Skocz do zawartości

Vectra


Rekomendowane odpowiedzi

Podwyżką  😃

Gdyby nie mizerny kontent niektórych kanałów, a to już nie zależy od operatora, Vectra technicznie (telewizja przez internet, dekoder 4K) dobrze prezentuje się na tle kablówkowej konkurencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, jaceksobczak napisał:

Na dekoder przychodzą wiadomości. Niestety nie mogę ich otworzyć. Ukazuje się komunikat : "Błąd podczas otwierania strony". 

Tez macie taki problem ?

Tak, też mam ten problem. Miałem go na dekoderze 4K, a teraz na dekoderze PVR. Pomaga odcięcie prądu i ponowne włączenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, cin_ek napisał:
Platyna 4K PVR + MM + Eleven + 450 MB/s + 2 x SIM 5GB + 1 x SIM 15GB za 169,88 to dobra oferta na przedłużenie? Obecnie za to samo z Internetem 300 Mb/s płacę 178


Co to jest MM?

Edytowane przez Barti
Proszę wyłączyć w aplikacji Tapatalk automatyczne dopisywanie do postu informacji o posiadanym urządzeniu mobilnym. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy warto wymienić dekoder STB ADB 3831CDX PVR na nowy dekoder Smart 4K? Wiąże się to co prawda z przejściem z TV po koncentryku na TV przez Internet, czy jest sens?
I jak to się ma do tego, że router/modem jest w innym pokoju niż dekoder (gniazdo Vectry jest w każdym pokoju)? Smart 4K potrzebuje połączenia kablowego z routerem/modemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem lepiej dekoder 4K bez Smarta.

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości. Proszę wyłączyć w aplikacji Tapatalk automatyczne dopisywanie do postu informacji o posiadanym urządzeniu mobilnym. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba masz rację. Doczytałem, że w smart 4k nie działa nagrywanie wszystkich kanałów, a jedynie wybranych. Niektórych ponoć nawet zapauzować się nie da. To zupełnie skreśla ten dekoder jako główny z PVR jak dla mnie. Co najwyżej do multiroomu możnaby go rozważyć.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, lepiej zostać przy tradycyjnej TV cyfrowej po RF. Masz dobry dekoder z nagrywarką i VOD, nie zmieniałbym go. A jeśli już coś mu doskwiera to na usterce wymienić np. na HMC4120. Nie daj sobie wcisnąć na razie dekodera z Graphyne.
Ta zabawka zwana Smart 4K to tandeta owinięta w marketingowy bełkot. Jeśli chodzi o linearną TV, ma nie wiele wspólnego z 4K. Ba, nawet programy, które normalnie w RF-ie są w HD, Smart nie potrafi czasem odtworzyć w rozdzielczości 1080i i oglądasz w SD. Ma problemy z płynnością obrazu. Na razie dekoderek internetowy proponuję ominąć szerokim łukiem. Szczególnie jeśli nie możesz połączyć go prosto z modemem Vectry po kablu. Oglądanie po Wi-Fi i to jeszcze na 2,4 GHz to proszenie się o nerwicę...

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za obszerną opinię.

Zostaję zatem przy swoim dekoderze 3831CDX, co prawda VOD nie działa (ponoć nie oferują w mojej miejscowości i nie zależy mi na tej usłudze), ale za to ostatnio dostał aktualizację softu (ale w sumie nie zauważyłem, żeby coś poza kwestią graficzną się zmieniło). Mam go już 3 lata, jak dotąd żadnych problemów, do końca zobowiązania jeszcze rok. Upgradowałbym internet, bo ostatnio wprowadzili u mnie możliwość 450 Mb/s (wcześniej max 150), ale póki co życzą sobie 15 zł za upgrade z 150 do 450 z wymianą modemu/routera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, kfm877 napisał:
Moim zdaniem, lepiej zostać przy tradycyjnej TV cyfrowej po RF. Masz dobry dekoder z nagrywarką i VOD, nie zmieniałbym go. A jeśli już coś mu doskwiera to na usterce wymienić np. na HMC4120. Nie daj sobie wcisnąć na razie dekodera z Graphyne.
Ta zabawka zwana Smart 4K to tandeta owinięta w marketingowy bełkot. Jeśli chodzi o linearną TV, ma nie wiele wspólnego z 4K. Ba, nawet programy, które normalnie w RF-ie są w HD, Smart nie potrafi czasem odtworzyć w rozdzielczości 1080i i oglądasz w SD. Ma problemy z płynnością obrazu. Na razie dekoderek internetowy proponuję ominąć szerokim łukiem. Szczególnie jeśli nie możesz połączyć go prosto z modemem Vectry po kablu. Oglądanie po Wi-Fi i to jeszcze na 2,4 GHz to proszenie się o nerwicę...


Ja mam dekoder PVR 4120 i jestem zadowolony , choć myślę o wymianie na 4K, ale jak takie słabe 4K to może poczekam.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Madekp napisał:
Hej. Oczekuję szybkiej pomocy czy warto wymieniać dekoder ADB 5830 CDX na  4120? Mój zaczyna strasznie mulić. A mam dzwoniąc do technika u mnie w mieście zaproponował mi właśnie 4120 twierdząc że dużo lepszy. Prawda to?
 


Mam 4120 od 3 lat i jestem zadowolony ,polecam
 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Madekp napisał:

Hej. Oczekuję szybkiej pomocy czy warto wymieniać dekoder ADB 5830 CDX na  4120? Mój zaczyna strasznie mulić. A mam dzwoniąc do technika u mnie w mieście zaproponował mi właśnie 4120 twierdząc że dużo lepszy. Prawda to?

 

Nawet się nie zastanawiaj. Tylko poproś o dekoder z dyskiem Toshiby- cichutki,szybki. Według mnie najlepszy dekoder pvr Vectry.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Arkon napisał:
Nawet się nie zastanawiaj. Tylko poproś o dekoder z dyskiem Toshiby- cichutki,szybki. Według mnie najlepszy dekoder pvr Vectry.


Mój jest dość głośny i żre prąd. Teraz mam włączoną oszczędność energii. Po jakimś czasie się wyłącza i zegarek gaśnie.

Edytowane przez Barti
Proszę wyłączyć w aplikacji Tapatalk automatyczne dopisywanie do postu informacji o posiadanym urządzeniu mobilnym. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...