Skocz do zawartości
  • 0

Problemy z odbiorem sygnału


mpotasznik
 Udostępnij

Pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Być może znalazłem przyczynę. Posiadam konwerter quad i jeśli na jednym z wyjść miałem polaryzację H to np. na innym wrzuciłem kanał z polaryzacji V (np. 12188) to na tunerze z pol. V jakość sygnału była mniejsza o jakieś 40% . Ale jak z tunera gdzie był kanał z polaryzacji H wrzuciłem kanał z pol.V to na tym drugim odbiór kanału z pol. V był OK. Myślę, że to mogło siać.

Konwerter quad do wymiany?

Edytowane przez markar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Problem nie leży po stronie własnego sprzętu, lecz po stronie operatora. Zgadzam się, że Polsat coś kombinuje z kanałami. Ja wczoraj np. oglądałem przez jakąś godzinę Paramount ze słowacka ścieżką. Nic nie pomagało, ani ponowne wyszukiwanie, ani wyrzucenie kanału i jego ponowne wgranie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No raczej.

 

Konwerter quad na HB-  jeden idzie do diseqc BEST 8/1 a stąd do tunera, 2 idą do WaveFrontier 5/2 (tu wchodzi także kabel od wzmacniacza od anteny naziemnej)  i później do gniazd antenowych oraz 4-ty idzie bezpośrednio do tunera. Na każdym z 4 dekoderów przycinki na polaryzacji V górnej (12265V, 12188V) a nawet czasem zniknie sygnał. 

Czy jestem w stanie sprawdzić czy :

1) uszkodzony i głównym winowajcą jest konwerter quad GI 204

2) a może diseqc BEST 8/1

3) a może diseqc EMP/Centauri 5/2. 

Mój pierwszy pomysł to zakup Quad Black Premium od Inverto. Ale jeśli to nie pomoże?

Co mogę sam znaleźć winowajcę?

Jeden z moich tunerów Ariva TT ma bardzo czułą głowicę i jak wpinam jeden z czterech kabli to spada mu jakość. Może na początek odłączę wszystkie 4 i będę sprawdzał moją TT z każdym z osobna?

W zeszłym tygodniu zacząłem zauważać jakby "pływanie" np. na Polsat HD, Myślałem, że CP coś kombinuje ale to jednak u mnie.

Edytowane przez markar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zrobiłem jak radziłeś, dziękuję. Nawet jak zostałem z jednym dekoderem z kablem bezpośrednio podłączonym do anteny to miałem "falę". Jeszcze dokonałem korekty ustawień konwertera ale wtedy to już w ogóle nie chciał wskoczyć na górną ćwiartkę pionową. Wymieniłem zatem poczciwego GI-204 S Platinum X quad na zwykły pojedynczy konwerter Sharp od zestawu Orange. Kolosalna różnica. Jakość sygnału mierzona na HF8900 oraz Ariva TT o niebo lepiej niż na GI -wszystkie ponad 90% tylko 12476 ledwie 80% i nic nie trzeszczy, nie zatrzymuje się.  Ten quad praktycznie od samego początku, od 7 lat sprawiał mi kłopoty! Ale potrzebuję quada- myślę o zakupie konwertera Inverto Quad Black Premium. Polecacie coś jeszcze? Black  Ultra ze względy na szeroki tył mi nie wejdzie bo na szynie obok quada konwerter na 9.0E a po prawej na 19.2E. Może te quady faktycznie są problematyczne a może trafiłem na uszkodzony egzemplarz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam. Mam takie pytanie. Posiadam multiroom. Aby mi to działało zostałem zmuszony do założenia drugiej anteny. Obie anteny to 70cm. Jedna oryginalna CP z konwenterem Unicable , a druga zwykła z jakimś konwenterem. Kupiłem cały zestaw za nie duże pieniądze. Nawet nie wiem jakiej firmy jest konwenter. Antena CP jest na dachu bloku. Przy teście na Evoboxsie mam siłę sygnału 100% a jakość 89%. Zaś na drugiej antenie i HD5500s , siła sygnału max ale jakość to koło 70% ,może mniej. I nie mogłem więcej ustawić. Antena zamontowana na parterze bloku. Nie wiem czy to ważne ale do budynku kabel poprowadzony jest przelotką giętką przez okno.Od czego może to zależeć?

Edytowane przez Davvvi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam.

Ap ropo konwertera  Opticum Robust Triple pojawiają się sprzeczne informacje.

Na stronie hollex pisze że jest przystosowany do anten 70-75 cm,na stronie innej gdzie jest również sprzedawany ten konwerter pisze ze najlepiej działa z antenami minimum 80 cm i więcej,w Sat kurier 7-8 2016 również tak piszą.

Czy mógłby ktoś podać wiarygodną informację?

Też jestem zainteresowany kupnem tego konwertera.Antena corab 85 cm

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Najlepiej współpracuje z antenami o wymiarach lustra w poziomie 70-75cm (np. Corab 800)

Wszystko zależy jakimi symbolami oznaczają swoje wyroby producenci anten. Niejednokrotnie jedna "80-ka" nie równa się innej "80-ce". Czasem jest to średnia z wymiarów pion i poziom, np. 85+75/2=80, czasem średnica w poziomie, innym razem w pionie. Corab 800 ma średnicę w poziome 75 cm. Jeżeli Twój Corab ma 85 w poziomie, to masz 90-kę. Zapewne ten monoblock na tej antenie też będzie odbierał, ale z parametrami trochę gorszymi niż na 80-ce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam. Mam takie pytanie. Posiadam multiroom. Aby mi to działało zostałem zmuszony do założenia drugiej anteny. Obie anteny to 70cm. Jedna oryginalna CP z konwenterem Unicable , a druga zwykła z jakimś konwenterem. Kupiłem cały zestaw za nie duże pieniądze. Nawet nie wiem jakiej firmy jest konwenter. Antena CP jest na dachu bloku. Przy teście na Evoboxsie mam siłę sygnału 100% a jakość 89%. Zaś na drugiej antenie i HD5500s , siła sygnału max ale jakość to koło 70% ,może mniej. I nie mogłem więcej ustawić. Antena zamontowana na parterze bloku. Nie wiem czy to ważne ale do budynku kabel poprowadzony jest przelotką giętką przez okno.Od czego może to zależeć?

Od tego że co model dekodera to inny przelicznik parametrów sygnału. Miarodajne będzie podłączenie tego samego dekodera do obu anten i wtedy porównanie jakości. Najlepiej sprawdzać na Evoboksie, bo ma wskaźnik procentowy.

Przelotka okienna wpływa w pierwszej kolejności na moc i jeśli tylko ta nie spada drastycznie to na jakość nie będzie miało to większego wpływu.

Jeśli Evobox pokaże tyle samo lub przybliżone parametry sygnału to jesteś w domu. Jeśli będą się znacznie różnić (powiedzmy co najmniej 10 procent) to należy dalej szukać przyczyny.

Edytowane przez Rafnov
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Kolego ,zrobiłem jak pisałeś i przepiołem Evoboxa. Przedtem test u siebie: siła sygnału 100%, jakość 92%. Test na drugiej antenie: siła sygnału 67%, jakość 61%.

Na Hd5500s : siła sygnału max, jakość także około 60%. Tak na oko bo wiadomo trudno ocenić. A więc jest straszna lipa chyba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Pisałem wcześniej o swoich perypetiach z konwerterem quad. Finalnie zakupiłem Invert Black Premium . Siła i jakość sygnału niespotykana wcześniej na GI 204. Nie potrafię jednak poradzić sobie z jedną sprawą. Jeden kabel poprzez diseqc 8/1 biegnie do Manty HD9000 - OK, 2-gi bezpośrednio to Arivy TT z użyciem "beczki" -OK, 3-ci do Manty z użyciem Viper diseqc 5/2 i gniazda antenowego -OK , natomiast 4-ty z  użyciem Viper diseqc 5/2 i gniazda antenowego do HF8900- i tu jest wielki problem. Sygnał dopiero wskoczy gdy załączę jeden z 3 pozostałych tunerów. Sprawdziłem jeszcze na innym HF8900. Podejrzewałem, że coś z gniazdem nie tak. Ale podłączam HF-y do kabla od tunera 2-iego  i tu na niektórych ćwiartkach się włącza a niektórych nie... HF8900 zawsze miał wymagania co do kabli, diseqc etc...No ale wchodzę na strych , gdzie wchodzą kable od anteny i sprawdzam. Na każdym kablu włącza się na każdej ćwiartce pomimo, że reszta tunerów nie jest włączona. Wniosek jest taki, że "beczka", diseqc oraz kabel schodzący niżej powoduje blokadę HF8900. Przed wymianą quada działało ale też sygnał był o wiele słabszy. Czy tak dobry konwerter może powodować takie zachowanie się tunera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To jest quad. http://www.golden-interstar.pl/produkt.php?id=132.  Ale jego już nie ma. Jest Black Ultra Premium. I na strychu HF8900 działa bezproblemowo ale 2,5m niżej już nie. Kabel idący do gniazda oraz gniazdo ma 12 lat, może czas też wymienić?  Ale czemu haczy się też -choć działa trochę lepiej - na kablu idącym bezpośrednio do tunera z użyciem beczki?

Edytowane przez markar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

OK..
Na strychu bezpośrednio do konwertera masz podłączonego HF8900? Teoretycznie prądowo powinien dawać radę, ale wygląda jakby mocy brakowało tunerowi na gnieździe antenowym. Inverto pobiera 200mA, przełącznik 30mA, a HF ma 500mA na głowicy mieć maksymalne obciążenie (ale to już wiekowy sprzęt). Mogą to też być problemy na przewodach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

HF8900 po wymianach kondensatorów wszelakich ale jak podłączę Mantę HD8000 pod gniazdo to identyczny objaw. Czy mogłem kiedyś gniazdo źle podłączyć? Gniazdo jest przelotowe . Na starym konwerterze od GI działał choć paski sygnału nie powalały. No bo teraz to jest jakość ponad  95% na większości tp.

Pamiętam jeszcze w poprzednich lat gdy używałem HF-a jako główny tuner, że podłączając TRISETA 113 zacinał się niemiłosiernie ale na zwykłym najtańszym RG6U chodził jak brzytwa.

Teraz kabel od konwertera schodzi na strych, następnie sumator, parę metrów kabla na strychu. kabel w ścianie, gniazdo i HF. Mam wrażenie, że musiałbym mocno "ściąć" sygnał albo mieć zawsze włączony jakiś inny tuner.

Edytowane przez markar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No właśnie czytam w internecie to co napisałeś. To po co jest wejście SAT w takim gnieździe skoro nie przepuści zasilania z tunera SAT?

Zresztą nie wiem czy ma to znaczenie bo 2 HF8900 nie chcą działać ani na kablu z diseqc 8/1 ani z kabla bezpośredniego do tunera ani z Vipera 5/2. Dopiero jak się włączy inny tuner.

Edytowane przez markar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...