Skocz do zawartości

Vectra


Rekomendowane odpowiedzi

A ja wczoraj myślałem, że mi wyłączyli bo do dziś nie dostałem rachunku w sierpniu do zapłaty  :wink: .

 

Czy to normalne? Zawsze dostawałem ok. 7 - 8go danego miesiąca. 

 

Właśnie dostałem mejla:

"Uprzejmie informujemy, że w związku z pracami modernizacyjnymi naszych systemów informatycznych, faktura za usługi świadczone w sierpniu 2016 r. będzie dostarczona z opóźnieniem.

Jednocześnie podkreślamy, że termin płatności ww. faktury zostanie stosownie wydłużony.
Bardzo przepraszamy za zaistniałe utrudnienia. Dzięki wprowadzonym zmianom m.in. otrzymacie Państwo czytelniejsze dokumenty faktur".
Edytowane przez Kamart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, pytanko, aktualnie rodzice posiadają od dawna instalację z Vectry, zaraz po 'wejściu' w mieszkaniu jest założony trójnik do TV, jedna antena idzie do dekodera, druga bezpośrednio do TV jako analogowa. Na dekoderze jest pełen pakiet, na drugim TV tylko wybrane programy ale jako że jest to pokój gościnny i TV używany od święta to analogowa i nie pełna w zupełności wystarcza.

 

Pytanie właściwe: Czy taki myk będzie działał również na nowej instalacji (w nowym mieszkaniu, umowa jeszcze nie podpisana) - zastanawiam się czy brać MR.

 

Pytanie drugie: Czy jest jakaś opcja dla nowych klientów na utargowanie czegokolwiek (np sport na ostro za 0zl przy 100mb + złocie) na infolinii, czy trzeba brać to co oferują i nie ma opcji na targowanie przy pierwszej umowie ?

Edytowane przez yanq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych bywalców

 

Czy ktoś tu jeszcze posiada archaiczny PVR 5810 CDX? Posiadam ten dekoder od 6 lat, nie wymieniałem (bo szkoda nagrań), sprawował się bez zarzutu. W styczniu tego roku Vectra wypuściła "aktualizację" softu, po której wszystko zaczęło się psuć. Od początku zauważyłem, że dekoder jest mniej responsywny, działa po prostu wolniej - ale ok, jakoś się przyzwyczaiłem. Niestety od jakiegoś czasu się on po prostu zawiesza (na początku z częstotliwością raz na parę dni, teraz... bywa i 3x dziennie). Wygląda to dosyć nietypowo, bo oglądasz telewizję, nagle jest stopklatka, czarny ekran, po jakichś 10 sekundach wraca obraz ale jest kompletnie rozsynchronizowany z dźwiękiem. Każda próba zmiany kanału czy jakiegokolwiek działania kończy się czarnym ekranem, albo w ogóle nie reaguje. Pomaga tylko wyjęcie z wtyczki.

 

Czy ktoś ma podobne objawy? Wygląda to tak, jakby hardware nie wyrabiał, być może staruszek już dogorywa... tak czy siak, zastanawiające że wszystko zaczęło się psuć po tamtej aktualizacji - może Vectra celowo dobija stare dekodery, aby zachęcić do wymiany na nowe? ;)

 

Szkoda mi trochę tych nagrań, ale cierpliwość się powoli kończy... jakie dekodery PVR teraz rozdają, jakie warto brać? Czytałem tu parę miesięcy temu o nowym Arrisie, może ktoś posiada i mógłby się podzielić opinią? A może lepiej sprawdzone ADB, jaki "numerek" polecacie? Przyznam, że kompletnie nie na czasie jestem.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez ksx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Tak będzie można też rozdzielić. Tylko jeśli w mieszkaniu na drugim gnieździe jest internet to pierwsze gniazdo służące u ciebie do analogu, na trójniku trzeba zablokować filtrem kanału zwrotnego. Ale to już w gestii technika, żeby pomyślał.

2. Przy pierwszej umowie nie ma szans na rabaty lojalnościowe, trzeba brać jak jest w opcji promocyjnej i opcje dodatkowe jak w cenniku.

 

@ksx: spróbuj jeszcze przywrócić ustawienia fabryczne bez kasowania nagrań. To ostatnia opcja jaką możesz zrobić. Jeśli to nie zadziała to zgłoś usterkę, ale wymienią Ci też na takiego samego jak masz... Wymiana sprzętu na inny jest tylko przy przedłużeniu umowy na nowy okres minimalny. Teraz dają nagrywarkę Arris hmc4120, jest nieporównywalnie szybsza od poprzednich pvr.

Edytowane przez kfm877
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana sprzętu na inny jest tylko przy przedłużeniu umowy na nowy okres minimalny. Teraz dają nagrywarkę Arris hmc4120, jest nieporównywalnie szybsza od poprzednich pvr.

Ktoś napisze coś więcej o tym nowym dekoderze? Jak się spisuje? Warto zmienić z 5830CDX? Mój trochę mnie wkurza, bo dość wolno zmienia kanały i przy próbie ustawienia nagrywania w EPG się wyłącza przy przewijaniu programów na kolejny dzień. Do końca miesiąca będę przedłużał umowę, więc może przy okazji bym zmienił też dekoder.

Chciałem moduł CI, ale niestety na mojej plazmie Panasonica z 2009r. nie działa poprawnie. TV widzi moduł, kartę z aktywną subskrypcją, ale na kodowanych kanałach wyświetla "Błąd autoryzacji - Twoje urządzenie nie jest w pełni zgodnie ze specyfikacją CI+ (129)". Ktoś się czymś takim spotkał?

No i oferty jak na razie nieciekawe :(. Przy umowie na 18 miesięcy dają 4 miesiące po 2zł/mc, a potem bodajże 102,90zł/mc (moduł CI) lub 112,90zł/mc (PVR) za 50Mbps/Platyna/SNO. Teraz za 60Mbps/Platyna/PVR/SNO płacę 91,90zł/mc...

Edytowane przez abes99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Dziś dzwonili do mnie z DUK z następującą ofertą:

 

Platyna + 100 Mbit + multiroom + jeden z dekoderów z PVR (wymiana 3830CD na ten z nagrywaniem, drugi to 3831CD i taki zostaje) za 97,50 ( 3 miesiące za 9.50). Umowa na 24 miesiące.

 

Warto coś więcej negocjować? Dodatkowe pakiety typu sport mnie nie interesują

Edytowane przez CybPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy waszym zdaniem warto brać Platynę na pierwszą umowę? Czy nie ma zbyt wielu ciekawych propozycji i jeśli nie Złoty to od razu Super Film&Sport ?

Czy brać złoty + 100mb internet i czekać na koniec umowy a potem negocjować Super Film&Sport w tej cienie ? ewentualnie jakieś multiroomy ?

Aktualnie na pierwszą umowę 18msc:
100mb + złoty - 89,90

100mb + platyna - 99,90

100mb + super - 129,90

bez MR - liczę na analogową w sypialni, ewentualnie jak będzie kaszana to w każdej chwili moge dobrać MR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako nowy lepszych warunków nie dostaniesz. MR to koszt 15 zł więc robi się poważna kwota. Pakiet nie ma znaczenia przy późniejszych negocjacjach. Jeśli bazujesz na sporcie to między złotym a platynowym nie ma żadnej różnicy w sporcie. Trudno odgadnąć twoje preferencje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kfm877

Rozumiem że jest to kwestia indywidualna, chodziło mi raczej właśnie o opinię subiektywną czy dodatkowe kanały przedstawiają jakąś ciekawą ramówkę (ktoś kto używa jest w stanie to lepiej stwierdzić niż ja na podstawie 'telegazety') - oczywiście chodzi o opinię subiektywną.

 

Kwestie techniczne:

1. Dzwoniłem na infolinię 2 razy, otrzymałem 2 sprzeczne informacje - jedna że nie da się uzyskać aktualnie samego modemu bez wifi, druga że się da - jak to jest na prawdę ? Oraz czy sam modem bez wifi pociągnie bez problemu 100mb ?

Mam swój bardzo dobry router i uważam że ten od vectry jest zbędny, po co dodatkowe urządzenie i dodatkowy punkt przez który musi przejść 'internet' - czy te routery wifi mają jakiekolwiek plusy dla kogoś kto ma swój router i nie chce korzystać z funkcji wifi oferowanych przez Vectrę ?

2. Dekoder - lepiej zwykły HD czy z PVR - nagrywanie jest mi zbędne, chodzi o pozostałe kwestie techniczne, czy któryś jest lepszy sprzętowo, lepiej działa lub ma lepsze funkcje ? Czy warto dopłacać do PVR ?

Edytowane przez yanq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można wziąć sam modem, oni to nazywają terminal docsis 3.0. Np Cisco 3208. Ja tak mam zrobione i jest ok, masz pełne możliwości konfiguracyjne, czego brak w routerach Vectry bo jest zahasłowany.

Jak nie potrzebujesz pvr to bierz hd, teraz są fajne, szybkie dekodery ADB 1721c. Można układać swoją listę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...