Skocz do zawartości

Gazety z programem TV


mh_misiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Ostatnio przyszła mi do głowy myśl na kilka pytań. Oto one:

1. (Gdyby jednak nie przedłużono koncesji naziemnej dla TVN 7, i w konsekwencji - dla całej reszty kanałów naziemnych od TVN) Czy w przypadku nieprzedłużenia koncesji naziemnej dla TVN 7 Waszym zdaniem w prasie telewizyjnej pojawiłyby się jakieś zmiany, korekty z tym związane, poza kasacją znaczka DVB-T?

2. W lecie br. ma powstać u nas Disney + - jakie stacje wtedy Waszym zdaniem doszłyby do gazet, jakie zmiany nastałyby po kasacji stacji z satelity i przeniesieniu ich na Disney +? Wydaje się, że mowa jest o kanałach FOX, FOX Comedy, Disney Channel, Disney XD, Disney Junior, Nat Geo People. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tak, zgadzam się, strzeliło to na mnie jak grom z jasnego nieba, w ogóle nie spodziewałem się tego zagrania ze strony wydawcy. 

Mam ten dodatek w swoim domu. Zdecydowałem się kupić Gazetę Krakowską, bo zaciekawiła mnie okładka, i zrobić taki opis, wraz z moimi odczuciami. 

Zacznę od okładki, która wygląda bardzo nowocześnie moim zdaniem, bardzo dobrze, okładka Tele Tygodnia przy tym może się schować. Okładka przypomina mi... francuskie "TV Magazine". 

Następne strony - od 2 do 7- zawierają opisy, krzyżówkę panoramiczną, sudoku, nawet i opisy audycji VOD, i... niestety... ogromny błąd... reklamy. Ogrom reklam. Szkoda. 

I przechodzimy do listingu - tutaj mamy zmianę grafiki. W końcu zdjęcie najlepiej propozycji dnia jest pod belką z nazwą stacji, a nie że - jak wcześniej - nad belką. Belki podobają mi się. Niestety przy tym karygodnie wygląda kolumna z kanałami TVN 7/TV 4/TV 6 - nie dość, że nierówna ilość kolumn w 1 i 2 rzędzie, to i jeszcze jak dla mnie dziwnie to wygląda. Dobór stacji też mógłby być lepszy. 

Na 2 stronie - różnie - albo - jak zwykle - reklama, albo opisy. Fajnie wygląda sekcja opisów. 

I przechodzimy do 3 i 4 strony - tutaj, w odróżnieniu od niektórych innych tytułów, gdzie była zmieniona grafika - a listing - nie, no, możesz sobie pomarzyć, może kiedyś - tutaj mamy zmiany w listingu. Została usunięta jedna kolumna z programem na 4 stronie, i dzięki temu mamy 3 kolumny z programem na 4 stronie, i całą 3 stronę z programem. Każda stacja ma niewielką kolumnę, jest 5 stacji w jednej kolumnie, program jest na 58 stacji, poprzednio był na 63 stacji, a jeszcze wcześniej - na więcej stacji - 67. 

Z tego co pamiętam, to poleciały takie stacje, jak:

- TVP ABC 

- Mezzo

- Kino TV

- Sci-Fi

- CI Polsat

 

A w zamian... nic nie doszło. 

 

Mam wrażenie, że na 3 i 4 stronie listingowej listing jest bardzo niekompletny, z dramatycznym podziałem tematycznym - dotyczy to głównie stacji dokumentalnych i ogólnych. Planete + i Discovery Channel w ostatnim rzędzie na 3 stronie, gdy National Geographic jest w 3 rzędzie na 4 stronie? Jak dla mnie wygląda to słabo... 

 

Na plus - fajna sekcja opisów. 

 

Dodatek został powiększony do 32 stron. 

 

Ogółem podsumowując - moim zdaniem jest tak... średnio. Mniejsza ilość reklam, i bardziej ułożony listing mogłyby zrobić dobrą robotę. Jak dla mnie grafika z okładki - spokojnie mogłaby być okładką porządnego magazynu telewizyjnego. Tele Magazyn ma potencjał, który na pewno można wykorzystać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dam wam układ programów do nowego Tele Magazynu. 

Str.1 TVP1, TVP2, Polsat, TVN, TVN 7/TV4/TV6 

Dół: TVP Polonia: TV Trwam, TVP Kultura, Super Polsat, Metro, Nowa TV 

Str.2 TV Puls/WP/Stopklatka, Puls 2/BBC First/Kino Polska, TVP3/AXN/Ale Kino +, TTV/TVP Seriale/Kino TV, Zoom TV/Fox/Filmbox Premium, TVP Rozrywka/Fox Comedy/Canal + Premium 

Środek: HBO, Discovery Channel, National Geographic, National Geographic Wild, Nat Geo People, Planete + 

Dół: Fokus TV, BBC Earth, TVP Historia, TLC, TVN Style, Canal + Dokument. 

A na koniec są 3 strony z programem sportowym i informacyjnych. 

TVP Info/TVN 24/Polsat News 

TVP Sport/Eleven Sports 1/Eurosport 1/Canal + Sport 

Polsat Sport/Polsat Sport News/Eurosport 2/nSport + 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
6 godzin temu, Michu_97 napisał:

Tele Tydzień znowu podrożał. Teraz kosztuje już 2.69 - wcześniej 2.49. Jaką tanią i dobrą gazetę z programem TV polecacie? Najlepiej na 2 tygodnie.

 

Tak wstępnie to myślę, że mogę polecić TV14 - 64 stacje, spore kolumny, opisy nienajgorsze, dobór stacji też całkiem niezły, i chyba w miarę tania - z tego co wiem, to chyba każdy dwutygodnik u nas - z programem TV - ma podobną cenę - około 2 złote. Niestety. 

 

A jakie masz oczekiwania wobec tej gazety? Jakie stacje chciałbyś zobaczyć, tak wyszczególnione? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być nawet Kropka TV, byle by nie było zagranicznych stacji. Dla mnie gazeta z programem TV to "TV", a nie jak to robią już niektórzy, czyli wprowadzenie zapowiedzi VOD (Netflix, HBO Max czy Amazon Prime Video). Chciałbym także pełną ofertę DVB-T (2), ponieważ np. w Tele Tygodniu od wielu dobrych miesięcy zniknęła Eska TV. Horoskop - nieważny, krzyżówki - nieważne...Byle by był krótki opis pozycji wieczornych oraz ciekawostki z życia gwiazd. Nie wiem czy to duże wymagania? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maciej9523: Tak, tylko nie podoba mi się ciągły wzrost cen gazet z programem - rozumiem, że gdyby to był dobrze wyprodukowany numer, premium, to wtedy inna para kaloszy, ale jeżeli... cena idzie w górę, a w zamian za to... nic, to po co to? Chyba że rosną ceny produkcji numeru, lub wydawca chce "wyjść na zero" w kwestii niższa sprzedaż - większa cena - stosunek obydwu wartości może wyjść na zero. 

 

10 godzin temu, Michu_97 napisał:

Może być nawet Kropka TV, byle by nie było zagranicznych stacji. Dla mnie gazeta z programem TV to "TV", a nie jak to robią już niektórzy, czyli wprowadzenie zapowiedzi VOD (Netflix, HBO Max czy Amazon Prime Video). Chciałbym także pełną ofertę DVB-T (2), ponieważ np. w Tele Tygodniu od wielu dobrych miesięcy zniknęła Eska TV. Horoskop - nieważny, krzyżówki - nieważne...Byle by był krótki opis pozycji wieczornych oraz ciekawostki z życia gwiazd. Nie wiem czy to duże wymagania? 

 

Akurat w Polsce nie ma żadnej gazety z programem zagranicznych stacji (z wyjątkiem Głosu Ziemi Cieszyńskiej, gdzie mamy aż 5 stacji czeskich, ale to rozumiem, i być może jakichś lokalnych, ale to nie wiem). A co do pełnej oferty, to masz na myśli też kompletność danej ramówki (czyli np. program drukowany od deski do deski)? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Gierek napisał:

Chyba że rosną ceny produkcji numeru, lub wydawca chce "wyjść na zero" w kwestii niższa sprzedaż - większa cena - stosunek obydwu wartości może wyjść na zero. 

Drożeje papier, drożeją koszty druku, więc nic dziwnego, że same pisma też drożeją, zresztą to nie tylko w segmencie przewodników telewizyjnych widać.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki! Jeżeli chodzi o "Tele Świat" (kiedyś bez dopisku "cyfrowy") to pamiętam go od samego początku mojego dzieciństwa. Dopiero w okolicach 2010 roku tata zmienił "Tele Świat (Cyfrowy)" na "Tele Tydzień" z powodu tego, że to w "Tele Świecie" pojawiły się zagraniczne stacje, no i jeszcze z jakiegoś drugiego powodu tata zmienił gazetę na "Tele Tydzień". Nie wiem czy kojarzycie, ale ja jeszcze kupowałem "Tele Tydzień" za czasów, gdy kosztował 1.80 zł! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.04.2022 o 10:40, Michu_97 napisał:

Dzięki! Jeżeli chodzi o "Tele Świat" (kiedyś bez dopisku "cyfrowy") to pamiętam go od samego początku mojego dzieciństwa. Dopiero w okolicach 2010 roku tata zmienił "Tele Świat (Cyfrowy)" na "Tele Tydzień" z powodu tego, że to w "Tele Świecie" pojawiły się zagraniczne stacje, no i jeszcze z jakiegoś drugiego powodu tata zmienił gazetę na "Tele Tydzień". Nie wiem czy kojarzycie, ale ja jeszcze kupowałem "Tele Tydzień" za czasów, gdy kosztował 1.80 zł! 

 

Pamiętam taką cenę Tele Tygodnia :) Przepatrzyłem dzisiaj w sklepie większość gazet z programem TV u nas, i doszedłem do wniosku, że chyba najbardziej polecałbym "Tele Świat Cyfrowy" - oferta DVB-T jest prawie kompletna (brakuje tylko Anteny TV, a tak, to z pozostałych stacji głównych z DVB-T jest chyba wszystko), gazeta to typowe TV, mam zastrzeżenia tylko do umiejscowienia sekcji z opisami streamingu, i jak dla mnie braku kalendarza kibica. Wadą też jak dla mnie jest trochę niezrozumiały dobór stacji, i niektóre stacje pościskane, ale tak, to polecam. 

 

Z drugiej strony - mamy "Tele Max/Super TV" - dużo mniej stacji - z jednej strony większe kolumny dla Eski TV i Polo TV, ale z drugiej strony pościskane TVP Info i TVP 3, brak Wydarzeń 24, (osobiście uznaję to za wadę) - brak rozdzielenia w kolumnie programu w linii od programu w słupku - przez brak rozdzielenia ramówka w kolumnie może być nieczytelna. Jako zaletę - uznaję porządną sekcję opisów w mojej opinii. 

 

Mogę też bardzo polecić "Wyborczą TV" - za bardzo dobre opisy i duże kolumny dla dużej ilości stacji. 

 

Myślę, że nie masz dużych wymagań, ja też szukam takiej gazety typowo telewizyjnej. Osobiście polecam "Tele Świat Cyfrowy". 

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...