nigdy nie było problemów z ustawieniem anteny nawet bez miernika, i takie coś jak teraz zdarzyło mi się pierwszy raz w życiu.

 

Nie mam żywcem pojęcia co to może być, dodam też że myślałem że winę ponosi krótki kabelek który idzie z filtra z listwy do dekodera, wymieniłem go na metrowy kabel triset 113 z zaciśniętymi kompresyjnie złączami firmy master ale nic to nie dało.

 

 

A dla mnie da ktoś jakieś rady ?

 

W dalszym ciągu jest świetny obraz i sygnał gdy Sat nie jest poprowadzony przez filtr który jest w listwie zasilającej.

 

W momencie jak przepnę i sygnał idzie przez ten dławik przeciw burzowy w listwie zasilającej to zaczynają przerywać wszystkie kanały z Transpordera TVN.

 

Sygnał na ułamek sekundy spada do 0 i tak w kółko.

 

Na innych kanałach jest w porządku, z ciekawości podpiąłem listwę z tym zabezpieczeniem burzowym do kabla SAT u sąsiada podpiętego do tego samego konwertera co ja jestem, u niego żyleta, coś zakłóca u mnie ale co ?

 

Do listwy wpięty tylko telewizor i dekoder.

 

Może to telewizor zakłóca ? Listwa jest położona zaraz za podstawką telewizora, dalej jest już tylko kaloryfer oraz router LTE wyłączony z prądu na czas testów.

Edytowane przez satermaniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...