Skocz do zawartości
  • 0

Problemy z odbiorem sygnału


mpotasznik
 Udostępnij

Pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Witam wszystkich :)

Mój problem przedstawia się następująco:

mam dekoder Sagemcom DSI83 z NC+, antenę zamontowałem na dachu i ustawiałem na kanale 20 tj. Telewizja Puls. Ustawiłem siłę i jakość na 67% i 87%.

Niestety żaden kanał nie działa, jest nadal napis sprawdź instalację anteny HOT BIRD, i na innych kanałach siła i jakość sygnału jest ciągle na 0% a na Pulsie 67% i 87%.

Co może być tego przyczyną proszę o wszelkie sugestie z góry dziękuje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Czy aplikacje na Androida typu SatFinder są wiarygodne?

 

Mam od wczoraj problemy z odbiorem (zaniki obrazu, szatkowanie) i w/g tej aplikacji na drodze anteny jest gałąź (telefon ustawiony na konwerterze).

 

c733996d3de3.jpg

Edytowane przez Arr0w
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Czyli ok. 50 cm wyżej i trafiam z sygnałem w tę niewielką lukę pomiędzy gałęziami? Zakładając, że aplikacja jest wiarygodna.

 

Niestety, nie ma możliwości stanąć za anteną, by fizycznie zobaczyć gdzie celuje.

Edytowane przez Arr0w
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ponad pół dnia roboty, dodatkowe 5m kabla i antena przeniesiona o prawie 5m w lewo.

Niestety, teraz jest gorzej. :(

 

Na 11508V miałem siłę sygnału ok. 78%, a teraz 71%.

Na 12265V miałem siłę sygnału ok. 71%, a teraz 65%.

 

I niestety nadal nagłe spadki jakości sygnału do 0%.

 

 

Antena ustawiana ok. 1 godz. z pomocą miernika wskazówkowego (% to oczywiście odczyt z odbiornika).

 

A aplikacje na Androida nadają się bardziej do zabawy, niż ustawiania anteny. Aktualnie mam tak:

 

46803f47206a.jpg

 

Jak widać, antena na pewno nie jest skierowana w stronę, którą pokazuje aplikacja (chodzi oczywiście o azymut).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To drzewo nie powinno przeszkadzać. Skos konwertera ustawiałeś? W czasie dokręcania anteny do uchwytu można stracić kilka procent sygnału.

 

I niestety nadal nagłe spadki jakości sygnału do 0%.

 

Czy aby nie masz rutera wifi w pobliżu instalacji lub dekodera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ponad pół dnia roboty, dodatkowe 5m kabla i antena przeniesiona o prawie 5m w lewo.

Niestety, teraz jest gorzej. :(

 

Na 11508V miałem siłę sygnału ok. 78%, a teraz 71%.

Na 12265V miałem siłę sygnału ok. 71%, a teraz 65%.

 

I niestety nadal nagłe spadki jakości sygnału do 0%.

 

 

Antena ustawiana ok. 1 godz. z pomocą miernika wskazówkowego (% to oczywiście odczyt z odbiornika).

 

A aplikacje na Androida nadają się bardziej do zabawy, niż ustawiania anteny. Aktualnie mam tak:

 

46803f47206a.jpg

 

Jak widać, antena na pewno nie jest skierowana w stronę, którą pokazuje aplikacja (chodzi oczywiście o azymut).

 

Podnieś antenę. Zamontuj uchwyt pionowo w lewej części balkonu i do jego pionowej części zamontuj antenę.

Powinno pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To drzewo nie powinno przeszkadzać. Skos konwertera ustawiałeś? W czasie dokręcania anteny do uchwytu można stracić kilka procent sygnału.

 

 

Czy aby nie masz rutera wifi w pobliżu instalacji lub dekodera?

 

Przy aktualnym miejscu montażu nie mam możliwości nawet dotykania konwertera. Zostawiłem skos z poprzedniego miejsca.

 

Nie mam dekodera tylko komputer z kartą DVB-S2 (bez WiFi). A router z WiFi w odległości ok. 1m od niego.

Myślisz, że bezprzewodowa transmisja może mieć wpływ na transmisję sygnału sat przewodem?

 

 

Podnieś antenę. zamontuj uchwyt pionowo w lewej częci balkonu i do jego pionowej części zamontuj antenę.

Powinno pomóc.

 

Faktycznie uchwyt trochę nie trzymał pionu. Po zastosowaniu podkładek jest trochę lepiej. Po kolejnej regulacji anteny:

 

Na 11508V miałem siłę sygnału ok. 78%, a teraz 71%.

-> wzrosło do 74%

Na 12265V miałem siłę sygnału ok. 71%, a teraz 65%.

-> wzrosło do 70%

 

Na razie nie odnotowałem spadków "jakości sygnału", ale testy trwały bardzo krótko.

Moja karta DVB odczytuje chyba tylko wartość jakości 100% lub 0%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam

Mam NC+ z turbodekoderem i antenę 80cm zamontowaną na drzewie. Mieszkam w lesie gdzie drzewa maja po 18m wysokości a dom "tylko" 8. Jedyny sposób to instalacja anteny na drzewie na wysokości ok 6m patrzącej nad dom. Niestety tylko tak uzyskuje widok na otwarte niebo. System działa od 6 lat. Niestety drzewa rosną i to z antena także. Najprawdopodobniej drzewo lekko się skręca podczas rośnięcia i co roku muszę wołać speca który ponownie ustawi antenę. Trochę mi się znudziło wydawanie kasy i wysłuchiwanie jakie kiepskie miejsce na antenę. Chętnie sam bym ustawiał tą antenę ale jest mi trochę nieporęcznie (wysoko stoję na drabinie)..

Czy istnieją takie uchwyty do anten które posiadają śruby regulujące w osi X i Y, czyli w elewacji i azymucie?

 

Uprzedzam pomysły:

Instalacja na rurze przy kominie wymagałaby rury długości ok 7m (ustawienie anteny abstrakcyjne).

Nie chce osobnego masztu stalowego obok domu na 15m.

Nie mam możliwości podłączenia kablówki.

Nie sprawdzałem oferty telewizji przez internet.

 

Z góry dziekuję za podpowiedzi.

Edytowane przez wojtek93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam

Od pewnego czasu mam problem z odbiorem Astry 19,2 na białym nboxie. Jakiś czas temu gdy chciałem zobaczyc coś z Astry to na wszystkich kanałach z niej był brak sygnału, po czym za kilka godzin sygnał wracał i było wszystko dobrze. Od wczoraj mam ciągły brak sygnału. Może ktoś miał podobny przypadek?

Pozdrawiam :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Też zastanawiałem się nad tym, że przełącznik nawalił (zwłaszcza że ma już z 8 lat), ale z drugiej strony jest w obudowie i warunki atmosferyczne nie powinny mu szkodzic

 

EDIT: @PawelZ dziękuje za radę, wystarczyło przeczyścic przełącznik i Astra śmiga bez zarzutu :)

Edytowane przez mateusz44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To ja mam teraz trudną zagadkę...

 

Do anteny z konwerterem TWIN podłączone 2 odbiorniki:

1. Telewizor z tunerem DVB-S2

2. Komputer z kartą DVB-S2

 

Na telewizorze żadnych problemów.

A na komputerze występuje poniższa sytuacja:

 

A. Kabel sat jest odłączony od TV -> na komputerze wszystko OK.

B. Kabel sat jest podłączony do TV i TV włączony -> na komputerze wszystko OK.

C. Kabel sat jest podłączony do TV i TV wyłączony -> na komputerze co chwilę "sieczka" na ekranie.

 

Do testów zamieniałem wejścia na konwerterze - bez zmian.

 

Co może być przyczyną?

Edytowane przez Arr0w
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam,

 

Posiadam antenę 120cm, karte TBS6928SE oraz program DVBDream. Antena ustawiona jest na satelitę eutelsat 7E, transponder 11221 H 27500 i ma tam ~80% jakości.

 

Problem polega na tym, że zdecydowana większość feedów z tej satelity nie działa. Nawet nie jestem w stanie znaleźć kanałów. Co może być problemem? Źle ustawiona antena? Problem z konfiguracją programu?

 

Dodam, że mieszkam we wschodniej Polsce. Aktualnie jest całkowite zachmurzenie, jednak nie są to gęste chmury burzowe.

 

Czy ktoś miał może podobny problem?

 

Pozdrawiam

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To ja mam teraz trudną zagadkę...

 

Do anteny z konwerterem TWIN podłączone 2 odbiorniki:

1. Telewizor z tunerem DVB-S2

2. Komputer z kartą DVB-S2

 

Na telewizorze żadnych problemów.

A na komputerze występuje poniższa sytuacja:

 

A. Kabel sat jest odłączony od TV -> na komputerze wszystko OK.

B. Kabel sat jest podłączony do TV i TV włączony -> na komputerze wszystko OK.

C. Kabel sat jest podłączony do TV i TV wyłączony -> na komputerze co chwilę "sieczka" na ekranie.

 

Do testów zamieniałem wejścia na konwerterze - bez zmian.

 

Co może być przyczyną?

Spróbowałbym jeszcze zamienić konwerter na inny. Jak to nie pomoże to nie mam pomysłu. Ewentualnie może być jeszcze wina starych lub źle zarobionych kabli.

Edytowane przez jarek999
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witamm mój zestaw 

Golden Media Cr 990 + antena 100 + konwerter Maclean hd, odległość od anteny do dekodera około 12m,  miejsce świetokrzyskie 20 km od Końskich, 40 od Kielc

Problem jest tego typu że mam bardzo słabą moc sygnału tj skaczące od 60 % do max 70 %, jakość od 76 % do 85 % max. U ojca 3 km dalej mam 80 % jakość 85 moc. Czy to jest możliwe że nie da się lepiej ustawić? Na konwerterze mam podziałkę od - 20 0 20 stopni, jak bardzo winien być skręcony ? 

Edytowane przez czerwony16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Im większa antena tym trudniej ustawić ją idealnie. Spróbuj wykonywać bardzo delikatne ruchy anteną wpierw góra - dół potem lewo - prawo bądź odwrotnie każdorazowo dając chwilę czasu aż dekoder odświeży wskazania. Na początku jednak na wszelki wypadek zaznacz sobie jak obecnie jest ustawiona antena żeby móc powrócić do pierwotnego ustawienia. Na koniec możesz też spróbować zmienić ustawienie konwertera. Patrząc zza anteny konwerter spróbuj doświadczalnie przekręcić lekko w lewo w uchwycie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dziwna sprawa się stała , wpisuję transpondery (13E) wszystko gra, przy 12 wzwyż zaczęły niektóre tp nie pokazywać sygnału . Jak wpisałem wszystkkie to okazało się, że nie działa mi żaden tp w polaryzacji H ... Jak to możliwe? Jak wpisywałem od 10 przez wszystkie 11 to na kazdym miałem sygnał a obecnie brak poziomej polaryzacji :/ konwerter by nagle padł ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...