Skocz do zawartości
  • 0

Problemy z odbiorem sygnału


mpotasznik
 Udostępnij

Pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

U mnie na tp. 11.393 MHz / V poziom sygnału (jakość) wynosi 70%.

Na tp. 11.508 MHz / V poziom sygnału (jakość) wynosi u mnie 75%.

 

Z obu tych transponderów odbiór kanałów jest u mnie poprawny, bez żadnych zakłóceń.

Moja antena to Corab o średnicy 80 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jaki macie poziom sygnału na 11393V w porównaniu z innymi polskimi częstotliwościami?

U mnie jest sporo niższy niż nawet 11508V. Ponieważ 11393V ma duży FEC 3/4, to coś mi tu nie pasuje.

Chyba ktoś mnie zakłóca.

U mnie 11393 V jest trochę mocniejszy jak 11508 V.  Dla jednej i drugiej częstotliwości FEC wynosi 3/4 i nie jest to duża wartość.

Bardzo duży wpływ na dobry odbiór z tych transponderów jest ustawienie prawidłowe konwertera czyli skew.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam, forumowicze mam problem ze swoją telewizją satelitarną. Postaram się opisać dokładnie co mam i jak podłączone.

 

Tv satelitarne mam na dwóch modułach CI w dwóch telewizorach samsung. Jedna karta to cyfrowy Polsat, a w drugim tv TNK HD. Na dachu antena satelitarna z konwerterem twin.

 

Mój problem zaczął się od tego, że na tv z cyfrowym Polsatem zaczął wyłączać się obraz i na nowo ładować moduł, postanowiłem więc wymienić konwerter twin (myślałem, że to problem konwertera ma już kilka ładnych lat). Mój stary to triax Twin TTW 003 10,7-12,75 GHz, a wymieniłem na Globo LTP-04H. Teraz gdy wyszukuje na telewizorze z polsatem kanały wyszukuje ich pond 1500 i mam cały pakiet dostępny, natomiast na telewizorze z TNK HD wyszukuje mi około 270 kanałów i mam tylko kanały tvn a innych nie. Na poprzednim konwerterze skanowało mi dobrze wszystko i miałem wszystkie kanały.

 

Dodam że talerzem nie kręciłem itp tylko odkręciłem jedną śrubkę aby podmienić konwertery.

 

Drugim problemem jest to, że pomimo wymiany konwertera moduł z polsatem wyłącza się i ładuje ponownie ale jest to dużo rzadziej niż na poprzednim konwerterze. Co może być przyczyną?

 

Proszę o pomoc co może być przyczyną.

 

Z góry dziękuję za pomoc.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zleć weryfikację ustawienia anteny. Po wymianie konwertera może być konieczna korekta ustawienia anteny i konwertera. Konstrukcje konwerterów różnią się między sobą. Ponadto pełne skanowanie satelity wymaga aby oprogramowania dekodera lub telewizora posiadało aktualną bazę transponderów dla danego satelity. Najczęściej z braku zaktualiowanej bazy nie wszystkie kanały są wyszukiwane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ponowne "ładowanie" modułu przez TV Samsung jest spowodowane najczęściej przez plastikową kieszeń TV na moduł (ta dopinana na tylnej ściance odbiornika).

 

http://www.samsung.com/pl/consumer-images/article/2012/telewizja-satelitarna-bez-dekodera/2a-1.jpg

 

Spróbuj najpierw ponownie je zainstalować, delikatnie poruszać, dociskać.

Edytowane przez swojadroga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zleć weryfikację ustawienia anteny. Po wymianie konwertera może być konieczna korekta ustawienia anteny i konwertera. Konstrukcje konwerterów różnią się między sobą. Ponadto pełne skanowanie satelity wymaga aby oprogramowania dekodera lub telewizora posiadało aktualną bazę transponderów dla danego satelity. Najczęściej z braku zaktualiowanej bazy nie wszystkie kanały są wyszukiwane.

Czy można jakoś samemu zweryfikować ustawienie anteny? Jakaś aplikacja na androida? A jak zaktualizować bazę transponderów w TV Samsung? (wydaje mi się, że z automatu skanuje wszystkie jakie są dostępne).  Zmiana ustawień anteny ma sens skoro na jednym tv są wszystkie kanały a na drugim tv nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zaktualizuj oprogramowanie tv, to jedyna możliwość aktualizacji bazy transponderów.

Brakujące kanały musisz wyszukać sam.

Producenci telewizorów i dekoderów rzadko aktualizują bazy transponderów wbudowane w oprogramowanie.
Do anteny najlepiej jest zatrudnić kogoś z profesjonalnym miernikiem i wiedzą, czyli instalatora anten. Unikniesz problemów z sygnałem w okresie zimowym oraz zestaw antenowy uzyska maksymalną sprawność. Nie sztuką zainstalować wielką antenę i uzusy kac połowę jej możliwości. Sztuką jest, osiągnąć maksymalną jakość sygnału dla danego zestawu antenowego przy zastosowaniu typowej anteny.

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam mam problem ze sygnałem jak pada deszcz co z tym zrobić mam monoblock , antena ustawiona na Hot Bird 13E zezuje na Astre 19,2E , antena wielkości 90cm mam jakomś folię załorzyć na monobloka żeby nie był mokry ? 

Edytowane przez Barti
Połączono ze sobą dwa identyczne wątki. Nie nie dublujemy wątków na forum.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

to znaczy jak dobrze ustawie Hotbird to nie łapie Astry a jak ustawie dobrze Astre to nie łapie Hotbirda , wiec zrobiłem że ustawiłem w połowie i łapie przy dobrej pogodzie Astre i Hotbird 

miałem także kiedyś ustawioną dobrze Hotbirda i odwruciłem monobloka to ztedy też złapałem z dobrym sygnałem pozycje 9E

tylko na pozycji 9E jedynie są dobre programy Francuskie jak M6 , TF1 , W9 i pare innych , chodzi mi głównie o RTL bo na RTL puszczają F1 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Że nie da rady lepiej kupić singla, tylko jakie mocowanie proponujecie? Żeby złapać pozycje 19,2 E , 13E , 9E i 4,8E w przyszłości bym chciał złapać 5W.

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

odbieram teraz ze silnym sygnałem pozycje 7E , 9E i 13E    w węgierskim pakiecie M1, M2, M4 Sport i M5 coś powinni puścić z Formuły 1

kiedyś pamiętam jak na TV4 Szweckim leciała Formuła1 , szkoda mi trochę RTL 

 

tylko mam pytanie takie mam dekoder 5000 HD z cyfrowego Polsatu i nie ma tam pozycji 7E , ściągam 12 programów pakietu TRT 7E na Amosie , wszystkich nie łapie z 7E macie jakomś rade na to ??

Edytowane przez meloman2010
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...