Skocz do zawartości

Vectra


Rekomendowane odpowiedzi

Można wziąć sam modem, oni to nazywają terminal docsis 3.0. Np Cisco 3208. Ja tak mam zrobione i jest ok, masz pełne możliwości konfiguracyjne, czego brak w routerach Vectry bo jest zahasłowany.

Jak nie potrzebujesz pvr to bierz hd, teraz są fajne, szybkie dekodery ADB 1721c. Można układać swoją listę.

Lepiej brać sam modem jeśli się da ? Czy jeśli mam możliwość zalogowania się do routera wifi to nie ma to znaczenia czy wezmę arris wifi czy modem cisco ?

 

Dekoder bez PVR na logikę biorąc nie oferuje 3 rzeczy:

- nagrywania

- pauzowania/przewijania

- VOD

 

Czy mam rację ? Ewentualnie czy brakuje jakichś innych dość istotnych rzeczy ?

Edytowane przez yanq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do żadnego sprzętu internetowego od Vectry się nie dostaniesz. Lepiej wziąć modem i spiąć go do WAN swojego routera. IP ustawić na dynamiczne. Wszystko.

Powiedziałeś, że nie zależy ci na nagrywaniu. Jeśli zależy Ci jednak na VOD to weź pvr.

 

A jeśli jednak się zaloguję ? To można brać router ? Czy mimo wszystko lepiej modem ? (Na infolinii zapierają się że nie ma modemów i nie będzie)

 

vectra.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To indywidualna sprawa przecież. Ja nie wyobrażam sobie aby dekoder nie miał PVR. Funkcje nagrywania a przede wszystkim przewijania (omijania głównie reklam :) ) i pauzowania danego programu bardzo usprawnia oglądanie. Ale to przecież indywidualna sprawa więc sam wiesz najlepiej. Na początku też nie chciałam takiego dekodera bo wydawało mi się przecież że do niczego nie będą mi te funkcje przydatne. Teraz z perspektywy czasu, wiem jak bardzo są one praktyczne. Jakiś czas temu wprowadzili funkcję nagrywania całej serii danego serialu, też bardzo przydatna funkcja. Tyle ode mnie w temacie.

 

@kfm877

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Umowa przedłużona :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie słabo negocjowałeś.

Mi zaproponowali platyna-100MB za 74 w tym 2 miesiące za 1 i tak przechodzę do konkurencji.

Chyba ze to twoja pierwsza umowa.

Dokładnie, pierwsza umowa, na nową chyba nic lepszego się nie dało wyrwać, zawsze wychodziło grubo ponad 100

nic lepszego w chwili obecnej się nie dało, zobaczymy jak to będzie, po umowie negocjacje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam drogich Forumowiczów :smile:

stoję przed dylematem, w obecnej chwili mam następujący pakiet:

PlatynaHD + 3830CDX + multiroom z 3830CD + SnO + C+Select +60MB/s +300min za 127zł. W sumie to mi to prawie odpowiada z tym, że chciałbym szybszy internet powiedzmy żeby to chociaż było 100MB/s ze względu na szybszy upload. W BOK pani z obsługi nie była w stanie nic mi zaproponować lepszego, jednak powiedziała żeby zadzwonić pod 601601601 i poprosić o upgrade internetu w cenie do 10zł. Jednak podczas rozmowy z konsultantem zaproponowano mi PlatynaHD + 3830CDX + SnO + C+Select +100MB/s za 177zł co dla mnie jest ofertą nie do zaakceptowania, a na moje pytanie odnośnie upgradu to poinformowano mnie, że kiedyś takie coś było...

Teraz pytam Was drodzy koledzy i koleżanki:

1) czy na infolinii mają klienta w nosie, że proponują takie coś dla stałego abo?

2) czy istnieje jeszcze możliwość upgradu internetu w niskiej cenie?

 

Pozdrawiam

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi coś negocjacje nie idą :(. Zostały 2 dni umowy i nic ciekawego. Teraz za 60Mbps/Platyna/PVR/SNO płacę 91,90zł/mc. Po złożeniu wypowiedzenia dostałem ofertę na bodajże 112,90zł/mc za 50Mbps/Platyna/SNO/PVR (umowa na 18 miesięcy, 4 miesiące po 2zł/mc). Potem cisza, więc zadzwoniłem sam na numer DUK który się tutaj już przewijał. Tam mnie Pan grzecznie zbył twierdząc, że przedłużenie umowy mam załatwiać w lokalnym BOK'u. Po zalogowaniu się na stronie Vetry do swojego panelu znalazłem opcję wysłania wiadomości, więc wysłałem z prośba o kontakt w sprawie przedłużenia umowy. Po kilku minutach telefon, krótka rozmowa i wniosek, że jedyna sensowna opcja to przedłużenie na dotychczasowych warunkach na kolejna 12-mcy. Chciałem przy okazji zmienić 5831CDX na tego nowego Arrisa HMC4120, ale gostek twierdził że się nie da. Jak mam z moim dekoderem problemy, to mam potem zrobić zgłoszenie serwisowe. No i jestem w kropce :(...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KrzysiekCh w tej chwili nie ma już promocji typu upgrade, była kilka mcy temu, można było zrobić upgrade o jeden pakiet w górę za 14,90zl. Podejrzewam że DUK ma w dalszym ciągu takie możliwości, oni mają więcej opcji aktywnych niż zwykły salon firmowy czy bok. Musisz wysłać wypowiedzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawiła się promocja pod nazwą JZ2016/Premium_12.

Zastanawiam się czego dotyczy owa promocja. Z tabeli opłat wnioskuję, że tylko opcji Canal+Prestige - opłata obniżona do 1 zł za pierwsze 2 okresy rozliczeniowe. Nie wiem po co podane są pozostałe opcje jak ich ceny są cenami standardowymi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja historia:
- znalazłem promocję 'na koniec lata' na www vectry (100mb+wifi+złoty+hd) = 89,90 /msc
- przez przypadek znalazłem że ta sama oferta przez telefon jest za 84,90 /msc
- Pan na infolinii stwierdził że oferta oficjalnie nie jest już w sprzedazy ale skoro widzę na telefonie i jestem w stanie podać wszystkie dane które mi się wyświetlają to zrobi za 84.90
- zapytałem czy można dodać do tego PVR - tak, za +10zł
- tutaj stała się magia, Pan miał chyba lepszy dzień i mówi 'ale skoro chce Pan PVR to ja mam dla Pana propozycję, jest oferta która teoretycznie już się skończyła ale moge jeszcze ją Panu zaproponować, tutaj padła oferta 100mb+wifi+platyna+pvr = 95zł / msc (czyli to samo co 100+wifi+złoty+pvr) 
- miło podziękowałem i złożyłem zamówienie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...