Skocz do zawartości

Gazety z programem TV


mh_misiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Potwierdzam słowa @Bubis - w nowym To i Owo jest 96 stron - tyle samo, co w Tele Maxie i Super TV :o Co to się porobiło... Gazeta przeszła też zmiany graficzne. Gdy zobaczyłem rozmiary To i Owo, to zadaję sobie pytanie - czy lepiej by było, gdyby dali po 5 kolumn na rząd na stronie? Jak myślicie? 

 

Wyborcza TV przeszła rewolucję :o 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.01.2023 o 17:18, PIOOLE napisał(a):

 

Odnośnie To i Owo. Obejrzałem numer po "przemianie". Tragedia! Nic już nie zostało z czasopisma wydawanego w Łodzi. 

 

Zmniejszono format i objętość. Powiększono czcionkę, tak żeby ... mniej się napisać. Jakby połowę osób już miała redakcja i żeby móc wszystkie telewizyjne magazyny ogranąć. Jakby.

 

Już lepiej było przywrócić papier makulaturowy w telewizyjnej wkładce, jak kiedyś.

 

SZKODA TEJ GAZETY 😔.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobne zmiany też w Tele Świecie zaś w „Tele Tygodniu" szopka bo od czasu znian nie zlikwudowano błędu z trzema logami TVN Fabuły i tej samej kolorystyki belki przy TVN Turbo i Polo TV. Możliwe że literówki przy Stopklatce też nie zmienili. I to ma być gazeta ltóra niedługo będzie obchodzić 30 lat istnienia 🤣

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę już potwierdzić że literówka ze Stopklatką nie została zmieniona. 

W dniu 5.01.2023 o 23:34, Gierek napisał(a):

Potwierdzam słowa @Bubis - w nowym To i Owo jest 96 stron - tyle samo, co w Tele Maxie i Super TV :o Co to się porobiło... Gazeta przeszła też zmiany graficzne. Gdy zobaczyłem rozmiary To i Owo, to zadaję sobie pytanie - czy lepiej by było, gdyby dali po 5 kolumn na rząd na stronie? Jak myślicie? 

 

Wyborcza TV przeszła rewolucję :o 

Niestety w Wyborczej TV była rewolucja na minus bo listing obcięto z 4 na 3 strony dziennie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.01.2023 o 22:14, Poland napisał(a):

bo listing obcięto z 4 na 3 strony dziennie. 

Zostało 40 stron. Poza tym smaczki takie jak program Mezzo pod TVP1 czy "Viasat Histort".

Z innych zmian - nie ma też już ramówek stacji informacyjnych i sportowych (tych które były zbiorczo na ostatnich stronach).

Ze sportu została tylko tabela z ogólnym przeglądem wszystkich transmisji.

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i "Focus TV" zamiast "Fokus TV". Radio już dawno temu poleciało z Wyborczej TV, a kanałów sportowych przez chwilę też nie było w Wyborczej TV - ostatnio znowu wyleciały. Osobiście lekko mi przeszkadza pogrubienie nazw audycji tylko dla stacji TVP 1, TVP 2, Polsat, TVN, TV Puls, TVN 7, Stopklatka, Alekino +, TVP Kultura, HBO i Canal + Premium - w pozostałych stacjach w Wyborczej TV program nie ma pogrubionych nazw audycji, co może wpływać na czytelność ramówki - aby zerknąć na szybko, co ma być nadawane na np. Warner TV to trzeba się wczytywać w ramówkę dokładnie. Dziwi też mała ilość stacji NTC. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym rozwojem w obecnych czasach może być trudno. Zauważam, że "Teletydzień" z takiego typowego pisma z programem chce się stawać pismem typu "wszystko w jednym". Niekiedy bardziej się podkreśla obecność rubryk poradnikowych niż tekstów dotyczących telewizji. Nie to, żeby tego nigdy nie było w przewodnikach telewizyjnych, ale stanowiło to raczej dodatek niż jakiś główny punkt programu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kostka napisał(a):

Rozwoju.

Na początek można im życzyć poprawienia błędów które to już przez 3 tygodnie są nie usunięte a mianowicie ten sam kolor belki TVN Turbo i Polo TV zlewający się z kanałami dziecięcymi, literówka przy nazwie Stopklatki czy logo TVN Fabuły zamiast tego dla Comedy Central i Romance TV. Mile też widziane jest dodanie w końcu Anteny HD i TVP Nauki. 

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W obecnych czasach wariantu "rozszerzamy listing o kolejną stronę" moim zdaniem raczej powinienem się spodziewać tylko w wydaniach specjalnych, świątecznych - tak jak w świątecznym numerze Tele Maxa, gdzie był wyjątkowo program aż na trzy tygodnie. Inflacja, ceny tworzenia gazety rosną - niestety... Ostatnio Tele Tydzień, Tele Świat, To i Owo, Wyborcza TV zmniejszyły objętość i rozmiar - myślę, że to mógł być skutek inflacji... w takim tempie to może być nawet i kiedyś tak, że doczekamy się trójki głównych tytułów telewizyjnych od Bauera w formacie A5. 

 

Na obecną chwilę wydaje się, że zmiany w listingu będą w obrębie tego, co już mamy, a jeżeli będzie rozszerzenie listingu, to tylko w obrębie opisów w gazecie, które pójdą do zwężenia (lub kasacji - zależy od sytuacji) wtedy. Akurat miejsce w TT jest na korekty, zmiany - 1 rząd na 3 i 4 stronie się kłania - ale czy redakcja się kiedyś skłoni do podmianek w całym listingu? Ciężko powiedzieć... 

 

Niedługo na pewno trafia się okazja, i to aż kilka - 

1. od lutego - MUX 6 ogólnopolski

2. możliwe nowe konkursy na miejsca po TVP na MUX 8 i 1

 

Z drugiej strony, jak sobie przypomnę, w jakim to terminie od dodania TVP Kobiety do NTC doszła TVP Kobieta do gazet Bauera... to słabo mi się robi. Oby coś się ruszyło na lepsze. 

 

W tym roku Tele Tydzień obchodzi 30 urodziny - czego mogę mu życzyć? Myślę, że kilku rzeczy:

 

1. Rozwoju - dodania tych brakujących kilku stacji NTC (Eska TV, Antena HD, TVP Nauka, Wydarzenia 24 dla przykładu), i kilku innych stacji - może kiedyś się doczekamy - uporządkowania gazety - żeby szła na lepsze, żeby listing nie był upchnięty w kąt, żeby szło na dobre. 

2. Większego zwracania uwagi na stacje z NTC - te nowe, i obecne. 

3. Wszystkiego, co dobre. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Kirk napisał(a):

Przy obecnym układzie dodanie dwóch stacji wymagałoby albo ograniczenia miejsca dla dwóch innych kanałów, albo całkowitego wyrzucenia dwóch ramówek, tak aby było miejsce. Nie ma co natomiast liczyć na wariant typu "rozszerzamy listing o kolejną stronę".

Wiem o tym i jako stacje które to szłyby do odstrzału widziałbym Travel Channel i ID :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Marek79 napisał(a):

W którym programie TV jest program Antena HD ?

Teraz jest tylko w piątkowym dodatku telewizyjnym do "Super Express". 

 

1 godzinę temu, marcin7650 napisał(a):

Też zastanawiam się czy nie dać sobie spokój z kupowaniem tv guide? Po zmianach gazet tv. Bauera nie da się czytać 😔.

Widziałem dzisiaj na własne oczy Super TV... i mógłbym powiedzieć, to jest Tele Max, tylko ze zmienioną nazwą... i drobnostkami zmienionymi... nie lepiej by było zlikwidować jeden z dubli i w zamian za nie... np. poszerzyć Super TV? Zaoszczędziłoby się sporo papieru. 

Pod względem rozmiaru największymi tytułami telewizyjnymi są... Program TV, i Tele 14 dni (i być może Kropka TV też, długo jej nie widziałem, więc nie znam rozmiaru). Osobiście dalej mam tak, że nie umiem się przyzwyczaić do EPG, programu w Internecie - i wolę już tradycyjnie kupić gazetę - tym razem już dwie, bo po zmianach w Wyborczej TV muszę kupić drugą - dla programu sportowego. Moim zdaniem można spróbować się przesiąść na inny tytuł - Kropka TV wydaje mi się odpowiednia - dobra objętość, sporo stacji :) . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby co z własnego doświadczenia przestrzegam was żebyście nie poruszali spraw dotyczących grafiki a tym bardziej listingu na social mediach a zwłaszcza Facebooku Tele Tygodnia. To u nich temat drażliwy a ten dotyczący układu stacji jest wręcz tematem tabu za którego to poruszenie mogą grozić bany :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem ale z drugiej strony chyba tak porządnej gazecie jak „Tele Tydzień" chyba powinno zależeć by u niej wszystko było uporządkowane. Jeżeli gazeta rzuca banami za to że przypomni się TV Movie czy zgłosi się błèdy w listingu to można uznać że chyba obrosła w piórka.

U mnie kwestia wyglądała tak że założyłem drugie konto (na pierwszym TT dał mi bana już kiedyś) po to by się z tym tygodnikiem pogodzić i w konsekwencji usunąx wspomniany ban. Redakcja „Tele Tygodnia" jednak uznała taki zabieg za omijanie bana i to jeszcze nie uczciwe. Co ciekawe później napisali że odblokowaliby mnie gdybym najpierw napisał prywatną wiadomość z zapasowego konta co zrobiłem. Co ciekawe „Tele Tydzień" u mnie argumentowało bany (poprzedzone „szansami" czyli pisaniem na ich warunkach) analizą wpisów z poprzedniego konta gdzie owszem podejmowałem temat listingu (co gazeta nazywa nie przyjmowaniem  uwag dotyczących profilu facebookowego) ale też pisałem na temat. Generalnie w moim przypadku redakcja „Tele Tygodnia" wyszła na ogromnego buraka przez co zachęciła mnie do omijania ich gazety szerokim łukiem :(

 

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już dawno temu stwierdziłem, że dla mnie nie ma żadnego sensu kupować Tele Tygodnia, i go omijam zazwyczaj w sklepie. Wolę kupić inną gazetę - i tak jestem do tego po części zmuszony, bo Wyborcza TV wycofała program dla stacji sportowych, i aby mieć ten program to muszę kupić dodatkowo inną gazetę - do EPG, programu w Internecie nie umiem się przekonać. 

Osobiście z nadziejami czekam na luty - oby wtedy doszła TVP Nauka... do prasy - przypadkowo trafiłem w telewizji na teleturniej na TVP Nauka, gdy skakałem po kanałach - gdyby nie to, to bym nie wiedział o tym teleturnieju z ramówki... Czemu? Bo nie jest nigdzie drukowana ramówka dla TVP Nauka - w żadnej gazecie z programem. Liczę też - jeżeli nie będzie podmianek na MUX 6 - w stylu coś za coś - na dodanie znaczka DVB-T2 do kanałów TVP Rozrywka, Polonia i Dokument. Może też się doczekam zmian w Programie TV, Tele 14 dni, Kropce TV, i w dodatkach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...