Skocz do zawartości

Gazety z programem TV


mh_misiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

TVP Kobieta jest w Kropce TV, ale trochę mnie zdziwiło to, co zostało usunięte - dla mnie naturalną zmianą wydawało się Romance TV w miejscu CBS Reality, i TVP Kobieta w starym miejscu Romance TV - a tu niespodzianka, i nie ma Sci Fi. TVP Kobieta dodatkowo jest obok TVN Style, w 1 rzędzie, i kilka kanałów zmieniło swoją pozycję. A co do Bauera, to... po tym, gdzie jest TVP Dokument w części gazet, to myślę, że mogło być takie typowe pójście na łatwiznę, a szkoda. TVP Kobieta powinna być też w gazetach Bauera. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mamy zmiany w Wyborczej TV - otóż po około rocznej przerwie powróciły stacje sportowe, ale co zostało zmienione, to już jest ciekawe. 

 

Kanały sportowe (Eurosport, Polsat Sport, Canal + Sport i TVP Sport - czyli taka sama pula jak przed kasacją stacji sportowych z Wyborczej TV) pojawiły się na stronach 46 i 47, gdzie dodatek ma 48 stron. Kanały sportowe zajmują całą 46 stronę, i kawałek 47 strony. 

A co dalej? 

Otóż... z kanałów informacyjnych zniknęły... TVP Info i TVN 24 Biznes i Świat, i miała miejsce - w mojej opinii - historyczna, legendarna zmiana - został usunięty program dla stacji radiowych, który przez długi czas gościł w Wyborczej TV, był plusem, i dodawał kolorytu. Kanały informacyjne zajmują resztę 47 strony - w połowie, a pozostałą wolną część zajęły reklama i stopka redakcyjna (ciekawe, co jeżeli nie będzie tej reklamy - czyżby powrót TVP Info? Nie mam pojęcia). 

 

Moim zdaniem ciekawy, bardzo ciekawy zabieg - ale mam takie lekkie zastrzeżenie - uważam, że sekcja z kalendarzem kibica (obecna 8 strona) powinna trafić przed sekcję sportową - żeby był szybki dostęp zarówno do ramówki stacji sportowych, jak i kalendarza kibica. 

 

Poza tym to w samym listingu dalej bez zmian - brakuje TVP 3, TVP ABC, Canal + Film, ewentualnie też TV 6, WP, Super Polsat, TVP Dokument, TVP Kobieta, Canal + Family, a szkoda. Co o tym sądzicie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tymczasem na dodanie Anteny i TVP Dokument do "Kropki TV" nie ma co liczyć, ale redaktor z tej gazety zapewniła mnie, że będzie mieć to na uwadze. Co do gazet Bauera to tutaj stawiam raczej na przenosiny TVP Dokument w inne miejsce, ale już do właściwej dla tej stacji sekcji dokumentalnej (np: zamiast Polsat Viasat History w "Tele Tygodniu") i kasację jednego kanału w sekcji lifestylowej, by wstawić kanał TVP Kobieta.

Edytowane przez Barti
Tytuły seriali, filmów, audycji, utworów itp., a także tytuły prasowe podajemy w cudzysłowie. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem negatywnie zaskoczony tym, że nie ma co liczyć na dodanie TVP Dokumentu i Anteny do "Kropki TV". W końcu Antena niedługo może być w DVB-T, a TVP Dokument nadaje w multipleksie TVP w DVB-T2. Zobaczymy, jak się ułoży sytuacja. 

Co do gazet Bauera, to myślę, że TVP Dokument powinien trafić do sekcji dokumentalnej, i w starym miejscu TVP Dokument dać Antenę. Ciekawie wygląda sytuacja w "To i Owo", "Tele Świecie", "TV14" i "Kurierze TV", gdzie w pierwszych dwóch tytułach mamy już TVP Dokument w sekcji dokumentalnej, a w pozostałych dwóch - zarówno TVP Historia, jak i TVP Dokument nie są w sekcji dokumentalnej.

Edytowane przez Barti
Tytuły seriali, filmów, audycji, utworów itp., a także tytuły prasowe podajemy w cudzysłowie. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PatrykZ Pewnie ma to związek z tym że program telewizyjny w "To & Owo TV" zaczyna się od soboty a nie jak w przypadku reszty gazet  Wydawnictwa Bauer od piątku co akurat ma swoje plusy bo nie licząc pokaźnej liczby stacji ,(choć niestety nie rekordowej) ta gazeta ma się czym pochwalić.

Swoją drogą jeżeli ktoś będzie chciał czekać na Antenę w prasie telewizyjnej to prędzej uświadczy ją w dodatkach telewizyjnych od Polskapress niż w płatnych gazetach. W tym przypadku oczywiście w parze z kanałem TVP Kobieta bo w chociażby "Tele Magazynie" kanał TVP Dokument już jest. 

W przypadku pozostałych gazet trzeba będzie się raczej obejść smakiem - bynajmniej do jesieni lub ogólnie mówiąc przestrzeni tego roku kiedy to w "Tele Tygodniu" są planowane zmiany. 

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
21 godzin temu, Gierek napisał:

Akurat TVP Dokument jest, ale faktycznie TVP Kobiety i Anteny TV nie ma, a szkoda, co moim zdaniem jest wstydem, bo... te kanały nadają już w DVB-T, więc powinny być. 

No bez żartów, program Antena Tv w necie można znalesc maks dwa dni wcześniej, nie ma szans by kanały Winnickiego Filmax czy Antena tv były gdzieś publikowane w prasie.  Ramówkę stacji trzeba  wysłać do redakcji przynajmniej 3 tygodnie wcześniej

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Tele Tydzień" publikuje jutro wydanie specjalne z okazji piłkarskiego Euro 2020. Z reklamy, jaką zamieszczono w dzisiejszym numerze wynika, że pismo ma mieć 64 strony, zawierać terminarz spotkań, wywiad z Jackiem Laskowskim, opisy drużyn, 6 stron łamigłówek i przepisy kulinarne. Cena to 2,99 zł. Możliwe, że to sobie kupię, to wtedy coś więcej o tym napiszę.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @Kirk za info w sprawie tego wydania specjalnego. Właśnie poleciałem do Żabki i nabyłem w drodze kupna. :P Jest opis wszystkich polskich piłkarzy, wywiad z Laskowskim, opis naszych rywali, wszystkich reprezentacji na Euro, terminarz, najdroższa 11 na mistrzostwach, trochę historii, kuchnia :D, sudoku, krzyżówki. Będzie co czytać z synem do łóżka. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 

Szczerze mówiąc nie miałbym nic przeciwko powrotowi rozwiązania z 1999 roku gdy w podkarpackich "Super Nowościach" tygodnik "Program TV" był pod nazwą "Magazynu Rodzinnego" gdyż przy wykorzystaniu wszystkich kolumn można by dać więcej stacji naziemnych:

file.php?id=11207&mode=view

Obecnie w "Programie TV" stacje naziemne są rorzucone byle gdzie a z tego co wiem wydawca nie chce zwiększać przestrzeni dla listngu w tej gazecie jak i "Tele 14 plus" ani tym bardziej w obu przypadkach liczby stron.

 

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie mam od @Gierek który też w innym temacie wspomniał że układ stacji był tam taki:

 

1 strona 1 rząd: TVP 1 (na dwie kolumny), TVP 2 (na dwie kolumny), Polsat (na dwie kolumny)

2 rząd: Eurosport, DSF, Discovery, Planete, Dla Ciebie, Komedia

2 strona 1 rząd: TVP Rzeszów, TVP Kraków, TVN, RTL 7, Nasza TV, Polonia

2 rząd: Polsat 2 (na dwie kolumny), Canal +, HBO, Super 1, Polonia 1/ Cartoon Network & TCM

Teraz w "Programie TV" jak i "Tele 14 plus" mogłoby być podobnie oczywiście ze współczesną pulą stacji i 12 (a nie 11 stacjami jak na powyższej grafice) na drugiej a może i także pierwszej stronie listingowej.

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...