Skocz do zawartości
  • 0

Problemy z odbiorem sygnału


mpotasznik
 Udostępnij

Pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Witam posiadam usługę multiroom z nc+. Wszystko działało świetnie przez ostatni rok,aż tydzień temu wyskoczył komunikat że jeden dekoder został zablokowany. Przełożyłem więc kartę z "matki" do zablokowanego dekodera tak jak polecali i problem minął na jakiś tydzień.Po tygodniu znowu wyskoczył taki sam komunikat tym razem zdecydowałem się cofnąć dekoder do ustawień fabrycznych ,sam nie wiem czemu. Po włączeniu na dekoderze wyskoczyła mi informacja że siła i poziom sygnału mają 0%,więc próbowałem poruszyć anteną. Po czym teraz na kazdym dekoderze mam 0% jakości i siły sygnału,jedynie "matka" ma siłę na poziomie 70% ale jakość ma dalej 0%na obydwu antenach. Posiadam 3 dekodery+ matka. Czy byłby w stanie mi ktoś pomóc? Jestem zielony w tych tematach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam posiadam usługę multiroom z nc+. Wszystko działało świetnie przez ostatni rok,aż tydzień temu wyskoczył komunikat że jeden dekoder został zablokowany. Przełożyłem więc kartę z "matki" do zablokowanego dekodera tak jak polecali i problem minął na jakiś tydzień.Po tygodniu znowu wyskoczył taki sam komunikat tym razem zdecydowałem się cofnąć dekoder do ustawień fabrycznych ,sam nie wiem czemu. Po włączeniu na dekoderze wyskoczyła mi informacja że siła i poziom sygnału mają 0%,więc próbowałem poruszyć anteną. Po czym teraz na kazdym dekoderze mam 0% jakości i siły sygnału,jedynie "matka" ma siłę na poziomie 70% ale jakość ma dalej 0%na obydwu antenach. Posiadam 3 dekodery+ matka. Czy byłby w stanie mi ktoś pomóc? Jestem zielony w tych tematach.

Masz dwie opcje. Pierwsza, to cierpliwie ponownie ustawiasz prawidłowo i precyzyjnie antenę. Druga, wzywasz profesjonalistę, który to zrobi za Ciebie.

Mam pytanie. Czy psujący się dekoder może powodować problemy z sygnałem? Antena była ustawiana kilka razy, a sygnał szaleje

Tak, może. Tak samo może być uszkodzony konwerter lub inny element instalacji antenowej. Może też to być drzewo, którego gałęzie podczas wiatru wchodzą w linię Twoja antena - satelita. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Masz dwie opcje. Pierwsza, to cierpliwie ponownie ustawiasz prawidłowo i precyzyjnie antenę. Druga, wzywasz profesjonalistę, który to zrobi za Ciebie.

 

 Czyli źle ustawiona antena może wpływać również na siłę sygnału? Myślałem że tylko na jakość a od siły jest okablowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam

 

ostatnio zmienialem instalacje antenowa.  Do tej pory nie bylo problemu ale wczoraj przy lekkim deszczu mialem braki sygnalu na nastepujacych kanalach : mini-mini , canal+ , canal+sport , national geo, . Jesli dobrze sprawdzilem sa to kanaly z jednego transpordera czy ten transporder ma slabszy sygnal? 

Edytowane przez marcin c
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

witam

 

mam problem z odbiorem TV naziemnej.

 

wrocilismy po tygodniu z wakacji, wlaczylem TV - chwile odbior byl ok, nagle brak sygnalu, zmienilem zasilacz antenowy, dioda sie swieci, wg. sprawdzania w TV sila sygnalu jest miedzy sredni a silny, czyli tak jak zawsze, ale nie znajduje zadnych kanalow, reczne wyszukiwanie tez nic nie daje, jakies pomysly?

 

Antena jakas stara " zwykla" pewnie z 7-8letnia (jest na dachu bloku wiec nie wiem co tam dokladnie jest :D )

 

Odbior z Sremu, wczesniej nie bylo problemow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam. Jestem początkowym monterem, posiadam miernik cyfrowy do satelity. Ustawiłem antenę, sygnał jest elegancki. Schodzę do mieszkania, sygnał na kablu jest bez zmian. Lecz po podłączeniu do tunera (Cyfrowy Polsat) pokazuje sygnał zerowy. Zaznaczę, że z niewiadomych powodów tym miernikiem nie da się złapać Hot Birda, dlatego ustawiamy zawsze Eurobird 9A. Zawsze było wszystko OK, a tym razem spotykam się z taką oto dziwną sytuacją . Zrobiłem później tak, że ustawiłem sobie Astrę, podłączyłem miernik analogowy i przesunąłem się trochę w prawo by złapać Hot Birda. Wpinam kabel w tuner i nadal zero. Co robię źle? Byłem w Cyfrowym Polsacie, tuner sprawny.

Edytowane przez Barti
Połączono ze sobą dwa wątki. Wątek o tej tematyce już istnieje w niniejszym dziale forum. Nie dublujemy wątków.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wyrzuciłeś pieniądze w błoto kupując urządzenie obsługujące tylko DVB-S zamiast DVB-S2. Dlatego też nie możesz ustawić Hot Birda, bo transpondery w polskich platformach już są w DVB-S2, a na samym satelicie już też jest ich mało. Tutaj masz wykaz transponderów: http://pl.kingofsat.net/pos-13.0E.php Ustawiaj antenę wybierając częstotliwości transponderów w DVB-S. Tylko nie będziesz miał pewności, że zrobiłeś swoją robotę w 100% dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ten miernik jest szefa. Zakupiony lekko 7 lat temu także na siebie już zarobił. Także rozwiń jeśli możesz, czy na owym mierniku pomimo nowego standardu DVB-S2 ( jak bardzo nowego bo wszedł w 2003 internet mówi )  uda mi się ustawić Hot Birda tak jak tego potrzebuje. A jeżeli tak to co mam robić? Dotychczas tak jak mówię celowaliśmy w Eurobird 9A i wszystko było OK. Wyczuwam tutaj brak wiedzy w tym, co robię. Coś robię źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tym, nie. Powiedz szefowi, aby kupił Ci coś obsługującego po pierwsze DVB-S2, po drugie mierzącego MER i BER jeśli chcesz naprawdę wykonać swoją robotę dobrze.

Dla samej sztuki i psucia opinii o instalatorach napisałem Ci wcześniej jak ustawić HB na tym, co masz.

 

Osobiście polecam stosunkowo tani, dobry, szybki i precyzyjny Deviser S-30. Do 1000zl chyba najlepszy miernik.

Edytowane przez swojadroga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Piszę z prośbą o pomoc na forum, bo już nie mam pomysłu co robić i ręce opadają.

Do rzeczy. W zeszłym roku wiosną remont budynku i przy okazji wymiana czaszy (90) i konwertera (octo). Antena zamontowana, wszystko hula jak trzeba. Mija rok (niecały), koniec zimy zaczynają się kłopoty z odbiorem na niektórych kanałach (TVN-y, Eleveny). Na początku jest tak, że pojawiają się zacinki obrazu co parę minut, ale da się oglądać, potem coraz częściej i częściej. Sytuacja na dzisiaj jest taka, że ww kanały w ogóle nie świecą a niektóre (zauważyłem, że np te z transdponderów poniżej 11000 i powyżej 12000) działają bez problemów. W międzyczasie: wymieniłem konwerter, bo myślałem, że zepsuty (zero efektu), ściąłem drzewo, bo myślałem że przeszkadza (zero efektu), dzisiaj wynająłem gościa z jakimś miernikiem, bo mimo że przez 15 lat sam ustawiałem antenę na oko i było ok, to już przestałem w siebie wierzyć. I co ? Zero efektu. Coś piukało w tym mierniku, ale po kilku próbach pan się poddał mówiąc, że on nie wie o co chodzi.

Mam w domu 3 dekodery. Vu+ Duo (dwugłowicowy) i 2 powizyjne nboxy. Sygnał w Vu+Duo, na kanałach, które działają (np podstawowy Canal+): SNR na poziomie powyżej 70%, AGC na poziomie 99%. Sygnał w Vu+Duo na kanałach, które nie działają (np TVN24): SNR skacze jak głupie, AGC na poziomie 99%. Co ciekawe owo "znikanie" kanałów tyczy się tylko tunera Vu+Duo, bo o dziwo na nboxach te kanały działają. Zaznaczę jednak, że w momencie kiedy montowałem i ustawiałem antenę rok temu wartości sygnału w przypadku Vu+Duo oscylowały w granicach SNR 82-87%, AGC 99%, a dzisiaj jest jak wyżej, natomiast wartości sygnału odczytywane w nboxach rok temu SNR 99%, AGC 80%, a dzisiaj odpowiednio SNR 60-90%, AGC 40-65%. Widać więc, że te wartości się zmieniły i co gorsza ani ja, ani pan z miernikiem nie jesteśmy w stanie ich poprawić. Teraz pytanie, czy fakt że nie odbieram niektórych kanałów na Vu+Duo a odbieram na nboxach świdczy o tym, że nie wiem? - nboxy mają czulsze głowice, a może o tym, że mam zepsutego dwugłowicowca (objawy są takie same na obu głowicach), a może wreszcie jest to spowodowane za niskim SNR ? A może jest inna przyczyna ? Pomóżcie.

I jeszcze jedno, czasami np. na TVP2 HD, to skaczące SNR zatrzyma się na ok 70%, pojawia się ptaszek przy napisie Block i na chwilę obraz się pojawia, ale za chwilę SNR znów zaczyna wariować, ptaszek przy Block znika i znika również obraz.

Edytowane przez fahrad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

AGC na poziomie 99%, to bardzo silny sygnał, więc zacznij od wstawienia tłumika regulowanego na wejściu antenowym i obniż poziom sygnału. Po dłuższej eksploatacji problemem z jakością sygnału  w VU+ Duo są również wysychające kondensatory na płycie głównej.

Trzeba oddać dobremu elektronikowi, wymieni i nie będzie problemu.

Wiem co pisze, mam Duo i już wymieniałem. Na początek warto wymienić zaznaczone na tym zdjęciu kondensatory

http://imgur.com/yYyEtxS

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Masz internet mobilny LTE? Internet radiowy z anteną bardzo blisko anteny satelitarnej? Router WiFi blisko Vu+Duo lub przewodów antenowych?

Mam antenę od radiówki, na innej ścianie. Mam router WiFi oddalony o jakieś 1,5m od tunera. Myślisz, że to w tym problem ? Sprawdzę, choć nadzieję mam małą, bo identyczne ustawienie miałem od zakończenia remontu i prawie rok było OK.

AGC na poziomie 99%, to bardzo silny sygnał, więc zacznij od wstawienia tłumika regulowanego na wejściu antenowym i obniż poziom sygnału. Po dłuższej eksploatacji problemem z jakością sygnału  w VU+ Duo są również wysychające kondensatory na płycie głównej.

Trzeba oddać dobremu elektronikowi, wymieni i nie będzie problemu.

Wiem co pisze, mam Duo i już wymieniałem. Na początek warto wymienić zaznaczone na tym zdjęciu kondensatory

http://imgur.com/yYyEtxS

 

Zrobię jak radzisz i dzięki. W ogóle dziękuję wszystkim, którzy zainteresowali lub zainteresują się moim problemem.

 

PS. Czy takie coś będzie dobre ?

http:// :censored: 

Jeśli tak, to potrzebuję jednej, czy dwóch sztuk do Duo ?

Edytowane przez Barti
Na forum nie zamieszczamy linków do aukcji w serwisach aukcyjnych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Są różne tłumiki przeznaczone do zastosowania w różnym zakresie częstotliwości.
Musisz użyć takiego, który obejmuje zakres częstotliwości satelitarnych.

Przykładowy tłumik dostępny na znanym portalu aukcyjnym i w sklepach ze sprzętem Sat.

420.jpg

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zdobyłem tłumik może innego producenta, ale myślę że jest OK (ma podobną budowę i oznaczenia, wyjątek: mój ma zakres 5-2400MHz). Dzisiaj sprawdziłem i niestety nic to nie dało. Zmniejszałem poziom AGC na 80, 70, 60% itd, ale żadnej zmiany, SNR cały czas skacze jak oszalałe. Pozostaje zatem wymiana kondensatorów. Mam w związku z tym pytanie, czy miałeś w przypadku swojego Duo podobne objawy (część kanałów działa, część nie ?) i czy kondensatory jakie są na zdjęciu, to jakieś "specjalne", czy raczej ogólnodostępne? Pytam, bo jeśli chodzi o lutowanie itp. to jestem totalnym laikiem i będę to już musiał zlecić jakiemuś elektronikowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...